Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με μεγάλη διαφορά η καλύτερη ρομ και κομπλέ σε όλα η 1535ST.....

Εδώ και μερικές μέρες δοκιμάζω την 1537dev η οποία είναι επίσης τέλεια!

Την ινδική δεν την άντεξα ούτε μισή μέρα. :down:

Πιο αργή και από τον Μήτρογλου...:lol:

 

1535ST ΚΑΝΑ ΛΙΝΚ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ?

Και της

1537dev αν δεν ειναι κοπος..

Επισης ποια απο τις 2 ειναι καλυτερη? που διαφερουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί δεν μπορώ να ξαναπεράσω την 1535 μέσω TWRP? OK την πρωτη φορα εκανα ******* και πέρασα gapps χωρίς να κάνω πρώτα boot και κολούσε στο start up wizard, τώρα γιατί δε με μπορώ να την ξανα φλασάρω? Άλλες ΡΟΜ φλασάρω κανονικά αυτήν όχι, ούτε από πάνω από άλλη άκυρη custom ΡΟΜ. Από flastools που πήγα να δοκιμάσω δε δέχεται το scatter file... wtf? Γιατί την πρώτη φορά μπήκε και μετά όχι? Πρέπει να κάνω κάτι πριν δοκιμάσω να την ξαναφλασάρω?
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το xposed και το messenger (για το οποίο έχω βολευτεί με την παλιά έκδοση),

προσφέρει κατί ουσιαστικό η νέα έκδοση?

Γενικα οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες! Παίζει αψεγαδιαστα μου φαίνεται ακόμα πιο γρήγορη αλλά και η 1532 έπαιζε εξαιρετικά. Γενικά οι διαφορές είναι κυρίως στις ειδοποιήσεις και κυρίως στη lockscreen που εμφανίζονται πλέον όλα.

Μια μικρή λεπτομέρεια έβλεπα μέσα στο μενού μια λειτουργία που αν διαβάζεις κάτι στο κινητό ή γενικά το κοιτάς δε σβήνει η οθόνη αλλά σε καμιά άλλη Ρομ δε λειτουργουσε. Εδώ παίζει κανονικά και ήταν πολύ σπάσιμο γιατί για μπαταρία έχω 15δευτερα μόνο χρόνο και όλο μου σβήνε η οθόνη και πάντα ήθελα αυτη τη δυνατότητα.

Επίσης δε μου έχει κάνει ακόμα αυτή τη βλακεία που το ρολόι στη μπάρα ειδοποιησεων πήγαινε από κάτω ξαφνικα.

Επίσης και οι κλίμακες του ήχου παίζουν κανονικά εδώ και πλέον υπάρχει το πολύ χαμηλό και το χαμηλό.

Προς το παρόν κάτι άλλο δεν εντόπισα.

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί δεν μπορώ να ξαναπεράσω την 1535 μέσω TWRP? OK την πρωτη φορα εκανα ******* και πέρασα gapps χωρίς να κάνω πρώτα boot και κολούσε στο start up wizard, τώρα γιατί δε με μπορώ να την ξανα φλασάρω? Άλλες ΡΟΜ φλασάρω κανονικά αυτήν όχι, ούτε από πάνω από άλλη άκυρη custom ΡΟΜ. Από flastools που πήγα να δοκιμάσω δε δέχεται το scatter file... wtf? Γιατί την πρώτη φορά μπήκε και μετά όχι? Πρέπει να κάνω κάτι πριν δοκιμάσω να την ξαναφλασάρω?

Μήπως είναι corrupted το αρχείο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικα οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες! Παίζει αψεγαδιαστα μου φαίνεται ακόμα πιο γρήγορη αλλά και η 1532 έπαιζε εξαιρετικά. Γενικά οι διαφορές είναι κυρίως στις ειδοποιήσεις και κυρίως στη lockscreen που εμφανίζονται πλέον όλα.

Μια μικρή λεπτομέρεια έβλεπα μέσα στο μενού μια λειτουργία που αν διαβάζεις κάτι στο κινητό ή γενικά το κοιτάς δε σβήνει η οθόνη αλλά σε καμιά άλλη Ρομ δε λειτουργουσε. Εδώ παίζει κανονικά και ήταν πολύ σπάσιμο γιατί για μπαταρία έχω 15δευτερα μόνο χρόνο και όλο μου σβήνε η οθόνη και πάντα ήθελα αυτη τη δυνατότητα.

Επίσης δε μου έχει κάνει ακόμα αυτή τη βλακεία που το ρολόι στη μπάρα ειδοποιησεων πήγαινε από κάτω ξαφνικα

Προς το παρόν κάτι άλλο δεν εντόπισα.

