Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως στην περιοχή μου όσο πάει και χειρότερη γίνεται από θέμα ταχυτήτων. 768 έχω και κατεβάζω με 34Κ.Απαράδεκτοι:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η ΟΤΕΝΕΤ παρεχει σε ολους τους συνδρομητες της δωρεαν Sms σε κινητα? Μεχρι ποσα επιτρεπει?

Ναι αλλά άλλες σημερα επιτρέπουν με μικρή επιπλέον χρέωση απεριόριστα αστικά και υπεραστικά. Αυτό είναι καλύτερο από 250 SMS (20 την ημέρα)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Και η ΤΙΜ εχει το non-stop οπου με 4 Ευρω μιλας 500 λεπτα και στελνεις 500 sms. Αρα ακυρα και τα δυο :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Η οτενετ ειναι ουσιαστικα ξεχωριστη εταιρια απο τον ΟΤΕ. Απ οτι καταλαβαινω προσπαθουν σιγα σιγα να ξεμπλεξουν τα μπουτια τους μιας και τωρα ο ΟΤΕ εχει αυτονομες υπηρεσιες παροχης ιντερνετ (προϊον:conn-x)! Αλλωστε αν ζητησεις ondsl kit απο καταστημα ΟΤΕ θα σου πουν, μα γιατι δεν επιλεγετε conn-x ! Θα εχετε ΚΑΙ αμεση ενεργοποιηση της συνδεσης....

Όσον αφορά την πλρωμή το Λογαριασμού , το επιλέγουμε την ώρα που αγοράζουμε το Kit, και ισχύσει αυτό που θα βάλει ο Υπάλληλος στο on line σύστημα .Ο Υπάλληλος του ΟΤΕ προτείνει CONNX ή Κit ανάλογα με την δέσμευση που θέλει ο Πελάτης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum!Στις γιορτές αγόρασα την Χριστουγεννιάτικη προσφορά της otenet το ondsl kit!

Η ερώτηση είναι η εξής:Η προσφορά στο μηνιαίο πάγιο έιναι 14,9 ευρώ ή 12,5 ευρώ;;;Η κανονική τιμή είναι 20,5 ευρώ το μήνα!!!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum!Στις γιορτές αγόρασα την Χριστουγεννιάτικη προσφορά της otenet το ondsl kit!

Η ερώτηση είναι η εξής:Η προσφορά στο μηνιαίο πάγιο έιναι 14,9 ευρώ ή 12,5 ευρώ;;;Η κανονική τιμή είναι 20,5 ευρώ το μήνα!!!:ninja:

H Χριστουγενιάικη Προσφορά του Kit είναι: Προπληρώνεις 82 € για 4 μήνες και μετά τον 5ο μήνα έως και τον 12ο θα σου έρχεται λογαγιασμός 12,10€ .Μέσος όρος δηλαδή και για τους 12 μήνες 14,90€.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

29 του μήνα αγόρασα το οn dsl kit και ακομα περιμένω..

 

Ο Θεός ασ βάλει το χέρι του....

 

Και που θα σου ερθει θα πεταξεις απο τη χαρα σου με τις αστρονομικες

ταχυτητες της συνδεσης σου !! (καπου κοντα στο 1/3)

 

Εγγυημενη ομως απο τον ΟΤΕ !!!

 

Και μη τους κουραζετε με τηλεφωνα,διαμαρτυριες κλπ.

Και υπερωριες κανουν οι ανθρωποι για να μας προλαβουνε...

Και αναβαθμισεις κεντρων-συνδεσεων και DSLAM ... ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ!!

 

ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ!!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Και που θα σου ερθει θα πεταξεις απο τη χαρα σου με τις αστρονομικες

ταχυτητες της συνδεσης σου !! (καπου κοντα στο 1/3)

 

Εγγυημενη ομως απο τον ΟΤΕ !!!

 

Και μη τους κουραζετε με τηλεφωνα,διαμαρτυριες κλπ.

Και υπερωριες κανουν οι ανθρωποι για να μας προλαβουνε...

Και αναβαθμισεις κεντρων-συνδεσεων και DSLAM ... ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ!!

 

ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ!!!

 

Δεν ξέρω αν κάνουν υπερωρίες αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι συνολικά απ τα 5ή 6 δηκαιολογιτικά που στείλαμε έλεγαν ότι λείπυν 2(ενώ είχαν σταλεί όλα μαζί,ταυτότητα και λογαριασμό τηλ.δεν τα έβρισκαν)απ ότι έλεγαν.Χρειάστηκε να τα στείλουμε 3 φορές τη τελευταία φορά μάλιστα με εξτρά δικαιολογητικά και επείγον και τέτοια.Τους ρωτάω τώρα άλλες πόσες μέρες θα μας πάρει η σύνδεση και λένε 15 με 20 ανάλογα με το φόρτο εργασίας τους.

 

Όταν το αγόρασα μου είχαν πει απο 3 έως 15 μέρες θα συνδεθώ και μετά από 20 που πέρασαν μόλις βρέθηκαν τα δικαιολγητικά..

