Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το root φίλε μου εγκυμονει κινδύνους αν μου το κάνουν....επειδη δεν ξερω απο τετοια.??????

 

Άμα δεν ξέρεις καθόλου από αυτά ναι υπάρχει περίπτωση ΝΑ γίνει στραβή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερεις να με προτεινεις καποιον-καποιο μαγαζι στην Θεσσαλονικη να παω να μου το κανει.???? Στειλτε το μου σε προσωπικο μηνυμα....οποιος γνωριζει pleaseee
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω την 1519 αυτή θα έχει μόνο Αγγλικά και Κινέζικα σωστά;

Την περνάω με το Φλας πρόγραμμα που πέρασα το CWM Recovery ή μέσα απο το ίδιο το Recovery?

Μετά περνάω gapps και τέλος;;;

 

(Εχω την πηραγμένη multi 1511 που την έβγαλα οτι κινεζιά είχε πάνω της)

 

...από ότι είδα η rom που αναφέρεις φαίνεται να είναι flashable μέσω recovery. Ωστόσο στο link που αναφέρθηκε (vibeui) βλέπω DEVELOPER versions. Θα ήμουν σχετικά επιφυλακτικός να βάλω τέτοιου είδους rom στο κινητό μου, τουλάχιστον όχι χωρίς full nandroid/adb backup. Καμιά φορά δεν είναι downgradable και έχουν αναφερθεί θεματάκια. Καλύτερα μείνετε στις USR official roms.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου και ακόμα περιμένω

στα tracking μου γράφει ακόμα Despatched to overseas (Country code: GR)

δν ξέρω τι να κάνω απογοητεύτηκα

 

Κ εμενα το ιδιο ακριβως λεει αλλα με ημερομηνια αποστολης 3 μαιου! Μαλον το δικο σου περιμενε να γεμισει το κοντεινερ για Ελλαδα κ θα ερθει μαζι με το δικο μου!:lol:

 

Απο το Vickmall με διαβεβαιώνουν ότι δεν έχει χαθεί και να κάνω υπομονή. Αν λες ότι στο έστειλαν από 3 Μαΐου σε βλέπω για το καλοκαίρι........:cry:

Edited by leroumpas
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω εγω βρε παιδια που περιμένω απο 14-04? Παίρνει απο 20 εώς 40 ημέρες με singapore post...

Οπότε υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω εγω βρε παιδια που περιμένω απο 14-04? Παίρνει απο 20 εώς 40 ημέρες με singapore post...

Οπότε υπομονή!

 

Κι εγώ από 17-04 το περιμένω. Από τότε μου λέει Despatched to overseas κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

...από ότι είδα η rom που αναφέρεις φαίνεται να είναι flashable μέσω recovery. Ωστόσο στο link που αναφέρθηκε (vibeui) βλέπω DEVELOPER versions. Θα ήμουν σχετικά επιφυλακτικός να βάλω τέτοιου είδους rom στο κινητό μου, τουλάχιστον όχι χωρίς full nandroid/adb backup. Καμιά φορά δεν είναι downgradable και έχουν αναφερθεί θεματάκια. Καλύτερα μείνετε στις USR official roms.

 

Οταν λες δεν ειναι downgradableαν έχεις κάνει full backup από το recovery δεν είσαι οκ?

 

εχω διαβασει ότι σε vibeui μπορείς να κάνεις upgrade ξέρετε αν θα παίζει εφοσον θα έχεις custom recovery ;

 

Στο lockscreen εχετε καταφέρει να εμφανίσετε τα notifications πχ για mail κλπ; Στο lollipop θεωρητικά υπάρχει επιλογή που ενενεργοποιείς τα sensitive data και τα app που θες να εμφανίζονται στο lockscreen. Δεν έχω καταφέρει να το φτιάξω παρα μόνο μέσω third party lockscreen (hi locker) που και εκεί δεν με άφηνε να βάλω το pin για τη sim.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες δεν ειναι downgradableαν έχεις κάνει full backup από το recovery δεν είσαι οκ?

