Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω για το con-x αλλά δεν φαντάζομαι να έχει διαφορά με τα υπόλοιπα.

Το username θα είναι αυτό που διάλεξες σαν username. :)

Ή username@otenet.gr

Δοκίμασε και το Administrator

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω για το con-x αλλά δεν φαντάζομαι να έχει διαφορά με τα υπόλοιπα.

Το username θα είναι αυτό που διάλεξες σαν username. :)

Ή username@otenet.gr

Δοκίμασε και το Administrator

 

Ναι, όντως σε αυτή την μορφή είναι username@otenet.gr!Το password δεν έχει κάποια καθορισμένη μορφή!:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Μπορει καποιος να με βοηθησει ;

ποια ειναι η μορφη του user name και του κωδικου στο con-x του ΟΤΕ ;

ο κωδικος εχει μαλλον 8 στοιχεία αλλα το user name ;

εχω την φιλη μου μακρια και ειναι ασχετη

και στον ΟΤΕ μάλλον ασε να μην μιλησω.

 

Το username πρέπει να είναι από 3-8 πεζούς λατινικούς χαρακτήρες και να περιέχει γράμματα, αριθμούς ή το μείον(-) ή την κάτω παύλα(_), αλλά να μην ξεκινάει από το (-) ή (_).

 

Το password πρέπει να είναι από 6-8 λατινικούς χαρακτήρες πεζά ή κεφαλαία και να περιέχει και χαρακτήρες και τουλάχιστον 1 αριθμό ή κάποιο από τα επιτρεπτά σύμβολα που δε τα θυμάμαι όλα ακριβως τώρα.

 

Αυτές οι οδηγίες υπάρχουν και εκεί που θα κάνει και την ενεργοποίηση του user και του pass.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Μπορει καποιος να με βοηθησει ;

ποια ειναι η μορφη του user name και του κωδικου στο con-x του ΟΤΕ ;

ο κωδικος εχει μαλλον 8 στοιχεία αλλα το user name ;

εχω την φιλη μου μακρια και ειναι ασχετη

και στον ΟΤΕ μάλλον ασε να μην μιλησω.

 

Απο οσο γνωριζω απο φιλο μου οταν του εστειλαν τον εξοπλισμο ειχε μεσα και το password.....μαλλον η φιλη σου δεν το εχει ψαξει καλα

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο γνωριζω απο φιλο μου οταν του εστειλαν τον εξοπλισμο ειχε μεσα και το password.....μαλλον η φιλη σου δεν το εχει ψαξει καλα

 

Το password δεν υπάρχει μέσα στο πακέτο. Είναι θέμα ασφαλείας.

Αυτό το μαθαίνεις από το τηλέφωνο. Συνήθως σου παίρνουν τηλέφωνο να στο πουν μετά την ενεργοποίηση. Αλλά είναι πιθανόν να ξεχάσουν, οπότε θα πρέπει να τους πάρεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Το password δεν υπάρχει μέσα στο πακέτο. Είναι θέμα ασφαλείας.

Αυτό το μαθαίνεις από το τηλέφωνο. Συνήθως σου παίρνουν τηλέφωνο να στο πουν μετά την ενεργοποίηση. Αλλά είναι πιθανόν να ξεχάσουν, οπότε θα πρέπει να τους πάρεις εσύ.

 

Τοτε ελεγε παπα..ιες ο φιλος μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω απαντησει αναλυτικα (και στο ιδιο μηνυμα, απλα σε αλλο θεμα...;) )το εξης:

 

Και τα δυο τα διαλεγεις εσυ, στο my.otenet.gr, οπου και υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες για τη μορφη σου (νομιζω το ενα ειναι 3-8 χαρακτηρες, και το αλλο 6-8, αλλα χωρις να ειμαι σιγουρος.)

 

Στο connx παντως, αυτο που θα εχει στα χερια της η φιλη σου θα ειναι ο κωδικος και το συνθηματικο πελατη που της εδωσαν, και τα οποια:

 

α) Θα χρησιμοποιησει στο παραπανω site για να δηλωσει τα username & password της

β) Ειναι της μορφης 10 αριθμητικων ψηφιων και 8 χαρακτηρων (συμβολα/ αριθμοι/ γραμματα) αντιστοιχα. :)

 

Κοινως δεν περιλαμβανονται το username/ password, αλλα περιλαμβανονται ο κωδικος/ συνθηματικο πελατη :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Εχω απαντησει αναλυτικα (και στο ιδιο μηνυμα, απλα σε αλλο θεμα...;) )το εξης:

 

 

 

Κοινως δεν περιλαμβανονται το username/ password, αλλα περιλαμβανονται ο κωδικος/ συνθηματικο πελατη :)

 

Ο κωδικός πελάτη έχει 10 ψηφία.

