Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπενθυμίζω ότι για αγγελίες υπάρχει ανάλογη ενότητα: Συχνές απορίες για το Buy and Sell. Αγγελίες εκτός buy&sell απαγορεύονται. Διαγράφηκαν ανάλογα ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, έχω βάλει την s427-slick και όλα λειτουργούν πολύ καλά, εκτός του ότι δεν έχω καλό σήμα. Πρίν την αναβάθμιση σε adroid 6, νομίζω ότι το σήμα και ίσως και η μπαταρία ήταν καλύτερα. Ξέρει κανείς αν κάποια rom έχει καλύτερο σήμα;

(έχω wind, δεν ξέρω αν έχει σχέση)

Link to comment
Share on other sites

Επανέφερα τελικα το τηλέφωνο με τη βοήθεια του βίντεο και ευχαριστώ πολύ τον φίλο για αυτό.... Όμως δεν μπόρεσα να περάσω την slik ενώ ακολούθησα τις οδηγίες κατά βήμα αφού η συσκευή δεν έβλεπε τον φάκελο που πέρασα στην μνήμη.... Αντ αυτού πέρασα την 1621 του Ιταλού.... Έχει κανείς άποψη γι αυτήν;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Σκεφτομαι να κανω αγορα του Lenovo Lemo K3 NOTE απο http://www.geekbuying.com και συγκεκριμενα αυτο το οποιο απο ο,τι καταλαβαινω βρισκεται σε ευρωπαικη αποθηκη για να ερθει πιο γρηγορα.

http://www.geekbuying.com/item/Lenovo-Lemo-K3-NOTE-5-5inch-FHD-4G-Smartphone-Android-5-0-2GB-16GB-64bit-MTK6752-Octa-Core-1-7GHz-IPS---White-345697.html

Ειμαι ηδη κατοχος ενος Α806 και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο την αποδοση του εδω και 2 χρονια.

Φυσικα για να λειτουργησει κανονικα το φλασαρα με την 1447 rom του kadilak(να ειναι καλα ο ανθρωπος!!!) και εσβησα ή παγωσα καποιες κινεζοεφαρμογες.Η διαδικασια του φλασαρισματος ηταν πρωτογνωρη για εμενα κ μπορω να πω οτι με τρομαξε και με κουρασε αλλα αναγκαστηκα να την κανω διοτι η κινεζικη ρομ που ειχε μου εβγαζε συνεχως προβληματα που πραγματικα με εφτασαν σε σημειο να θελω να πεταξω το τηλεφωνο.

Για να μην μακρυγορώ και σας κουραζω θελω να θεσω μερικες ερωτησεις που εχω σχετικα με το Lemo K3 Note.

Αν το παρω απο geekbuying να ζητησω επισημη ελλ. rom να περαστει πριν μου το στειλουν,υπαρχει τετοια δυνατοτητα?

Πρεπει αναγκαστικα να γινει root στο τηλεφωνο και δοκιμη διαφορων rom για να μπορεσει να λειτουργησει χωρις προβληματα?

Και κλεινοντας υπαρχει καποια σταθερη official rom της Lenovo για Ελλαδα ετσι ωστε να μην χρειαζεται το τηλεφωνο να ειναι rooted και να γλυτωσω την διαδικασια του flash?

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Edited by LenovoUser
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

μια ερωτηση πριν αρχισω να αλλαζω ρομ

Δεν ξέρω αν έχει τύχει και σε άλλον, εδω και καμια βδομαδα η μπαταρια ειναι ολη μερα κολλημενη στο 99-98% ανεξαρτητα χρησης. μετα αλλες φορες σβηνει απο μονο του και δεν ανοιγει μεχρι να το συνδεσω σε φορτιστη ή παει κατευθειαν στο 20-15% και απο κει σε κανα πενταλεπτο σβηνει. Η πλάκα είναι ότι περίπου η διάρκεια της είναι ίδια στο πάνω κάτω με πριν απλά δεν δουλεύει για κάποιο λόγο σωστά η ένδειξη του υπολοίπου που απομένει. Δεν είναι κανένα φοβερό πρόβλημα αλλά δε μπορώ να βασίζομαι πλέον στο ότι έχω μπαταρία.

Άποψη μου ότι μαλλον τα φτυσε η μπαταρια (το χω ενα χρονο τωρα) οπότε λέω να παραγγείλω μια καινουργια

Μήπως όμως παιζει να ειναι κάποιο προβλημα software οπότε να μπω στην διαδικασία να δοκιμασω να βαλω άλλη ρομ?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω απο geekbuying να ζητησω επισημη ελλ. rom να περαστει πριν μου το στειλουν,υπαρχει τετοια δυνατοτητα?

Πρεπει αναγκαστικα να γινει root στο τηλεφωνο και δοκιμη διαφορων rom για να μπορεσει να λειτουργησει χωρις προβληματα?

Και κλεινοντας υπαρχει καποια σταθερη official rom της Lenovo για Ελλαδα ετσι ωστε να μην χρειαζεται το τηλεφωνο να ειναι rooted και να γλυτωσω την διαδικασια του flash?

