Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πρόβλημα. Ενω την πέρασε κανονικά μου βγαζει συνεχως μνμ σφαλματος και δεν μπορω να μπω μεσα στο μενου του κινητού. Πως μπορώ να το κάνω να εμφανιστεί σαν εωτερική μονάδα για να μπορέσω να ξαναπεράσω την ρομ μεσα στο κινητό?

Το ίδιο μου κανει και στην visnu 117 lemonade που ειχα παλιότερα. Αρα τί παίζει ??

Το ξαναπέρασα και παλι τα ίδια " Δυστυχώς η διαδικασια android.process.acore έχει σταματήσει" ΟΚ ή Προσπάθεια Επίλυσης.

Πατάω ΟΚ και πάλι τα ίδια ...συνέχεια δεν σταματαει. Τί μπορώ να κάνω και γιατί προκλήθηκε ξέρει κανείς??

συνήθως αυτό το πρόβλημα υπαρχει αν δεν κάνεις factory reset και wipe cashe και dalyik πριν φλασαρεις την rom.τα έκανες?

 

Πάλι τίποτα, όταν βάζω το dial τους αριθμούς για να δω το ΙΜΕΙ, μου λέει INVALID.

Εχω κάνει flash 3-4 φορες τίποτα, μέσω EnginnerMode να αλλάξω το ΙΜΕΙ τίποτα...

Δεν παίρνει εντολές, είτε μου λέει κάτι για UserBuild in Engineer Mode ή ΑΤ didnt send...

ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ?:cry::cry::cry:

δεν έχει κοπεί σωστά η Κάρτα sim.αντικατέστησε την με μία micro sim όχι κομμένη και θα λυθεί το θέμα σου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα δε μου έτυχε ούτε στην s112 ούτε στην s117 που είχα για καιρό κάτι τέτοιο για να βοηθησω.

 

 

 

Μα και γω μεχρι σημερα δεν ειχα πρόβλημα. Και την σ117 την ειχα περάσει χαλαρά. Μήπως πρέπει να κανω wipe σε κάτι άλλο ή να προσπαθήσω με άλλο τρόπο να περάσω την ρομ?? Ξέρεις καθόλου ??

Δοκίμασε και συ να την περάσεις.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα φθηνά tempered glasses του ebay είναι καλά?

Ξέρουμε κάποιο σίγουρα καλό?

 

Αυτό π.χ. υστερεί σε κάτι? Να κοιτάξω τα ακριβότερα?

 

Τα Nillkin από τα noname έχουν διαφορά και αξίζουν το μεγαλύτερο κόστος ή είναι ίδια με άλλο όνομα?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μα και γω μεχρι σημερα δεν ειχα πρόβλημα. Και την σ117 την ειχα περάσει χαλαρά. Μήπως πρέπει να κανω wipe σε κάτι άλλο ή να προσπαθήσω με άλλο τρόπο να περάσω την ρομ?? Ξέρεις καθόλου ??

Δοκίμασε και συ να την περάσεις.

 

Είμαι διακοπές όποτε θα αργήσω αρκετά να τη περάσω εγώ. Για μπες μια recovery και κάνε πάλι wipe cache και dalvik cache

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε και αυτον τον οδηγο,αλλα προσεξε καπου σε καποιο σημειο λεει για καποιο κενο που πρεπει να αφησεις μεταξυ δυο χαρακτηρων...

 

Έκανα τα πάντα και τον Γιάννη μη σας πω. Δεν έπιανε τίποτα. Η μόνη λύση ειναι:

 

Download these first::!:

IMEI GENERATOR - FILE CREATOR: http://www.mediafire.com/download/2chvasl5mn1e2tl/imei+zip.zip

WIFI FIX (nvram warning: Err = 0x10): http://www.mediafire.com/download/3blhqbggitatvex/Wifi_Fix_Files.rar

 

Screenshots::!:

 

IMEI DIRECTORY: http://i.imgur.com/E3lQLAZ.jpg

WIFI FILES DIRECTORY: http://i.imgur.com/ZpQu1eV.jpg

 

 

• IMEI FIX:;)

