Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η 1540 δεν είναι η τελευταία?

αυτήν έχω από την πρώτη μέρα

Συγκριτικά με το coolpad f1 και την τελευταία ρομ που είχα, δεν μου φαίνεται πως είναι ζεστό

Με την ίδια χρήση πάντα

 

Ναι μην άγχεσαι αυτή είναι η τελευταία βασισμένη στην official κινέζικη και δε ζεστένεται καθόλου φυσικά. Μεχρι την 1520 περίπου ζεσταινόταν

Απλά έχει βγάλει και τελευταία με βάση την Ινδική που είναι ψιλοχάλια

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γραψε λαθος φιλε μου σχετικα με την ρομ που φορουσα.Οχι 1540 αλλα την VIBEUI_V2.5_1522.1_ST_K50-T5_ROW_CUOCO9 ειχα.Μολις την βρηκα απο ενα παλιοτερο ποστ μου.

Ναι αυτην πραγματικα σε εμενα το κινητο έβραζε μολις το ζόρισες.

Link to comment
Share on other sites

Γραψε λαθος φιλε μου σχετικα με την ρομ που φορουσα.Οχι 1540 αλλα την VIBEUI_V2.5_1522.1_ST_K50-T5_ROW_CUOCO9 ειχα.Μολις την βρηκα απο ενα παλιοτερο ποστ μου.

Ναι αυτην πραγματικα σε εμενα το κινητο έβραζε μολις το ζόρισες.

Λογικό είναι αρχαία rom σχεδόν από τις πρώτες. Καμία σχέση με τη 1540 που πετάει και δε ζεστένετε καθόλου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι ευκολο να παραθεσετε το link για την S121 ROW; ετσι για να περναει ευχαριστα και η ωρα μας βρε αδερφε;:lol:

 

http://forum.xda-developers.com/k3-note/general/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522 εδω υπαρχουν ολα...

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που είχαν αλλάξει την σπασμένη οθόνη μόνοι τους και δεν λειτουργούσε σωστά, μπορούν να μας πουν τι κάνανε με το θέμα αυτό; Μήπως ήταν προβληματικές οι οθόνες που αγόρασαν ή μήπως δεν έκαναν σωστά τη συνδεσμολογία; Βρήκαν λύση;

 

Εγώ είμαι με σπασμένη οθόνη εδώ και κανα τρίμηνο αλλά τώρα πλεον έχουν αρχίσει να κολλάνε και οι υγροί κρύσταλλοι και να είναι μόνιμα στο μαύρο. Με συνέπεια η μισή οθόνη να είναι άχρηστη. Ίσα ίσα που μπορώ και κάνω τα βασικά (τηλέφωνο και κάνα μήνυμα).

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/77692424/image-26f040bd68c7ef11643a83d52eb6578933bed3568b9653b599256d59d5aa23fe-V.jpg

 

Η φώτο είναι παλιά, η μαυρίλα έχει εξαπλωθεί...

 

Πήρα στο Δίκαρτο να ρωτήσω για αλλαγή οθόνης και μου είπαν 50 ευρώ την οθόνη + 10 τα περαστικά + 10 υπολογίζω τα έξοδα αποστολής θα μου βγει κάνα 70άρι η όλη ιστορία... Άλλα τόσα βάζω και παίρνω καινούριο ρε ****το...

Edited by Yianni79
Link to comment
Share on other sites

Δουλεψα τη Miui rom.

Ομολογω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει μεχρι τωρα.

Και εχω δοκιμασει απο ολες τις ρομ.

Πραγματικα η xiaomi εχει κανει καταπληκτικη δουλεια και με εχει ψησει να παρω xiaomi για επομενο κινητο κιολας.

Λειπουν καποια ελαχιστα πραγματακια σε σχεση με τις vibeui αλλα τιποτα σημαντικο.

Ειναι αρκετα διαφορετικη στη διαμορφωση,το ui ειναι τελειως διαφορετικο απο aosp και vibeui αλλα ειναι ευχαριστα διαφορετικο.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψα τη Miui rom.

Ομολογω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει μεχρι τωρα.

Και εχω δοκιμασει απο ολες τις ρομ.

Πραγματικα η xiaomi εχει κανει καταπληκτικη δουλεια και με εχει ψησει να παρω xiaomi για επομενο κινητο κιολας.

Λειπουν καποια ελαχιστα πραγματακια σε σχεση με τις vibeui αλλα τιποτα σημαντικο.

Ειναι αρκετα διαφορετικη στη διαμορφωση,το ui ειναι τελειως διαφορετικο απο aosp και vibeui αλλα ειναι ευχαριστα διαφορετικο.

 

Καλησπέρα!