 

εχω διαβασει ότι σε vibeui μπορείς να κάνεις upgrade ξέρετε αν θα παίζει εφοσον θα έχεις custom recovery ;

 

...

 

...λογικά με το full backup θα είσαι εντάξει αλλά εμπεριέχουν μεγαλύτερο ρίσκο αυτές οι εκδόσεις. Τουλάχιστον από ότι αναφέρουν άλλοι, προσωπικά δεν έχω εμπειρία για το συγκεκριμένο ακόμη. Upgrade αν εννοείς ΟΤΑ, λογικά ναι θα απαιτεί stock recovery και θα χάνεις και το root. Μπορεί να μας το επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτησω εαν μπορεί κανεις να δώσει κάποιο link για custom recovery για να υο περάσω στην official rom. Έχω κατεβάσει πολλά αλλά κανένα δεν δουλεύει με την official μονο με την custom που μου έχει στείλει το vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω την 1519 αυτή θα έχει μόνο Αγγλικά και Κινέζικα σωστά;

Την περνάω με το Φλας πρόγραμμα που πέρασα το CWM Recovery ή μέσα απο το ίδιο το Recovery?

Μετά περνάω gapps και τέλος;;;

 

(Εχω την πηραγμένη multi 1511 που την έβγαλα οτι κινεζιά είχε πάνω της)

 

Μολις περασα την 1519. Ναι μονο αγγλικα και κινεζικα εχει. Η αληθεια ειναι οτι δεν μου φανηκε να εχει διαφορες. Καποια λαγκαρισματα εχει, οχι ομως τπτ ενοχλητικο. Σε σχεση με την 1511 εχει περιπου 150mb περισσοτερη ραμ. Για να εγκαταστησεις το double click to lock πατα το αριστερο κουμπακι, options, double tap και απο εκει κατεβαζεις την εφαρμογη.

Edited by nikopoup
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την 1519. Ναι μονο αγγλικα και κινεζικα εχει. Η αληθεια ειναι οτι δεν μου φανηκε να εχει διαφορες. Καποια λαγκαρισματα εχει, οχι ομως τπτ ενοχλητικο. Σε σχεση με την 1511 εχει περιπου 150mb περισσοτερη ραμ. Για να εγκαταστησεις το double click to lock πατα το αριστερο κουμπακι, options, double tap και απο εκει κατεβαζεις την εφαρμογη.

 

Η official 1519 έχει εγκατεστημένο το Play Store? Επίσης πως την εγκατέστησες, με CWM Recovery?

Edited by gkamas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

σκεφτομαι να το παραγγειλω απο to2c, ειναι γενικα αξιοπιστο;θεμα με τελωνειο θα εχω απο το συγκεκριμενο; επισης εχει μια επιλογη with packaging/ without packaging, ξερει κανεις τι εννοει;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η official 1519 έχει εγκατεστημένο το Play Store? Επίσης πως την εγκατέστησες, με CWM Recovery?

 

Απο το cwm το εκανα. Το κατεβασα απο εδω http://www.vibeui.com/vibeui/rom?key=k3%20note. Play store δεν εχει αρα θελει και αυτο κατεβασμα. https://basketbuild.com/gapps.

*Προσοχη* Κατεβαστε το gapps για lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Απο το cwm το εκανα. Το κατεβασα απο εδω http://www.vibeui.com/vibeui/rom?key=k3%20note. Play store δεν εχει αρα θελει και αυτο κατεβασμα. https://basketbuild.com/gapps.

*Προσοχη* Κατεβαστε το gapps για lollipop.

 

Μπορείς να γράψεις το link για το cwm?

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την 1519. Ναι μονο αγγλικα και κινεζικα εχει. Η αληθεια ειναι οτι δεν μου φανηκε να εχει διαφορες. Καποια λαγκαρισματα εχει, οχι ομως τπτ ενοχλητικο. Σε σχεση με την 1511 εχει περιπου 150mb περισσοτερη ραμ. Για να εγκαταστησεις το double click to lock πατα το αριστερο κουμπακι, options, double tap και απο εκει κατεβαζεις την εφαρμογη.

