Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκει που ελεγα να βαλω 1.5 βγαινει τωρα η 1529 που ειναι 5.1.1.

Αντε παλι στην αναμονη...

Τι καινουργιο μας φερνει η 5.1.1 και γενικα η 5.1?

Link to comment
Share on other sites

Η 1529 έχει πληρως ελληνικα;;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

:cry:

γεια χαρά.. Παρόμοιο πρόβλημα!κάθετες λεύκες γρι γραμμές! Η leνovo hellas ούτε να ακούσει δεν θέλει!! Μου λέει δεν έχει εγγύηση και να απευθυνθώ Κίνα σε αυτόν που το πούλησε!!!! Έδωσες λύση εσύ?

 

γεια σου φιλε ,εγω μαζι με τα ιμει "πειραχτηκε" κατι στo software και μου εβγαζε αυτες τις γραμμες, αλλαξα αρκετες ρομ αλλα τπτ..

Αυτο που εκανα και εφτιαξε ηταν να φλασαρω ρομ απο το φλας τουλς ,βρες ρομ να φλασαρει και λογικα θα φτιαξει..

Αν δεν φτιαξει τοτες μου φτιαχτηκε επηδεις το brickara και τα περασα ολα απο την αρχη, χεχεχε..

λογικα ομως θα σου ισιωσει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ειναι το Xposed framework ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα βαλω την ROW τι παιζει ομως απο root ,gapps & OTA?

εχω ψιλομπερδευτει διαβαζοντας 15 σελιδες στις οποιες αναφερετε station - ROW - limochelo - italian - 1529 dev 5.1.1 :blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω κατεβασει 3 row βαζω αυτην που φλασαρει απο φλας τουλς, (νομιζω ειναι και η πιο παλια) μετα ΟΤΑ ή μεσω CWM η αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα αν μπορει καποιος να βοηθισει.

Εχοντας κανει ΠΑΠΑριά ,εχαθηκαν κατι (δεν ξερω τι), και δεν εχω ιμει όποτε φλασαρω καινουργια ρομ και μου πεταει και ενα ακυρο δικτυο στο wifi για να συνδεθω (συνηθως την πρωτη φορα μετα το φλας ρομ) και πρεπει να περναω συνεχεια ιμει και για να το κανεις πρεπει να ροοταρεις και να περασεις CWM κλπ, ξερει κανεις κατι ωστε (ισως)να φλασαρω κατι και να εχω μονιμο το ιμει και να μν πεταει και αυτην την ανωμαλια στο wifi?

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις κανείς απο την 1529_DEV?

 

 

Εγω χρησιμοποιώ εξαρχής τις εργοστασιακες και δεν ειχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο και είμαι ένα βήμα πραγματικά πριν το αγοράσω! Τρία πραγματάκια μόνο με απασχολούν!

1ο: η εργοστασιακή ROM υποστηρίζει ελληνικό πληκτρολόγιο; Η επαφή μου με το Android σταμάτησε πριν 2 χρόνια λόγω δυσανεξίας στο lag και δεν έχω "εντρυφήσει" καθόλου στο αντικείμενο. Μόνο να μπορώ να γράφω στα ελληνικά με νοιάζει και να αναζητώ τις επαφές μου με ελληνικούς χαρακτήρες.

2ο: Έχει εγκατεστημένο Playstore;

3ο: Το GPS είναι ακριβές ή όχι;

 

Αν παραγγείλω το κινητό από Κίνα τι παίζει με εγγύηση; Η Lenovo Ελλάδος θα το επισκευάσει ή όχι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, γνωρίζοντας ότι μάλλον όλες οι ερωτήσεις έχουν απαντηθεί δεκάδες φορές.. Απλά δεν αντέχω να σταχυολογήσω τις απαντήσεις ανάμεσα σε αμέτρητα ποστ για ROM, φλασαρίσματα κοκ

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τον τρόπο "παγώνεις" την εφαρμογή που προκαλεί την ειδοποίηση. Βοηθάει βέβαια το γεγονός ότι δεν είναι καμιά σημαντική εφαρμογή και ούτε δημιουργείται καμία παρενέργεια στο κινητό από το πάγωμά της.

