Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε μενα το root checker , με τη rom του vickmall,μου εβγαζε το ιδιο μηνυμα.Κατεβασα τα αρχεια και ακολουθησα τον οδηγο για root (με το kingroot) του κινεζου.Την πρωτη φορα που πηγα να τρεξω το kingroot μου βγαλε μηνυμα λαθους αλλα πριν δοκιμασω root με αλλο app που αναφερει ο china man, ξανατρεξα το kingroot και δουλεψε μια χαρουλα.

Ελπιζω να βοηθησα.

 

 

Κατέβασα στο κινητό το kingroot και μου λει να το κάνω μέσω Η/Π .βασικά τώρα που το ψάχνω κΆπου διάβασα ότι η αλλάγη γλώσαας επηρεάζει το root.Δνε καταλαβαίνω το γιατί αλλά πράγματι πριν καμίά δεκαριά μέρες κατα λάθος άλλαξα τη γλώσσα σε κάτι με Εσθονικά ή συναφή και μετά τη ξανάβαλά στα Αγγλικά.Απο τότε έχασα το root. Τώρα αν υπάρχει καμιά ιδέα για το πώς το λύνω θα βοηθούσε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασα στο κινητό το kingroot και μου λει να το κάνω μέσω Η/Π .βασικά τώρα που το ψάχνω κΆπου διάβασα ότι η αλλάγη γλώσαας επηρεάζει το root.Δνε καταλαβαίνω το γιατί αλλά πράγματι πριν καμίά δεκαριά μέρες κατα λάθος άλλαξα τη γλώσσα σε κάτι με Εσθονικά ή συναφή και μετά τη ξανάβαλά στα Αγγλικά.Απο τότε έχασα το root. Τώρα αν υπάρχει καμιά ιδέα για το πώς το λύνω θα βοηθούσε

 

https://mega.co.nz/#F!VwRBFLga!Dk6-Jj...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Root failed μου δίνει και με τις δυο περιτωσεις του KingRoot και iRoot.Ο δεύτερος σύνδεσμο που μου έδωσες είναι invalid folder link

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο πιο σμουθυ λιγοτερο ζεσταμα και λιγοτερα κολυματα η οθονη αφης.

μπαταρια λιγο πολυ την πινει οποτε δεν εχει καμια ιδιαιτερη διαφορα.

ισως ειναι και ελαφρως πιο γρηγορο, θελει δουλεια ομως ακομη για να φτιαξουν μια σωστη ρομ (οπως MIui απο τις κινεζικες ειναι κορυφη),

μην μπεις στην διαδικασια να την περασεις για μενα! περιμενε για κατι νεοτερο..

 

 

απο την s112 περιμενω :D κάτι καλύτερο σε ινδική...αν είναι θα περιμένω λίγο ακόμη...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

1.

Σχετικά με το πρόβλημα με την ώρα,

το είχα παρατηρήσει και πιο παλιά.

Νομίζω πως δεν είναι μόνο πρόβλημα με την ώρα αλλά ότι γενικά μετά απο πολλές ώρες απραξίας πολλές εφαρμογές που πρέπει να λειτουργούν, κοιμούνται.

π.χ. σήμερα το πρωί όταν άνοιξα την οθόνη η ώρα έτυχε να είναι οκ όμως το e-robot που έπρεπε να είχε κάνει αυτόματη ενέργεια νωρίτερα κοιμόταν και δεν την έκανε και την έκανε 5 δευτερόλεπτα αφού άνοιξα την οθόνη.

Φοβάμαι πως με την ίδια λογική μπορεί να μην δουλέψει και το ξυπνητήρι.

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω?

 

2.

Σχετικά με το πρόβλημα με το airdroid,

το έλυσα τελικά αν και δεν δουλεύει 100% τέλεια και πάλι.

 

3.

Ως προς το 4G LTE Switch application,

Είναι κολλήμενο στο "μόνο GSM" και ότι και να διαλέξω από την λίστα συνεχίζει να κρατάει την ίδια επιλογή. Παρόλα αυτά δεν έχω μόνο GSM στο τηλέφωνο αλλά διαλέγει κανονικά αυτόματα ότι θέλει.

