Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν το πάρω το κ3 ποια προβλήματα θα αντιμετωπίσω γενικά στη συσκευή.???...(ΚΑΙ ΈΧΩ COSMOTE!!!)

Κανένα πρόβλημα..δουλεύει μια χαρά όπως έρχεται.να ξέρεις πάντως με αλλαγή ρομ βελτιώνεται πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα..δουλεύει μια χαρά όπως έρχεται.να ξέρεις πάντως με αλλαγή ρομ βελτιώνεται πολύ!

 

 

ποια rom πρέπει να του βάλω και από που??? έχω βρει από το official site...μετά θα κάνω ενημέρωσης κανονικά...???

Link to comment
Share on other sites

ποια rom πρέπει να του βάλω και από που??? έχω βρει από το official site...μετά θα κάνω ενημέρωσης κανονικά...???

Εγώ έχω βάλει official αλλά δεν μου άρεσε...έχω του ιταλού την 1.10 την τελευταία και δουλεύουν όλα τέλεια!

Από εδώ θα βρεις την ρομ.. http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html

Edited by sakis0547
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, απ΄ότι καταλαβαίνω για τα λεφτά του είναι μια χαρά, εκτός από την κάμερά του που θα μπορούσε να είναι αρκετά καλύτερη, και την μπαταρία του, η οποία για τα 3.000 θα μπορούσε να βγάζει λίγο παραπάνω. Τα λέω καλά? Γενικά την πριτίνετε ή καλύτερα κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα? Η κάμερα με ενδιαφέρει αρκετά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, απ΄ότι καταλαβαίνω για τα λεφτά του είναι μια χαρά, εκτός από την κάμερά του που θα μπορούσε να είναι αρκετά καλύτερη, και την μπαταρία του, η οποία για τα 3.000 θα μπορούσε να βγάζει λίγο παραπάνω. Τα λέω καλά? Γενικά την πριτίνετε ή καλύτερα κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα? Η κάμερα με ενδιαφέρει αρκετά...

 

Όχι η κάμερά του για τα χρήματα που δίνεις είναι αρκετά καλή. Και σε βίντεο. Εχω πάρει ακριβότερα κινητά με χειρότερη καμερα-βιντεο.

 

Επειδή θέλω να βγάλω την ρομ 1.10 του Ιταλού που πέρασα προχθες (δεν μου άρεσε) και θέλω να δοκιμασω την Ltt 1529 lemonade , ενώ είχα twrp τώρα μετά την εγκατασταση του Ιταλού βλέπω ότι μου εχει περάσει το lenovo recovery. Πως ξαναπερναω το twrp ??

 

edit : ok το βρηκα!!!

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Όχι φιλέ σίγουρο αυτό που σου λέω...όταν το έχω στο αυτόματο 2g,3g σε καποιες περιοχές σέρνεται, μόλις το βάλω μόνο 3g πετάει παντου! Αυτό με vodafone και δοκιμασμένο σε a850+ και κ3 με το ίδιο αποτέλεσμα.

Και σε μένα το ίδιο με voda και όλα τα κινητά που βλέπετε στην υπογραφή μου. Πάντα η επιλογή μόνο 3g είναι ταχύτερη απο το αυτόματο.

Ενταξει λοιπον αφου ετσι παιζει στην περιοχη σου, βαλε αυτην την εφαρμογη και διαλεγε μόνο 2G ή μόνο 3G:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.softxperience.android.switchnetworktype

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πριν κανένα δίμηνο εγκατέστησα την ROM 1.4 του ιταλού και εκ τοτε δεν ασχολήθηκα ξανά. Σήμερα είδα ότι έχει φθάσει μέχρι την 1.7 αν και στην εφαρμογή του OTA Update δεν εμφανίζονταν αναβαθμίσεις. Υπάρχει λόγος να αλλάξω έκδοση σε μετεγενέστερες πιστεύετε (βάσει των χαρακτηριστικών ή των προβλημάτων που λύνουν οι εκδόσεις από την 1.5 και μετά);

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει λοιπον αφου ετσι παιζει στην περιοχη σου, βαλε αυτην την εφαρμογη και διαλεγε μόνο 2G ή μόνο 3G:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.softxperience.android.switchnetworktype