 

Άρα είμαστε στν αρχή ακόμα.

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάνουν υπερωρίες αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι συνολικά απ τα 5ή 6 δηκαιολογιτικά που στείλαμε έλεγαν ότι λείπυν 2(ενώ είχαν σταλεί όλα μαζί,ταυτότητα και λογαριασμό τηλ.δεν τα έβρισκαν)απ ότι έλεγαν.Χρειάστηκε να τα στείλουμε 3 φορές τη τελευταία φορά μάλιστα με εξτρά δικαιολογητικά και επείγον και τέτοια.Τους ρωτάω τώρα άλλες πόσες μέρες θα μας πάρει η σύνδεση και λένε 15 με 20 ανάλογα με το φόρτο εργασίας τους.

 

Όταν το αγόρασα μου είχαν πει απο 3 έως 15 μέρες θα συνδεθώ και μετά από 20 που πέρασαν μόλις βρέθηκαν τα δικαιολγητικά..

 

Άρα είμαστε στν αρχή ακόμα.

 

Ετσι απο περιεργια, μιας και εχω στειλει κι εγω πριν μια εβδομαδα ολα αυτα τα χαρτια που ζηταγανε (ημαρτον, ουτε σπιτι ν'αγοραζαμε...),

σε ενημερωσαν αυτοι οτι ελειπαν χαρτια η μετα απο καποιες μερες πηρες εσυ να δεις πως παει και σου το ανεφεραν τοτε ?

(Εγω πηρα προχθε και μου ειπαν οτι τα χαρτια ηρθαν οκ με το φαξ, προβλημα με τον ΟΤΕ δεν υπηρχε οποτε προχωραει κανονικα)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι απο περιεργια, μιας και εχω στειλει κι εγω πριν μια εβδομαδα ολα αυτα τα χαρτια που ζηταγανε (ημαρτον, ουτε σπιτι ν'αγοραζαμε...),

σε ενημερωσαν αυτοι οτι ελειπαν χαρτια η μετα απο καποιες μερες πηρες εσυ να δεις πως παει και σου το ανεφεραν τοτε ?

(Εγω πηρα προχθε και μου ειπαν οτι τα χαρτια ηρθαν οκ με το φαξ, προβλημα με τον ΟΤΕ δεν υπηρχε οποτε προχωραει κανονικα)

 

Στην αρχή τους έστειλα mail.

Mε ρωτούσαν τα στοιχεία που είχαν ήδη παραλάβει μέσω φαξ.

Οταν είδα ότι με mail den πρόκειται να συνενοηθούμε τους πήρα τηλ.

Άλλα με ρωτούσαν στα mail και άλλο ήταν το πρόβλημα(έλειπαν δικαολογητικά)το πώς δεν το γνωρίζω.Και αν δεν τους καλούσα θα περίμενα πολύ ακόμα.

Βλέπετε με τις αναβαθμίσεις που κάνουν δεν μπρούν να κάνουν τον κόπο ή δεν βρίσκουν το χρόνο να μας ενημερώσουν.

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και που θα σου ερθει θα πεταξεις απο τη χαρα σου με τις αστρονομικες

ταχυτητες της συνδεσης σου !! (καπου κοντα στο 1/3)

 

Εγγυημενη ομως απο τον ΟΤΕ !!!

 

Και μη τους κουραζετε με τηλεφωνα,διαμαρτυριες κλπ.

Και υπερωριες κανουν οι ανθρωποι για να μας προλαβουνε...

Και αναβαθμισεις κεντρων-συνδεσεων και DSLAM ... ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ!!

 

ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ!!!

 

Ποιο είναι δηλ. το ονομαστικο και ποιά τα KB που θα έχω στο downloading?(768)

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι δηλ. το ονομαστικο και ποιά τα KB που θα έχω στο downloading?(768)

 

Aυτο εξαρταται απο το ποσο στριμωγμα πεφτει στο DSLAM σου...αν ειναι τιγκα τοτε κλαφτα.

 

Επισης εξαρταται απο το αν εισαι κολοφαρδος...σαν κι εμενα που την 384 μου την αναβαθμισαν σε 2048 επειδη ειναι γκαου-μπιου. Εχει και τα καλα του ο ΟΤΕ :p :p (αν ειχα και συνδρομη απο την ΟΤΕnet στα 2048 θα ηταν ακομη καλυτερα).

 

Το κουλο της υποθεσης: ακομη και με γραμμη 2mbit δεν πιανω το φουλ της 768 πολλες φορες:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι απαραιτητα προβλημα Otenet, μπορει να ειναι απο που και ο τροπος που κατεβαζεις κατι.

Παλαιοτερα οταν ειχα γραμμη...αστα να πανε(40mbps μεσες ακρες real speed)

καταλαβαινες οτι το internet ειναι πολυ περιεργο.μπορει και να κατεβαζα κατι με λιγοτερα και απο 100 k/s ενω κανονικα θα επρεπε να βλεπω MB και οχι KB.

