Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους!!! Πριν κανά μήνα πήρα κι εγώ απ' το minideal το κινητάκι μου και ενώ δεν βγάζει κάποιο σοβαρό πρόβλημα, μου συμβαίνει το εξής: από ένα σημείο και μετά κι αφού κατεβάσω μερικές εφαρμογές δεν μπορεί να ενημερώσει τις υπάρχουσες ή να κατεβάσει καινούριες απ' το play store! Αφού δεν βρήκα λύση έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και όλα πήγαιναν καλά μέχρι που το ξαναέβγαλε! Ξέρει κανείς τι να κάνω;! :shock: Ευχαριστώ!

ΥΓ. Η δικιά μου έκδοση δεν έχει στο μενού τις ρυθμίσεις των εφαρμογών (!!!) ενώ ενός φίλου μου που το πήρε ένα μήνα πριν από μένα απ' τη ίδια σελίδα είχε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά σε όλους!!! Πριν κανά μήνα πήρα κι εγώ απ' το minideal το κινητάκι μου και ενώ δεν βγάζει κάποιο σοβαρό πρόβλημα, μου συμβαίνει το εξής: από ένα σημείο και μετά κι αφού κατεβάσω μερικές εφαρμογές δεν μπορεί να ενημερώσει τις υπάρχουσες ή να κατεβάσει καινούριες απ' το play store! Αφού δεν βρήκα λύση έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και όλα πήγαιναν καλά μέχρι που το ξαναέβγαλε! Ξέρει κανείς τι να κάνω;! :shock: Ευχαριστώ!

ΥΓ. Η δικιά μου έκδοση δεν έχει στο μενού τις ρυθμίσεις των εφαρμογών (!!!) ενώ ενός φίλου μου που το πήρε ένα μήνα πριν από μένα απ' τη ίδια σελίδα είχε!

Νομιζω οτι εχει γεμίσει ο αποθηκευτικος σου χωρος. Μετεφερε οσες εφαρμογες μπορεις στην καρτα sd.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχει γεμίσει ο αποθηκευτικος σου χωρος. Μετεφερε οσες εφαρμογες μπορεις στην καρτα sd.

 

Ίσα ίσα το αντίθετο! Απ' τα 16 GB είναι διαθέσιμα τα 8,7 (οι εφαρμογές πιάνουν 1,68 GB). Και εξάλλου έχει 2 GB RAM. Σε παλιότερο κινητό με μικρότερη RAM κι αποθηκευτικό χώρο δεν μου έκανε ποτέ κάτι τέτοιο! Μήπως παίζει κάτι άλλο;! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο έβαλα την καινούργια Ota rom 6.1.7 και όπως βλέπεται στην φωτό η μπάρες απο το σήμα της πρώτης κάρτας (cosmote)είναι άδειες.Φαίνεται σαν να μην έχει καθόλου σήμα η sim.Κάτι που όμως δεν ισχύει .Το έχει άλλος αντιμετώπιση ;

Σήμερα μπήκε 6.1.14 OTA και λύθηκε αυτό το πρόβλημα.

Διάφορες μέχρι τώρα απο την προηγούμενη δεν έχω δει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να περάσω τη MUI πρέπει κάθε φορά που περνάω ένα update OTA να κάνω reboot to system και μετά να ξανά μπω recovery να περάσω το επόμενο ή μπορώ να τα περάσω όλα με τη μία (με τη σειρά εννοείται) και να κάνω reboot όταν περάσω το τελευταίο?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ενα ενα φιλέ μου κάθε φορά...

Θέλει κάθε OTA κανένα 10 λεπτο.

Το καλο είναι οτι όλοι την δουλειά την κανει το τηλέφωνο μονο του.Αρκει να έχεις κατεβαση τα OTA...

Link to comment
Share on other sites

https://yadi.sk/d/S-P8nTq6mporY/

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=659110&st=13760

18.01.2016 2.8.7.3r5)

* Updated source twrp c github

 

16.01.2016 2.8.7.3r4)

* Fixed translation

 

15.01.2016 2.8.7.3r3)

* Updated source twrp c github (now a full-fledged terminal rekaveri appeared! Cm. Screenshot)

 

11.01.2016 2.8.7.3r2)

* Fixed problem with bakap (permission denied)

 

10.01.2016 2.8.7.3r1) happy new year!

* Updated source twrp c github (many changes)

* Fixed problems with the transfer list (setup topics timezone, etc.)

* Updated Russian translation

* Fixed mount exfat

+ Sewn full SuperSU (no cap)

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να περάσω τη MUI πρέπει κάθε φορά που περνάω ένα update OTA να κάνω reboot to system και μετά να ξανά μπω recovery να περάσω το επόμενο ή μπορώ να τα περάσω όλα με τη μία (με τη σειρά εννοείται) και να κάνω reboot όταν περάσω το τελευταίο?

