Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμενα μου φανηκε πολυ παραξενο γιστι εχω παραγγειλει καμια 10αρια τα οποια ηρθαν μετα απο 20 μερες. Οχι απο κινα ηρθε.
το παραγγειλα και εγω απο το ιδιο μαγαζι σημερα μπας και ερθει σε 5 μερες.:)αυτο που δεν καταλαβα ειναι που γραφει επιλογη with packing box.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και παλι. Προσπαθω να το ρουταρω με τον οδηγο του ποστ 247. Ομως στο κινεζικο site κολλαω και δε μπορω να κατεβασω τιποτα. Με vroot που δοκιμασα απετυχε. Rootgenius, iroot και τα υπολοιπα? Ξερετε αν δουλευουν στη συσκευη? Αν και υπομονετικος ανθρωπος χαραμισα το ρεπο μου για να βγαλω τις κινεζιες αλλα τπτ.. Ελπιζω να μην το σπασω μεχρι το βραδυ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι. Προσπαθω να το ρουταρω με τον οδηγο του ποστ 247. Ομως στο κινεζικο site κολλαω και δε μπορω να κατεβασω τιποτα. Με vroot που δοκιμασα απετυχε. Rootgenius, iroot και τα υπολοιπα? Ξερετε αν δουλευουν στη συσκευη? Αν και υπομονετικος ανθρωπος χαραμισα το ρεπο μου για να βγαλω τις κινεζιες αλλα τπτ.. Ελπιζω να μην το σπασω μεχρι το βραδυ..

κ εγω μια μερα εχω φαει ηδη

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα και εγω απο το ιδιο μαγαζι σημερα μπας και ερθει σε 5 μερες.:)αυτο που δεν καταλαβα ειναι που γραφει επιλογη with packing box.

Εγώ χωρίς να το τσέκαρω μου ηρθε σε κουτί κανονικά.... Άρα θαρρώ πως δεν χρειάζεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση..... Όταν με παίρνουν τηλέφωνο την ώρα που το εχω ανοιχτό και είμαι σε κάποια εφαρμογή η κλήση δεν εμφανίζεται σε όλη την οθόνη αλλά σε τω ης μπάρα ειδοποίησης. Ξέρει κανείς αν αυτό αλλάζει και πως;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χωρίς να το τσέκαρω μου ηρθε σε κουτί κανονικά.... Άρα θαρρώ πως δεν χρειάζεται
και εγω δεν το τσέκαρα.αγορασα και αυτα τα handsfree.

σου εβαλαν καμμια θηκη δωρο?η σκετο το κινητο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που είμαι σε εφαρμογή έχοντας ανοιχτό το τηλέφωνο και έρχεται εισερχόμενη κλήση αυτή δεν εμφανίζεται σε ολόκληρη την οθόνη αλλά μόνο στην γραμμή ειδοποιησεων. Μήπως ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό και πως αλλάζει.; Αντίθετα όταν το τηλέφωνο είναι σε αναμονή εμφανίζεται η κλήση σε όλη τη ης οθόνη με την φωτογραφία του καλουντος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εγω δεν το τσέκαρα.αγορασα και αυτα τα handsfree.

σου εβαλαν καμμια θηκη δωρο?η σκετο το κινητο?

Είχε δώρο θήκη σιλικόνης και tempered glass κι εγώ ζήτησα φορτιστή αυτοκίνητου και καλώδιο otg για δώρο τα οποία και έστειλαν

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα δεν αλλαξε κατι μολισ κανω εξαθαρισει τον εφαρμωγων που τρεχουν τελος.Μονο αν δεν την κλεισω "απο την εκαθαρισει"τοτε μονο χτυπαει και δεν αναβει το LED για ειδοποιηση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτησω ρε παιδια μπορω να βαλω την οfficial 1520ST χωρις να κανω root, το κηνιτο ειναι οπως μου το εστειλε το vickmall με την 1511,και αν ναι που θα βρω google play;:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει μια εφαρμογή safe center αν θυμάμαι καλά με μια πράσινη ασπίδα απο εκεί αλλάζεις δικαιώματα σε εφαρμογές, αρκετά καλό

Βάλε autostart δικαίωμα σε ότι θες να μπορεί να δουλέψει απο πίσω χωρίς να το ξεκινήσει πχ

Viber

Hangouts

Skype

Accuweather

 

Το δοκιμασα αλλα δεν αλλαξε κατι μολισ κανω εκαθαρισει τον εφαρμωγων που τρεχουν τελος.Μονο αν δεν την κλεισω "απο την εκαθαρισει"τοτε μονο χτυπαει και δεν αναβει το LED για ειδοποιηση...

