Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα...υπαρχει καποιος συνδεσμος που να δουλευει για την LENOVO_K3_5.1_1552DEV_ROW_003_CUOCO92 ???

 

Καλη ανασταση σε ολους κ καλο πασχα

Link to comment
Share on other sites

περασα την cm12.1 dev3 του cheshkin του εκανα και overclcok στα 2ghz και το κινητο πηρε νεα πνοη ,μιλαμε πεταει !!!

πριν ειχα την official s422 που αργουσε αφανταστα στο φορτωμα εφαρμογων

link οποιος θελει να το κατεβασει

https://drive.google.com/file/d/0ByXffurYdzvYSmtFWS1MTzAtbUk/view

 

ποιο προγραμμα gapps χρησιμοποιησες;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

απο εδώ κατεβαζω τα Google gapps ,επέλεξε arm64, android 5.1.1 και κατέβασε οποία εκδοση θέλεις εγώ κατέβασα την pico

link:http://opengapps.org

 

ειχες δικιο τελικα, η CM ειναι πολυ καλυτερη και απο την VibeUI 6.0

ευχαριστω

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Και μπορείς κανονικά να αντιγράψεις από και προς τη flash?

Μόνο με es explorer μπορώ να "διαβάσω" το usb stick και μόνο να αντιγράψω από αυτό προς το κινητό.

Το αντίστροφο όχι.

Κάνω κάτι λάθος?

Είμαι με την 1608 του Ιταλού.

 

Το έλυσα τελικά.

Για όποιον έχει θέμα, πρώτα με root explorer για να διαβάσω μία φλας έπρεπε να πάme root/storage/

Τώρα στο android 6 πρέπει να πάme root/mnt/media_rw .

Link to comment
Share on other sites

ειχες δικιο τελικα, η CM ειναι πολυ καλυτερη και απο την VibeUI 6.0

ευχαριστω

 

αυτή εδώ λέτε??

 

http://www.needrom.com/download/cyanogen-12-1-yu/

 

καλύτερη σε όλα?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χρόνια πολλά σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα εδώ και καιρό και δεν μπορώ να το λύσω με τίποτα. Το κινητό φορτίζει μόνο όταν είναι κλειστό και όχι με μεγάλη ταχύτητα. Επίσης δεν το βλέπει με τίποτα ο υπολογιστής. Θεώρησα ότι είναι πρόβλημα software επειδή φορτίζει κλειστο. Από τότε έχω αλλάξει 30 ρομ και σε όλες επαναλαμβάνεται το πρόβλημα. Είχα κάνει μπακ απ την 1535_5 vibeui 2.8 αλλά κατά λάθος είχα σβήσει την ρομ από το storage του κινητού και τώρα δεν μπορώ να την βρω. Ψάχνοντας να βρω λύση σε ξένα σαιτ είδα ότι αρκετοί το έχουν πάθει στο κινητό μας αλλά λύση δεν έχω δε. Εδώ δε το έχει πάθει κανένας αυτό? Και αν ναι το έχει φτιάξει κάποιος? Ευχαριστώ και σορυ αν μακρηγορησα
Link to comment
Share on other sites

αυτή εδώ λέτε??

 

http://www.needrom.com/download/cyanogen-12-1-yu/

 

καλύτερη σε όλα?

 

εχει λινκ ο drgci στην προηγουμενη σελιδα

https://drive.google.com/f...1MTzAtbUk/view

Edited by karanti

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χρόνια πολλά σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα εδώ και καιρό και δεν μπορώ να το λύσω με τίποτα. Το κινητό φορτίζει μόνο όταν είναι κλειστό και όχι με μεγάλη ταχύτητα. Επίσης δεν το βλέπει με τίποτα ο υπολογιστής. Θεώρησα ότι είναι πρόβλημα software επειδή φορτίζει κλειστο. Από τότε έχω αλλάξει 30 ρομ και σε όλες επαναλαμβάνεται το πρόβλημα. Είχα κάνει μπακ απ την 1535_5 vibeui 2.8 αλλά κατά λάθος είχα σβήσει την ρομ από το storage του κινητού και τώρα δεν μπορώ να την βρω. Ψάχνοντας να βρω λύση σε ξένα σαιτ είδα ότι αρκετοί το έχουν πάθει στο κινητό μας αλλά λύση δεν έχω δε. Εδώ δε το έχει πάθει κανένας αυτό? Και αν ναι το έχει φτιάξει κάποιος? Ευχαριστώ και σορυ αν μακρηγορησα

 

Μάλλον θα σε σώσει κάποιο FULL Restore παλαιού backup. Κάνε restore την Nvram .

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

εχει λινκ ο drgci στην προηγουμενη σελιδα

https://drive.google.com/f...1MTzAtbUk/view

 

Το link αυτό δεν ανοίγει αλλά το βρήκα απο του drgci. Μόλις πέρασα και gapps (pico). Thanx

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει τη συσκευή από Vickmall Euro warehouse και έχει περασμένη την έκδοση K50a40_S112_150610_ROW, μου δίνει αναβάθμιση για την έκδοση: K50a40_S114_150618_ROW κάθε φορά όμως που τη κάνω ένω γίνεται κανονικά η διαδικασία της αναβάθμισης δε περνάει και μου ξαναβγάζει την ίδια έκδοση σαν διαθέσιμη αναβάθμιση.