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Δες το vickmall με δώρο Tempered Glass+Silicone Case. Στο τέλος του παρακάτω link μπορείς να δεις τι ζητάνε οι Ελληναρες από εκει... S205 official multilanguage και δεν ξανασχολησε ξανα με τιποτα. Κάνεις και τα update κανονικα από wifi, ουτε root δεν χρειαζεσαι... καλή αγορά!

http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t3s-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

Edited by chris_m
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.αν μπορειτε να μου λυσετε ενα προβλημα που μου παρουσιαστηκε απο χθες στο lenovo;στον αποθηκευτικο χωρο επιλεγω καρτα SD,κανει επανεκκινηση και μετα που ανοιγει δεν υπαρχει τιποτα για εμφανιση.οταν επιλεξω αποθηκευτικο χωρο τηλεφωνου τοτε φαινονται ολα κανονικα.οτι υπαρχει στην sd.και αποθηκευονται κανονικα στην καρτα.εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα.αν ξερει καποιος ας με βοηθησει γιατι εχω σαλταρει....

ενα ακομα προβλημα με τα την εφαρμογη για τα μνματα.(handcent SMS).μου στελνουν μνμ κι ενω ειναι αποθηκευμενος ο αριθμος στις επαφες δεν μου βγαζει ονομα μονο αριθμο.

Edited by merfis106
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα σήμερα την SLICK s427 ROW και με το που πάω να συνδεθώ στο google account στις αρχικές ρυθμίσεις της ρομ μου βγάζει συνεχώς το μηνυμα "the phone appears to have been reset and you need to login with the account originally used on the phone" και δεν με αφήνει να προχωρήσω.

 

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος αυτό και αν ναι υπάρχει κάποια λύση;

 

edit: είδα στη σελ. 659 πιο πίσω ότι αν έχεις μέσα άλλη ρομ με λογαριασμό google play δεν προχωρά αλλά μονο με καθαρή εγκατάσταση.

 

edit2: επίσης δεύτερη λύση για το πρόβλημα, εφόσον ξέρουμε το google account που υπήρχε στη συσκευή πριν την εγκατάσταση της SLICK s427 ROW, είναι να μπούμε με τα στοιχεία του προυπαρχοντος google λογαριασμού και μετά το τέλος της εγκατάστασης να διαγράψουμε το google account και να βάλουμε ένα νέο.

Edited by nflo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα σήμερα την SLICK s427 ROW και με το που πάω να συνδεθώ στο google account στις αρχικές ρυθμίσεις της ρομ μου βγάζει συνεχώς το μηνυμα "the phone appears to have been reset and you need to login with the account originally used on the phone" και δεν με αφήνει να προχωρήσω.

 

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος αυτό και αν ναι υπάρχει κάποια λύση;

 

edit: είδα στη σελ. 659 πιο πίσω ότι αν έχεις μέσα άλλη ρομ με λογαριασμό google play δεν προχωρά αλλά μονο με καθαρή εγκατάσταση.

 

edit2: επίσης δεύτερη λύση για το πρόβλημα, εφόσον ξέρουμε το google account που υπήρχε στη συσκευή πριν την εγκατάσταση της SLICK s427 ROW, είναι να μπούμε με τα στοιχεία του προυπαρχοντος google λογαριασμού και μετά το τέλος της εγκατάστασης να διαγράψουμε το google account και να βάλουμε ένα νέο.

το εχω αντιμετωπισει σε motorola g3, εαν δεν βαλεις τον αρχικο λογαριασμο ΔΕΝ προκειτε να προχωρησει, ειναι μια απο τις ασφαλειες που εχει θεσπισει η google, εαν την εχει ενεργοποιησει κατα λαθος φυσικα. Δοκιμασε να περασεις μια rom με το flash tools μηπως και συνελθει.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να με συμβουλεψει από που να αγοράσω φθηνή θήκη (δερμάτινη) και προστασία οθόνης??

Ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!! εχω παρει προσφατα το LENOVO K3! Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος!απλως αντιμετωπίζω καποιο προβλημα με την μπαταρια τελειωνει σχετικα γρηγορα... ισχυει σε ολους αυτο η μήπως να παω να κοιταξω το κινητο ή την μπαταρια?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by Dimitrishotman
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προσωπικά το κινητό αλλά το έχουν φίλοι μου και δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα. Δες αν έχεις κάποια εφαρμογή ενεργή που σου τρώει τη μπαταρία. Δοκίμασε να μην έχεις τα πάντα ανοιχτά. (GPS Wifi κλπ όταν δεν τα χρειάζεσαι) Edited by john_who
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προσωπικά το κινητό αλλά το έχουν φίλοι μου και δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα. Δες αν έχεις κάποια εφαρμογή ενεργή που σου τρώει τη μπαταρία. Δοκίμασε να μην έχεις τα πάντα ανοιχτά. (GPS Wifi κλπ όταν δεν τα χρειάζεσαι)

