Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντωμεταξυ μου φαίνεται περίεργο γιατί εμένα έχει την καλύτερη μπαταρία μέχρι τώρα.

 

Τι να πω δεν ξερω....!!!

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αριθμο: VIBEUI_V2.5_1515_7.50.1_DEV_K50-T5

Και όχι, δεν υπάρχει η εφαρμογή. Αλλα την βρήκα στο playstore. Να την εγκαταστήσω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποια έκδοση γράφει ότι έχεις; Όχι αυτο είναι άλλο που σου λέει. Κατεβασε το root checker να ελεγξεις αν εισαι

 

Την κατεβασα! δεν ειναι.. Device: Lenovo k50-t5 Αndoid Version: 5.0 ...

να ρωτήσω.. επειδή φοβάμαι μην το χαλάσω τελείως με το ροοτ μονη μου.. Πόσο λέτε να μου πάρει ένας τεχνικός;

Και όσον αφορά τον πωλητή... έχει να φάει αρνητικό feedback ... για να μαθει να μην εκτελεί αυτά που του γράφω...

 

Αστο βρες κάποιον ανθρωπο να στο κάνει γιατί εσύ θα τα κάνεις χειρότερα :p . Αμα ακολουθήσει καποιος τις οδηγίες της πρώτης σελίδας όλα θα πάνε καλά. Ο πιο ευκολος τρόπς για root είναι με το kingoroot .Αλλά εσύ καλό θα ήταν να αλλάξεις τελείως rom.Αμα ήσουν Αθήνα θα στο έφτιαχνα εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα! δεν ειναι.. Device: Lenovo k50-t5 Αndoid Version: 5.0 ...

να ρωτήσω.. επειδή φοβάμαι μην το χαλάσω τελείως με το ροοτ μονη μου.. Πόσο λέτε να μου πάρει ένας τεχνικός;

Και όσον αφορά τον πωλητή... έχει να φάει αρνητικό feedback ... για να μαθει να μην εκτελεί αυτά που του γράφω...

 

Αστο βρες κάποιον ανθρωπο να στο κάνει γιατί εσύ θα τα κάνεις χειρότερα :p . Αμα ακολουθήσει καποιος τις οδηγίες της πρώτης σελίδας όλα θα πάνε καλά. Ο πιο ευκολος τρόπς για root είναι με το kingoroot .Αλλά εσύ καλό θα ήταν να αλλάξεις τελείως rom.Αμα ήσουν Αθήνα θα στο έφτιαχνα εγώ...

 

χαχα σε ευχαριστώ πολύ! θεσσαλονίκη ειμαι όμως , κρίμα !! :/ Οχι, όχι δεν το πειράζω εγώ - λυπάμαι να το χαλάσω , τα λεφτά που έδωσα! - ,, απλά δε ξέρω σε ποιον να απευθυνθώ! Ένας τεχνικός υπολογιστών ας πούμε θα μπορούσε να κάνει κάτι; :-P

Απλά μου είπαν πιο πάνω να περάσω CMV και μία ρομ. ( και μου ακούγονται κινέζικα!) χαχα.. :-P Εγώ απλά θέλω να φύγουν όλα αυτά τα ενοχλητικά, διαφημίσεις και κινέζικα! Ωστόσο οι ενημερώσεις συστήματος που ειναι; δε μπορω να το βρω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

θέλω να το πάρω και εγώ για ένα φίλο από το minideal. Ένα είναι, έτσι? Θέλω να πω δεν βγαίνει σε εκδόσεις. Μιλάω για αυτό http://www.minideal.net/lenovo-k3-note-android-5-0-2gb-16gb-4g-lte-5-5-inch-fhd-screen-mtk6752-1-7ghz-octa-core-smartphone.html. Επειδή δεν θα το έχω και δεν θα ασχοληθεί ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΙΣ με το κινητό, αρκεί να τους πω να το ρουταρουν και να περάσουν multilanguage ρομ ή θα πρέπει να το πειράξω? Αν είναι καλό, δεν το ρωτάω καν!

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με Carbon 2.5 και με Androium μπορεί να μου πει αν έχουν τα 2 αυτά roms πλήρη ελληνική γλώσσα όπως πχ του Ιταλού?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι και συγχαρητηρια για την καλη δουλεια.. Περιμενω το τηλεφωνο απο gearbest αγγλιας. Επειδη γενικα δεν εχω ξαναδοκιμασει τη διαδικασια του Root σε android, θελω να ρωτησω αν κρινεται απο εσας απαραιτητη και ως προς τι?