 

Ξέρει κανείς τη μπορεί να φταίει; και πως μπορώ να κάνω την αναβάθμιση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περασα την cm12.1 dev3 του cheshkin του εκανα και overclcok στα 2ghz και το κινητο πηρε νεα πνοη ,μιλαμε πεταει !!!

πριν ειχα την official s422 που αργουσε αφανταστα στο φορτωμα εφαρμογων

link οποιος θελει να το κατεβασει

https://drive.google.com/file/d/0ByXffurYdzvYSmtFWS1MTzAtbUk/view

 

Φίλε ρίξε μια βοήθεια αν θέλεις.

Κατέβασα την ρομ που έχεις στο λινκ αλλά όταν παω να το κάνω install παιρνω το error

This package is for "aio_otfp" devices; this is a K50

και κάνει abort...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα πολλα προβληματα με το κινητο.ειχα βαλει την ρομ στο πρωτο ποστ! δεν κατεβαζε το googleplay δεν ειχε ελληνικα και πολλα αλλα κοληματα.Εβαλα αυτη τη ρομ και ειδα προς το παρων ασπρη μερα δουλευουν ολα τελεια.

http://www.needrom.com/download/cuoco92-1611-3-5-vibeui/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλό μήνα και χρόνια πολλά.

 

Έχω στην κατοχή μου ένα Κ3 Note εδώ και περίπου ένα χρόνο και με τη βοήθεια των post του παρόντος forum είχα καταφέρει τότε να κάνω root το κινητό και να περάσω την VIBEUI_V2.5_1511 ROM (το κινητό το είχα πάρει από το minideal). Παρότι όπως είπα είχα κάνει root το κινητό τρέχω τώρα το Root Checker και μου λέει ότι το κινητό δεν είναι rooted.

 

Επίσης παρατήρησα ότι δεν μπορώ να δημιουργήσω χειροκίνητα αντίγραφο ασφαλείας στην SD κάρτα από την αντίστοιχη επιλογή στις ρυθμίσεις. Κατέβασα και το Titanium Backup αλλά όταν το ξεκινάω κολλάει. Έχω εγκατεστημένο το SuperSU και ενεργοποιημένο τον Superuser.

 

Επειδή σκέφτομαι να αναβαθμίσω σε πιο καινούργια έκδοση θα ήθελα τη βοήθειά σας στα εξής:

1. Βλέπω ότι κυκλοφορούν διάφορες ROM, ποια θεωρείτε ότι είναι πιο καλή και σταθερή; Σκεφτόμουν να βάλω την 1522 του Ιταλού με τις οδηγίες του Darth_Revan στο post 1960 αλλά είμαι ανοικτός σε προτάσεις.

2. Πρέπει να κάνω όλη τη διαδικασία που περιγράφεται στο πρώτο post από την αρχή;

3. Δεδομένου ότι δεν μπορώ να δημιουργήσω αντίγραφο ασφαλείας στην SD κάρτα, υπάρχει άλλος τρόπος να κάνω backup σε αρχεία, ρυθμίσεις, λογαριασμούς και επιλογές;

4. Στην παρούσα εγκατάσταση έχω μεγάλο πρόβλημα με εφαρμογές που ζητούν να εγκατασταθούν χωρίς να το έχω ζητήσει εγώ. Υπάρχει τρόπος να βρω πια εφαρμογή παράγει αυτά τα αιτήματα για να την σταματήσω ή να την παγώσω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλό μήνα και χρόνια πολλά.

 

Έχω στην κατοχή μου ένα Κ3 Note εδώ και περίπου ένα χρόνο και με τη βοήθεια των post του παρόντος forum είχα καταφέρει τότε να κάνω root το κινητό και να περάσω την VIBEUI_V2.5_1511 ROM (το κινητό το είχα πάρει από το minideal). Παρότι όπως είπα είχα κάνει root το κινητό τρέχω τώρα το Root Checker και μου λέει ότι το κινητό δεν είναι rooted.

 

Επίσης παρατήρησα ότι δεν μπορώ να δημιουργήσω χειροκίνητα αντίγραφο ασφαλείας στην SD κάρτα από την αντίστοιχη επιλογή στις ρυθμίσεις. Κατέβασα και το Titanium Backup αλλά όταν το ξεκινάω κολλάει. Έχω εγκατεστημένο το SuperSU και ενεργοποιημένο τον Superuser.

 

Επειδή σκέφτομαι να αναβαθμίσω σε πιο καινούργια έκδοση θα ήθελα τη βοήθειά σας στα εξής:

1. Βλέπω ότι κυκλοφορούν διάφορες ROM, ποια θεωρείτε ότι είναι πιο καλή και σταθερή; Σκεφτόμουν να βάλω την 1522 του Ιταλού με τις οδηγίες του Darth_Revan στο post 1960 αλλά είμαι ανοικτός σε προτάσεις.