 

Εγω προσωπικά τα έκανα χωρίς reboot και δεν είχα κανένα θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!! Πωπω πέρασα αυτή τη ρομ:΅vibeui_v2.8_1542_7.282.1_DEV_K50-T5 κι εχω android 5.1 !! το θέμα ειναι οτι εχει μονο αγγλικά και κινέζικα κι χάθηκε το playstore και το Root που μου είχαν κάνει! Προσπαθώ απο χθες να το ρουτάρω ξανά, με kingroot ή iroot αλλά τίποτα! Δεν ειναι για το 5.1 αυτά μάλλον! ξέρει κάποιος κάποιο άλλο πρόγραμμα για ρουτάρισμα που να υποστηρίζει το 5.1? Μέσω υπολογιστή όμως, όχι sD γιατί για ενα περίεργο λογο δεν διαβαζει την SD!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχει λιγο καιρο που εσπασε η οθονη του lenovo μου και οι πρωτες 2 οθονες που παρηγγειλα απο κινα δεν δουλευουν σωστα. Ανοιγουν μονο σε απρο φως. Ξερει μηπως κανεις αν υπαρχει αλλη λυση εκτος απ'το να παραγγελνω συνεχως αλλη οθονη και να στελνω τη δυσλειτουργικη πισω, μεχρι να μου ερθει μια που να δουλευει ? Τις οθονες τις παρηγγειλα τη μια απο aliexpress και την αλλη απο ebay.co.uk . Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Στην miui 6.1.14 OTA κάνει αναβάθμιση κανονικά το play store; Γιατί σε μένα έμεινε στο 5.1.11

 

Εμενα φιλέ μου είναι στο 6.0.5

Φυσικά με την 6.1.14 είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχει λιγο καιρο που εσπασε η οθονη του lenovo μου και οι πρωτες 2 οθονες που παρηγγειλα απο κινα δεν δουλευουν σωστα. Ανοιγουν μονο σε απρο φως. Ξερει μηπως κανεις αν υπαρχει αλλη λυση εκτος απ'το να παραγγελνω συνεχως αλλη οθονη και να στελνω τη δυσλειτουργικη πισω, μεχρι να μου ερθει μια που να δουλευει ? Τις οθονες τις παρηγγειλα τη μια απο aliexpress και την αλλη απο ebay.co.uk . Ευχαριστω.

 

Επικοινώνησε με το vickmall και ζήτα τους να σου βρουν αυτοί την γνήσια οθόνη απο lenovo να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!!! Πριν κανά μήνα πήρα κι εγώ απ' το minideal το κινητάκι μου και ενώ δεν βγάζει κάποιο σοβαρό πρόβλημα, μου συμβαίνει το εξής: από ένα σημείο και μετά κι αφού κατεβάσω μερικές εφαρμογές δεν μπορεί να ενημερώσει τις υπάρχουσες ή να κατεβάσει καινούριες απ' το play store! Αφού δεν βρήκα λύση έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και όλα πήγαιναν καλά μέχρι που το ξαναέβγαλε! Ξέρει κανείς τι να κάνω;! :shock: Ευχαριστώ!
Δοκίμασε το εξής: άνοιξε το play store, πήγαινε στις ρυθμίσεις και πάτα στο clear local search history. Μου έχει τύχει πολλές φορες το πρόβλημα που λες και έτσι το ξεπερνάω πάντα και σε αυτό το κινητό και σε άλλα που είχα.
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα εγω, την ρουταρει το twrp, πολυ καλη πληρης rom αλλα με τα γνωστα κολληματα της row την εχω 3-4 μερες τωρα
Αν μπορείς πες λίγο τι εννοείς ότι την ρουτάρει το twrp? Μπαίνω Twrp και τι κάνω?

 

ok ωραια , πεσμας και εσυ την γνωμη σου για την row τωρα
Μια χαρά μου φαίνεται, δουλεύουν τα πάντα όλα. Σε ταχύτητα δεν είναι σφαίρα όπως οι κινέζικες όμως δεν είναι αργή. Αν δηλαδή δεν έχεις δουλέψει τις κινέζικες δεν παρατηρείς κάτι στην ταχύτητα. Θα την κρατήσω.

 

Καλησπέρα στη παρέα, εγω ειμαι ακομα με androium5.