Το προβλημα με το +30 υπαρχει ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Μιας που δεν κατάφερα να το λυσω μόνος μου το πρόβλημα που κατάφερα να μου δημιουργήσω αύριο φέυγει πίσω για την Κίνα να μου το επιδιορθώσουν εκείνοι....
Link to comment
Share on other sites

Μιας που δεν κατάφερα να το λυσω μόνος μου το πρόβλημα που κατάφερα να μου δημιουργήσω αύριο φέυγει πίσω για την Κίνα να μου το επιδιορθώσουν εκείνοι....

 

...τι πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

...τι πρόβλημα;

 

Διάβασε απο δώ και κάτω κα θα καταλάβεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6111589#post6111589

και ειδικά απο εδώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6114791#post6114791

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις το link για το cwm?

Δες σελ 17 ποστ 247. Εχει εκει τον οδηγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το προβλημα με το +30 υπαρχει ακομα?

Να σου πω δεν ξερω. Εγω απευθειας το ρυθμισα απο τις επαφες. More features and settings - more display settings - location off και number match bits by 7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.παιδια παρακαλω για τη βοηθεια σας επειγοντως.παρηγγειλα χθες βραδυ απο minideal.net κι εγω το κινητο αλλα διαβαζοντας τα σχολια για τα προβληματα που αντιμετωπιζουν αλλα παιδια...μετανιωσα και θελω να ακυρωσω την παραγγελια.ξερει κανεις να μου πει με ποιον τροπο;ρωταω γιατι δεν βλεπω καποια τετοια επιλογη.επισημαινω οτι η παραγγελια εχει γινει με Paypal.
Link to comment
Share on other sites

Δες σελ 17 ποστ 247. Εχει εκει τον οδηγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταρχήν ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

 

Στον οδηγό του ποστ 247 αναφέρει για CWM και google services, το root πως το έκανες? Έκανες install κάποιο zip από το CWM και εάν ναι πιο αχρείο zip χρησιμοποίησες?

Link to comment
Share on other sites

Επισης και εγω περιμενω απο 10/4, τιποτε στα τρακινγκ, μαλλον δεν ενημερωνουν το δικο μας, παμε για 40ημερο και βλεπουμε...

SG post, ελεγα να διαλεξω NL post αλλα σκεφτηκα να μην ρισκαρω καθολου τελωνειο οπως ετυχε Θεσσαλονικη προσφατα.

Παρηγγειλα και 2ο τεμ. για φιλο, νιωθω καλα με οσα διαβασα, καμια εκπληξη, ολα τα αναμενομενα λογω κινεζικης αγορας μικροπροβληματα που αναφερθηκαν ειναι φυσιολογικα και αντιμετωπιζονται αμεσα βλεπω, ποσο μαλλον σε λιγο καιρο που θα βγουν και αλλες ρομς.

 

Καλησπερα.παιδια παρακαλω για τη βοηθεια σας επειγοντως.παρηγγειλα χθες βραδυ απο minideal.net κι εγω το κινητο αλλα διαβαζοντας τα σχολια για τα προβληματα που αντιμετωπιζουν αλλα παιδια...μετανιωσα και θελω να ακυρωσω την παραγγελια.ξερει κανεις να μου πει με ποιον τροπο;ρωταω γιατι δεν βλεπω καποια τετοια επιλογη.επισημαινω οτι η παραγγελια εχει γινει με Paypal.

Μιλα με minideal αμεσα, στειλε email, βρες τους στο chat, ολα μαζι για σιγουρια. Ζητα ακυρωση και να μην το στειλουν.

Δες μετα απο λιγες ημερες στο paypal αν επεστρεψαν τα λεφτα. Δεν θα εχεις προβλημα γενικα.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα των κατόχων Lenovo K3 note (και όχι μόνο).