Link to comment
Share on other sites

Ρωτωντας τις ιδιες ερωτησεις και αν τυχον λαβετε τις ιδιες απαντησεις που εχουν ειπωθει δεκα+ φορες, το μονο που πετυχαινουμε ειναι να γεμισει το θεμα με δεκαδες σελιδες που θα περιεχουν τα ιδια και τα ιδια, καθιστωντας ακομη πιο δυσκολο να το διαβασει ενας νεος αναγνωστης...

 

Θα προτεινα να διαβασετε λοιπον συνοπτικα το θεμα και μετα να ρωτησετε.

Επισης οσοι κολλατε σε μια διαδικασια, δειτε επισης τις εναλλακτικες που εχουν ηδη προταθει, πχ για το ρουτ.

Επισης δειτε τις οδηγιες που αναγραφονται και στο περασμα αλλων ρομ, μπορει να βρειτε μια λεπτομερεια που θα σας λυσει τα χερια την στιγμη που το χρειαζεστε. Κατανοω τον ενθουσιασμο του καινουργιου, με την αναγνωση θα σας λυθουν οι περισσοτερες αποριες, κανεις δεν γεννηθηκε ξεροντας αυτες τις διαδικασιες, ολοι καπως, καπου, καποτε, ψαξαμε, δοκιμασαμε και μαθαμε. Μετα απο καποιες εμπειριες, ειναι ολα πολυ πιο ευκολα και στο τελος ειναι παιχνιδι τα οποιαδηποτε πειραματα ή οι επιλεγμενες κατα καιρους αλλαγες ρομ.

 

Για τους φιλους που εχουν κολλησει στο περασμα νεας ρομ, ας επαναλαβουμε και παλι, οτι δεν μπορει να χαλασει το κινητο (αν δεν εχει φυσικα hardware προβλημα, το οποιο θα φαινοταν 99% και πριν την αλλαγη), ανα πασα στιγμη, επανεγκαθισταται νεα ρομ, σε οτι κατασταση και αν ειναι τωρα. Φιλικα.

 

Αλλη προταση για οποιον εχει χρονο, να μαζεψει τα βασικα ποστ οδηγιων σε 1 ποστ, να το επαναλαμβανουμε σε καθε σελιδα (μεχρι να μπουν καποια στο αρχικο), μπας και γλυτωσουμε απο τις επαναλήψεις...

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω αυτο να καθαρίσει λίγο το θέμα. Θα στείλω σε έναν moderator να το κάνει. Δεν μπορεί να το κάνει ο topic starter.
Link to comment
Share on other sites

SOS....Προσπαθησα να το ρουταρω...δεν λειτουργει πια...καμια ιδεα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουτε ανοιγει ουτε τιποτα.ουτε το κοκκινο λαμπακι.Τα εκανα ολα σωστα νομιζω.Ειμαι για να σκασω.

Link to comment
Share on other sites

Ποστ 708 AOSP CBT HK LIMITED και εδω ;)

Ποστ 1521 AOSP_v3 ----- >> http://www.movilesdualsim.com/tema/custom-rom-aosp-v2-anadida-revision-v3.101635/

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Διαλεγοντας 2G εκει, μετα στις ρυθμισεις του κινητου δειχνει "null' και οχι 3G/2G auto. Επιπλεον, αυτο που επιβεβαιωνει οτι δουλευει, ειναι οτι επανασυνδεεται η κεραια στα δικτυα καθε φορα που αλλαζεις σε 2g και πισω!

Αψογος :-)

Αυτο το εχετε δοκιμασει https://play.google.com/store/apps/details?id=de.mangelow.network ?

το παραγγειλα και εγω απο το ιδιο μαγαζι σημερα μπας και ερθει σε 5 μερες.:)

Δεν ειναι θεμα μαγαζιου αλλα singpost

Με vroot που δοκιμασα απετυχε. Rootgenius, iroot και τα υπολοιπα?

Αν τα δοκιμασεις ολα δοκιμασε και το kingo root και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

SOS....Προσπαθησα να το ρουταρω...δεν λειτουργει πια...καμια ιδεα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουτε ανοιγει ουτε τιποτα.ουτε το κοκκινο λαμπακι.Τα εκανα ολα σωστα νομιζω.Ειμαι για να σκασω.