2. Πρέπει να κάνω όλη τη διαδικασία που περιγράφεται στο πρώτο post από την αρχή;

3. Δεδομένου ότι δεν μπορώ να δημιουργήσω αντίγραφο ασφαλείας στην SD κάρτα, υπάρχει άλλος τρόπος να κάνω backup σε αρχεία, ρυθμίσεις, λογαριασμούς και επιλογές;

4. Στην παρούσα εγκατάσταση έχω μεγάλο πρόβλημα με εφαρμογές που ζητούν να εγκατασταθούν χωρίς να το έχω ζητήσει εγώ. Υπάρχει τρόπος να βρω πια εφαρμογή παράγει αυτά τα αιτήματα για να την σταματήσω ή να την παγώσω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Καλησπέρα ,χρόνια πολλά και καλό μήνα και σε σένα .

Καταρχάς έχει βγει μέχρι και android 6.0 και ευρωπαϊκή rom, η τελευταία είναι η s424 row. Όσον αφορά το θέμα με το titanium που δεν αποθηκεύει στην SD πρέπει να βάλεις αυτή εδώ από το playstore για να δουλέψει σωστά

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dkitkat+sd+card+fix&pcampaignid=APPU_1_INopV4KcKMXB6QTfsa_IBw

.

1) Η 1522 είναι πια παλιά έχει βγάλει και πιο καινούργιες.

2)Αν το είχες κάνει την πρώτη φορά με spflash tool και δεν έχεις πειράξει τον υπολογιστή ναι είναι η ίδια διαδικασία απλά θα βάλεις την νέα rom αντί για 1522 κλπ

3)Αμα κάνεις αυτό που σου είπα πιο πάνω θα μπορείς να αποθηκεύεις με το titanium backup. Άλλαξε στις ρυθμίσεις τον φάκελο αποθήκευσης και βάλε την κάρτα SD αφού κανεις την διαδικασία από πάνω.

4)Με την ευρωπαϊκή rom δεν θα έχεις τέτοια θέματα. Αν θες σε αυτή που έχεις μπορείς να παγώσεις ή να αφαιρέσεις τις κινέζικες με το titanium.

 

Εδώ θα βρεις τις rom και πληροφορίες

http://forum.xda-developers.com/k3-note/general/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμμεση ανταπόκριση και την πληρότητα της απάντησης. Θα δοκιμάσω όσα γράφεις και θα σε ενημερώσω για τα αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμμεση ανταπόκριση και την πληρότητα της απάντησης. Θα δοκιμάσω όσα γράφεις και θα σε ενημερώσω για τα αποτελέσματα.

 

Οκ φίλε μου να είσαι καλά. Αναμένουμε αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ρίξε μια βοήθεια αν θέλεις.

Κατέβασα την ρομ που έχεις στο λινκ αλλά όταν παω να το κάνω install παιρνω το error

This package is for "aio_otfp" devices; this is a K50

και κάνει abort...

 

Βαλε την τελευταια twrp .λογικα θα φτιαξει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω θέμα με την αφή. Ωρες ωρες πατάω αλλά τίποτα , κρατάει 20 sec αυτό μετά κομπλε. Απ οτι διάβασα είναι το tempered. Στην αρχή (10/15) δούλευε άψογα μέχρι και πριν ενα μήνα (3/16). Παίζει να τα "έφτυσε" το tempered?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ξερω οτι υπάρχουν τα καταλληλα θεματα, αλλα για το συγκεκριμενο κινητο ποιες ειναι οι καλυτερες εφαρμογες και χρησιμες που θα επρεπε να εγκαταστήσω? π.χ θεματα, wiget, ξυπνητήρια, πληκτρολόγια κλπ? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ξερω οτι υπάρχουν τα καταλληλα θεματα, αλλα για το συγκεκριμενο κινητο ποιες ειναι οι καλυτερες εφαρμογες και χρησιμες που θα επρεπε να εγκαταστήσω? π.χ θεματα, wiget, ξυπνητήρια, πληκτρολόγια κλπ? :rolleyes:

 

-Titanium backup

-Cloud space ( ή κατι παρόμοιο για backup επαφών και μνμτων)

-Κάποιο free gps (εγώ έχω το Be on road)

-Swift key(πληκτρολόγιο)

-ES file explorer

-No-frills CPU control

 

Υ.Γ. Θέματα και widjets δεν μου αρέσει να φορτώνω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Χρονια Πολλα Χριστός Ανέστη....μ' επεσε το τηλ με την οθονη και ψαχνω για Full LCD Display+Touch Screen Digitizer For Lenovo K3 Note black.......

αν μπορει καποιος να με βοηθησει απο που να τα αγορασω και που να την αλλαξω στην Θεσ/νικη.???????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω την εκδοσή K50-t3s από το vickmall και μίλησα με selina. Τους ζήτησα άμα είναι να μου αναβαθμίσουν αυτοί σε android 6.0 και μου είπε να την βάλω εγώ μόλις ανοίξω το wifi θα μου εμφανιστεί. Την έχει βάλει κανείς? Είναι καλή? Το κινητό έγινε καλύτερο κυρίως στην μπαταριά. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...