Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους! ;)

 

Έχει ένας φίλος το Lenovo K3 Note Και τον είχα βοηθήσει και περάσαμε την ROM του Ιταλού στο κινητό. Το κινητό πετούσε εδώ και αρκετό καιρό μέχρι που η μπαταρία του έφτασε στο 0% (έτυχε μια φορά) και το κινητό έκλεισε. Από τότε δεν ανοίγει. Μου το έστειλε από Θεσσαλονίκη (μένω Αθήνα) και του πέρασα ξανά την ROM του Ιταλού και το κινητό πήγαινε και πάλι σφαίρα. Ξανά όμως, του έφτασε στο 0% η μπαταρία, έκλεισε και από τότε μπλόκαρε πάλι. Οπότε δεν είναι σύμπτωση...

 

Δηλαδή θα πρέπει να προσέχει να μην του κλείσει το κινητό λόγω μπαταρίας? Έχει τύχει σε κάποιον απο εσάς αυτό?...

Ποια rom του εβαλες?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια αν θελω να κανω αναβάθμιση κανω back up τα αρχεια? Αλλιως διαγράφονται ολα οσα εχω μεσα στο τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Θα ήθελα να ρωτησω αν ξέρει κάποιος να μου πει ποιο ειναι το αρχείο zip το οποίο πρεπει να χρησιμοποιησω για αναβάθμιση android 5.0 σε 6.0 στο k50-t5.

Ευχαριστώ

Edited by alexpap114
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχεται γιατί δεν πήρα απάντηση έχω την 424 και το τηλέφωνο είναι root για να κάνω αναβάθμιση πρέπει πρώτα να το κάνω unroot και μετά αναβάθμιση ή δεν πειράζει;

όχι δε χρειάζεται να το κάνεις unroot , απλά μετά την αναβάθμιση πιθανόν να χάσεις το root

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tου έβαλα αυτή :

 

VIBEUI_V2.5_1522_LENOVO_K3_v1.2_cuoco92_italian

με αυτή τη ρομ και κάποιες νεώτερες του ιταλού είχα και εγώ το ίδιο θέμα, όταν έκανα επανεκκίνηση πολλές φορές δεν ξεκινούσε και έπρεπε να βγάλω την μπαταρία για να μπει στο λειτουργικό. με την τελευταία του ιταλού vibeui 3.5 1621 δεν έχει τέτοιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

όχι δε χρειάζεται να το κάνεις unroot , απλά μετά την αναβάθμιση πιθανόν να χάσεις το root

 

Κατεβάζω το αρχείο κάνει επανεκκίνηση και με βγάζει το twrp μετά δεν ξέρω τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω βοήθεια...έχω κατεβάσει και ακολουθήσει πίστα αυτόν τον οδηγό για να περάσω την 424..

http://blog.grossoshop.net/come-aggiornare-lenovo-k3-note-k50a40-ad-android-marshmallow-6-0-by-cuoco92-con-italiano-e-play-store/#prettyPhoto

 

Κολλάω σε ένα περίεργο βήμα όμως που δεν μπορώ να ξεπεράσω με τπτ. Ενώ φλασαρω την Ρομ μέσα από ρεκοβερυ. Έχει ολοκληρωθεί .κάνω επανεκκίνηση. Ανοίγει ξανά ή συσκευή βάζω ελληνικά γλώσσα. Επόμενο. Βάζω κωδικό wifi συνδέεται. Και έπειτα μου ζητάει να βάλω τον λογαριασμό google που είχα συνδεδεμένο σε αυτήν την συσκευή. Τον βάζω. Βάζω και τον κωδικό και με ξαναπεταει μήνυμα ότι πρέπει να βάλω τον λογαριασμό που είχα συνδεμένο με αυτήν την συσκευή. Ζητάω να γίνει επαληθευση λογαριασμού μέσο κινητού sms κωδικού. Μου έρχεται. Μου ζητάει επέλεξε λογαριασμό. Επιλέγω και ξανά από την αρχή το ίδιο βιολί. Δεν προχωράει με τίποτα. Καμία ιδέα κανείς? Δεν έχει να το κάνω παραλείψει κ να προχωρησω.? Τι μπορεί να κάνω λάθος? Από ρεκοβερυ κάνω factory reset - wipe cache -data -dalvik system .. και μετά φλασαρω την Ρομ.!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το αρχείο κάνει επανεκκίνηση και με βγάζει το twrp μετά δεν ξέρω τι να κάνω

αν έχεις την official 424 πρέπει να έχεις και το official recovery για να κάνει την αναβάθμιση.ποια ρομ έχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά θέλω βοήθεια...έχω κατεβάσει και ακολουθήσει πίστα αυτόν τον οδηγό για να περάσω την 424..

http://blog.grossoshop.net/come-aggiornare-lenovo-k3-note-k50a40-ad-android-marshmallow-6-0-by-cuoco92-con-italiano-e-play-store/#prettyPhoto

 