 

Προς το παρόν έχω την sensation που είναι σχετικά καλή και έχει κ την επιλογή. Παρακολουθώ το νήμα καθημερινά όμως και περιμένω να έρθει στα ίσα της ή ινδική για να αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πριν κανένα δίμηνο εγκατέστησα την ROM 1.4 του ιταλού και εκ τοτε δεν ασχολήθηκα ξανά. Σήμερα είδα ότι έχει φθάσει μέχρι την 1.7 αν και στην εφαρμογή του OTA Update δεν εμφανίζονταν αναβαθμίσεις. Υπάρχει λόγος να αλλάξω έκδοση σε μετεγενέστερες πιστεύετε (βάσει των χαρακτηριστικών ή των προβλημάτων που λύνουν οι εκδόσεις από την 1.5 και μετά);θα σού

Ευχαριστω.

θα έλεγα να βάλεις την 1,10 .είναι η τελευταία του Ιταλού και εγώ είμαι ευχαριστημένος.αλλά και γενικότερα όλες οι rom με τις τελευταίες αναβαθμίσεις είναι πολύ καλύτερες από πριν ένα μήνα.

Γιαυτό και υπάρχει μία σχετική χαλάρωση στο thread.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας βοηθησουμε ολοι να μενει καθαρο το θεμα...

Δεν γινεται 3-4 σελιδες να εχουμε αναρτησεις με το αν καποιος ρωταει αν αξιζει να το αγορασει η οχι το κινητο. οποιος ειναι αναποφασιστος ας κατσει να διαβασει λιγο το ολο thread και ας αποφασισει.

Καλο θα ηταν να μενουμε στα τεχνικα θεματα με τις ρομ και πως να λυνουμε το καθε προβλημα ομορφα και ωραια... ωστε και ο πρωταρης να μπορει να παιρνει μια γευση

δεν γινεται να ρωταει ο καθενας (μας βαζω και τον εαυτο μου μεσα οτι του κατεβει...)

'' Ααα...το αγαπω το κινητο.... ΑΑΑ να το παρω ροζ η πρασινο - εχει 3g -πλενει τα πιατα??? θα αρεσει στην γυναικα μου???:blink::blink::blink::blink:) στην τελικη κινητο αγοραζουμε οχι αυτοκινητο...)

Με ολο τον σεβασμο παιδια και χωρις παρεξηγηση αλλα μονο ετσι βοηθαμε να το εχουμε καθαρο .

με τις απαντησεις σε προβληματα -νεες ρομ- αναβαθμησεις και οχι περιττα πραγματα.

οποιος νομιζει πως προσβαλεται του ζητω προκαταβολικα τη συγνωμη.

Edited by emmanuelo
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας βοηθησουμε ολοι να μενει καθαρο το θεμα...

Δεν γινεται 3-4 σελιδες να εχουμε αναρτησεις με το αν καποιος ρωταει αν αξιζει να το αγορασει η οχι το κινητο. οποιος ειναι αναποφασιστος ας κατσει να διαβασει λιγο το ολο thread και ας αποφασισει.

Καλο θα ηταν να μενουμε στα τεχνικα θεματα με τις ρομ και πως να λυνουμε το καθε προβλημα ομορφα και ωραια... ωστε και ο πρωταρης να μπορει να παιρνει μια γευση

δεν γινεται να ρωταει ο καθενας (μας βαζω και τον εαυτο μου μεσα οτι του κατεβει...)

'' Ααα...το αγαπω το κινητο.... ΑΑΑ να το παρω ροζ η πρασινο - εχει 3g -πλενει τα πιατα??? θα αρεσει στην γυναικα μου???:blink::blink::blink::blink:) στην τελικη κινητο αγοραζουμε οχι αυτοκινητο...)

Με ολο τον σεβασμο παιδια και χωρις παρεξηγηση αλλα μονο ετσι βοηθαμε να το εχουμε καθαρο .

με τις απαντησεις σε προβληματα -νεες ρομ- αναβαθμησεις και οχι περιττα πραγματα.

οποιος νομιζει πως προσβαλεται του ζητω προκαταβολικα τη συγνωμη.

