Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα. η ερώτηση που κάνω ίσως έχει απαντηθεί αλλά είναι τόσες πολλές οι σελίδες που καταλαβαίνετε!! αγόρασα το κινητό από ελληνικό κατάστημα και θέλω να μάθω αν κάποια στιγμή μπορέσω να αναβαθμίσω το σύστημα σε Android 6. θα έρθει μήνυμα ή πρέπει να μπω εγώ κάπου; το τηλέφωνο είναι άπειρα το από ρουταρισματα κλπ μιας και δεν το κατέχω το θέμα. Ευχαριστώ.
Ποια έκδοση λογισμικού έχεις;

 

Καλησπέρα σε όλους

 

Έχω στην κατοχή μου εδώ και μία εβδομάδα το κινητό.

Έχω διαβάσει 237 σελίδες.....

Πιθανόν να κουράσω αλλά έχω πρόβλημα με την εμφάνιση των επαφών. (σε κλήσεις & μηνύματα)

Έχω διαβάσει πιο πίσω για "Number match bits" αλλά δεν εμφανίζεται αυτή η επιλογή.

Είμαι λίγο άσχετος με τα κινητά, δεν το έχω πειράξει και δεν θέλω γιατί δεν το κατέχω.....

Φοράει το παρακάτω

vibeui_v3.0_1604_7.209.1_st_k50-t3s

 

Υπάρχει κάποια λύση ?

Η λύση είναι να περάσεις τη row έκδοση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις;

 

vibeui_v2.5_1512_5.495.1_st_K50-T5

 

έτσι γράφει στις πληροφορίες.τι σημαίνει δεν έχω ιδέα.:D

Link to comment
Share on other sites

vibeui_v2.5_1512_5.495.1_st_K50-T5

 

έτσι γράφει στις πληροφορίες.τι σημαίνει δεν έχω ιδέα.:D

Σημαίνει οτι είναι με κινέζικο λογισμικό, πρέπει να περάσεις την διεθνή row που αναφέρω πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση στην νέα ROW s433.

Μετά από την αναβάθμιση που ζήτησε και έκανα το τηλ. Λαγκαρει αισθητά περισσότερο χωρίς να έχω καταφέρει να βρω κάποια αναβάθμιση ή μεταβολή.

Όλες οι pre installed επανήλθαν και επανέρχονται μετά από οποιοδήποτε delete. Άρα το ρουταρισμα γίνεται μονόδρομος.

Έχετε κάτι παρατηρήσει εσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση στην νέα ROW s433.

Μετά από την αναβάθμιση που ζήτησε και έκανα το τηλ. Λαγκαρει αισθητά περισσότερο χωρίς να έχω καταφέρει να βρω κάποια αναβάθμιση ή μεταβολή.

Όλες οι pre installed επανήλθαν και επανέρχονται μετά από οποιοδήποτε delete. Άρα το ρουταρισμα γίνεται μονόδρομος.

Έχετε κάτι παρατηρήσει εσεις;

Κάτι πήγε στραβά, ξαναπέρασέ την από pc ή κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Επιστρεφω στο θεμα μετα απο πολυ καιρο απουσιας.Και εχω καποιες ερωτησεις.

Θελω να περασω(με sp flash tool δλδ clean install) την 1622 marshmallow ειναι η official.Εχω την 1604 official με root και gapps.Θελω να κανω clean install και οχι update γιατι δεν θελω να εχει το παλιο installation μεσα.

 

Ερωτησεις:

1)Το supersu που εχει ο darth revan στον οδηγο που εχει,κανει για root και στο marshmallow?

 

2)Υπαρχουν καπου Gapps(βασικα μονο playstore και google services) για marshmallow για να τα περασω μεσω cwm?

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

2. Ψαξε για pico gapps. Αναλόγως επεξεργαστή και έκδοση λογισμικου κατεβαζεις.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Επιστρεφω στο θεμα μετα απο πολυ καιρο απουσιας.Και εχω καποιες ερωτησεις.

Θελω να περασω(με sp flash tool δλδ clean install) την 1622 marshmallow ειναι η official.Εχω την 1604 official με root και gapps.Θελω να κανω clean install και οχι update γιατι δεν θελω να εχει το παλιο installation μεσα.

 

Ερωτησεις:

1)Το supersu που εχει ο darth revan στον οδηγο που εχει,κανει για root και στο marshmallow?

 

2)Υπαρχουν καπου Gapps(βασικα μονο playstore και google services) για marshmallow για να τα περασω μεσω cwm?