Κολλάω σε ένα περίεργο βήμα όμως που δεν μπορώ να ξεπεράσω με τπτ. Ενώ φλασαρω την Ρομ μέσα από ρεκοβερυ. Έχει ολοκληρωθεί .κάνω επανεκκίνηση. Ανοίγει ξανά ή συσκευή βάζω ελληνικά γλώσσα. Επόμενο. Βάζω κωδικό wifi συνδέεται. Και έπειτα μου ζητάει να βάλω τον λογαριασμό google που είχα συνδεδεμένο σε αυτήν την συσκευή. Τον βάζω. Βάζω και τον κωδικό και με ξαναπεταει μήνυμα ότι πρέπει να βάλω τον λογαριασμό που είχα συνδεμένο με αυτήν την συσκευή. Ζητάω να γίνει επαληθευση λογαριασμού μέσο κινητού sms κωδικού. Μου έρχεται. Μου ζητάει επέλεξε λογαριασμό. Επιλέγω και ξανά από την αρχή το ίδιο βιολί. Δεν προχωράει με τίποτα. Καμία ιδέα κανείς? Δεν έχει να το κάνω παραλείψει κ να προχωρησω.? Τι μπορεί να κάνω λάθος? Από ρεκοβερυ κάνω factory reset - wipe cache -data -dalvik system .. και μετά φλασαρω την Ρομ.!!!

πιθανόν να μη συγχρονίζεται το gmail (αρκετές ρομ του ιταλού έχουν θεμα).κάνε παράκαμψη του setup wizard

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις την official 424 πρέπει να έχεις και το official recovery για να κάνει την αναβάθμιση.ποια ρομ έχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πιθανόν να μη συγχρονίζεται το gmail (αρκετές ρομ του ιταλού έχουν θεμα).κάνε παράκαμψη του setup wizard

 

Είχα την official 422 που έγινε αναβάθμιση σε 424. τώρα από recovery δεν θυμάμαι πιο περασα μπορώ να βάλω τώρα αυτό που είναι μαζί με την rom

Για να μη κάνω καμιά βλακεια, για να μπω στην official regovery σβήνω αυτή που έχω περασμένη και με κλειστό το κινητό πατάω + - power και θα μπει στην official regovery ή υπάρχει άλλη διαδικασία;

Edited by ipnakas
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

πιθανόν να μη συγχρονίζεται το gmail (αρκετές ρομ του ιταλού έχουν θεμα).κάνε παράκαμψη του setup wizard

 

Πως θα κάνω παράκαμψη.?? Δεν έχει τέτοια επιλογή...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Θα ξαναρωτησω ποια είναι ή τελευταία rom του Ιταλού (εγκατάσταση μέσω twp) και αν έχουμε κάποιο λιγκ να διαβασουμε- κατεβάσουμε.

Αν κάποιος την έχει επάνω να μας πει αν δουλεύουν όλα οκ ,όπως ειδοποιήσεις ,led, μπαταρία κλπ

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

παράγγειλα τη συσκευή αυτή από aliexpress στα € 92,53/US $102.99. Με τον πωλητή (42 χιλιάδες πωλήσεις με άριστη αξιολόγηση) είχα άμεση επικοινωνία. Στην αποστολή γράφει CAINIAO_STANDARD/AliExpress Standard Shipping. Υπάρχει περίπτωση να πληρώσω τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Πως θα κάνω παράκαμψη.?? Δεν έχει τέτοια επιλογή...!!

δοκίμασε να περάσεις αυτήν http://www.needrom.com/download/cuoco92-mm-6-0-1621/

και δε θα έχεις πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά.

Θα ξαναρωτησω ποια είναι ή τελευταία rom του Ιταλού (εγκατάσταση μέσω twp) και αν έχουμε κάποιο λιγκ να διαβασουμε- κατεβάσουμε.

Αν κάποιος την έχει επάνω να μας πει αν δουλεύουν όλα οκ ,όπως ειδοποιήσεις ,led, μπαταρία κλπ

Ευχαριστω

http://www.needrom.com/download/cuoco92-mm-6-0-1621/

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να περάσεις αυτήν http://www.needrom.com/download/cuoco92-mm-6-0-1621/

και δε θα έχεις πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.needrom.com/download/cuoco92-mm-6-0-1621/

 

Ευχαριστώ φίλε μου.

Είναι root φίλε μου ή χρειάζεται να την κάνω εγώ μετά,και επίσης αν έχει (θα έχει δεν μπορεί) κάποια κουλούρια όπως δεν δουλεύει το led στις ειδοποιήσεις κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.

Είναι root φίλε μου ή χρειάζεται να την κάνω εγώ μετά,και επίσης αν έχει (θα έχει δεν μπορεί) κάποια κουλούρια όπως δεν δουλεύει το led στις ειδοποιήσεις κλπ

είναι ροοτ , δουλεύουν τα led και είναι αρκετά γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και εγώ ψάχνω κατάστημα να κάνω αλλαγή οθόνης γιατί το touch screen λειτουργεί μόνο στη μισή οθόνη.

Έχω αλλάξει και μόνος οθόνες (σε επώνυμα τηλέφωνα) αλλά είδα το βίντεο και τα ξεκολλήματα δεν είναι το ταλέντο μου.