το username 6 γράμματα (μαντέψτε ποια...)

και ο κωδικός 8+1+2...

 

Αν κατάλαβες τίποτα καλά θα είναι...

Πάρ'τους τηλέφωνο..Στο 801 11 35555 οποιαδήποτε ώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός πελάτη έχει 10 ψηφία.

το username 6 γράμματα (μαντέψτε ποια...)

και ο κωδικός 8+1+2...

 

Αν κατάλαβες τίποτα καλά θα είναι...

Πάρ'τους τηλέφωνο..Στο 801 11 35555 οποιαδήποτε ώρα.

 

Μπορεις να μου πεις τι δεν καταλαβες; :!: :worry:

 

Υπαρχουν 4 ξεχωριστα πραγματα:

 

1) Κωδικος πελατη

2) Συνθηματικο πελατη

3) Username

4) Password

 

Τα 1&2 στα στελνει με το connx ο ΟΤΕ. Το 1) αποτελειται απο 10 αριθμητικα ψηφια και το 2) απο 8 χαρακτηρες (συμβολα/ αριθμοι/ γραμματα)

 

Χρησιμοποιωντας τα 1&2 στο my.otenet.gr διαλεγεις εσυ ο ιδιος τα 3 & 4, βασει των κανονων που σου επεξηγουνται εκει. Πχ για το 4) ισχυουν τα παρακατω:

 

Πρεπει να ειναι απο "6 έως 8 χαρακτήρες, οι οποίοι αποτελούνται από πεζούς ή κεφαλαίους λατινικούς χαρακτήρες και τουλάχιστον ένα αριθμό ή/και σύμβολο από τα επιτρεπτά σύμβολα (Επιτρεπτά σύμβολα: _-!@#$%^&*()=+[];'/.,{}<>\") "

 

Τωρα ημουν ξεκαθαρος ελπιζω! ;) :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος πια με αυτά τα user και pass, τα έχουμε εξηγησει όσο πιο αναλυτικά γίνεται!!! Εξάλου γραπτές οδηγίες έχει και κατά την ενεργοποίηση, διαβάστε τις λιγάκι, στα ελληνικά είναι!!! Αυτά:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω απλως θελω να πω οτι μπορει καποιος να παρει και το αρμοδιο τμημα.....οι ανθρωποι ειναι πολλοι εξυπηρετικοι.......εμενα για να σεταρω το mail μου στην ΟΤΕΝΕΤ οι ανθρωποι μου εξηγουσαν βημα βημα την διαδικασια παραλληλα με αυτα που εκανα εγω εκεινη την ωρα στον υπολογιστη μου
Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχουν πορτες στο dslam σου παιρνει 8-10 μερες.Αν πεσεις στην περιπτωση μου ομως (χωρις πορτες) μαλλον θα εχει χειμωνιασει για τα καλα!

 

Σπάνιο αυτό, τις περισσότερες φορές ακόμα και αν υπάρχουν πόρτες ο χρόνος από τον ΟΤΕ (στα πακέτα της otenet πάντα γιατί τα conn-x τα ενεργοποιεί πολύ πιο γρηγορα) είναι κοντά τις 15-20 ημέρες. Αυτό με τις 8 ημέρες έχει ξεχαστεί πλέον... Πρέπει να είσαι πολύ τυχερος για να ενεργοποιηθεί τόσο γρήγορα.

 

Παιδια εγω απλως θελω να πω οτι μπορει καποιος να παρει και το αρμοδιο τμημα.....οι ανθρωποι ειναι πολλοι εξυπηρετικοι.......εμενα για να σεταρω το mail μου στην ΟΤΕΝΕΤ οι ανθρωποι μου εξηγουσαν βημα βημα την διαδικασια παραλληλα με αυτα που εκανα εγω εκεινη την ωρα στον υπολογιστη μου

 

Λογικό ήταν, υποχρεωμένοι ήταν να σου ρυθμίσουν το mail. Η δουλειά τους ήταν άλλωστε και επειδή πλέον το τηλεφωνικό κέντρο δεν έχει ποτέ αναμονή είναι πιο χαλαροί απο παλιά...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις τι δεν καταλαβες; :!: :worry:

 

 

Τωρα ημουν ξεκαθαρος ελπιζω! ;) :)

 

Φίλε μου εγώ τα κατάλαβα, το φιλαράκι μας που έψαχνε δεν ξέρω...Απλά έλεγα ότι μια και είναι τόσο μπερδεμένα,

καλύτερα να έκανε ένα τηλέφωνο στο γνωστό νούμερο και θα του έλυναν οι αρμόδιοι όλες τις απορίες...

 

Cheers!

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες η γραμμή μου φαίνεται προβληματική.

Αργούν να φορτώσουν σελίδες, κατεβάζω με 14-36 ενώ συνήθως κατέβαζα με 60-80.