 

Σε περιπτωση εγκαταστασης kaspersky θα εχω παλι προβληματα με malware bloatware κτλ?

 

και τελος οτι Rom και να εχει επανω το τηλεφωνο ακολουθω τις οδηγιες της πρωτης σελιδας και ειμαι ενταξει?

 

ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Αστο βρες κάποιον ανθρωπο να στο κάνει γιατί εσύ θα τα κάνεις χειρότερα :p . Αμα ακολουθήσει καποιος τις οδηγίες της πρώτης σελίδας όλα θα πάνε καλά. Ο πιο ευκολος τρόπς για root είναι με το kingoroot .Αλλά εσύ καλό θα ήταν να αλλάξεις τελείως rom.Αμα ήσουν Αθήνα θα στο έφτιαχνα εγώ...

 

χαχα σε ευχαριστώ πολύ! θεσσαλονίκη ειμαι όμως , κρίμα !! :/ Οχι, όχι δεν το πειράζω εγώ - λυπάμαι να το χαλάσω , τα λεφτά που έδωσα! - ,, απλά δε ξέρω σε ποιον να απευθυνθώ! Ένας τεχνικός υπολογιστών ας πούμε θα μπορούσε να κάνει κάτι; :-P

Απλά μου είπαν πιο πάνω να περάσω CMV και μία ρομ. ( και μου ακούγονται κινέζικα!) χαχα.. :-P Εγώ απλά θέλω να φύγουν όλα αυτά τα ενοχλητικά, διαφημίσεις και κινέζικα! Ωστόσο οι ενημερώσεις συστήματος που ειναι; δε μπορω να το βρω!

 

Άδικα ψάχνεις, λογικά δεν έχει system update, το έχουν βγάλει. Από aliexpress το πήρες ή από eBay? Cwm λέγεται και είναι recovery όπου εκεί ας πούμε φτιάχνεις το κινητό περνάς νέο λειτουργικό, επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις κλπ. Τέλος πάντων είχε το Vickmall ,ένα κινέζικο μαγαζί έναν εκεί στην Θεσσαλονίκη που συνεργαζοταν μαζί τους και περνούσε νέα rom (λειτουργικό). Θα ρωτήσω μήπως μου πούνε που ακριβώς είναι και θα σου στείλω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα φιλοι και συγχαρητηρια για την καλη δουλεια.. Περιμενω το τηλεφωνο απο gearbest αγγλιας. Επειδη γενικα δεν εχω ξαναδοκιμασει τη διαδικασια του Root σε android, θελω να ρωτησω αν κρινεται απο εσας απαραιτητη και ως προς τι?

 

Σε περιπτωση εγκαταστασης kaspersky θα εχω παλι προβληματα με malware bloatware κτλ?

 

και τελος οτι Rom και να εχει επανω το τηλεφωνο ακολουθω τις οδηγιες της πρωτης σελιδας και ειμαι ενταξει?

 

ευχαριστω πολυ..

 

Το root χρειάζεται για κάποιες εφαρμογές που το απαιτούν και για αφαίρεση διαφημίσεων και κινεζικών εφαρμογών με το κατάλληλο πρόγραμμα. Λογικά εσένα θα είναι ήδη root οπότε δεν θα χρειαστεί κάτι. Εκτός αν θες να βάλεις νεότερη έκδοση. Ναι με τον οδηγό της πρώτης σελίδας, αν όμως είσαι ήδη root είναι ακόμη πιο εύκολο

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά

 

θέλω να το πάρω και εγώ για ένα φίλο από το minideal. Ένα είναι, έτσι? Θέλω να πω δεν βγαίνει σε εκδόσεις. Μιλάω για αυτό http://www.minideal.net/lenovo-k3-note-android-5-0-2gb-16gb-4g-lte-5-5-inch-fhd-screen-mtk6752-1-7ghz-octa-core-smartphone.html. Επειδή δεν θα το έχω και δεν θα ασχοληθεί ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΙΣ με το κινητό, αρκεί να τους πω να το ρουταρουν και να περάσουν multilanguage ρομ ή θα πρέπει να το πειράξω? Αν είναι καλό, δεν το ρωτάω καν!