Αν γνωρίζει κάποιος παρακαλώ κατάστημα που ασχολείται με αυτές τις επισκευές (ίσως έχει και οθόνη).

Link to comment
Share on other sites

με αυτή τη ρομ και κάποιες νεώτερες του ιταλού είχα και εγώ το ίδιο θέμα, όταν έκανα επανεκκίνηση πολλές φορές δεν ξεκινούσε και έπρεπε να βγάλω την μπαταρία για να μπει στο λειτουργικό. με την τελευταία του ιταλού vibeui 3.5 1621 δεν έχει τέτοιο πρόβλημα

 

Ωραία! Σε ευχαριστώ φίλε μου, θα προσπαθήσω να εγκαταστήσω αυτήν τότε! Από που μπορώ να την κατεβάσω??

 

Ευχαριστώ κ πάλι!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Σε ευχαριστώ φίλε μου, θα προσπαθήσω να εγκαταστήσω αυτήν τότε! Από που μπορώ να την κατεβάσω??

 

Ευχαριστώ κ πάλι!

δες τρία post πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κανένα μήνα έχει πάρει μια φίλη ένα lenovo k3-t3 από vickmall.

Ενώ δεν είναι το πρώτο τηλέφωνο από vickmall έχει το εξής θέμα. Μετά από λίγη ώρα χρήσης όταν υπάρχει εισερχόμενη κλήση λειτουργεί μόνο η δόνηση και όχι ο ήχος και μάλιστα όλοι οι άλλοι ήχοι λειτουργούν.

Περάσαμε τις αναβαθμίσεις κάναμε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Τι να κάνω;

Κάποιοι μου είπαν να περάσω ξανά τη oficial Rom αλλά δεν έχω καταλάβει και πολύ την διαδικασία.

Λέτε να είναι hardware πρόβλημα και να το στείλω πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κανένα μήνα έχει πάρει μια φίλη ένα lenovo k3-t3 από vickmall.

Ενώ δεν είναι το πρώτο τηλέφωνο από vickmall έχει το εξής θέμα. Μετά από λίγη ώρα χρήσης όταν υπάρχει εισερχόμενη κλήση λειτουργεί μόνο η δόνηση και όχι ο ήχος και μάλιστα όλοι οι άλλοι ήχοι λειτουργούν.

Περάσαμε τις αναβαθμίσεις κάναμε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Τι να κάνω;

Κάποιοι μου είπαν να περάσω ξανά τη oficial Rom αλλά δεν έχω καταλάβει και πολύ την διαδικασία.

Λέτε να είναι hardware πρόβλημα και να το στείλω πίσω;

Όταν λες δε χτυπάει χάνετε και ο ήχος από τη λίστα; η αν πχ κάνει μια επανεκκίνηση μετά παίζει πάλι κανονικά; Ρωτάω γιατι έχω παρατηρήσει κι εγώ ότι χάνει τον ήχο όταν είναι σε κάρτα μνήμης mp3 αλλά αυτό δε γίνεται στους δικούς του ήχους ποτέ . Οπότε εφτιαξα ένα φάκελο στην εσωτερική μνήμη που έβαλα αυτά που θέλω για ήχους ξυπνητήρια και από κει δε τα χάνει ποτέ. Οπότε δες μήπως παθαίνει αυτό λογω ότι τα έχει στη κάρτα μνήμης

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και εγώ ψάχνω κατάστημα να κάνω αλλαγή οθόνης γιατί το touch screen λειτουργεί μόνο στη μισή οθόνη.

Έχω αλλάξει και μόνος οθόνες (σε επώνυμα τηλέφωνα) αλλά είδα το βίντεο και τα ξεκολλήματα δεν είναι το ταλέντο μου.

Αν γνωρίζει κάποιος παρακαλώ κατάστημα που ασχολείται με αυτές τις επισκευές (ίσως έχει και οθόνη).

 

Φίλε δεν χρειάζεται να ξεκολλήσεις τιποτα θα παραγγελείς έτοιμη οθόνη μαζί με το πλαστικό τριγύρω και είσαι έτοιμος. Πάτησε στο Aliexpress LCD panel with FRAME ή touch screen with FRAME . Τι μόνο που θα κάνεις είναι να μεταφέρεις όλα τα κυκλώματα( ηχεία μικρόφωνο πλακέτα στη καινούργια οθόνη). Αν θες λεπτομέρειες στείλε pm

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δε χτυπάει χάνετε και ο ήχος από τη λίστα; η αν πχ κάνει μια επανεκκίνηση μετά παίζει πάλι κανονικά; Ρωτάω γιατι έχω παρατηρήσει κι εγώ ότι χάνει τον ήχο όταν είναι σε κάρτα μνήμης mp3 αλλά αυτό δε γίνεται στους δικούς του ήχους ποτέ . Οπότε εφτιαξα ένα φάκελο στην εσωτερική μνήμη που έβαλα αυτά που θέλω για ήχους ξυπνητήρια και από κει δε τα χάνει ποτέ. Οπότε δες μήπως παθαίνει αυτό λογω ότι τα έχει στη κάρτα μνήμης

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι με τον default ήχο δεν έχει κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...