Jump to content

Blackview Breeze


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά άρχισε πάλι να κάνει εγκατάσταση εφαρμογών από μόνο του, σήμερα κατέβασε 4-5 εφαρμογές. Οπότε μάλλον πρέπει να φλασαρω τη ρομ για να καθαρίσει. Να ρωτησω, για τη διαδικασια φλασαρισματος ισχύει το ποστ αυτό? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6239350

Επίσης θα το κάνω και ενα ρουτ ώστε αν ξανά έχουμε τα ίδια να προσπαθήσω να βρω το malware και να το κανω απεγκατασταση. Για ρουτ ισχύει ακόμη αυτό? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6229915

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ για flash πήγα κατευθείαν στο needrom και έβαλα την official 20150520, ακολουθώντας τις οδηγίες εκεί.

Root δεν έχω κάνει ακόμα. Θα ήθελα να βρω κανένα twrp γιατί το kingroot δεν το θέλω, αν και παλιότερα το χρησιμοποίησα.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε το malware bytes και θα σου βρει τις υπευθυνες εφαρμογες της μορφης com.android... Δε θα μπορεις να τις βγαλεις αλλα καντες απενεργοποιηση.Επισης αν κρινω απο το blackview zeta που εχω πρεπει να το κανεις ρουτ και να βγαλεις τον στοκ browser της blackview, ειναι πειραγμενος οσο δε παει, γνησιος ιος ενα σκουπιδι.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μάλλον το κινητό παρέδωσε πνεύμα, του φλάσαρα την ρομ από το needrom και μετά το τέλος της διαδικασίας όταν το ανοίγω βγάζει μόνο κάτι κάθετες γραμμές...φαίνεται να νιώθει, δηλαδή όταν πατάω volume ακούγεται κανονικά ο ήχος έντασης, όταν πατάω το power button η οθόνη σβήνει και ανοίγει, αλλά δεν δείχνει τίποτα. Παίζει μάλλον να του έβαλα λάθος ρομ τώρα που το ξανασκέφτομαι. Ε, όταν νυσταζεις και ταυτόχρονα βιάζεσαι...δεν γίνονται δουλειές...

 

...όπως έγραψα και πιο πάνω τον τελευταίο καιρό γινόταν εγκατάσταση πολλών εφαρμογών, σε σημείο που δεν ήταν δυνατόν να δουλέψει κάποιος το κινητό, είχε γίνει κατάληψη του κινητού κανονικά!!!

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν εβαλες εργοστασιακη ρομ, συμβαινει μαλλον ακριβως οτι και στο ζετα. Δεν δουλευουν οι ρομ της μπλακβιου που δινει στο κοινο και βγαζει ακριβως της ιδιες γραμμες. Ψαξε για αλλη ρομ και βαλτη με αυτο τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Δε πειραζει που το κινητο δεν λειτουργει αν βρες σωστη ρομ θα φτιαξει γιατι του κανεις εγκατασταση νεας ρομ μεσω pc

Link to comment
Share on other sites

Αν εβαλες εργοστασιακη ρομ, συμβαινει μαλλον ακριβως οτι και στο ζετα. Δεν δουλευουν οι ρομ της μπλακβιου που δινει στο κοινο και βγαζει ακριβως της ιδιες γραμμες. Ψαξε για αλλη ρομ και βαλτη με αυτο τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Δε πειραζει που το κινητο δεν λειτουργει αν βρες σωστη ρομ θα φτιαξει γιατι του κανεις εγκατασταση νεας ρομ μεσω pc

Ευχαριστώ, να σαι καλά. Τελικά αυτό ήταν, πέρασα την τελευταια διαθέσιμη ρόμ και άνοιξε κανονικά. Η βλακεία έγινε γιατι εκ παραδρομής κατέβασα και φλασαρα την πρώτη ρομ όπως εμφανίζονταν στη σειρά νομίζοντας ότι είναι η πιο πρόσφατη, ενώ ήταν η πιο παλιά.

