Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αργη ξεαργη η ινδικη,αλλα μια καστομ αψεγαδιαστη δεν..

 

ολες βασικα αψεγαδιαστες ειναι μεχρι να μην δουλευει κατι σωστα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες βοηθήστε με λίγο δεν έχω καταλάβει κάτι. Η LTT η latest που βασίζεται στην 1537 dev τι διαφορετικό έχει από την 1537 dev? Πέρα από το ότι έχει γλωσσες και gapps μέσα. Αλλάζουν τίποτα άλλο σημαντικό;

 

Εννοώ αν έχω στήσει το κινητό με την official 1537 θα δω καμιά βελτίωση άμα βάλω την custom;

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω ρε παιδιά...εγώ έχω την απλή prepaid που δίνει ή Πειραιώς ,μια μαύρη ειναι:p

Χωρίς να έχω τπτ στο balance πραγματοποιησα αγορά χθες κατά τις 22.00 155$.

Αυτή είναι

https://www.google.gr/search?q=prepaid+πειραιως&prmd=inmv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIhsuO76P7xwIVQdUaCh00PwD7&biw=360&bih=559#imgrc=UaPQYwNylnUVxM%3A

 

Σε ποιο site?

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα με τις ρυθμίσεις το αναφέρει στη σελιδα και διορθωνεται. Ξαναεγκαθιστας το xposed αν δε κανω λαθος κ εισαι οκ.

 

Ποια είναι η σελίδα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοηθήστε με λίγο δεν έχω καταλάβει κάτι. Η LTT η latest που βασίζεται στην 1537 dev τι διαφορετικό έχει από την 1537 dev? Πέρα από το ότι έχει γλωσσες και gapps μέσα. Αλλάζουν τίποτα άλλο σημαντικό;

 

Εννοώ αν έχω στήσει το κινητό με την official 1537 θα δω καμιά βελτίωση άμα βάλω την custom;

 

Όχι δε θα δεις. Και δυστυχώς μιας και τη πέρασα κι εγώ τώρα ούτε η LTT έχει ελληνικά πλέον :(

Ο messenger παίζει κανονικά στη τελευταία έκδοση και δε κολλάει ενώ δίνει όπως βλέπω κανονικά και ειδοποιήσεις και το led ανάβει

 

Το έκανα. Πως θα καταλαβω τωρα αν εγινε ? Το xposed τι κανει ακριβως ?

Βρήκα ενα εικονίδιο xposed installer. Οπότε μάλλον τα εκανα καλα. Τι κανει όμως αυτο ...δεν το εχω δουλεψει καθόλου.

 

Βασικά αν δε το χρησιμοποιείς δεν υπάρχει λόγος να το περάσεις, κάνεις διάφορες customιες στη συσκευή. Κι εγώ ελάχιστα έχω ασχοληθεί για να σε βοηθήσω

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε θα δεις. Και δυστυχώς μιας και τη πέρασα κι εγώ τώρα ούτε η LTT έχει ελληνικά πλέον :(

Ο messenger παίζει κανονικά στη τελευταία έκδοση και δε κολλάει ενώ δίνει όπως βλέπω κανονικά και ειδοποιήσεις και το led ανάβει

 

 

 

Βασικά αν δε το χρησιμοποιείς δεν υπάρχει λόγος να το περάσεις, κάνεις διάφορες customιες στη συσκευή. Κι εγώ ελάχιστα έχω ασχοληθεί για να σε βοηθήσω

Οταν λες δεν κολλάει; μου κάνει και εμένα κάτι τρέλα ώρες ώρες το messenger και μου σπάει τα νεύρα (1535)

Link to comment
Share on other sites

που θα την βρω

 

 

1535ST

και πως θα την περασω

 

κατέβασμα από εδώ

 

οδηγίες εδώ ή ευκολότερα με twrp

 

sorry, τώρα είδα ότι έχει απαντηθεί...

Edited by skek
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρσα 1535 ST φλασαρα superSU και gapps και οταν κανω reboot system αφου ανοιξει και ξεικιναει αυτο το setup wizard δε με αφηνει να συνεχισω περα απο την επιλογη γλωσσας επειδη WLAN has stopped...... καπου το ειχα δει οτι υπαρχει fix αλλα δε το βρισκω τωρα, το θυμαται κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρσα 1535 ST φλασαρα superSU και gapps και οταν κανω reboot system αφου ανοιξει και ξεικιναει αυτο το setup wizard δε με αφηνει να συνεχισω περα απο την επιλογη γλωσσας επειδη WLAN has stopped...... καπου το ειχα δει οτι υπαρχει fix αλλα δε το βρισκω τωρα, το θυμαται κανεις?