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

 

Καλύτερα Πάρτο από Vickmall, είναι καλύτερο μαγαζί. Έρχεται με σχετικά καλή multilanguage rom για κάποιον που δεν ασχολείται. Πειραγμα μόνο άμα θες κάτι πιο γρήγορο όπως Android 5.1

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με Carbon 2.5 και με Androium μπορεί να μου πει αν έχουν τα 2 αυτά roms πλήρη ελληνική γλώσσα όπως πχ του Ιταλού?

Ευχαριστώ.

 

Πριν 2 σελιδες εγραψα οτι carbon 2.5 ειναι πληρως ελληνικη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το paypal άνοιξε;;μπορούμε να αγοράσουμε από Κίνα;θέλω το Κ3 απ'το Vickmall:-(

 

Ναι εχω αγορασει ηδη 3 τηλεφωνα απο βικμολ

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

 

Άδικα ψάχνεις, λογικά δεν έχει system update, το έχουν βγάλει. Από aliexpress το πήρες ή από eBay? Cwm λέγεται και είναι recovery όπου εκεί ας πούμε φτιάχνεις το κινητό περνάς νέο λειτουργικό, επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις κλπ. Τέλος πάντων είχε το Vickmall ,ένα κινέζικο μαγαζί έναν εκεί στην Θεσσαλονίκη που συνεργαζοταν μαζί τους και περνούσε νέα rom (λειτουργικό). Θα ρωτήσω μήπως μου πούνε που ακριβώς είναι και θα σου στείλω.

 

 

μακάρι να το βρεις για να πάω αύριο κιόλας! Δηλαδή το χουν κλειδωμένο το update? Εεε ρε γλέντια! θα δοκιμασει η αδερφή μου σε λίγο με τις οδηγίες και θα σας πω . :)

Link to comment
Share on other sites

Άδικα ψάχνεις, λογικά δεν έχει system update, το έχουν βγάλει. Από aliexpress το πήρες ή από eBay? Cwm λέγεται και είναι recovery όπου εκεί ας πούμε φτιάχνεις το κινητό περνάς νέο λειτουργικό, επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις κλπ. Τέλος πάντων είχε το Vickmall ,ένα κινέζικο μαγαζί έναν εκεί στην Θεσσαλονίκη που συνεργαζοταν μαζί τους και περνούσε νέα rom (λειτουργικό). Θα ρωτήσω μήπως μου πούνε που ακριβώς είναι και θα σου στείλω.

 

 

μακάρι να το βρεις για να πάω αύριο κιόλας! Δηλαδή το χουν κλειδωμένο το update? Εεε ρε γλέντια! θα δοκιμασει η αδερφή μου σε λίγο με τις οδηγίες και θα σας πω . :)

 

E είναι πειραγμένη απο το κινεζικο μαγαζί και δεν έχει updates. Aμα το κατέχει η αδερφή σου θα γίνει δουλειά ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και δυο τρεις μερες εχω θεμα... Εχω δυο καρτες μια cosmote και μια wind... Το θεμα ειναι οτι η wind οτι και να κανω τις τελευταιες μερες δεν πιανει σημα... Σε αλλη συσκευη εχει κανονικα... Ειμαι με carbon 2.5... Ξερει κανεις μηπως τι φταιει???
Link to comment
Share on other sites

Tα setting όταν πάω να μπω στο security crash-άρουν. Αυτό μου φαίνεται να ξεκίνησε όταν φλάσαρα το video fix. Όλα αυτά στην carbon 2.5

 

Ναι γιατί εβαλες το video fix στα καπάκια χώρις να κανείς boot την rom.

Link to comment
Share on other sites

Άδικα ψάχνεις, λογικά δεν έχει system update, το έχουν βγάλει. Από aliexpress το πήρες ή από eBay? Cwm λέγεται και είναι recovery όπου εκεί ας πούμε φτιάχνεις το κινητό περνάς νέο λειτουργικό, επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις κλπ. Τέλος πάντων είχε το Vickmall ,ένα κινέζικο μαγαζί έναν εκεί στην Θεσσαλονίκη που συνεργαζοταν μαζί τους και περνούσε νέα rom (λειτουργικό). Θα ρωτήσω μήπως μου πούνε που ακριβώς είναι και θα σου στείλω.

 

 

μακάρι να το βρεις για να πάω αύριο κιόλας! Δηλαδή το χουν κλειδωμένο το update? Εεε ρε γλέντια! θα δοκιμασει η αδερφή μου σε λίγο με τις οδηγίες και θα σας πω . :)

 

Δεν χρειάζεται ούτε τεχνικό να βρεις ούτε ειδικό. Είναι πανευκολο να το κανείς και μόνη σου ακολουθώντας βήμα βήμα το βίντεο του κινέζου.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι καινούργια στο forum παρακολουθώ τη συζήτηση για το LENOVO K3 NOTE και σκέφτομαι να αγοράσω την έκδοση Teana Version.