Κανένα mirror έχεις να μου δώσεις; Το mediafire κατεβάζει με 60kb

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω, αφού την πρώτη φορά το πέρασε κανονικά. Άνοιξε, φόρτωσε απλά κολούσε στο setup wizard όταν ανοίγεις πρώτη φορά το κινητό γιατί είχα περάσει gapps κατευθείαν μετά το φλας της ROM.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί δεν μπορώ να ξαναπεράσω την 1535 μέσω TWRP? OK την πρωτη φορα εκανα ******* και πέρασα gapps χωρίς να κάνω πρώτα boot και κολούσε στο start up wizard, τώρα γιατί δε με μπορώ να την ξανα φλασάρω? Άλλες ΡΟΜ φλασάρω κανονικά αυτήν όχι, ούτε από πάνω από άλλη άκυρη custom ΡΟΜ. Από flastools που πήγα να δοκιμάσω δε δέχεται το scatter file... wtf? Γιατί την πρώτη φορά μπήκε και μετά όχι? Πρέπει να κάνω κάτι πριν δοκιμάσω να την ξαναφλασάρω?

 

Με ποιο twrp δοκιμάζεις ; Aυτό που έχω ποστάρει ; Αν προσπαθείς να βάλεις αυτη την συγκεκριμένη με spflash tools δεν περνάει εννοείται.Θέλει μέσω recovery. Aν έχεις το συγκεκριμένο twrp και δεν περνάει τότε πέρνα αυτήν εδώ την stable https://userscloud.com/jilrn8jik026 μεσω spflash tools κανε update ota μετα μέχρι να πας στην 1535 και μετά πέρνα twrp ,gapps και su pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το notification led...πως ενεργοποιειται στην 1537 ?

 

Settings - light.

 

Μήπως είναι corrupted το αρχείο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα mirror έχεις να μου δώσεις; Το mediafire κατεβάζει με 60kb

 

 

 

Οχι απο κει το κατεβασα αλλα το μεσημερι πηγαινε σφαιρα

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μέσω SPFlash tool την ROW/Ινδική, με hard reset αμέσως πριν και μετά την αναβάθμιση. Ακολούθως, του έκανα κατευθείαν τις ΟΤΑ αναβαθμίσεις και τώρα είναι στην S121. Χωρίς να το φορτώσω, δεν είδα κάποιο προβλήμα απόδοσης.

 

Έχει μέσα κάποια προγραμματάκια που μπορείς να αφαιρέσεις, τα Asphalt 8, Real football 2012, Spiderman: Ultimate power και τα πιο χαβαλετζίδικα Tap the Frog και Green Farm. Επίσης έχει ένα κατάστημα παιχνιδιών (Gamestore).

Υπάρχει και πρόγραμμα πληήγησης, το Route 66, όμως δεν το δοκίμασα για να δω αν είναι πλήρης ή δοκιμαστική έκδοση.

 

Περίμενα αρκετά περισσότερα από την κάμερά του. Από την άλλη, με κόστος 150€, ε κάπου έπρεπε να υστερεί λίγο. :p

 

Αν κάποιος έχει πρόβλημα με το σήμα, ίσως τον βοηθήσει να το ρυθμίσει σε FDD: http://lenovo-forums.ru/topic/13387-lenovo-k3-note-k50-a40-индия-официальная-прошивка-usr-s112-150610-row/?p=380342

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την 1537 LTT Lemonade. Τα settings μου κρασάρουν. Καμια λύση;

 

edit: Έκανα uninstall το xposed οπως γράφατε πιο πίσω και μου ειπε ότι είναι recommended να κάνω wipe dalvik cache, το έκανα άλλα το boot αργεί. Είναι φυσιολογικό;

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνυματα δν βρισκω επιλογη για notification led κανεις καμια λυση;;; 1537

Η μαλλον καλυτερα δν λειτουργει στα μηνυματα τo

led

Edited by Dionioann
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο twrp δοκιμάζεις ; Aυτό που έχω ποστάρει ; Αν προσπαθείς να βάλεις αυτη την συγκεκριμένη με spflash tools δεν περνάει εννοείται.Θέλει μέσω recovery. Aν έχεις το συγκεκριμένο twrp και δεν περνάει τότε πέρνα αυτήν εδώ την stable https://userscloud.com/jilrn8jik026 μεσω spflash tools κανε update ota μετα μέχρι να πας στην 1535 και μετά πέρνα twrp ,gapps και su pro

 

Ναι με το TWRP που ειχες δωσει δοκιμαζα. Το σκέφτηκα ήδη αυτό που προτείνεις κ έχω κατεβάσει αυτή εδώ

http://www.needrom.com/download/k50-t5_usr_st2511_5-444-1_1503111505-lang-pk4-china-aliexpress/

Το ίδιο πράγμα με αυτό που μου λες κ συ δεν είναι απλά είναι ακόμα παλαιότερη η έκδοση που κατέβασα?

Θα το δοκιμάσω το μεσημέρι και θα προσπαθήσω να πάω με ΟΤΑ στην 1535.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την 1537 LTT Lemonade. Τα settings μου κρασάρουν. Καμια λύση;

 

edit: Έκανα uninstall το xposed οπως γράφατε πιο πίσω και μου ειπε ότι είναι recommended να κάνω wipe dalvik cache, το έκανα άλλα το boot αργεί. Είναι φυσιολογικό;

 

Εγω αυτο που εκανα κ ειναι λειτουργικο κ γρηγορο ειναι : εκανα Uninstall μεσω του TWPR (Στην ουσια κανεις install το Unistall) Κ μετα ξαναπατησα install παλι το ιδιο αρχειο κ ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει κανονικά και για fb messenger και lock screen ειδοποιήσεις και πράσινο led, viber, whatsapp είχε και η 1532.