Έκανες την βλακεία και φλασαρες gapps πριν κάνεις το πρώτο boot και σεταρεις το σύστημα.

 

Πρέπει να κάνεις πρώτα boot μετά το flash να κάνεις την πρώτη εγκατάσταση και μετά να κάνεις restart και να φλασαρεις gapps

Link to comment
Share on other sites

ααααα! οκ. οποτε παμε απο την αρχη. SuperSU περναω στα καπακια μετα τη ΡΟΜ έτσι, χωρις να κανω restart? Edited by afentiko
Link to comment
Share on other sites

ααααα! οκ. οποτε παμε απο την αρχη. SuperSU περναω στα καπακια μετα τη ΡΟΜ έτσι, χωρις να κανω restart?

 

Σε twrp μόλις περάσεις την rom σου βγάζει μήνυμα και ρωτάει αν θέλεις να περάσει SuperSu. Εγώ επιλέγω ναι, κάνει restart, μπαίνω κανονικά στο τηλ και κάνω την αρχική παραμετροποίηση. Μετά ξανά twrp recovery και κάνεις install τα gapps.

Reboot και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω πατήσει να ξανα φλασάρει την ΡΟΜ αλλα μου φαίνεται έχει σκαλώσει... Ξανα έκανα τα wipes και πάτησα να φλασάρει την ΡΟΜ αλλά έχει περάσει πολύ ώρα και προς το τελος του log που δειχνει όσο κανει install λεει failed to mount dev/block/platform/mtks-ms dc.0/by-name/userdata at /data: Device or resource busy

update.zip package dev_variant is 1440671951, device current_dev_variant is 1426057648

Patching system image unconditionally...

και εχει μεινει εκει πολυ ωρα. Θα το αφησω λιγο ακομα κ αν δεν προχωρησει θα βγαλω μπαταρια, θ α φλασαρω αλλη ΡΟΜ και μετα παλι την 1535

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω πατήσει να ξανα φλασάρει την ΡΟΜ αλλα μου φαίνεται έχει σκαλώσει... Ξανα έκανα τα wipes και πάτησα να φλασάρει την ΡΟΜ αλλά έχει περάσει πολύ ώρα και προς το τελος του log που δειχνει όσο κανει install λεει failed to mount dev/block/platform/mtks-ms dc.0/by-name/userdata at /data: Device or resource busy

update.zip package dev_variant is 1440671951, device current_dev_variant is 1426057648

Patching system image unconditionally...

και εχει μεινει εκει πολυ ωρα. Θα το αφησω λιγο ακομα κ αν δεν προχωρησει θα βγαλω μπαταρια, θ α φλασαρω αλλη ΡΟΜ και μετα παλι την 1535

 

Και εμένα μου βγάζει τα ίδια μηνύματα, αλλά ολοκληρώνεται η διαδικασία επιτυχώς. Δωσ'του λίγο χρόνο.

Ας μας δώσει τα φώτα του κάποιος πιο ειδικός...

Edited by skek
Link to comment
Share on other sites

κατέβασμα από εδώ

 

οδηγίες εδώ ή ευκολότερα με twrp

 

sorry, τώρα είδα ότι έχει απαντηθεί...

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει μισή ώρα και ακόμα δεν έχει τελειώσει... αλλα το αφήνω ακόμα... λετε να εχει σχεση η μπαταρια που εχει παει 43%? το εβαλα να φορτιζει παραλληλα τωρα
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες δεν κολλάει; μου κάνει και εμένα κάτι τρέλα ώρες ώρες το messenger και μου σπάει τα νεύρα (1535)

 

Με την 1532 έπαιζε μόνο παλαιότερη έκδοση του messenger που εγκαθιστούσες χειροκίνητα και στο app του facebook αν πήγαινες στο φακελάκι πάνω κράσαρε. Στην 1537 LTT πέρασα τη τελευταία έκδοση face / messenger από playstore και παίζουν μια χαρά είτε από το app του face είτε του msg μπεις. Επίσης όπως βλέπω ειδοποιήσεις και στη lockscreen εμφανίζονται κανονικά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Με την 1532 έπαιζε μόνο παλαιότερη έκδοση του messenger που εγκαθιστούσες χειροκίνητα και στο app του facebook αν πήγαινες στο φακελάκι πάνω κράσαρε. Στην 1537 LTT πέρασα τη τελευταία έκδοση face / messenger από playstore και παίζουν μια χαρά είτε από το app του face είτε του msg μπεις. Επίσης όπως βλέπω ειδοποιήσεις και στη lockscreen εμφανίζονται κανονικά

Έχει υποστήριξη για lock screen notification η 1537? Επίσης είπες ότι δουλεύει και το LED στο facebook?