 

Θα πρέπει να κατεβάσεις την νεότερη έκδοση supersu pro . http://www.todoapk.net/en/supersu-pro/

gapps θα κατεβάσεις απο εδώ http://opengapps.org/

 

Η εγκατάσταση γίνεται μέσω twrp και οχι με sp flashtool.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κατεβάσεις την νεότερη έκδοση supersu pro . http://www.todoapk.net/en/supersu-pro/

gapps θα κατεβάσεις απο εδώ http://opengapps.org/

 

Η εγκατάσταση γίνεται μέσω twrp και οχι με sp flashtool.

 

Γιατι οχι μεσω sp flash tool? Τι αλλαζει?

Την ROM (1622)που μπορω να την βρω?

 

Και επισης τι εντυπωσεις εχετε απο android 6 και συγκεκριμενα αυτη την rom? Ειναι ποιο smooth απ την 1604 που εχω? Εχει καλη διαχείριση πορων?

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι μεσω sp flash tool? Τι αλλαζει?

Την ROM (1622)που μπορω να την βρω?

 

Και επισης τι εντυπωσεις εχετε απο android 6 και συγκεκριμενα αυτη την rom? Ειναι ποιο smooth απ την 1604 που εχω? Εχει καλη διαχείριση πορων?

άλλη είναι η διαδικασία με το flashtool και άλλη με το recovery. με το flashtool η εγκατάσταση γίνεται μέσω του υπολογιστή, ενώ με το twrp γίνεται απευθείας από το κινητό (αφού πρώτα περάσεις στην κάρτα sd το αρχείο που θες να εγκαταστήσεις). όσον αφορά τη ρομ του ιταλού νομίζω είναι η 1621 γιατί δεν έχει βγάλει νεότερη. εδώ είναι η 1621 http://www.needrom.com/download/cuoco92-mm-6-0-1621/ και κατά τη γνώμη μου είναι μακράν η καλύτερη ρομ που υπάρχει (έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις ρομ). πλήρης και γρήγορη

Link to comment
Share on other sites

άλλη είναι η διαδικασία με το flashtool και άλλη με το recovery. με το flashtool η εγκατάσταση γίνεται μέσω του υπολογιστή, ενώ με το twrp γίνεται απευθείας από το κινητό (αφού πρώτα περάσεις στην κάρτα sd το αρχείο που θες να εγκαταστήσεις). όσον αφορά τη ρομ του ιταλού νομίζω είναι η 1621 γιατί δεν έχει βγάλει νεότερη. εδώ είναι η 1621 http://www.needrom.com/download/cuoco92-mm-6-0-1621/ και κατά τη γνώμη μου είναι μακράν η καλύτερη ρομ που υπάρχει (έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις ρομ). πλήρης και γρήγορη

 

Ναι το ξερω οτι το flash tool ειναι μεσω PC,δεν ειμαι τοσο ασχετος :)

Ευχαριστω για την ρομ,αλλα δεν θελω του Ιταλου.Θελω την official 1622. Ξερει κανεις στο που μπορω να την βρω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς ποια είναι ή διαφορά ανάμεσα στις s3 και s4 row?Εχω την 327 αλλά μετά την αναβάθμιση σε mm κολάει ή οθόνη μετά από λίγο στο chrome κ πρέπει να κλείσει κ να ξανανοίξει.Υπαρχει λύση για αυτο,βλεπω έχει να βγει αναβάθμιση πολύ καιρό
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς ποια είναι ή διαφορά ανάμεσα στις s3 και s4 row?Εχω την 327 αλλά μετά την αναβάθμιση σε mm κολάει ή οθόνη μετά από λίγο στο chrome κ πρέπει να κλείσει κ να ξανανοίξει.Υπαρχει λύση για αυτο,βλεπω έχει να βγει αναβάθμιση πολύ καιρό

 

Δεν πρέπει να υπάρχει διαφορά μάλλον αφορά περιοχή κάλυψης και απ' ότι φαίνεται την 327 την έχουν παρατήσει και ασχολούνται, όσο το κάνουν, με την 4 σειρά η οποία βρίσκεται στην έκδοση 433. Αλλά μη νομίζεις τα κολλήματα υπάρχουν και εμφανίζονται μετά την χρήση του κινητού περίπου 2 εβδομάδες από την εγκατάσταση. Αντίστοιχο πρόβλημα δεν υπάρχει στις Vibe εκδόσεις και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν διορθώνουν τις Row, το πρόβλημα υπήρχε, υπάρχει και μάλλον θα υπάρχει!!!!:mad::mad:;)

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ποια είναι ή καλύτερη έκδοση για να βάλουμε στο κινητό αυτήν τη στιγμή?? Ευχαριστώ!!
Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει αντικειμενική απάντηση σε αυτό το ερώτημα :lol:

εγώ μπαίνω στο needrom και δοκιμάζω αυτές που έχουν κατεβάσει πολλοί χρήστες κι έχουν υψηλή βαθμολογία

needrom

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει αντικειμενική απάντηση σε αυτό το ερώτημα :lol:

εγώ μπαίνω στο needrom και δοκιμάζω αυτές που έχουν κατεβάσει πολλοί χρήστες κι έχουν υψηλή βαθμολογία

needrom

 

Την 1622 την εχεις δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταίο μήνα είμαι με αυτήν

πριν (και για 6 μήνες περίπου) είχα μια cyanogen αλλά δεν είχε 4g και στις 2 κάρτες και ύστερα από 2-3 μέρες χρήσης μου έβγαζε (εσφαλμένα) ότι γέμισε ο αποθηκευτικός χώρος και διορθωνόταν μετά από επανεκκίνηση.

αλλά ο κυριότερος λόγος που την άλλαξα είναι ότι είχε android 5 και έπρεπε να δοκιμάσω το 6.

μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο η κατανάλωση μπαταρίας!!!

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταίο μήνα είμαι με αυτήν

πριν (και για 6 μήνες περίπου) είχα μια cyanogen αλλά δεν είχε 4g και στις 2 κάρτες και ύστερα από 2-3 μέρες χρήσης μου έβγαζε (εσφαλμένα) ότι γέμισε ο αποθηκευτικός χώρος και διορθωνόταν μετά από επανεκκίνηση.

αλλά ο κυριότερος λόγος που την άλλαξα είναι ότι είχε android 5 και έπρεπε να δοκιμάσω το 6.

μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο η κατανάλωση μπαταρίας!!!

 

Tι bug εχεις δει στην PURE St 1??

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει πάρα πολλές γενικά ρομ εδώ και 1,5 χρόνο που το έχω .... Απλά τώρα το έδωσα στην γυναίκα μου και είχα την οφισιαλ.... Αλλά άρχισε να κολλάει πολύ και είπα να την αλλάξω... Τελικα έβαλα την 1621 του coouoco και είναι οκ.....
Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Παρακολουθεί κανένας διεθνως το θέμα nougat 7 για το λενοβο μας; λέτε να το δούμε ποτέ ή τερματιζουμε εδώ;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Παρακολουθεί κανένας διεθνως το θέμα nougat 7 για το λενοβο μας; λέτε να το δούμε ποτέ ή τερματιζουμε εδώ;

Ευχαριστω

 

Επίσημα από την lenovo όχι. Μια τελευταία stable vibeui Android 6.0 και τέλος. Δεν ξέρω αν βγάλει και καμιά ακομη row. Μόνο ανεπίσημα αν την δούμε σε καμία cyanogenmod.

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στην προσπάθεια μου να αναβαθμίσω το Κ3-ΝΟΤΕ αγορασμένο από online μαγαζί στην Ελλάδα , λόγο οικονομικού θέματος δεν μπορούσα να πληρώσω μεταφορικά για αν το κάνουν αυτοί , δεν πρόσεξα και χρησιμοποιώντας το SP Flash Tool , γιατί αυτό μου είπαν από το μαγαζί , επέλεξα το "Formal All + Download" , με αποτέλεσμα να σβηστεί το IMEI. Τότε αναγκαστικά και με δανεικά έστειλα το κινητό στο μαγαζί αγοράς και το επισκεύασαν αυτοί αλλά με δυσκολία ( μην ρωτάτε γιατί δεν πηρά δανεικά πιο πριν). Από τότε το κινητό δουλεύει κανονικά , αλλά η έκδοση που έχει , VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50-T5 , είναι απαράδεκτη. Το μαγαζί δεν το κάνει πλέων αναβάθμιση , το βγαλανέ εκτός εγγύησης γιατί λόγο δικού μου λάθους έγινε το πιο πάνω πρόβλημα και δεν θέλουν να ασχοληθούν ξανά με το κινητό μου , όποτε λέω να το κάνω εγώ αλλά φοβάμαι μην γίνει το ίδιο και χαθεί πάλι το ΙΜΕΙ. Μπορεί κάνεις να μου πει πιο και που βριστείτε το αρχείο στο κινητό έτσι ώστε να το κρατήσω αντίγραφο και μετά να δοκιμάσω. Αν όλα πάνε χάλια , μπορεί και είναι στον ν. Κοζάνης κάνεις για βοήθεια? Θεσσαλονίκη μπορώ να έρθω , αλλά δεν ξέρω ποτέ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...