Το μόνο παράξενο είναι ότι δεν έχω καταλάβει τι δημιουργεί το πρόβλημα καθώς πήρα 2 συσκευές Κ3 Νοτε και ενώ στη μία παρουσιάστηκε σε 2-3 μέρες χρήσης, στην άλλη εμφανίστηκε μετά από 2-3 βδομάδες. Εσένα πότε σου εμφανίστηκε αυτή η ειδοποίηση με το wide touch?

 

Και το δεύτερο μυστήριο είναι στα settings του κινητού ότι εξαφανίστηκε από το μενού η επιλογή character settings που ήταν αμέσως μετά το notification center. Τσέκαρε το δικό σου αν την έχει, έτσι απο περιέργεια.

 

Ψάχνοντας βιντεάκια στο youtube, προσπαθώντας να δω τι κάνουν οι άλλοι και ενεργοποιούν το τ/φ τους απευθείας σε κάποια εφαρμογή (π.χ. κάμερα), είδα ότι χρησιμοποιούσαν character settings. Όσο κι αν έψαξα, δεν βρήκα αυτή την επιλογή. Ήλπιζα μήπως με την αναβάθμιση του SuperSU λυνόταν το πρόβλημα (και εμφανιζόταν ως δια μαγείας), αλλά τζίφος, Τελικά, όπως λες και συ, δεν είναι και καμιά απαραίτητη εφαρμογή, οπότε δε χολοσκάω. Αν παρ' όλ' αυτά, βρεθεί μια λύση στο πρόβλημα, ευχαρίστως να την ακούσω. Αν όχι, και πάλι όλα καλά. Μακάρι αυτό να είναι το μεγαλύτερο ζόρι στη ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο και είμαι ένα βήμα πραγματικά πριν το αγοράσω! Τρία πραγματάκια μόνο με απασχολούν!

1ο: η εργοστασιακή ROM υποστηρίζει ελληνικό πληκτρολόγιο; Η επαφή μου με το Android σταμάτησε πριν 2 χρόνια λόγω δυσανεξίας στο lag και δεν έχω "εντρυφήσει" καθόλου στο αντικείμενο. Μόνο να μπορώ να γράφω στα ελληνικά με νοιάζει και να αναζητώ τις επαφές μου με ελληνικούς χαρακτήρες.

2ο: Έχει εγκατεστημένο Playstore;

3ο: Το GPS είναι ακριβές ή όχι;

 

Αν παραγγείλω το κινητό από Κίνα τι παίζει με εγγύηση; Η Lenovo Ελλάδος θα το επισκευάσει ή όχι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, γνωρίζοντας ότι μάλλον όλες οι ερωτήσεις έχουν απαντηθεί δεκάδες φορές.. Απλά δεν αντέχω να σταχυολογήσω τις απαντήσεις ανάμεσα σε αμέτρητα ποστ για ROM, φλασαρίσματα κοκ

τα κινεζικα μαγαζια το στελνουν και με ελληνικα.φυσικα μπορεις να γραφεις και ελληνικα.

το gps ειναι πολυ αξιοπιστο.με play store ερχεται απο κινα.

εγγυηση εχει αλλα πρεπει να το στειλεις στην κινα.

η εδω αντιπροσωπεια δεν το δεχεται αν ειναι αγορασμενο απο κινα.

το θεμα ειναι πως θα το πληρωσεις με την κατασταση που υπαρχει τωρα στις τραπεζες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει account στο paidu απο τη σελίδα του NanJ

http://pan.baidu.com/share/home?uk=1766901439#category/type=0

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει account στο paidu απο τη σελίδα του NanJ

http://pan.baidu.com/share/home?uk=1766901439#category/type=0

 

ελληνικα να υποθεσω γιοκ....

Link to comment
Share on other sites

 

...