Κάνω κάτι λάθος?

 

Το πρόβλημα 1. δεν λύνεται με τίποτα.

Η ώρα εμφανίζεται πιο πίσω όταν ανοίγω την οθόνη και οι εφαρμογές είναι αδρανοποιημένες ακόμα κι αν πρέπει να ξυπνήσουν.

Δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση για να το διορθώσω.

Σίγουρα δεν το έχετε και οι υπόλοιποι με την 1.10 του Ιταλού?

 

Το πρόβλημα 2. διορθώθηκε.

 

Το πρόβλημα 3. δεν λύνεται επίσης.

Για να ελέγχω εγώ το δίκτυό μου και να μην με βάζει συνέχεια σε G,

η εφαρμογή αυτή που προτάθηκε μπορεί να αλλάζει μόνο την μία κάρτα sim μου, αυτή που δεν χρησιμοποιώ για internet.

Ακόμη κι αν τους αλλάξω θέση πάλι την ίδια κάρτα ελέγχει μόνο.

Δεν ξέρω τι φταίει. Καμιά ιδέα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Για το 1 σίγουρα δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

 

Για το 2 δεν το χρησιμοποιώ.

 

Για το 3 δεν έχω 4G οπότε δε μπορώ να σου πω.

 

 

Να την ξανακατεβάσεις και να την περάσεις το σκέφτηκες/έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Το σιγουρο είναι πως το kingroot δεν δουλεύει στην τελευταία έκδοση της ινδικής. Το ίδιο και το iroot. Βγάζει ότι δεν έχει καν strategy.

 

Στα προηγούμενα versions δούλευε; Δεν είχα δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Στην s121 πως κάνουμε την μπαταρία να δείχνει ποσοστό ??

Και είναι καλύτερη η s121 ή η 1529 ??

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα κολαει αρκετά με την s121 το κινητό; Λέτε να θέλω factory reset?

 

Επίσης βλέπω διάφορους να βάζουν την nexus rom και λένε ότι είναι πολύ γρήγορη αν και της λείπουν κάποια features. Την δοκίμασε κανενας?

 

Του ιταλού που είναι βασισμένη στην 1529 είναι πιο γρήγορη από την ινδική;

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα κολαει αρκετά με την s121 το κινητό; Λέτε να θέλω factory reset?

 

Επίσης βλέπω διάφορους να βάζουν την nexus rom και λένε ότι είναι πολύ γρήγορη αν και της λείπουν κάποια features. Την δοκίμασε κανενας?

 

Του ιταλού που είναι βασισμένη στην 1529 είναι πιο γρήγορη από την ινδική;

 

Εχω και γω την 121 και είμαι μια χαρα. Παρατηρώ οτι 1.5 gb ram είναι συνεχώς απασχολημένα αλλα δεν μου κολάει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα κολαει αρκετά με την s121 το κινητό; Λέτε να θέλω factory reset?

 

Επίσης βλέπω διάφορους να βάζουν την nexus rom και λένε ότι είναι πολύ γρήγορη αν και της λείπουν κάποια features. Την δοκίμασε κανενας?

 

Του ιταλού που είναι βασισμένη στην 1529 είναι πιο γρήγορη από την ινδική;

 

Βασικα μετα απο ενα τοσο μεγάλο Update (332 MB) ενα Factory reset μονο καλό μπορει να καωει στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περασει την 15,29 stable και βάζοντας τα gaps k root ενώ όλα ήταν οκ, πιανει ο πιτσιρικας το κινητό κ σβήνοντας τις ανοιχτες εφαρμογες εμφάνισε το εξής πρόβλημα : πάνω αριστερ το ανθρωπάκι του androit και κάτω γράφει secure problem φαίνεται να δουλεύουν όλα οκ αλλά το έχει συναντήσει ποτέ κανείς καμιά λύση;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. η οθόνη του κ3 μου δεν ανταποκρίνεται στην αφή (μετά από επαφή με ρετσίνα.... κάποιες σταγόνες έπεσαν πάνω του, πολύ ευαίσθητο τελικά). που μπορώ να βρω ανταλλακτικό; σε δύο μαγαζιά που το πήγα, μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμο. από aliexpress θα δουλέψει; με τα capital controls τι γίνεται; έχω πιστωτική mastercard πειραιώς. ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις πως απενεργοποιουμε την δονηση των πληκτρων κ οχι την δονηση κατα οταν μας παιρνουν τηλ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερεις κανεις πως απενεργοποιουμε την δονηση των πληκτρων κ οχι την δονηση κατα οταν μας παιρνουν τηλ;

οκ το βρηκα παιδια....