 

Τώρα εχω ΝΕΟ πρόβλημα: χάθηκαν τα ΙΜΕΙ. Είδα σε παλιά ποστ ότι και αλλά παιδιά το έπαθαν και το λύσανε όπως αναφέρουν πανεύκολα. Μπορεί να μου υποδείξει κάποιος που θα βρω τη διαδικασία?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις OTA update δεν φτιάχνουν τα ΙΜΕΙ ? Yπάρχει ενας οδηγός που θα σε βοηθήσει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391458
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις OTA update δεν φτιάχνουν τα ΙΜΕΙ ? Yπάρχει ενας οδηγός που θα σε βοηθήσει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391458

Τελικά τα ΙΜΕΙ τα επανέφερα κατεβάζοντας την εφαρμογή MTK engineering mode και με τις οδηγίες από εδώ http://www.gizbeat.com/4315/how-to-fix-repair-invalid-imei-tutorial-on-mediatek-mtk-phones/

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά. Ελπίζω τώρα να μην εμφανιστεί ξανά το θέμα με εγκατάσταση εφαρμογών κλπ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Έχει χαλάσει η υποδοχή USB (οπότε μοιραία δεν μπορεί να φορτίσει).

Καμιά ιδέα-προταση;

 

Αν εχει χαλασει και πιανουν τα χερια σου, τοτε μπορεις να την κολλησεις μονος σου. Αλλιως κοιτας αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει αποσύρει κάποιος το τηλέφωνο, και είναι σε καλή κατάσταση η μπαταρία του και μπορεί να την δώσει

ας μου στείλει ένα μήνυμα.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεχειλωσει και ίσως να έχει σπάσει κάτι στο εσωτερικό της. Δεν νομίζω να είναι θέμα του να έχει ξεκολλήσει​ κάποιο ποδαράκι. Όμως δε θα χάσω κάτι να προσπαθήσω!

Ανταλλακτικο πάντως δεν έχω πετύχει κάπου.

 

@ro33ck

Αν αποτύχει η προσπάθειά μου με τη USB θα σου στείλω μύνημα.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεχειλωσει και ίσως να έχει σπάσει κάτι στο εσωτερικό της. Δεν νομίζω να είναι θέμα του να έχει ξεκολλήσει​ κάποιο ποδαράκι. Όμως δε θα χάσω κάτι να προσπαθήσω!

Ανταλλακτικο πάντως δεν έχω πετύχει κάπου.

 

@ro33ck

Αν αποτύχει η προσπάθειά μου με τη USB θα σου στείλω μύνημα.

Τελικά τα κατάφερες γιατί και στο δικό μου κουνιέται λίγο η υποδοχή;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα χρόνο ακόμα.

 

Αν άρχισε, κοίτα για το επόμενο γιατί αυτό κάποια στιγμή θα σου αφήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα χρόνο ακόμα.

 

Αν άρχισε, κοίτα για το επόμενο γιατί αυτό κάποια στιγμή θα σου αφήσει.

Το τηλέφωνο δεν το έχω εγώ, το έχω δώσει στο ανιψάκι μου, προς το παρόν θα περιμένω μπας και βρω καμιά μπαταρία

και μετά βλέπουμε.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν το έχω εγώ, το έχω δώσει στο ανιψάκι μου, προς το παρόν θα περιμένω μπας και βρω καμιά μπαταρία

και μετά βλέπουμε.

Στείλε μου μια διευθυνση

 

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Στείλε μου μια διευθυνση

 

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σου έχω στείλει την διεύθυνση με pm, σε ευχαριστώ φίλε μου.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Στείλε μου μια διευθυνση

 

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολλά ευχαριστώ στον φίλο Erimitis που μου έστειλε την μπαταρία και με άλλα δωράκια μαζί.:D

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Πολλά ευχαριστώ στον φίλο Erimitis που μου έστειλε την μπαταρία και με άλλα δωράκια μαζί.:D

Τάσο να είσαι καλά και να είμαστε όλοι ανθρωποι .Οπου μπορούμε να βοηθαμε

 

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Από εμένα ένα μπράβο. Δεν συναντάμε συχνά τέτοιες κινήσεις, ειδικά στις ημέρες μας όπου κυριαρχεί η αδιαφορία.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...