 

Αν παραγγείλω το κινητό από Κίνα τι παίζει με εγγύηση; Η Lenovo Ελλάδος θα το επισκευάσει ή όχι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, γνωρίζοντας ότι μάλλον όλες οι ερωτήσεις έχουν απαντηθεί δεκάδες φορές.. Απλά δεν αντέχω να σταχυολογήσω τις απαντήσεις ανάμεσα σε αμέτρητα ποστ για ROM, φλασαρίσματα κοκ

 

Η επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα απ' οτι φαίνεται δεν σε καλύπτει σε τίποτα.Παρ' όλα αυτά μερικές σελίδες πριν(λιγότερες από 10-15 απ' όσο θυμάμαι) , κάποιος συνφορουμήτης που είχε ένα θέμα και απευθύνθηκε στο κινεζομάγαζο απ' όπου το πηρε(μάλλον το vickmall) , του είπανε να επικοινωνήσει με την αποθήκη τους εδώ στη Θεσσαλονίκη.Το τι μπορεί να επακολούθησε ,δεν το ξέρω (μπορείς να ρωτήσεις τον ίδιο) ... αλλά αν αναλαμβάνουν , σε περίπτωση βλάβης , να κάνουν αυτοί όλη τη μανούρα της αποστολής στην Κινα κλπ , τότε ... στην ουσία είσαι καλυμένος.

Πάνω κάτω ... το ίδιο θα περίμενες για επιδιόρθωση αν το αγόραζες από 'δω.

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα να υποθεσω γιοκ....

 

Εννοείται πως όχι.Περίμενε του ιταλού, λογικά θα βγάλει και την 1529 multilanguage αν θες ντε και καλά ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

η ινδική Ρομ row lagαρει φουλ.. θα την αφήσω και για σαββατοκύριακο αλλά σίγουρα θα βγει.

φλας ασυγχρονιστο ,πιο δύσκολη για μένα βέβαια έχει

καλύτερη αυτονομία μπαταρίας καθόλου ζεσταμα

αλλά πολυυυυ Λαγκ..

Link to comment
Share on other sites

φιλε karthan7 σ ευχαριστω! εφτιαξε το προβλημα με την εσωτερικη μνημη ,αλλα μου εσβησε ολα τα backup απο recovery,και του ritanium.

γιαυτο εβαλα την τελευταια του ιταλου,και προς το παρον μου φαινεται πιο καλη και θα μεινω με αυτη μεχρι νεωτερας:).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι σου εχουν απαντησει αλλα μαλον δεν το ειδες. Οχι δεν τα τσεκαραμε...

 

Ναι, έχουν απαντήσει :wink:

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην συσκευη μου χαθηκε ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης,

ειχα μπει στο recovery να φλασαρω μια rom ,και προφανως κατι εκανα λαθος με τα wipe.

τωρα φλασαρισα παλι την sensation αλλα το titanium μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να εχει προσβαση στον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης,στον root file manager φαινεται μονο η sd card και στο recovery παλι μονο η καρτα φαινεται,

τι πρεπει να κανω τωρα για να βλεπει και τον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης?

 

φιλε karthan7 σ ευχαριστω! εφτιαξε το προβλημα με την εσωτερικη μνημη ,αλλα μου εσβησε ολα τα backup απο recovery,και του ritanium.

γιαυτο εβαλα την τελευταια του ιταλου,και προς το παρον μου φαινεται πιο καλη και θα μεινω με αυτη μεχρι νεωτερας:).

Συγνωμη :O

Νομιζα πως ειχες ηδη χασει τον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης και για αυτο δεν εγραψα να παρεις backup οτι αρχεια εχεις στην εσωτερικη.

recovery backup στην sd ειχες παρει ?

και παλι συγνωμη για τη συγχυση :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Κάτοχος εδώ και 1 εβδομάδα σας διαβάζω και ύστερα από προσπάθειες κατάφερα και το έκανα root και πέρασα την SenSation.

 

Γενικά μου φαίνεται καλή η έκδοση, εκτός από 2-3 θεματάκια και σας ρωτώ μήπως έχετε άποψη...