Ποια ειναι η καλύτερη AOSP αυτη τη στιγμή;

Ποια rom προτείνετε γενικά για κανα τριμηνο ακομα χωρις αλλαγες;

Έχοντας δοκιμάσει πλέον όλες τις AOSP πολλές φορές, πιστεύω ότι η καλύτερη είναι η AOSP Lemonade V3:

http://www.needrom.com/download/aosp-lemonade-v3/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να το παραγγείλω για τον αδερφό μου αλλα απο το to2c δε γίνεται μου βγάζει σφάλμα!Εχω κανονικά τα χρήματα στο Balance του Paypal όμως...είναι γενικό το θέμα ή μόνο εγώ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να το παραγγείλω για τον αδερφό μου αλλα απο το to2c δε γίνεται μου βγάζει σφάλμα!Εχω κανονικά τα χρήματα στο Balance του Paypal όμως...είναι γενικό το θέμα ή μόνο εγώ;

 

Πάρτο από Vickmall καλύτερα. Έχεις όλο το πόσο στο balance σε δολάρια;

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει λάθος την ισοτιμία τελικά...αυριο θα βάλω χρήματα στην καρτα πάλι και θα το πάρω από vickmall. Βλέπω το έχουν και Ρουταρισμενο αξίζει τόσο;
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει λάθος την ισοτιμία τελικά...αυριο θα βάλω χρήματα στην καρτα πάλι και θα το πάρω από vickmall. Βλέπω το έχουν και Ρουταρισμενο αξίζει τόσο;

 

Αν εννοεις αν αξίζει σαν κινητό ναι.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω φίλε μου απλά το είχα πάρει απο το2c εγώ και έπρεπε να το ρουτάρω με την βοήθεια φίλου και να βγάλω τις κινεζιές.Απλά ρωτάω αν απο vickmall είναι έτοιμο σεταρισμένο.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω φίλε μου απλά το είχα πάρει απο το2c εγώ και έπρεπε να το ρουτάρω με την βοήθεια φίλου και να βγάλω τις κινεζιές.Απλά ρωτάω αν απο vickmall είναι έτοιμο σεταρισμένο.
ΤΟ vickmall πλέον το στέλνει ρουτ και με την row rom, κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

https://cloud.mail.ru/public/7q6K/wUKLydTij

1. Russified all that was possible on the basis of developments on the Rusiko A5.1_v1.1.7;

2. Vycheschena kitayschina;

3. Replaced launcher to version 7.3;

4. The modem is replaced by the version of 1544dev;

5. Chinese browser replaced by Google Chrome;

6. Added video player on s121 (updated to the new version);

7. Ruth and preinstalled franca;

8. Chinese FM Radio zavirusovanoe replaced by normal;

9. Added LenovoMusic;

10. Replaced setup menu calls a version of 1535dev to return harvested manufacturer options;

11. Added base APN settings for operators;

12. Corrected the name and loksrinov;

13. Substitutions all Chinese fonts in the Fonts from the team;

14. Country dialing now in Russian, it is not necessary to turn off location;

15. File host left the original;

16. Upgraded franca;

17. Updated gps.conf (should better find satellites);

18. Unlock the item "Profile" in the sound settings,

19. In Settings / System Applications / Call item was added at the bottom of the "Advanced Settings" where there is a noise reduction settings, and other settings;

20. Fixed Build.prop (will not write in play market that the application is not suitable for the device);

21. We tried a little row for lovers of the region, made ​​clocks active in stock and cut out junk select "Print" settings;

22. Updated to version shareit of Market;

23. For lovers of smart bracelets settings / Security added item SmartLock;

24. Working weather launcher;

25. In the Shutdown menu item added reboot rekaveri;

26. To view some of the widgets added styles (do not take the launcher widget and weather widget);

27. Deleted Mail and Game Center, vshili Gmail;

28. Support init.d and busybox;

29. Working in T9 dialer;

30. The developers have added the menu item "Menu Engineering";

31. They returned and moved home office;

32. We fixed the loader file (no write error document);

33. They cut out in the office. desktop shortcut "Feedback";

34. Added revival screen volume rocker (disabled by default in build.prop in a row change ro.wake.volume 0 changing to 1;

35. Sew our OTA (Chinese deleted);

36. Returned big picture during the call (written with 0, Auto store Smart and response work);

37. Updated APN base operators;

38. Fixed dialer display in rooms 7 and 8,

39. The installation script is removed clearing the launcher cache and weather;

40. Now, some applications in the firmware can be removed without Root Exploer (If you do not put 1602_V2 DEV to wipe davlika and cache, then do it on this version, otherwise the application may not appear). The firmware throttling is not disabled, disable themselves !!! Who needs to control the frequencies put themselves APC ® No -frills CPU Control installation script cleans cache launcher, dialers and storage of contacts, remove the old weather (if you have it installed), be careful !!

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

για να μη σου περνάει το update πρεπει να έχεις λογικά για recovery το cwm και όχι το twpr. για να εγκαταστήσεις το updeate θα πρέπει να το κάνεις μόνος σου. Θα μπεις στο μενου του recovery και θα επιλεξεις install zip from sd και θα δεις ολα τα αρχεία στην sd του τηλεφώνου. το update βρίσκεται στο φάκελο ota-updater>download>rom> k3...15.4001.zip και το οποίο επιλέγεις και κάνει την αναβάθμιση

 

To εκανα αυτο που μου ειπες,

κ εγινε K3.VIBE.15.4001

Τωρα ομως μου βγαζει ενα OTA update Κ μου βγαζει Unable to download status για να παει στην K3.VIBE.15.4002

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...