Έχω το κινητάκι καμιά δεκαριά μέρες, ήμουν τυχερός και μου ήρθε σε 20 μέρες μόνο :D

Τα δύο προηγούμενα τηλέφωνα μου δεν τα είχα πειράξει καθόλου (S650, S660), αυτό όμως κατάλαβα γρήγορα ότι έπρεπε και έτσι ακολούθησα τον οδηγό που αναγράφεται μερικές σελίδες πιο πίσω και χθες το βράδυ αν και άπειρος στo root, τα κατάφερα σχετικά εύκολα.

Πέταξα τουιτερ και μια εφαρμογή audio και το κινητό πετάει.

Δύο ερωτήσεις για τους πιο έμπειρους.

- Ποιες γενικά εφαρμογές (από τις προεγκατεστημένες) δεν χρειάζονται ή καλύτερα "χρειάζεται" να τις απενεργοποιήσω;

-Μετά το root ''έπαιξα'' για λίγο με το κινητό και μάλλον έκανα μια χαζομάρα :O Δοκίμασα με ένα app ( Hifont) να αλλάξω fonts και δυστυχώς άλλαξα. Μου ζήτησε root permission και πάτησα οκ. Δυστυχώς από εκείνη την στιγμή μου χάλασε κάπως τα ελληνικά, χάνει χαρακτήρες κάνει κενά κλπ. Στα Αγγλικά δεν έχει πρόβλημα βέβαια. Δόκιμασα δύο-τρεις άλλες γραμματοσειρές τίποτα όμως. Δοκίμασα τις γραμματοσειρές τις lenovo από τα themes τίποτα πάλι. Δεν είναι τραγικά, αλλά σπάστηκα λίγο, πιο πολύ γιατί το έκανα εγώ. Έχει κανείς καμία πρόταση - ιδέα; Άμα γυρίσω εργοστασιακές ρυθμίσεις θα λυθεί πιστεύετε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, ακόμα και για τον κόπο να το διαβάσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα των κατόχων Lenovo K3 note (και όχι μόνο).

Έχω το κινητάκι καμιά δεκαριά μέρες, ήμουν τυχερός και μου ήρθε σε 20 μέρες μόνο :D

Τα δύο προηγούμενα τηλέφωνα μου δεν τα είχα πειράξει καθόλου (S650, S660), αυτό όμως κατάλαβα γρήγορα ότι έπρεπε και έτσι ακολούθησα τον οδηγό που αναγράφεται μερικές σελίδες πιο πίσω και χθες το βράδυ αν και άπειρος στo root, τα κατάφερα σχετικά εύκολα.

Πέταξα τουιτερ και μια εφαρμογή audio και το κινητό πετάει.

Δύο ερωτήσεις για τους πιο έμπειρους.

- Ποιες γενικά εφαρμογές (από τις προεγκατεστημένες) δεν χρειάζονται ή καλύτερα "χρειάζεται" να τις απενεργοποιήσω;

-Μετά το root ''έπαιξα'' για λίγο με το κινητό και μάλλον έκανα μια χαζομάρα :O Δοκίμασα με ένα app ( Hifont) να αλλάξω fonts και δυστυχώς άλλαξα. Μου ζήτησε root permission και πάτησα οκ. Δυστυχώς από εκείνη την στιγμή μου χάλασε κάπως τα ελληνικά, χάνει χαρακτήρες κάνει κενά κλπ. Στα Αγγλικά δεν έχει πρόβλημα βέβαια. Δόκιμασα δύο-τρεις άλλες γραμματοσειρές τίποτα όμως. Δοκίμασα τις γραμματοσειρές τις lenovo από τα themes τίποτα πάλι. Δεν είναι τραγικά, αλλά σπάστηκα λίγο, πιο πολύ γιατί το έκανα εγώ. Έχει κανείς καμία πρόταση - ιδέα; Άμα γυρίσω εργοστασιακές ρυθμίσεις θα λυθεί πιστεύετε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, ακόμα και για τον κόπο να το διαβάσει κάποιος.

 

Για δοκίμασε Αυτό εδω που λέει για αλλαγή της γραμματοσειρας .έχει ένα βίντεο στο YouTube, λογικά θα είναι το ίδιο και για το k3 note.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5919581#post5919581

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...