 

- Κατά την πληκτορλόγηση SMS, δεν έχω εμφάνιση πλήθος χαρακτήρων που απομένουν και δεν ξέρω πόσα SMS στέλνω

- Έχοντας αποθηκευμένα τα τηλέφωνά μου με πρόθεμα +30..., όταν με καλούν δεν έχω αναγνώριση επαφών. (Εδώ να πω ότι στην εργοστασιακή του ROM, αλλάζοντας στις ρυθμίσεις την αναγνώριση των digits από 11 se 7 είχε διορθωθεί, αλλά στη Sensation δε βρίσκω πως να το επιλέξω αυτό - και αν φταίει αυτό)

- Επιλέγοντας ring tones δεν με αφήνει να επιλέξω κάποιο mp3 και μου λέει ότι αρχείο δεν υποστηρίζεται.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Edited by AOYE
Link to comment
Share on other sites

η ινδική Ρομ row lagαρει φουλ.. θα την αφήσω και για σαββατοκύριακο αλλά σίγουρα θα βγει.

φλας ασυγχρονιστο ,πιο δύσκολη για μένα βέβαια έχει

καλύτερη αυτονομία μπαταρίας καθόλου ζεσταμα

αλλά πολυυυυ Λαγκ..

 

Εγώ πάντως με περασμένη αυτή εδώ και τρεις μερες που είναι η ROW ρουταρισμένη και αρκετά εξτρα κανένα πρόβλημα από αυτά που αναφέρεις. http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_visnu_lemonade-pack-de-temas-disponible.107124/

Η κάμερα μια χαρά και το φλας συγχρονίζει άψογα, δε λαγκάρει καθόλου απλά δεν είναι και απίστευτα γρήγορη όντως.

Μερικές παρατηρήσεις ακόμα

-πλήρες ελληνική μετάφραση παντού

-άψογη εφαρμογή κλήσεων/επαφών που δε χρειάζεται να περάσεις άλλο πρόγραμμα

-160 χαρακτηρες στα sms απο τη μαμά

-θέματα/lock screen όλα κανονικά

-Τα πάντα στη lock screen σαν ειδοποιήσεις

-Δε μου κανε καθόλου κολλήματα η αφή σα να αντιδρά με τη δεύτερη που έχω παρατηρήσει πολλές φορές στην Ιταλική. Η όταν γράφω μηνύματα που σα να κολλάει το πληκτρολόγιο ξαφνικά αλλά δε μπορώ να πω με σιγουριά επειδή λόγω δοκιμής δεν την έχω υπερφορτώσει.

-Νοva και όλα κανονικά χωρίς να γίνει εφαρμογή συστήματος και τέτοια

-Καμία κινεζία φυσικά και εφαρμογές τύπου ασφάλεια που να μπλοκάρουν ειδοποιήσεις και άλλα τέτοια χαζά

-Καλη προσθήκη ότι στο κλείδωμα σου δείχνει πόσο ακριβώς ώρα θέλει για να ολοκληρωθεί ή φόρτιση της συσκευής. Μου έλειψε Ο χαβαλές με την ηλικία όμως στις selfie

 

Γενικά ήταν σαν να είχα αγορασει το κινητό από εδώ και όλα έπαιζαν μια χαρά απλά είχε ελλείψεις μιας και οι κινέζικες έχουν φτάσει ένα βήμα παρακάτω αλλά με gravity box που είχε μέσα διόρθωνες τις ατέλειες

 

Παραθέτω και 2 φώτο στο απόλυτο σκοτάδι με φλας, δεξιά με τη ROW και αριστερά με τoυ Ιταλού. Έβγαλα αρκετές για έλεγχο και δεν υπήρχε κανένα θέμα

 

[ATTACH]63042[/ATTACH][ATTACH]63043[/ATTACH]

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από χθες την τελευταία έκδοση LEMONADE και γενικά είμαι ευχαριστημένος. Αλλά η αυτονομία της μπαταρίας δεν φαίνεται να είναι κ πολύ καλή. Μέσα σε ένα 2ωρο και με ελάχιστη χρήση wifi η μπαταρία έπεσε από 100% στο 86%. Επίσης έχει μέσα ένα σωρο εφαρμογές που δεν μπορώ να τις βγαλω και πιστευω αυτές ρίχνουν την μπαταρία.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις αφαιρέσω για να βελτιωθεί η αυτονομία? Έχει βάλει κανείς αλλος την ιδια ρομ?

