Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ROM version?

 

Με αρκετες vibeui που ειχα

1544,1536,1532.

Δεν το ειχα παρατηρησει ποτε αυτο.

και χρησιμοποιω google maps.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με αρκετες vibeui που ειχα

1544,1536,1532.

Δεν το ειχα παρατηρησει ποτε αυτο.

και χρησιμοποιω google maps.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στην 1540 του Ιταλού μου το κάνει σε 2 διαφορετικά κινητά, η πυξίδα στο app δουλεύει κανονικά αλλά στο google maps είναι άντε γεια

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ την παρέα. Παρακολουθώ εδώ και λίγες μέρες το topic γιατί ενδιαφέρομαι για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού.

Θέλω όμως να κάνω μια χαζή ερώτηση (οι καμμένοι με κάποιο παιχνίδι θα με καταλάβουν).

Σε κάποιες από τις αναζητήσεις μου για το FIFA 16 Companion (το παιχνίδι που είμαι κολλημένος) είδα ένα σχόλιο που έλεγε ότι δεν είναι συμβατό το κινητό με το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Προσπάθησα να βρω κάτι παραπάνω αλλά δεν βρήκα.

Σκέφτηκα αν μπορεί κάποιος να κάνει ένα απλό search στο Market Και να μου πει αν τελικά είναι συμβατό ή όχι.

Ευχαριστώ όποιον βοηθήσει και sorry για την χαζή ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ την παρέα. Παρακολουθώ εδώ και λίγες μέρες το topic γιατί ενδιαφέρομαι για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού.

Θέλω όμως να κάνω μια χαζή ερώτηση (οι καμμένοι με κάποιο παιχνίδι θα με καταλάβουν).

Σε κάποιες από τις αναζητήσεις μου για το FIFA 16 Companion (το παιχνίδι που είμαι κολλημένος) είδα ένα σχόλιο που έλεγε ότι δεν είναι συμβατό το κινητό με το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Προσπάθησα να βρω κάτι παραπάνω αλλά δεν βρήκα.

Σκέφτηκα αν μπορεί κάποιος να κάνει ένα απλό search στο Market Και να μου πει αν τελικά είναι συμβατό ή όχι.

Ευχαριστώ όποιον βοηθήσει και sorry για την χαζή ερώτηση.

 

Μέχρι το λογκιν έφτασα και εγώ με MIUI

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με την Linda απο το support του συγκεκριμενου μαγαζιου και μου ειπε

Linda 13:11:12

its original but phone is 99% ,

that means the phone is perfect status but the phone box or accessories has a little damage

 

αν ισχυει αυτο, τοτε ειναι μεγαλη ευκαιρεια!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια,προσπαθω να κατεβασω την androium 5 απο needrom και ενω κατεβαινει με MEGA οταν φτανει στο 94% βγαζει error και σταματαει.Το προσπαθησα 3 φορες,εχετε καμια ιδεα τι συμβαινει?η εχετε καποιο αλλο link να την κατεβασω?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχει δοκιμάσει να κάνει κάποιος με τη rom του cuoco92 update της lenovo που δίνει η συσκευή;

Μου έχει δωσει τη τελευταία VIBEUI_2.8_1542_7.282.1_DEV_K50-T5

Δεν αναφέρομαι στο SystemUpdate της rom αλλά τη μαμά αναβάθμιση.

 

Ξέρετε αν θα χάσω τα αρχεία μου (τα προγράμματα, οχι αυτα της καρτας SD) ;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει άμεσα και γρήγορα να δοκιμάζει τις μανίσιες ROM,

χωρίς να μπλέκει με ανεπάλληλα install root gapps sdfix κτλπ.

Παίρνουμε την πιό πρόσφατη ROM

http://phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/VIBEUI_V3.0_1550_7.365.1_DEV_K50-T5_WC0A.zip

Και παρακολουθούμε τις αναρτήσεις του daradan στο XDA που ετοιμάζει custom boot.img

http://forum.xda-developers.com/k3-note/general/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522/page145

https://cloud.mail.ru/public/GJfP/gtn7u83yg

1550 dev:

- Init.d (the scripts are executed once at startup of the phone)

- Init.d.loop (scripts are executed continuously as complete traversal of all the scripts in a folder in alphabetical order)

- SELinux Permissive (information about all actions that violate the current security policy, will be recorded in the log, but the action will not be blocked)

- Root_shell (Ruth rights under adb)

- Busybox 1.24.1 (a set of Linux utilities console systems)

- Sqlite3 (it's cross-platform embedded database that supports a fairly complete set of SQL commands and is available in source code)

- Changes platform.xml (full access to a flash drive)

- Upgraded hosts (removal of advertisements)

- Modem 1544dev (last modem without roaming icon)

- The inclusion of "debugging USB" (automatically included)

- Remove recovery-from-boot.p / bak (just in case that was not restored stock rekaveri)

- Removed the signature verification system files (which can be installed on the system partition are not signed applications)

- Open_gapps-arm64-5.1-mini-20151207

- SuperSU-Pro-v2.46

 

Ετσι με 2 μόλις κινήσεις είμαστε έτοιμοι.