 

Εσύ καλά τα λες αλλά να δεις που θα γεμίζουν σελίδες με τις ίδιες και τις ίδιες ερωτήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εσύ καλά τα λες αλλά να δεις που θα γεμίζουν σελίδες με τις ίδιες και τις ίδιες ερωτήσεις....

ας ειμαστε οι πρωτοι....καποιοι πρεπει να κανουν την αρχη...:X

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρήγγειλα και θελω να κανω 2 ερωτησεις.

1. Τα λινκ στο 1ο ποστ ειναι updated; Μηπως υπαρχει αλλη διαδικασια για root; Μηπως υπαρχει αλλη ρομ και δεν χρειαζεται να περασω τα gapps;

2. Παλια με το galaxy s2 εβαζα ρομ καθε εβδομαδα, μετα με το s3 καθε μηνα και εδω και δυο χρονια με το s4 ειμαι με official γιατι απλα βαρεθηκα να ασχολουμαι. Αρα μαλλον για μενα δεν υπαρχει λογος να ασχοληθω με ροοτ. Οποτε υπαρχει καποια official rom με πληρη ελληνικα, gapps και ota απο την lenovo;

 

Sorry παιδια, αλλα 266 σελιδες δεν παιζει να διαβασω, αλλωστε θα γινεται αναφορα σε παλιες ρομ. Αν βαριεστε να απαντησετε, το καταλαβαινω.

Απλα ας φτιαχτει με λινκ το 1ο ποστ για να τα βρισκουμε ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σημερα την ltt 1529 lemonade αλλα εχει μονο αγγλικα και κινέζικα. Μπορώ να βάλω Ελληνικά και πώς ?

Και μια απορία ρητορική θα έλεγα.... Δεν μπορεί κάποιος από αυτούς που φτιάχνουν τις ρομ να μαζέψει ολα τα θετικα των ρομ και να φτιάξει μια ρομ της προκοπής ?? Καθε ρομ που βαζω εχει και από κατι καλό που δεν το έχουν οι άλλες !! Δεν μπορεί καποιος να τα μαζέψει όλα ???

Και εννοώ να είναι ενσωματωμένα και όχι να κατεβαζεις εφαρμογές για το καθετί!!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρήγγειλα και θελω να κανω 2 ερωτησεις.

1. Τα λινκ στο 1ο ποστ ειναι updated; Μηπως υπαρχει αλλη διαδικασια για root; Μηπως υπαρχει αλλη ρομ και δεν χρειαζεται να περασω τα gapps;

2. Παλια με το galaxy s2 εβαζα ρομ καθε εβδομαδα, μετα με το s3 καθε μηνα και εδω και δυο χρονια με το s4 ειμαι με official γιατι απλα βαρεθηκα να ασχολουμαι. Αρα μαλλον για μενα δεν υπαρχει λογος να ασχοληθω με ροοτ. Οποτε υπαρχει καποια official rom με πληρη ελληνικα, gapps και ota απο την lenovo;

Sorry παιδια, αλλα 266 σελιδες δεν παιζει να διαβασω, αλλωστε θα γινεται αναφορα σε παλιες ρομ. Αν βαριεστε να απαντησετε, το καταλαβαινω.

Απλα ας φτιαχτει με λινκ το 1ο ποστ για να τα βρισκουμε ευκολα

υπαρχει η official της lenovo για την ινδια που ειναι πολυγλωσση και εξελισσεται κανονικα.θα την βρεις στο site που δινω απο κατω.

Έβαλα σημερα την ltt 1529 lemonade αλλα εχει μονο αγγλικα και κινέζικα. Μπορώ να βάλω Ελληνικά και πώς ?

Και μια απορία ρητορική θα έλεγα.... Δεν μπορεί κάποιος από αυτούς που φτιάχνουν τις ρομ να μαζέψει ολα τα θετικα των ρομ και να φτιάξει μια ρομ της προκοπής ?? Καθε ρομ που βαζω εχει και από κατι καλό που δεν το έχουν οι άλλες !! Δεν μπορεί καποιος να τα μαζέψει όλα ???

Και εννοώ να είναι ενσωματωμένα και όχι να κατεβαζεις εφαρμογές για το καθετί!!!