 

Λες να αξίζει να περάσω στην LTT 1537 από 1535 ST?

Link to comment
Share on other sites

Σε twrp μόλις περάσεις την rom σου βγάζει μήνυμα και ρωτάει αν θέλεις να περάσει SuperSu. Εγώ επιλέγω ναι, κάνει restart, μπαίνω κανονικά στο τηλ και κάνω την αρχική παραμετροποίηση. Μετά ξανά twrp recovery και κάνεις install τα gapps.

Reboot και τέλος.

 

Εγώ προχθές πέρασα τη 1535 ST. Αφου έκανα το πρώτο restart ξαναμπήκα recovery και απο βιασύνη αντί rootαρω το τηλ, έβαλα τα gapps. ;Έκανα reboot και το τηλ δουλεύει κανονικά (συγχρονισμός επαφών-ημερολογιου κτλ όπως και το play store)

Link to comment
Share on other sites

Έχει υποστήριξη για lock screen notification η 1537? Επίσης είπες ότι δουλεύει και το LED στο facebook?

 

Λες να αξίζει να περάσω στην LTT 1537 από 1535 ST?

 

Ναι έχει κανονικά και για fb messenger και lock screen ειδοποιήσεις και πράσινο led, viber, whatsapp είχε και η 1532.

 

Κι εγώ αυτό αναρωτιόμουν γιατί έχω καεί πάρα πολύ να φέρω το κινητό στην κατάσταση που είναι σήμερα και δεν θέλω να το κάνω από την αρχή. Όταν το δοκιμάσεις πες αν δούλεψε.

Επίσης αν δοκιμάσεις το xposed δες αν κάνει το κινητό πιο αργό.

 

Εγώ πάντως Στέλιο τη πέρασα προς το παρόν από πάνω την 1537 με τα wipes calvin/cashe/data και πέρασε από πάνω από την προηγούμενη έκδοση χωρίς να χάσω τίποτα. Μέχρι τώρα όλα δουλεύουν αψεγάδιαστα. Χposed δε πέρασα γιατί δε μου χρειάζεται προς το παρόν για να σου πω. Φαίνεται ακόμα πιο γρήγορη απο τη 1532 εκτός είμαι τόσο επηρεασμένος από την ROW και τα νιώθω όλα με αστρονομικές ταχύτητες :lol::lol::lol:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως Στέλιο τη πέρασα προς το παρόν από πάνω την 1537 με τα wipes calvin/cashe/data και πέρασε από πάνω από την προηγούμενη έκδοση χωρίς να χάσω τίποτα. Μέχρι τώρα όλα δουλεύουν αψεγάδιαστα. Χposed δε πέρασα γιατί δε μου χρειάζεται προς το παρόν για να σου πω. Φαίνεται ακόμα πιο γρήγορη απο τη 1532 εκτός είμαι τόσο επηρεασμένος από την ROW και τα νιώθω όλα με αστρονομικές ταχύτητες :lol::lol::lol:

 

Εκτός από το xposed και το messenger (για το οποίο έχω βολευτεί με την παλιά έκδοση),

προσφέρει κατί ουσιαστικό η νέα έκδοση?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρσα 1535 ST φλασαρα superSU και gapps και οταν κανω reboot system αφου ανοιξει και ξεικιναει αυτο το setup wizard δε με αφηνει να συνεχισω περα απο την επιλογη γλωσσας επειδη WLAN has stopped...... καπου το ειχα δει οτι υπαρχει fix αλλα δε το βρισκω τωρα, το θυμαται κανεις?

 

Το fix που ψάχνεις είναι εδώ

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα κι'εγώ και το fix δεν με βοήθησε.

Ξαναπέρασα με flash tools μια stable rom (οδηγίες σελ 86) και το τηλ έστρωσε.

Κάνε το ίδιο και μετά πέρνα όποια rom θες.

Μην περιμένεις άλλο, έχει κολλήσει...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου βγάζει τα ίδια μηνύματα, αλλά ολοκληρώνεται η διαδικασία επιτυχώς. Δωσ'του λίγο χρόνο.

Ας μας δώσει τα φώτα του κάποιος πιο ειδικός...

Θελει υπομονη ετσι παντα γραφει....:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...