 

πρεπει να τσεκαρεις μια επιλογη που εχει στο spf στις ρυθμισεις->download που λεει κατι σαν AD DL DOWNLOAD η κατι τετοιο.μια επιλογη εχει ολο κι ολο. τσεκαρε την.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα μ εναν οδηγο να το ρουταρω και το χαλασα.. Ουτε ανοιγει ουτε τιποτα. Μονο τη δονηση κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εκανα και αυτο.. Το εγραφε ο οδηγος. Κανει μια δονηση καθε λιγο απο μονο του... Αλλα δεν δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα μ εναν οδηγο να το ρουταρω και το χαλασα.. Ουτε ανοιγει ουτε τιποτα. Μονο τη δονηση κανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εκανα και αυτο.. Το εγραφε ο οδηγος. Κανει μια δονηση καθε λιγο απο μονο του... Αλλα δεν δουλευει.

 

το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν το χαλασες... δοκιμασες να ξανακανεις τα βηματα?

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιιιιι δε ξερω πως να σε ευχαριστησω... ☺☺☺☺εφυγε η επιλογη αυτη οταν το εκανα επανεκινηση...το προσπαθησα παλι και με εβαλε στο CWM... Τωρα θα το ρουταρω... ☺☺☺χιλια ευχαριστω... Εφαγα ολο το ρεπο μου, αμα το χαλαγα θα εσκαγα... Πριν 2 χρονια εκαψα ενα alcatel ot και απο τοτε το φοβομουνα... Στελνω απ το κ3note.☺
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο ποιματάκι που γράφουν όλοι εγώ το τροποποιώ λίγο και τους λέω οτι θέλω να μου το κάνουν root, να μου βγάλουν οτι κινέζικο υπάρχει, και να μου βάλουν original rom μόνο με αγγλικά και κινέζικα;

Αξίζει να παιδευτώ και να το κάνω μόνος μου ή δεν υπάρχει λόγος; Μπορώ να τους εμπιστευτώ;

 

Το καλυτερο για σενα θα ειναι να εχεις την original rom...τωρα αν μπορουν να στην κανουν και root την original rom απο το μαγαζι, γλιτωνεις και λιγο κοπο ασε που για να το κανουν αυτο σημαινει οτι θα το δουλεψουν και λιγο το κινητο οποτε θα δουν αν τυχαινει να παρουσιαζει και κανα προβλημα απο hardware...δε παιζει δηλαδη να παρεις ελαττωματικη συσκευη!

 

Τωρα αν δε στο κανουν αυτοι root...μικρο το κακο, θα το κανεις εσυ με οδηγιες απο το φορουμ...ενα 10λεπτο δουλεια ειναι μη σε τρομαζει.

 

Οσον αφορα τις κινεζικες εφαρμογες πες τους να στις αφαιρεσουν...αλλα και παλι και να μην στις αφαιρεσουν αυτοι μπορεις να τις παγωσεις μονος σου...αν κοιταξεις σε προηγουμενες σελιδες θα δεις οτι τα παιδια εχουν γραψει ποιες εφαρμογες ειναι για πεταμα.

 

Παντως για να στο ξεκαθαρισω και να μην εχεις καμια αμφιβολια...αν δε σε νοιαζουν τα ελληνικα η original rom ειναι η σωστη επιλογη!

 

Ναι δεν υπαρχει προβλημα εμπιστοσυνης...

Τα μαγαζια που παιζουν ειναι τα εξης:

1) vickmall

2) to2c

3) minideal

4) 1949deal

5) geekbuying

6) gearbest

 

Οι περισσοτεροι εδω μεσα παιρνουν απο τα 2 πρωτα...εγω εχω παρει ενα κινητο πιο παλια απο το vickmall και ενα tablet απο το geekbuying και ηρθαν και τα 2 χωρις προβλημα...απλα πρεπει να περιμενεις καναν μηνα και οπωσδηποτε να στο στειλουν με απλο ταχυδρομειο και οχι κουριερ για να γλιτωσεις τελωνεια...επισης πες τους να στο δηλωσουν ως χαμηλης αξιας αντικειμενο.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια ακομα παρακαλω. Πως μπαινεις στο CWM? Με εβαλε μονο την πρωτη φορα. Δοκιμασα ολους τους πιθανους τροπους που διαβασα στο google. Εκανα σιγουρα 50 προσπαθειες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα μαγαζιου αλλα singpost

 

.

εχω επιλέξει με EU Registered Airmail(NLγια πρωτη φορα.

στο παρελθον με singpost ειχα μεγαλη αναμονή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια ακομα παρακαλω. Πως μπαινεις στο CWM? Με εβαλε μονο την πρωτη φορα. Δοκιμασα ολους τους πιθανους τροπους που διαβασα στο google. Εκανα σιγουρα 50 προσπαθειες.