 

σε ευχαριστω καταρχας για την απαντηση σου φιλε μου!ποσο τους κραταει συνηθως μηπως γνωριζεις?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω καταρχας για την απαντηση σου φιλε μου!ποσο τους κραταει συνηθως μηπως γνωριζεις?[

 

4-5 ώρες οθόνη ανοικτή και αυτή στην auto ρύθμιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστω καταρχας για την απαντηση σου φιλε μου!ποσο τους κραταει συνηθως μηπως γνωριζεις?[

 

4-5 ώρες οθόνη ανοικτή και αυτή στην auto ρύθμιση αυτό ατην καλύτερη με λογική χρηση μια ημερα.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω καταρχας για την απαντηση σου φιλε μου!ποσο τους κραταει συνηθως μηπως γνωριζεις?[

 

4-5 ώρες οθόνη ανοικτή και αυτή στην auto ρύθμιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστω καταρχας για την απαντηση σου φιλε μου!ποσο τους κραταει συνηθως μηπως γνωριζεις?[

 

4-5 ώρες οθόνη ανοικτή και αυτή στην auto ρύθμιση αυτό ατην καλύτερη με λογική χρηση μια ημερα.

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!! εχω παρει προσφατα το LENOVO K3! Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος!απλως αντιμετωπίζω καποιο προβλημα με την μπαταρια τελειωνει σχετικα γρηγορα... ισχυει σε ολους αυτο η μήπως να παω να κοιταξω το κινητο ή την μπαταρια?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Δεν λες ποιο λειτουργικό έχεις και ποια έκδοση.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομαδα εγκατεστησα την παρακατω rom:

http://www.needrom.com/download/nexus-mm/

Ομως δεν μπορουσα να στειλω κανενα μηνυμα και ετσι την εσβησα.Απο τοτε ομως οποια rom και να περασω παλι εχω το ιδιο προβλημα.Οποιος μπορει ας μου πει τι μπορω να κανω για να το φτιαξω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρυθμιση στο κινητο μας ή καποια εφαρμογή , οπου να ορισω καποιες επαφες να κανουν κληση από την 2η sim;

Τωρα αναγκαστικά έχω βαλει την ερωτηση, αλλα επειδή εχω 5 επαφες οπου καλω δωρεαν από την 2η sim, θα ηθελα να ορισω μονο αυτές και να ορισω τις υπολοιπες από την 1 sim

Link to comment
Share on other sites

Για δες την true phone. Νομιζω με οποια καρτα παρεις μια επαφη την κραταει default. Αν θελεις να αλλαξεις, σε μελλοντικο χρονο, πατας παρατεταμενα την επαφη και αλλαζεις την επιλογη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παιδιά έχω κάποιο πρόβλημα με την εγκατάσταση εφαρμογής από τον εσωτερικό χώρο του κινητού. Παλιότερα δεν είχα πρόβλημα. Έχω εγκαταστήσει 2 τρεις εφαρμογές και τις έτρεξε κανονικά από τον εσωτερικό χώρο του τηλεφώνου αφού ενεργοποίησα την επιλογή που λέει ''να επιτρέπεται η εγκατάσταση από άγνωστες πηγές''.

Σήμερα ήθελα να εγκαταστήσω μια άλλη εφαρμογή αλλά όταν πάω στην εξερεύνηση να την βρω και πατάω πάνω για εγκατάσταση μου λέει ότι ΄΄Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου''. Το έχω ψάξει μήπως είναι κάποια ρύθμιση αλλά τίποτα. Ξαναέβαλα την εφαρμογή 2-3 φορές τα ίδια. Έβαλα άλλες για δοκιμή και πάλι τα ίδια. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών το ίδιο. Αναγκάστηκα και ξαναέβαλα την rom και πάλι τα ίδια. Μια βοήθεια αν γίνεται γιατί θα με τρελάνει........

Link to comment
Share on other sites

Για δες την true phone. Νομιζω με οποια καρτα παρεις μια επαφη την κραταει default. Αν θελεις να αλλαξεις, σε μελλοντικο χρονο, πατας παρατεταμενα την επαφη και αλλαζεις την επιλογη.

 

Σ ευχαριστω πολύ.

Θα την ην δοκιμασω.

Τωρα τσεκαρω το dual sim selector και κανει καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Δες το vickmall με δώρο Tempered Glass+Silicone Case. Στο τέλος του παρακάτω link μπορείς να δεις τι ζητάνε οι Ελληναρες από εκει... S205 official multilanguage και δεν ξανασχολησε ξανα με τιποτα. Κάνεις και τα update κανονικα από wifi, ουτε root δεν χρειαζεσαι... καλή αγορά!

http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t3s-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες να σαι καλα!:)

Link to comment
Share on other sites

Για την slick 427 διάβασα battery drain στο wifi. Ισχύει? Επίσης γι αυτήν την ρομ τι λέτε? Και αυτη 427 είναι.

http://www.needrom.com/download/k3-note-s427-row/

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...