εδω θα βρεις συγκεντρωμενες ολες τις τελευταιες rom και ολα τα εργαλεια που χρειαζεσαι.

οι official rom δεν εχουν ελληνικα,πρεπει να εγκαταστησεις την εφαρμογη more local απο play store.οι custom εχουν τα παντα κανονικα.

μπορει πολυ ευκολα να παρει καποιος ολα τα καλα στοιχεια απο ολες τις custom rom και να συρραψει μια rom να ειναι τέλεια.αλλα αυτο ελεγχεται ,και ενας που το ειχε κανει στους xda τον εκαναν ban δια ποντός!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1.10 του Ιταλού αλλά δε μπορώ με τίποτα να έχω widget με Nova launcher. Τον έκανα εφαρμογή συστήματος με το titanium αλλά τίποτα. Μου βγάζει η εφαρμογή com.android.setings σταμάτησε. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιώ το messenger άρα δε μπορώ να σε βοηθήσω
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1.10 του Ιταλού αλλά δε μπορώ με τίποτα να έχω widget με Nova launcher. Τον έκανα εφαρμογή συστήματος με το titanium αλλά τίποτα. Μου βγάζει η εφαρμογή com.android.setings σταμάτησε. Τι μπορώ να κάνω;

δεν γινεται τιποτα με αυτο...καλυτερα χρησιμοποιησε τον lenovo launcher.

πιστευω αξιζει να κρατησεις την 1,10 θυσιαζοντας τον nova.

Το θεμα με τον messenger λυθηκε? Γιατι ηταν ο μονος λογος που δεν εμεινα στην 1.10 του Ιταλου και γυρισα σε ενα backup της 1.5!
εμενα με την 1,9 με πετουσε εξω ο messager.με την 1.10 παει μια χαρα.κανε ενα wipe case και dalyik πιστευω θα στρωσει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την 1.10 εισαι ?? Εγω εχω φλασαρει την 1.10 εδω κανα κανα 2-3 βδομαδες [...] Κοληματα δεν εχω [...]

Λοιπόν έβαλα και την 1.10 του Ιταλού και αρχίζω με τα αρνητικά (ή με αυτά που ίσως δεν τα κανω σωστα ....μπας και βρω λύση απο σας) .

[...]

2) Πάλι στα δίκτυα υπάρχουν μονο 2 επιλογές ... το 3g/2g και 2g/3g/4g. Μόνο αυτα τα

Καλημέρα.

Συμφωνώ με τον dimikord και παραμένω με 1.10.

Δεν έχω προβλήματα [...]

 

 

 

 

Ρε παιδιά έχω εδώ και 5-6 μέρες κι εγώ την 1.10 του Ιταλού και δεν μπορώ να πιάσω 4G. Με το παλίό κινητό και με την ινδική έπιανα κανονικά οπότε δεν φταίει η sim. Επίσης δεν είναι θέμα κάλυψης γιατί δοκίμασα σε πολλές περιοχές που παλιά έπιανα.

Τί μπορεί να φταίει?

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποια εφαρμογή που να δίνει περισσότερες επιλογές για τα δίκτυα? π.χ. να μην υπάρχει μόνο το αυτόματα (4G/3G/2G) και (4G/3G) αλλά να μπορώ να διαλέξω ξεχωριστά 4G ή 3G ή 2G?

 

Και κάτι άσχετο, με την rom του Ιταλού μπορώ να βάλω xposed framework ή θα μου brickάρει την συσκευή?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άσχετο, με την rom του Ιταλού μπορώ να βάλω xposed framework ή θα μου brickάρει την συσκευή?

 

Δες εδώ #3773

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Η 1.10 του ιταλου ειναι 5.1?

 

Απ ότι βλέπω στις ρυθμίσεις 5.0 είναι.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

εμενα με την 1,9 με πετουσε εξω ο messager.με την 1.10 παει μια χαρα.κανε ενα wipe case και dalyik πιστευω θα στρωσει.

Θα την ξανα δωκιμασω αν και νομιζω οτι και με την 1.10 με πετουσε ο messenger.. Ευχαριστω παντος για την απαντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...