 

1. Βρείτε το ή τα ΙΜΕΙ. (15 ΨΗΦΙΑ)

2. Ανοίξτε τον φάκελο με το imei.exe

3. Shift + Right Click, Open Command Window here

4. Γράψτε imei 123456789123456 123456789123456

5. Βέβαια κάντε αντικατάσταση των αριθμών αυτών με τα πραγματικά ΙΜΕΙ

6. Αν έχετε μία SIM γράψτε μονο το πρώτο μέρος: imei 123456789123456

7. Enter

8. Μετονομάστε το αρχείο που δημιουργήθηκε στο directory του imei.exe, απο MP0B_001_NEW σε MP0B_001 και περάστε το MP0B_001 στο κινητο, συγκεκριμένα στο internal storage

9. Πηγαίντε μέσω ROOT Explorer στο κινητο /data/nvram/md/NVRAM/NVD_IMEI

10. Κάντε ενα backup πρώτα μετονομάζοντας το παλιο αρχείο σε MP0B_001_OLD

11. Επικολλήστε το αρχείο MP0B_001 στον φάκελο

12. Αλλάξτε τα Permission του αρχείου σε Read / Write onlγ για όλους τους χρηστες.

13. Reboot

14. Fixed

 

 

• Εάν στο WIFI σας δείχνει τον κωδικό nvram warning: Err = 0x10::cool::ninja:

 

1. Αντιγράψτε τα αρχεία από το rar που κατεβάσατε (Wifi_Fix_Files.rar) στο κινητο (internal storage)

2. Πηγαίντε μέσω ROOT Explorer /data/nvram/APCFG/APRDEB

http://i.imgur.com/ZpQu1eV.jpg

3. Κάντε πρώτα backup

4. Επικολλήστε τα 2 αρχεία WIFI και WIFI_CUSTOM

5. Reboot

6. Fixed

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ:

ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΥΤΟ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ:cool:

:ninja:xToNouSou, your friendly neighbor.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο διαφορετικός ο dialer στην 1.10 από ότι στην 1.4 ε;;

 

Ειδοποιήσεις επιβεβαιώνω viber, messenger, Facebook κανονικά... Απλά όλες με πράσινο led.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα φθηνά tempered glasses του ebay είναι καλά?

Ξέρουμε κάποιο σίγουρα καλό?

 

Αυτό π.χ. υστερεί σε κάτι? Να κοιτάξω τα ακριβότερα?

 

Τα Nillkin από τα noname έχουν διαφορά και αξίζουν το μεγαλύτερο κόστος ή είναι ίδια με άλλο όνομα?

 

Τα nillkin είναι τα καλύτερα. Εγω πήρα ενα απο ebay (oxi φθηνο) και το nillkin απο TO2C.

Το noname απο ebay ηρθε στραβό και έτσι δεν κολούσα στα πλάγια. To εβαλα και το εβγαλα κατευθείαν και το πέταξα.

Το nillkin ακομα κραταει πολύ καλά. Πήρα και την frosted θηκη σε μαυρο της nillkin και φαίνεται πολύ όμορφο το κινητο.

Προτείνω nillkin.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις κανείς από την S121 ROW ROM?

Αν μου δωσει καποιος λινκ θα σου πω :p:p:p

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Custom ROM ++LiMoNcHelO NovAMoD MDSTeam++

Μετά απο δοκιμή της ++LiMoNcHelO NovAMoD MDSTeam++ ROM, εχει τα εξής υπέρ και κατά:

 

Υπέρ:

• 1300ΜΒ Ελεύθερη RAM

• Integrated tweaks (engineering tweaks etc)

• No trace of chinese apps

• 90% Greek Translation (μπορεί το 10% να φαίνεται μειωνέκτημα)

 

 

Κατά:

• Screen glitches

• Δεν αναγνωρίζει τις SIM (μετά από πολλές δοκιμές)

 

 

Σε μένα την αναγνώρισε αμέσως και φαίνεται απλή και σφαιράτη rom.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 1.10 από τότε που την έβγαλε και οι ειδοποιήσεις μου δουλεύουν για messenger, gmail, facebook, instagram, hangouts, viber κλήσεις και μηνύματα χωρίς πρόβλημα.