Μήπως έχει καποιος να δώσει λινκ για το ζιπ της Miui ???

Δε ξέρω γιατι αλλα δε μπορω να κανω εγγραφη στη σελιδα για να την κατεβασω... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψα τη Miui rom.

Ομολογω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει μεχρι τωρα.

Και εχω δοκιμασει απο ολες τις ρομ.

Πραγματικα η xiaomi εχει κανει καταπληκτικη δουλεια και με εχει ψησει να παρω xiaomi για επομενο κινητο κιολας.

Λειπουν καποια ελαχιστα πραγματακια σε σχεση με τις vibeui αλλα τιποτα σημαντικο.

Ειναι αρκετα διαφορετικη στη διαμορφωση,το ui ειναι τελειως διαφορετικο απο aosp και vibeui αλλα ειναι ευχαριστα διαφορετικο.

Ρε συ Dante ποια έκδοση έβαλες? Έχω μπερδευτεί με τις Miui στο needrom, μία ανεβαίνει η 5.11.26, μετά η 5.12.4 και μετά η 5.12.3 ΟΤΑ στην οποία το λινκ περιέχει την 5.11.26!

 

Καλησπέρα!

Μήπως έχει καποιος να δώσει λινκ για το ζιπ της Miui ???

Δε ξέρω γιατι αλλα δε μπορω να κανω εγγραφη στη σελιδα για να την κατεβασω... :blink:

https://drive.google.com/folderview?id=0Bxlf4Qwu4OjQbjJvMzlpSC1yZXM&usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Dante ποια έκδοση έβαλες? Έχω μπερδευτεί με τις Miui στο needrom, μία ανεβαίνει η 5.11.26, μετά η 5.12.4 και μετά η 5.12.3 ΟΤΑ στην οποία το λινκ περιέχει την 5.11.26!

 

 

https://drive.google.com/folderview?id=0Bxlf4Qwu4OjQbjJvMzlpSC1yZXM&usp=sharing

 

Νασαι καλα φιλε μου!Ευχαριστω πολυ!σουπερ γρηγορος!

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/miui-7-5-11-21-ml/

Αυτη εδω πηγα να κατεβασω αλλα εχουν μπερδεψει τα μπουτια τους με τα λινκ και εχει μεσα ενα λινκ για την 5,12,4 αλλα δεν ειναι multilanguage και αυτην εβαλα.

Δεν με ενοχλει ιδιαιτερα,μονο σε καποιες εφαρμογες που δεν εχει να διαλεξεις γλωσσα.

Εχει δοκιμασει κανεις το gps εν κινησει να δει εαν τη παλευει με το glonass η θελει να περασουμε το fix για να απενεργοποιηθει?

Παντως πρωτο κλειδωμα στο παραθυρο του σπιτιου μου εκανε σε 29 δευτερα.

Το θεμα ειναι να μη πηγαινει περιπατο η ακριβεια στο αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Η 5.12.3 ΟΤΑ είναι update της 5.11.26, η 5.12.4 είναι άλλη και δεν έχει ελληνικα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρουν τα ελληνικά, ποια είναι καλύτερη?

Glonass έχουν όλες ή μόνο η 5.12.4?

 

Προτιμώ 5.12.4, δεν κάνω χρήση GPS και δεν ξέρω.....

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

γνωριζετε καποιον τροπο για να κανουμε τα settings της lenovo σε material dark; μου εχουν βγει τα ματια με το απρο ακομα και με το Night mode. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καποιος την phoenix new?στην καμερα η φωτογραφια λεει μεγιστη αναλυση 9,5mpixel ειναι πλασματικο η αληθινο?αν ειναι αληθινο τι γινεται υπαρχει λυση για 13?

 

Καλημερα παιδια ξερει καποιος να απαντησει?

Link to comment
Share on other sites

γνωριζετε καποιον τροπο για να κανουμε τα settings της lenovo σε material dark; μου εχουν βγει τα ματια με το απρο ακομα και με το Night mode. ευχαριστω

 

Αν θες δοκίμασε την εφαρμογή twilight... Μπορεί να κανείς την δουλειά σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ξερει καποιος να απαντησει?
Μπες στις ρυθμίσεις της κάμερας και εκεί που λέει picture size 9,5MP από κάτω έχει preview size που σίγουρα το έχεις στην επιλογή full screen. Βάλτο standard (4:3) και θα δεις μετά ότι στο picture size θα σου εμφανίσει επιλογή 13MP! ;)
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 3 μέρες η androium 5 έχει γινει απελπιστικά αργη, χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στο κινητό! Ρίχνω καθαρίσματα αλλά μετά απο λίγο αρχίζει να σέρνεται πάλι! Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Είμαι πολύ ικανοποιημένος με τη rom αλλά αυτό με χάλασε λιγο!