Ειδοποιήσεις στο lockscreen πως εμφανίζονται? Μήπως πρέπει να αλλάξω το θέμα του lockscreen? Τώρα έχω το default, αυτό που εμφανιζει διάφορες φωτό από magazines.

 

Έχω ένα πρόβλημα με την 1537 LTT Lemonade. Τα settings μου κρασάρουν. Καμια λύση;

 

edit: Έκανα uninstall το xposed οπως γράφατε πιο πίσω και μου ειπε ότι είναι recommended να κάνω wipe dalvik cache, το έκανα άλλα το boot αργεί. Είναι φυσιολογικό;

Ναι μετά το uninstall του xposed το boot παίρνει κάμποση ώρα.

 

Για Carbon ανέβασε ο dev το fix με την αλλαγή του storage από την sd στο internal:

https://miyerb.wordpress.com/2015/09/16/rom-update-carbon-k3-lite-2-0-storage-patch/

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το TWRP που ειχες δωσει δοκιμαζα. Το σκέφτηκα ήδη αυτό που προτείνεις κ έχω κατεβάσει αυτή εδώ

http://www.needrom.com/download/k50-t5_usr_st2511_5-444-1_1503111505-lang-pk4-china-aliexpress/

Το ίδιο πράγμα με αυτό που μου λες κ συ δεν είναι απλά είναι ακόμα παλαιότερη η έκδοση που κατέβασα?

Θα το δοκιμάσω το μεσημέρι και θα προσπαθήσω να πάω με ΟΤΑ στην 1535.

 

Οχι δεν γίνεται με αυτή που λες.Αυτή ειναι κινέζικη rom απο μαγαζί και είναι root και με gapps . Δεν θα γίνει σωστή δουλειά. Aν και τώρα που το διάβασα έχει και ota. Δοκίμασε να δεις τότε.

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

2 ΘΕΜΑΤΑ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΗΝ 1537 ΛΕΜΟΝΑΔΑ ΗΔΗ:

1ο) δεν αναβει το notification led για ειδοποιηση μηνυματων

2ο)Δεν παιζει η εφαρμογη της Πειραιως(Winbank Mobile)

 

για σουτι παει.

Link to comment
Share on other sites

2 ΘΕΜΑΤΑ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΗΝ 1537 ΛΕΜΟΝΑΔΑ ΗΔΗ:

1ο) δεν αναβει το notification led για ειδοποιηση μηνυματων

2ο)Δεν παιζει η εφαρμογη της Πειραιως(Winbank Mobile)

 

για σουτι παει.

 

1.Ποια εφαρμογή έχεις για sms? με handcent πάντως δουλεύει κανονικά και το led και οι lockscreen ειδοποιήσεις όπως και στη προηγούμενη έκδοση άλλωστε.

2.Όντως έχεις δίκιο τη δοκίμασα και δε παίζει

 

Ειδοποιήσεις στο lockscreen πως εμφανίζονται? Μήπως πρέπει να αλλάξω το θέμα του lockscreen? Τώρα έχω το default, αυτό που εμφανιζει διάφορες φωτό από magazines.

]

 

Όχι παίζουν αν πας στα lock screen themes και βάλεις αυτό με το καράβι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

1.Ποια εφαρμογή έχεις για sms? με handcent πάντως δουλεύει κανονικά και το led και οι lockscreen ειδοποιήσεις όπως και στη προηγούμενη έκδοση άλλωστε.

Πως διαλεγεις με ποια sim θα στειλεις το μηνυμα;

Επισης σου ερχονται ειδοποιησεις απο Messanger?

Link to comment
Share on other sites

Όχι παίζουν αν πας στα lock screen themes και βάλεις αυτό με το καράβι
Ευχαριστώ! Το καράβι ήταν το μόνο που δεν δοκίμασα!

 

Η εφαρμογή της Πειραιώς τι πρόβλημα έχει? Κρασάρει ή δεν εγκαθίσταται καν?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Το καράβι ήταν το μόνο που δεν δοκίμασα!

 

Η εφαρμογή της Πειραιώς τι πρόβλημα έχει? Κρασάρει ή δεν εγκαθίσταται καν?

Κρασαρει...

Link to comment
Share on other sites

Πως διαλεγεις με ποια sim θα στειλεις το μηνυμα;

Επισης σου ερχονται ειδοποιησεις απο Messanger?

 

Από το sim μενου επιλέγω τη δευτερη κάρτα απλά δε στέλνω ποτέ από τη δεύτερη κάρτα αν τύχει μόνο και γενικά sms δε στέλνω πια. Απλά με τη stock εφαρμογή μπορείς μόνο μέχρι 70 χαρακτήρες ελληνικά.

Ειδοποιήσεις κανονικότατα από messenger και είδα σήμερα και από facebook (μου έγραφε στη lockscreen για γενέθλια πχ)

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...