ρυθμισεις -Ηχοι και εντ.ήχου-αλλοι ηχοι-Δονηση κατα την αφη.

Link to comment
Share on other sites

http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-maestro-xancin-24-08-15.111202/

Την είδατε αυτή;; Νέα σημερινη custom rom βασισμένη στην official Ινδική από τον xancin

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Η 1529 ή η 1533 ειναι καλυτερη;;; Και απο που τις κατεβασατε;;Ενα λινκ δωστε παρακαλω που να δουλευει το scatter file γιατι απο οπου και αν δοκιμασα δεν μου δουλευει το scatter file.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα 1. δεν λύνεται με τίποτα.

Η ώρα εμφανίζεται πιο πίσω όταν ανοίγω την οθόνη και οι εφαρμογές είναι αδρανοποιημένες ακόμα κι αν πρέπει να ξυπνήσουν.

Δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση για να το διορθώσω.

Σίγουρα δεν το έχετε και οι υπόλοιποι με την 1.10 του Ιταλού?

 

Το πρόβλημα 2. διορθώθηκε.

 

Το πρόβλημα 3. δεν λύνεται επίσης.

Για να ελέγχω εγώ το δίκτυό μου και να μην με βάζει συνέχεια σε G,

η εφαρμογή αυτή που προτάθηκε μπορεί να αλλάζει μόνο την μία κάρτα sim μου, αυτή που δεν χρησιμοποιώ για internet.

Ακόμη κι αν τους αλλάξω θέση πάλι την ίδια κάρτα ελέγχει μόνο.

Δεν ξέρω τι φταίει. Καμιά ιδέα?

 

Το app mtk engineer mode δοκίμασε αυτό σε δίνει hardware access στο soc. Έχει επιλογές για να κλειδώσεις τα δίκτυα. Θέλει ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,κάνοντας hot spot το κινητό έχετε πρόβλημα στο να μην ανταλλάσονται δεδομένα ενώ οι συσκευές έχουν συνδεθεί μεταξύ τους;Μου έχει παρουσιαστεί αυτό το πρόβλημα με τρία smartphones που έχουν android 5.0.
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις πως απενεργοποιουμε την δονηση των πληκτρων κ οχι την δονηση κατα οταν μας παιρνουν τηλ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ το βρηκα παιδια....

ρυθμισεις -Ηχοι και εντ.ήχου-αλλοι ηχοι-Δονηση κατα την αφη.

τελικά πάλι όταν γράφεις μήνυμα παλι λειτουργεί η δονηση :(

κανείς καμια ιδέα παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Η 1529 ή η 1533 ειναι καλυτερη;;; Και απο που τις κατεβασατε;;Ενα λινκ δωστε παρακαλω που να δουλευει το scatter file γιατι απο οπου και αν δοκιμασα δεν μου δουλευει το scatter file.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,κάνοντας hot spot το κινητό έχετε πρόβλημα στο να μην ανταλλάσονται δεδομένα ενώ οι συσκευές έχουν συνδεθεί μεταξύ τους;Μου έχει παρουσιαστεί αυτό το πρόβλημα με τρία smartphones που έχουν android 5.0.

Για δοκίμασε το df tethering fix.σε εμένα δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ. Άλλη μια ερώτηση όμως. Θα την περάσω με flash tools ή με cwm ?? Γιατί εγώ ήξερα ότι οι official περνανε με flash tools και στο λινκ που έδωσες αναφέρει ότι περνάει με cwm αν δεν κανω λαθος. Τώρα έχω την s121 row.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε μενα δουλεψε, το εχουμε ξαναγραψει εδω μεσα:up:

 

Πού το βρίσκουμε το fix?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...