 

αν χρειαστεί να πάω σε άλλη rom ποιά προτείνετε ως καλύτερη (να έχει OTA και 4G στις δυο κάρτες με εναλλαγη - δε με ενδιαφέρει αν έχει ελληνικά)

Link to comment
Share on other sites

Κατι τρεχει σιγουρα.

Εγω οσο καιρο την ειχα ,δεν ειχα αντιμετωπισει κατι τετοιο.

Στην αναγκη και εφοσον εισαι ικανοποιημενος,κανε ενα wipe.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις της κάμερας και εκεί που λέει picture size 9,5MP από κάτω έχει preview size που σίγουρα το έχεις στην επιλογή full screen. Βάλτο standard (4:3) και θα δεις μετά ότι στο picture size θα σου εμφανίσει επιλογή 13MP! ;)

 

οκ letom να σαι καλα σ'ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Σ ευχαριστώ πολύ:D

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας, ενδιαφερομαι για το Κ3 NOTE το οποιο το εχω βρει σε εκδοση( Teana με το καρουμπαλακι στο πισω μερος για καλυτερο ηχο)στα 133,27€ κιτρινο απο το κατ/μα ( ΤO2C μαλλον απο china) ΚΑΙ στην κλασικη εκδοση στα 131,5 απο ΒangGood (CN Warehouse) Κιτρινο.

Με απασχολει το sar του τηλεφωνου (Is the SAR value of the Lenovo K3 Note very dangerous ...

https://www.quora.com/Is-the-SAR-value-o... - SAR Value for Lenovo K3 Note: At the Head - 1.590 W/Kg, At the Body - 0.688 W/Kg. Limit - 1.6W/kg at the Head SAR is a measure of the rate of RF (radiofreque.) το οποιο ειναι υψηλο αν ειναι αυτο?

Θα ηθελα αν το εχει ψαξει καποιος στα σηγουρα ή να το ειδε στο προσπεκτους του τηλεφωνου να μου απαντησει σχετικα με το sar.

Kαι το δευτερο θεμα που με απασχολει ειναι αν το 4G ειναι συμβατο με την Eλλαδα αν ειναι γενικα για ΕΥΡΩΠΗ (vodafone-wind)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας, ενδιαφερομαι για το Κ3 NOTE το οποιο το εχω βρει σε εκδοση( Teana με το καρουμπαλακι στο πισω μερος για καλυτερο ηχο)στα 133,27€ κιτρινο απο το κατ/μα ( ΤO2C μαλλον απο china) ΚΑΙ στην κλασικη εκδοση στα 131,5 απο ΒangGood (CN Warehouse) Κιτρινο.

Με απασχολει το sar του τηλεφωνου (Is the SAR value of the Lenovo K3 Note very dangerous ...

https://www.quora.com/Is-the-SAR-value-o... - SAR Value for Lenovo K3 Note: At the Head - 1.590 W/Kg, At the Body - 0.688 W/Kg. Limit - 1.6W/kg at the Head SAR is a measure of the rate of RF (radiofreque.) το οποιο ειναι υψηλο αν ειναι αυτο?

Θα ηθελα αν το εχει ψαξει καποιος στα σηγουρα ή να το ειδε στο προσπεκτους του τηλεφωνου να μου απαντησει σχετικα με το sar.

Kαι το δευτερο θεμα που με απασχολει ειναι αν το 4G ειναι συμβατο με την Eλλαδα αν ειναι γενικα για ΕΥΡΩΠΗ (vodafone-wind)

 

στο παρακατω link θα δεις το ακριβες sar αλλά και καποια συγκριτικα με καποια άλλα κινητά...

http://www.devicespecifica...l-sar/06dd3354

ολοι το εχουμε ψαξει(σε sites,στο google) αρα παρολα αυτα το πηραμε,κι ας εχει μεγαλο SAR....

Στο Skroutz γραφει πως: "Οι τιμές αυτές (1.59 στο κεφάλι, 0.68 στο σώμα) που δίνει η Lenovo είναι οι συνολικές (τηλεφωνία+WIFI+radio), γιατί απλά είναι ειλικρινείς.Κάποιες άλλες εταιρίες είτε δεν το διευκρινίζουν είτε αναφέρουν μόνο της τηλεφωνίας (όπως η Samsung).Το sar τηλεφωνίας ή των voice calls του K3 NOTE είναι 0,641 στο κεφάλι και 0,3 περίπου στο σώμα."

Κανε τα συγκριτικα σου με αλλες συσκευες που σ'αρεσουν και διαλεξε...Το ποσο ψηλα βαζεις το κριτηριο "SAR" ειναι καθαρα υποκειμενικο. :cool:

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...