Edited by roofioG
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από χθες την τελευταία έκδοση LEMONADE και γενικά είμαι ευχαριστημένος. Αλλά η αυτονομία της μπαταρίας δεν φαίνεται να είναι κ πολύ καλή. Μέσα σε ένα 2ωρο και με ελάχιστη χρήση wifi η μπαταρία έπεσε από 100% στο 86%. Επίσης έχει μέσα ένα σωρο εφαρμογές που δεν μπορώ να τις βγαλω και πιστευω αυτές ρίχνουν την μπαταρία.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις αφαιρέσω για να βελτιωθεί η αυτονομία? Έχει βάλει κανείς αλλος την ιδια ρομ?

Τη lemonade που είναι βασισμένη στη Row λες; που ανέφερα από πάνω; η αλήθεια είναι ότι κι εγω για μπαταρία δε τη βρήκα και στα καλύτερα της αλλά επειδή τη πειράζω συνεχώς δυο μέρες τώρα δε ξέρω δεν έβγαλα συμπεράσμα. Νομίζω όμως ότι δε πέφτει πολύ γρήγορα προς το τέλος που οι άλλες πέφτουν από το 30 στο 15 σε λίγα λεπτα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Τη lemonade που είναι βασισμένη στη Row λες; που ανέφερα από πάνω; η αλήθεια είναι ότι κι εγω για μπαταρία δε τη βρήκα και στα καλύτερα της αλλά επειδή τη πειράζω συνεχώς δυο μέρες τώρα δε ξέρω δεν έβγαλα συμπεράσμα. Νομίζω όμως ότι δε πέφτει πολύ γρήγορα προς το τέλος που οι άλλες πέφτουν από το 30 στο 15 σε λίγα λεπτα

 

Ναι γιαυτή λέω. Δοκίμασα πολλές ρομ και αυτή φαίνεται να είναι πιο κοντά στα stock android. Εχει ωραία πραγματα αλλά καποια δεν με ενθουσίασαν όπως η μπαταρία.

Επίσης δεν μου λειτουργεί το gravity box που ανεφερες. Τι ακριβως κανει αυτό και τι πειραξες?

Αν μπορεις να μου δώσεις καμια πληροφορία για να αξιποιησω καλύτερα αυτη τη ρομ γιατι βαρεθηκα να αλλαζω ρομ όλη την ωρα. Είμαι κ ψιλοασχετος.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Ναι γιαυτή λέω. Δοκίμασα πολλές ρομ και αυτή φαίνεται να είναι πιο κοντά στα stock android. Εχει ωραία πραγματα αλλά καποια δεν με ενθουσίασαν όπως η μπαταρία.

Επίσης δεν μου λειτουργεί το gravity box που ανεφερες. Τι ακριβως κανει αυτό και τι πειραξες?

Αν μπορεις να μου δώσεις καμια πληροφορία για να αξιποιησω καλύτερα αυτη τη ρομ γιατι βαρεθηκα να αλλαζω ρομ όλη την ωρα. Είμαι κ ψιλοασχετος.

 

Ευχαριστώ!

 

Πρέπει να πας πρώτα μέσα στο xposed που έχει και μέσα στο modules να ενεργοποιήσεις το gravity box. Μετά κάνεις restart και μέσα από το gravity box μπορείς να κάνεις τα πάντα, να βάλεις αθόρυβο τελείως που να χτυπάει ξυπνητήρι, να μπορείς όταν χαμηλώνεις να σου εμφανίζει όλους τους ήχους και ειδοποιήσεων και ξυπνητήρι χωρίς να χρειάζεται να μπεις μέσα, να αλλάξεις lock screen, μπάρα ειδοποιήσεων. Γενικά μπορείς να πειράξεις τα πάντα σχεδόν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο link να δοκιμασω τη lemonade?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...