Όσο για το 4g στο πρώτο boot δε μου δούλεψε ούτε εμένα αλλά μετά έστρωσε και δουλεύει κανονικά τώρα.

Το e-robot δε το χρησιμοποιώ.

Το gps θα μπορούσε να είναι λίγο γρηγορότερο πιστεύω γιατί κάνει αρκετά δευτερόλεπτα ακόμα και με το zip για τους δορυφόρους.

Σε γενικές γραμμές πολύ πιο σταθερή από τις προηγούμενες εκδόσεις του που ήταν βασισμένες στις Dev με 5.1 lollipop οπότε θα παραμείνω εδώ μέχρι να προκύψει κάτι καλύτερο.

 

Μπορεις να μ.στειλεις το link για το zip των δορυφορων να το δοκιμασω?? Κανεις τπτ ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την 1.10 του Ιταλού ενα "πρόβλημα" που βρήκα τώρα είναι ότι δεν φαίνεται η εικόνα αυτού που με καλεί ή όταν καλώ εγώ κάποιον;

Προφανώς και στις ρυθμίσεις στα call settings, το full screen caller photo το έχω στο auto.

Οι ειδοποιήσεις φαίνεται να δουλεύουν στο messenger προς το παρόν και στη lockscreen που έχω την vibe magazine. Απλά σε αυτή τη lockscreen δε φαίνονται οι αναπαντητες παρά μόνο πάνω στη notification bar, το οποίο και δε με απασχολεί.

Φενοντε κ στην αρχικη lock screen απλος ειναθ πολυ μικρο το εικονηδιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά τα φθηνά tempered glasses του ebay είναι καλά?

Ξέρουμε κάποιο σίγουρα καλό?

 

Αυτό π.χ. υστερεί σε κάτι? Να κοιτάξω τα ακριβότερα?

 

Τα Nillkin από τα noname έχουν διαφορά και αξίζουν το μεγαλύτερο κόστος ή είναι ίδια με άλλο όνομα?

 

Εχω παρει αυτο τις nilkin αλλα δεν το εβαμα επειδη δν ειχε κενο στν μπροστα καμερα ... Εβαλα αυτη που μου ειχαν στεικε δωρεαν απο το vickmall που ειχε κενο στην καμερα

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να φύγει η lock screen και όταν πατάω το πλήκτρο ενεργοποίησης να με πηγαίνει κατευθείαν στο μοτίβο κλειδώματος για να μην αναγκάζομαι να κάνω 2 κινήσεις κάθε φορά?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερωτηση λογω capital control δεν μπορω να το αγορασω απο εξω το τηλ στην αττικη το εχει διαθέσιμο e-smartbuy, το εχει παρει κανεις απο το εν λογω καταστημα να ξερω πια ρομ φοραει αν ειναι ροοτ κτλπ. ? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να φύγει η lock screen και όταν πατάω το πλήκτρο ενεργοποίησης να με πηγαίνει κατευθείαν στο μοτίβο κλειδώματος για να μην αναγκάζομαι να κάνω 2 κινήσεις κάθε φορά?

Πας ρυθμισεις--->ασφάλεια--->lockscreen--->και επέλεξε κανένα...

παιδιά μια ερωτηση λογω capital control δεν μπορω να το αγορασω απο εξω το τηλ στην αττικη το εχει διαθέσιμο e-smartbuy, το εχει παρει κανεις απο το εν λογω καταστημα να ξερω πια ρομ φοραει αν ειναι ροοτ κτλπ. ? ευχαριστω εκ των προτερων

Με paypal δεν μπορείς να αγοράσει,αλλά κατευθείαν με κάρτα μπορείς..αν δεν φοβάσαι το ρίσκο παρτο από vickmall,δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με το εν λόγω μαγαζί και με κάρτα να αγοράσεις...

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις--->ασφάλεια--->lockscreen--->και επέλεξε κανένα...