Το μόνο που χρειάστηκε να κάνω επιπλέον είναι να παγώσω 3-4 κινεζιές με το Titanium Backup.

 

Ερώτηση, το δεύτερο αρχείο με το boot.img και gapps το flashάρουμε καπάκι μετά το φλασάρισμα της rom (χωρίς reboot) ή κάνουμε πρώτα reboot με τη rom και μετά το φλασάρουμε; Επίσης διατηρείται η υποστήριξη OTA;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, το δεύτερο αρχείο με το boot.img και gapps το flashάρουμε καπάκι μετά το φλασάρισμα της rom (χωρίς reboot) ή κάνουμε πρώτα reboot με τη rom και μετά το φλασάρουμε; Επίσης διατηρείται η υποστήριξη OTA;

 

Στη δική μου περίπτωση έκανα εγκατάσταση μέσω TWRP την 1550DEV , έκανα τις αρχικές ρυθμίσεις μετά reboot σε recovery

και εγκατάσταση το αρχείο init.d_1550_root_gapp0712.zip . Με τη βοήθεια του Titanium Backup έκανα freeze τις λίγες κινεζιές

και είμαι έτοιμος. Το ΟΤΑ δέν ξέρω αν θα δουλέψει , θα το διαπιστώσουμε μόλις βγεί η 1551DEV...

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση έκανα εγκατάσταση μέσω TWRP την 1550DEV , έκανα τις αρχικές ρυθμίσεις μετά reboot σε recovery

και εγκατάσταση το αρχείο init.d_1550_root_gapp0712.zip . Με τη βοήθεια του Titanium Backup έκανα freeze τις λίγες κινεζιές

και είμαι έτοιμος. Το ΟΤΑ δέν ξέρω αν θα δουλέψει , θα το διαπιστώσουμε μόλις βγεί η 1551DEV...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα και εγω την MIUI 5.11.26.

Δεν μπορω να πω οτι εχω ξετρελαθη ,αλλα δεν ειναι και ασχημη.Κοληματα δεν τρωει μεχρι τωρα ,αλλα εκεινο που με εχει σπασει τα νευρα ειναι η δονηση κατα την συνταξη μηνυματος - email. Εχω 2 ωρες τωρα και ξαχνω πως απενεργ .Το ειχα κανει και στου Ιταλου την rom

Επισης φιλε μου αν γνωριζεις που μπορουμε να εχουμε αναγνωρισει στα μηνυματα ,γιατι την ζημια την κανει το +30 (11 ψηφια).Και αυτο με καποιο τροπο αλλαζει.

Την μεγαλυτερη σφαλιαρα την εφαγα απο την καρτα sd που σταματησε να κανει εγγραφες με αποτελεσμα να βγαζω φωτο και να μην της σωνει :mad::mad::mad::mad:.Μεχρι να το παρω χαμπαρι οτι η καρτα ειναι off τρελαθηκα

 

7 ημερες με την MIUI 5.11.26 και τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο.

Η μπαταρια εκει που με εβγαζε 3 και κατι ωρες οθονης πηγε στο 1 ωρα και το κινητο κολαει πολυ,γεινικα σερνεται σε καθε ενεργεια μου.Ολα αυτα αρχισαν απο χθες χωρις να το εχω πειραξει καθολου.

Μαλιστα την πρωτη ημερα που ειχα βαλει την ρομ ετρεξα το An tutu καθαρα απο περιεργια και εβγαλε σκορ περιπου στα 46000 ,οσο μου εβγαζε με τουΙταλου που ειχα επανω.

Σημερα ,και πριν απο λιγο την ξαναετρεξα με σκορ 31000 :wacko::wacko:

Αυτοι η μεγαλοι διαφορα που οφειλεται παιδια,αρχισε η ρομ να χαλαει ,εχουν ημερομενια ληξεως οπως τα τυρια :lol:.

Σκεφτομαι αυριο να ξαναβαλω μια ρομ του ιταλου και για αυτο θα ηθελα αν γνωριζει κανενας ποια ειναιη τελευταια που εχει δωσει (λιγκ αν εχουμε :))

Επισης οσοι την εχουν επανω ειναι ευχαριστημενοι απο θεμα ταχυτητας,μπαταριας, και αν εχει Ελληνικα.

