Jump to content

Turbo-Χ π


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα... Ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να κάνω root στο συγκεκριμένο smartphone?

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Edited by Angelo_95
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να κάνω root στο συγκεκριμένο smartphone?

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Δοκιμασες με τα κλασικα προγραμματα root genius ,kingo root , vroot κλπ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παίδες. Χθες Rootαρα το turbo-x Π με το Impactor Genius root, μου πέρασε και το kinguser μια πολύ καλή σε πρώτη εικόνα εφαρμογή Super User. Τώρα όμως κολλάω στα gapps δεν μπορώ να τα κάνω εγκατάσταση κρασάρουν μόλις τα τρέξω.

έχει απο την μάνα του το Google play Service 4.4.52 (1174655-036) και Αndroid 4.3 .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ποιο κινέζικο είναι αυτό Ξέρουμε?

 

Την ίδια απορία έχω κι εγώ, το έχει ένας φίλος και του έσπασε το digitizer. Το Πλαίσιο ζητάει 80€ για την επισκευή. Όταν το πάρω στα χέρια μου και το λύσω θα δω αν μπορώ να καταλάβω ποιό είναι.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιο κινέζικο είναι αυτό Ξέρουμε?

 

Παιδιά το έκανα βίδες, δυστυχώς δεν γίνεται να καταλάβεις τον κατασκευαστή, όποιον από τους κωδικούς που γράφει μέσα googlάρεις δεν βρίσκεις τίποτα. Είναι επιμελώς "καλυμένο" ώστε να απευθύνεσαι στο Πλαίσιο.

 

Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι είναι πολύ φτηνιάρικη κατασκευή, τα πλαστικά λυγίζουν απίστευτα, αν το ζορίσεις λίγο διαλύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω πάρει εδω και μήνες το Turbo-X π.

Περίμενα εδω και μήνες να βρω πως να το κάνω root, το έκανα χθες με το Kingo αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Έχω τις εξης ερωτήσεις:

1) Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε τις roms του Πλαισίου ή κάποιες τριτες(που να δουλεύουν)?

2)Μου βγάζει απο την 1η μέρα που το πήρα , error με τα google play services. Το έχει φτιάξει κανένας?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα αγορασε η γυναικα μου το κινητο αυτο

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/smartphone/Turbo-X-Smartphone-P-4G-M34T.htm

απο το πλαισιο

ραγισε το εξωτερικο πλαισιο στηνοθονη και δεν δουλευει σωστα.η οθονη δουλευει αλλα δεν μπορεις να πατησεις απο την μεση της οθονης και κατω.

πηγα στο πλαισιο και θελουν 70 ευρω για επισκευη.

Δεν αξιζει ο κοπος.

Ξερει κανενας αν μπορω να αγορασω οθονη απο ιντερνετικο καταστημα και να την αλλαξω μονος μου?

Υπαρχει καποια αλλη λυση?

Link to comment
Share on other sites

το αγορασα και εγω και απο την πρωτη μερα κρασαρε και εκλεινε. για να ξανανοιξει επρεπε να αφαιρεσω μπαταρια. στην εβδομαδα πανω το πηγα πισω και πηρα αλλη συσκευη που να μην γραφει πανω turbo-x...
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Καλησπέρα.

 

Έχω το παραπάνω smartphone στα χέρια μου και θέλω να του κάνω flash κανένα custom rom (π.χ. cyanogenmod) για να μπορώ να έχω μεγαλύτερη έκδοση android και να έχω περισσότερες δυνατότητες από πλευράς εύρους και υποστήριξης εφαρμογών. Εφόσον όμως είναι μούφα turbo-x δεν ξέρω τι cyanogenmod να δοκιμάσω. Το έχω κάνει root αλλά μέχρι εκεί. Οποιαδήποτε ιδέα είναι αποδεκτή.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Y.Γ. Αν κάνω λάθος σε κάποια τεχνική ορολογία διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει για κανένα turbo x custom rom.. ποιός να ασχοληθεί με αυτά;..

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...