Είναι κανείς άλλος συμφορουμίτης στην περιοχή Ντεπώ/Μαρτίου Θεσσαλονίκη που να αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα;

Είναι πιθανόν να φταίει το μόντεμ μου;

 

Edit: Αυτήν τη στιγμή κατεβάζω με 71 KB/sec. Παράξενο... 'Οτι να'ναι...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

δεν εισαι μονο εσυ φιλε! Δεν φταιει το μοδεμ σε καμια περιπτωση!!........εγω με altec και οτε εχω ταχυτητα απο 200 μεχρι 600....αναλογα με τα κεφια...οτι ναναι...με την 384 πριν λιγους μηνες... επιανα 300-350 στανταρ...... ποτε δεν κατεβαζα κατω απο 35....μεχρι και 41 σατρθερα ειχα... τι να πω..... ας περιμενουμε....:p
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες η γραμμή μου φαίνεται προβληματική.

Αργούν να φορτώσουν σελίδες, κατεβάζω με 14-36 ενώ συνήθως κατέβαζα με 60-80.

Είναι κανείς άλλος συμφορουμίτης στην περιοχή Ντεπώ/Μαρτίου Θεσσαλονίκη που να αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα;

Είναι πιθανόν να φταίει το μόντεμ μου;

 

Edit: Αυτήν τη στιγμή κατεβάζω με 71 KB/sec. Παράξενο... 'Οτι να'ναι...:wacko:

 

Έδεσσα εκεί που η γραμμή πετούσε,άρχισαν τα προβλήματα.

Σέρνεται κανονικά...

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Ενώ παλιά έλεγαν μέχρι τέλος Νοέμβρη θα διορθωθούν τα προβλήματα προχθες ενας τεχνικός του ΟΤΕ μου είπε ως τα Χριστούγεννα.

Καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ παλιά έλεγαν μέχρι τέλος Νοέμβρη θα διορθωθούν τα προβλήματα προχθες ενας τεχνικός του ΟΤΕ μου είπε ως τα Χριστούγεννα.

Καλές γιορτές!

 

Αυτά τα Χριστούγεννα που έρχονται ή τα επόμενα;:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Στις 22/5 είχα κάνει συμβόλαιο στα 384(τώρα μου γιναν 768) για ένα χρόνο. Μπορώ να αναβαθμίσω στα 1024 πρίν λήξει το συμβόλαιο και να πληρώνω τα ίδια, δηλαδή 20.50 Ε?? :rolleyes: Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 ημέρες η γραμμή σέρνεται.Από 80-105kb που κατέβαζα με σύνδεση 1024, τώρα 37-60kb με το ζόρι:mad:To θέμα είναι ότι πληρώνουμε ένα κάρο λεφτά το μήνα σε πάγια και τέτοια και το αποτέλεσμα είναι να έχουμε απαράδεκτες συνδέσεις.Όταν τους πήρα και τους είπα ότι απο 1024 με τα προβλήματα η σύνδεσή μου έχει γίνει από 384 έως 512, και αν προτίθενται να μειώσουν ανάλογα το πάγιο για τις 10 αυτές ημέρες ή και για όσες μέρες συνεχισθεί το πρόβλημα, έκαναν το παπί.:X :X :X

Πάντως αυτή τη διαδρομή δίνουν για να δεις το download:

ftp://ftp.otenet.gr/pub/unix/FreeBSD/releases/i386/ISO-IMAGES/2.2.9/

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

den se sinferei giati i idia akrivos sindesi ston ote omos... -min mou peis oti ondsl kit kai connx den einai to ena kai to auto- kostizei 19.50 mazi me to FPA gia 6mini desmeusi... kai meta vlepeis pou tha pas... min ksechnas oti oi times pernoun tin katiousa giati na desmeuese???
Link to comment
Share on other sites

kalispera.exo mis sindesi otenet sta 2 mbit(pou leei o logos 2)alla sta test kai sta diafora download apo tucows kai ftp otent giro sta 40-45 kb/s.tin deutera pou mas perase pira tilefono stin anagelia blabon kai tin epomeni irthan 2 texnikoi tou ote na doun tin grammi.arxisan na metrane kati me ena mixanima kai mou eipan oti i grammi mou itan entaxei kai malista para poli kali.otan tous rotisa ti ftaiei den ixeran ti na mou apantisoun kai mou eipan na perimeno kamia ebdomada akomi na telisosoun oi anabathmiseis.perase mia ebdomada kai anti na kalitereusei xeirotereuse i katastasi.pira sto 1242 kai mou eipan oti mporei i porta mou na einai iperfortomeni asxeta me to an i grammi mou einai kali.mipos xerei kaneis ti enoouse kai ti stin euxi simbainei?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...