 

Έχω την rom 1.10 του Ιταλού και αυτή η ρύθμιση ή δεν υπάρχει ή δεν την βλέπω.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την rom 1.10 του Ιταλού και αυτή η ρύθμιση ή δεν υπάρχει ή δεν την βλέπω.

Μήπως το έχει μέσα στο μενού ασφάλεια σαν κλείδωμα οθόνης?? Το default είναι ολίσθηση,εσύ θα βάλεις κανένα...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχει μέσα στο μενού ασφάλεια σαν κλείδωμα οθόνης?? Το default είναι ολίσθηση,εσύ θα βάλεις κανένα...

 

Μπα, δεν υπάρχει τίποτα.

Έχει και ξεχωριστό μενού "lock screen" αλλά ούτε εκεί δεν έχει επιλογή "κανένα".

 

Καμιά βοήθεια από κάποιον με την 1.10 του Ιταλού?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την sensation και μόλις ανακάλυψα ότι δεν έχω ημερολόγιο! Παίζει να υπαρχει αλλά να έχω σβήσει κατά λάθος την συντόμευση; Υπάρχει τελος στο Play κάποια καλή εφαρμογή ημερολογιου να κατεβασω;
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν υπάρχει τίποτα.

Έχει και ξεχωριστό μενού "lock screen" αλλά ούτε εκεί δεν έχει επιλογή "κανένα".

 

Καμιά βοήθεια από κάποιον με την 1.10 του Ιταλού?

και εγω την 1.10 εχω,οποτε αποκλειετε να ειναι διαφορετικο...

 

http://i60.tinypic.com/2nqd6py.jpg

http://i58.tinypic.com/6iu2s9.jpg

Link to comment
Share on other sites

και εγω την 1.10 εχω,οποτε αποκλειετε να ειναι διαφορετικο...

 

Ε ναι, να το βγάλεις τελείως γίνεται αλλά δεν μπορείς να έχεις και μοτίβο ασφαλείας.

Κι αν θες να έχεις μοτίβο ασφαλείας τότε αναγκαστικά έχεις 2 οθονες που πρέπει να περάσεις μέχρι να μπεις.

 

Αναγκαστικά έβαλα κανένα και θα βάλω κλείδωμα από άλλη εφαρμογή.

Τραγικός ο Ιταλός.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την sensation και μόλις ανακάλυψα ότι δεν έχω ημερολόγιο! Παίζει να υπαρχει αλλά να έχω σβήσει κατά λάθος την συντόμευση; Υπάρχει τελος στο Play κάποια καλή εφαρμογή ημερολογιου να κατεβασω;

 

a calendar

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγική η rom του Ιταλού ως προς την επιλογή δικτύων. Ήμουν έξω τώρα σε περιοχή με κακό 3G και πολύ καλό G και μου επέλεγε το G και ουσιαστικά δεν είχα internet. Θα έπρεπε να μπορώ να επιλέξω manually το 3G.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο απλος τροπος για recovery δεν ειναι με το sp flash tool;

Απλα κατεβαζω την TWRP_2.8.7.0_AtlonX2 για παραδειγμα, βαζω το scatter αρχειο και τελος, σωστα;

Βλεπω στο Youtube κατι πολυπλοκους οδηγους και εχω μπερδευτει.

 

Επισης σε κατι παλιες version του sp flash tool, γραφοταν οτι επρεπε να τσεκαρεις στα option->download την επιλογη DA DL all with checksum.

Στην τελευταια version ομως δεν ειναι ετσι ακριβως αυτη η επιλογη. Εχει 2 επιλογες να τσεκαρεις. USb Checksum και Storage Checksum.

Χρειαζεται να επιλεξω καποια απο τις 2;

Στις οδηγιες παντως του sp tool, δεν λεει να κανεις κατι

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν πολύ πιο απλοί τρόποι για να βάλεις twrp recovery.

εγκαθιστώντας μία εφαρμογή οπως flashify,recovery manager,mobile uncle.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτες πρεπει να εισαι root.

Εγω πρωτα θα περασω την twrp και μετα θα φλασαρω το super user μεσα απο recovery

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...