 

Κριμα γιατι μου αρεσε MIUI και μολις σημερα ειχα τελειωσει το πληρως στησιμο του κινητου (φωτογραφιες μουσικη κλπ)

Αν καποιος φιλος εχει να προτεινει καποια αλλοι ρομ ,πολυ ευχαριστως να την ακουσω

Link to comment
Share on other sites

Κανένα λινγκ να την κατεβάσουμε

Το έχει βάλει το λινκ ο frastgr:

Νέα ROW ρομ (Ινδική) έκδοση s205. Φλασάρισμα μόνο μέσω flash tools, κατεβάζω τώρα μόλις την περάσω θα πω εντυπώσεις.!!!!!!!!!!!!!!!!! https://cloud.mail.ru/public/Cvj7/3U5rjvc6s/ROW/K50a40_S205_151118_ROW.rar
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση έκανα εγκατάσταση μέσω TWRP την 1550DEV , έκανα τις αρχικές ρυθμίσεις μετά reboot σε recovery

και εγκατάσταση το αρχείο init.d_1550_root_gapp0712.zip . Με τη βοήθεια του Titanium Backup έκανα freeze τις λίγες κινεζιές

και είμαι έτοιμος. Το ΟΤΑ δέν ξέρω αν θα δουλέψει , θα το διαπιστώσουμε μόλις βγεί η 1551DEV...

 

Προσπαθώ να φλασάρω το παραπάνω αρχείο (της ROM δηλ το VIBEUI_V3.0_1550_7.365.1_DEV_K50-T5_WC0A.zip) σε TWRP και μου βγάζει error "this package is for aio_otfp devices this is a "k50" device. Καμιά ιδέα;

Edited by iceblade
Link to comment
Share on other sites

Clean install και ξαναπερασε την...κανενα προβλημα

Εχεις φιλέ μου την ίδια Ρομ με την δικιά μου ,και δεν εχεις κάποιο πρόβλημα?

Ξέρεις τρομαζω να κοιταω το τηλέφωνο μου για να μην μείνω απο μπαταρία ,τόσο χαλιά η κατασταση του.

Τώρα για την clean install ,ποια είναι η διαδικασια .Αν μπορείς με δυο τρια λόγια να μου πεις!

Πιστεύω οτι αξίζει μια δεύτερη ευκαιρια η rom,αλλά βαριεμε άφανταστα να το ξαναστησω....

Link to comment
Share on other sites

7 ημερες με την MIUI 5.11.26 και τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο.

Η μπαταρια εκει που με εβγαζε 3 και κατι ωρες οθονης πηγε στο 1 ωρα και το κινητο κολαει πολυ,γεινικα σερνεται σε καθε ενεργεια μου.Ολα αυτα αρχισαν απο χθες χωρις να το εχω πειραξει καθολου.

Μαλιστα την πρωτη ημερα που ειχα βαλει την ρομ ετρεξα το An tutu καθαρα απο περιεργια και εβγαλε σκορ περιπου στα 46000 ,οσο μου εβγαζε με τουΙταλου που ειχα επανω.

Σημερα ,και πριν απο λιγο την ξαναετρεξα με σκορ 31000 :wacko::wacko:

Αυτοι η μεγαλοι διαφορα που οφειλεται παιδια,αρχισε η ρομ να χαλαει ,εχουν ημερομενια ληξεως οπως τα τυρια :lol:.

Σκεφτομαι αυριο να ξαναβαλω μια ρομ του ιταλου και για αυτο θα ηθελα αν γνωριζει κανενας ποια ειναιη τελευταια που εχει δωσει (λιγκ αν εχουμε :))

Επισης οσοι την εχουν επανω ειναι ευχαριστημενοι απο θεμα ταχυτητας,μπαταριας, και αν εχει Ελληνικα.

 

Κριμα γιατι μου αρεσε MIUI και μολις σημερα ειχα τελειωσει το πληρως στησιμο του κινητου (φωτογραφιες μουσικη κλπ)

Αν καποιος φιλος εχει να προτεινει καποια αλλοι ρομ ,πολυ ευχαριστως να την ακουσω

Καιρό τωρα με την 5.11.26 και τώρα μετά από απντειτ 5.12.3 ota και ή Ρομ πετάει

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να φλασάρω το παραπάνω αρχείο (της ROM δηλ το VIBEUI_V3.0_1550_7.365.1_DEV_K50-T5_WC0A.zip) σε TWRP και μου βγάζει error "this package is for aio_otfp devices this is a "k50" device. Καμιά ιδέα;

Με ποιά έκδοση TWRP προσπαθείς?

Καλύτερα να βάλεις την TWRP Atlon X2 Material 2.8.7.0

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/0B5oTMOqjH0_TfnRGY2VSSHJJTVppbjJjYUZuaDNXbmxSdXlHOEoxcjRQWk9KMnNSYkJXN1k/0B5oTMOqjH0_TfmVyOWZCZjR6OUZBcTlsaFhVVDF2MlFMQ0Fjc0FQMTlfeUtpRGVFZlgycU0/0B5oTMOqjH0_TflI0Y2hMbFlCNC1HZGY4UVlLN1JmeE5jMk40WFhEcEU3M0N2dndWbEZLdFk?sort=13&direction=a

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

 

Ακριβως οπως σου τα λέει.Μόνο με αυτό το twrp φλασαρεις official k developers roms.Επίσης είναι κ η Ισπανική αλλά αφου υπάρχει αυτή στα Αγγλικά είναι περιττό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...