 

Δεν εχω ακομα την συσκευη αλλα απο οσο εψαξα κανεις τα εξης:

1) Κρατας πατημενα μαζι τα κουμπια power, vol-up και vol-down δηλαδη μαζι και τα 3 πλαϊνα...

2) Μολις βγαλει το σημα Lenovo στην οθονη αφηνεις το power και συνεχιζεις να πατας τα vol-up και vol-down.

3) Ανοιγει το cwm και τα αφηνεις ολα!!!

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

εχω επιλέξει με EU Registered Airmail(NLγια πρωτη φορα.

στο παρελθον με singpost ειχα μεγαλη αναμονή.

Τι να πω, για 1 Α806 ενας φιλος μου το παρηγγειλε στις 20 του μηνα και ηρθε σπιτι του χθες απο vickmall, δηλαδη 6μερες. Και μενα σε ολα τα αλλα κινητα εκανε 20+ μερες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μου Lenovo K3 note έφυγε 7 Μαΐου από Σιγκαπούρη και 18 ήταν Ελλάδα. Το ακόμα πιο κουφό τώρα είναι πως παράγγειλα μια θήκη για ένα Huawei honor play 4 που ήρθε καθυστερημένο όπως όλα του Απριλίου. Αυτό έφυγε 22 Μαΐου από Κίνα με China post και 27 Μαΐου ήρθε Ελλάδα! Νομιζω χρόνος ρεκόρ για κινέζικο ταχυδρομείο! Μάλλον επειδή καθυστέρησαν τον Απρίλιο τα δέματα τώρα έχουν φάει δάχτυλο και τα στέλνουν γρήγορα :-P
Link to comment
Share on other sites

Διάφορες απαντήσεις :

 

Εσύ που πήγες να ξεκινήσεις το recover και σου τα έβγαλε όλα κινέζικα

προφανός πάτησες καταλάθως την οθόνη με το που βγήκε το recover και επελεξές κινέζικα (ΔΕΝ λειτουργεί μόνο με τα κουμπιά up--down-power αλλά και με swipe up-swipe-down-swipe right). Τρέξε ξανα recovery

 

O Λόγος που βγαίνει μικρή οθόνη την ώρα που βλέπεις το κινητό είναι καλός! Δεν σε ενοχλεί απο κάτι που κάνεις εκείνη την ώρα

Αν θέλεις να το αλλάξεις Settings -> Call settings --> Full Screen Caller photo --> Big photo

 

Η Μόνη διαφορά με το Teana είναι πως έχει άλλο καπάκι με δικους του ακροδέκτες που πατάνε μια θύρα απο πίσω ψηλά και φοράει αυτο το καπάκι ένα κεραμικό ηχειάκι (προφανός καλύτερο απο αυτό που έχει τώρα) η δυνατότιτα αυτή αν θυμάμαι καλά υποστιρίζεται μόνο απο το 1516 και πάνω

 

Και όσο για την εκαθάριση.... μπορείς να προστατέψεις εφαρμογές στην εκαθάριση κουνόντας προς τα κάτω αντί για πάνω, μετά όταν πατάς το σκουπάκι εκαθάρισης αυτές μένουν

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, για 1 Α806 ενας φιλος μου το παρηγγειλε στις 20 του μηνα και ηρθε σπιτι του χθες απο vickmall, δηλαδη 6μερες. Και μενα σε ολα τα αλλα κινητα εκανε 20+ μερες.

 

Εμένα το δικό μου Lenovo K3 note έφυγε 7 Μαΐου από Σιγκαπούρη και 18 ήταν Ελλάδα. Το ακόμα πιο κουφό τώρα είναι πως παράγγειλα μια θήκη για ένα Huawei honor play 4 που ήρθε καθυστερημένο όπως όλα του Απριλίου. Αυτό έφυγε 22 Μαΐου από Κίνα με China post και 27 Μαΐου ήρθε Ελλάδα! Νομιζω χρόνος ρεκόρ για κινέζικο ταχυδρομείο! Μάλλον επειδή καθυστέρησαν τον Απρίλιο τα δέματα τώρα έχουν φάει δάχτυλο και τα στέλνουν γρήγορα :-P

 

Αυτα που λετε ειναι για SG post ή NL post ;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λετε ειναι για SG post ή NL post ;

P

Προφανώς αφού λέω από Σιγκαπούρη είναι από SG post και το δεύτερο από κινέζικο ταχυδρομείο δηλαδή China post

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...