 

Έχω διαβάσει πολλά μηνύματα για προβλήματα με rom, κινεζικές εφαρμογές, επιλογή eshop.

 

Ανεξάρτητα από τα κινέζικα που είναι και τα φθηνότερα το έχω βρει και στο

http://www.minideal.net/gr/lenovo-k3-k50-t5-note.html

 

Αλλά δεν έχει την έκδοση teana - έχετε δει κάπου να υπάρχει χωριστά το καπάκι με το ηχείο;

 

Έχει παραγγείλει κάποιος άλλος από το minideal.net για να μου πει αν είναι αξιόπιστο;

 

Tην έκδοση teana την έχει στο κινέζικο

http://www.minideal.net/lenovo-k3-note-teana-angelic-voice-smartphone-4g-lte-android-5-0-5-5inch-fhd-2gb-16gb-64bit-mtk6752-octa-core-1-7ghz.html

 

Αν τελικά παραγγείλω από κινέζικο ποιο από τα παρακάτω θεωρείται πιο αξιόπιστο και με καλύτερο χρόνο παράδοσης

 

vickmall [εδώ στο eu warehouse από μήνυμα που έλαβα δεν είναι διαθέσιμο και πρέπει να περιμένω τουλάχιστον μία εβδομάδα]

http://www.to2c.com [από αυτό διάβασα ότι κάποιος παρέλαβε σε 10 μέρες θεωρητικά είναι πολύ καλός χρόνος]

 

Για το vickmall έχω διαβάσει γενικά καλά σχόλια απλά αρχικά κάποιοι ανέφεραν ότι δεν τους έκαναν root στη συσκευή.

 

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλά είναι τόσα πολλά τα μηνύματα για το συγκεκριμένο κινητό που είναι δύσκολο να τα παρακολουθήσεις όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι καινούργια στο forum παρακολουθώ τη συζήτηση για το LENOVO K3 NOTE και σκέφτομαι να αγοράσω την έκδοση Teana Version.

Ανεξάρτητα από τα κινέζικα που είναι και τα φθηνότερα το έχω βρει και στο

http://www.minideal.net/gr/lenovo-k3-k50-t5-note.html

Αλλά δεν έχει την έκδοση teana - έχετε δει κάπου να υπάρχει χωριστά το καπάκι με το ηχείο;

Έχει παραγγείλει κάποιος άλλος από το minideal.net για να μου πει αν είναι αξιόπιστο;

na την έχει στο κινέζικο

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλά είναι τόσα πολλά τα μηνύματα για το συγκεκριμένο κινητό που είναι δύσκολο να τα παρακολουθήσεις όλα.

απο το minideal κίνας εχω αγορασει 4 κινητα και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.

το lenovo k3 note το αγορασα απο το tp2c και το εστειλαν unroot.στα ελληνικα παρατρηματα των κινεζικων μαγαζιων δυσκολα βρισκεις σε stock την συσκευη που θελεις.νομιζω ειναι και πιο ακριβα.

η γνωμη μου να το παρεις απο minideal κινας.τον τελευταιο καιροπριν το capital control έρχονταν σε 10 μερες περιπου.δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, θα ζητήσω να κάνουν root και βλέπουμε...

από εγγύηση τι γίνεται;

τις κινέζικες εφαρμογές τις είχαν βγάλει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. παρέλαβα πριν μια βδομάδα το Κ3 ΝΟΤΕ απο το vickmall. Ήρθε σε 8 μέρες, rooted όπως το ζήτησα, με πολλά extra. Οι κινέζικες εφαρμογές είχαν αφαιρεθεί. Εγγύηση δίνουν δική τους (ένα χρόνο νομίζω). Πάντως μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά και δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Ελπίζω να βοήθησα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! σίγουρα με βοήθησες γιατί θέλω να το παραγγείλω σήμερα.

Τους έχω στείλει μήνυμα να ρωτήσω τα σχετικά... οπότε μόλις μου απαντήσουν θα το παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να παραγγείλω το κινητο με καρτα Visa Alpha kai master eurobank...αλλα χωρις επιτυχια..:( εδω διαβασα οτι αγοράζετε ρε παιδια...τι παιζει? :)
Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...