Τωρα, εαν ειναι τελειως πιταρισμενο το κεντρο σου, τοτε οκ, αλλα διαφορετικα....

Link to comment
Share on other sites

H Χριστουγενιάικη Προσφορά του Kit είναι: Προπληρώνεις 82 € για 4 μήνες και μετά τον 5ο μήνα έως και τον 12ο θα σου έρχεται λογαγιασμός 12,10€ .Μέσος όρος δηλαδή και για τους 12 μήνες 14,90€.

 

Σε ευχαριστώ connx!!!:D

Link to comment
Share on other sites

καμια καλή προσφορά πότε θα βγάλουν;;; :protest:

 

Ελα μου ντε... προς το παρων βιωνουμε τον απολυτο πατο στις ταχυτητες ... τι να περιμενουμε βεβαια adsl πανω σε χαλκο... μονο η ελλας το εκανε!!!:rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.

 

Αγόρασα ενα onDSL kit τών Αύγουστο τότε που που αν θυμάστε είχει βγεί η προσφορά 26e το μήνα για 1024. Τώρα βέβαια έχω 2mb, λόγω της αναβάθμισης.

 

Προχθές μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός (οι πρώτοι 4 μήνες προπληρωμένοι), και είδα οτι λέει 50e. Και διερωτώμαι.. γιατί; Κοιτάω τον λογαριασμό, αλλα δεν εξηγεί ακριβώς τι χρεώνεται...

 

θα τους πάρω τηλ, αλλα θα ήθελα τη γνώμη σας πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

καμια καλή προσφορά πότε θα βγάλουν;;; :protest:

 

Απο οτι γνωρίζω σύντομα θα βγάλουν νέες προσφορές

θα ρωτήσω τα παιδιά στην otenet που δουλεύουμε στο ίδιο κτήριο και θα σας πω από τρίτη..

Link to comment
Share on other sites

@pillottt90 Έχω την εντύπωση οτι είναι διπλός ο πρώτος λογαριασμός όπως κάνουν και στα συμβόλαια της κινητής. Αλλά πάρε καλού κακού στην εξυπηρέτηση πελατών για να ρωτήσεις. Κι εγώ τον περιμένω οσο νούπω αυτόν τον λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ρώτησα.

 

Η γραμμή μου ενεργοποιήθηκε στις 3 Αυγούστου. Έτσι μετά τους 4 προπληρωμένους μήνες, δηλ, απο τις 3 Δεκεμβρίου, χρεώνομαι στον λογαριασμό. Οι λογαριασμοί του ΟΤΕ βγαίνουν κάθε 1η του μηνός. Γιαυτό και δεν ήρθε λογαριασμός τον Δεκέμβρη, απλά βγήκε τον Ιανουάριο με χρωστούμενα απο τον Δεκέμβρη. Άρα είναι 30 μέρες + 27 μέρες.

 

Αν είχε ενεργοποιηθεί αργότερα η γραμμή, θα ήταν π.χ 30 + 15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι γνωρίζω σύντομα θα βγάλουν νέες προσφορές

θα ρωτήσω τα παιδιά στην otenet που δουλεύουμε στο ίδιο κτήριο και θα σας πω από τρίτη..

Kι εγώ εκεί δουλεύω, ακόμα δε ξέρουμε τίποτα άλλωστε εμείς δεν ενημερωνόμαστε ποτέ πριν βγει κάτι, υπάρχουν φορές που προσφορές τις μαθαίνουμε απο πελάτες. Προς το παρόν όσοι καλείται το τηλεφωνικό κέντρο προτιμήστε να καλέσετε πρωί ή μέχρι τις 4-5 το απόγευμα μιας και μετά τις γιορτές μετά τις 6 το απόγευμα χτυπάμε τρελλές αναμονές.

Το πρόβλημα με τα φαξ δυστυχώς οφείλεται στο fax server που υπάρχει και έτσι η κατασταση δυσκολεύει μιας και δε μπορούμε να ελέγξουμε άμεσα αν λάβαμε ενα φαξ ή όχι.

Οσον αφορά τις ταχύτητες μη παίρνετε γιατί δυστυχώς δε θα καταφέρεται κάτι η εντολή είναι συγκεκριμένη, βλάβη ο ΟΤΕ δέχεται μόνο με κάτώ από

15kb/s για 768

22kb/s για 1024

30kb/s για 2048

κάθε υψηλότερη ταχύτητα θεωρείται ικανοποιητική και αν δηλωθεί βλάβη απορρίπτεται απο τον οτε.

 

 

ΥΓ: Οσον αφορά το λογαριασμό μόνο αν αγορασθεί απο καταστημα του ΟΤΕ μπορεί να μπει μέσα στο λογαριασμό διαφορετικά έρχεται υποχρεωτικά ξεχωριστός λογαριασμός απο οτενετ

 

 

 

29 του μήνα αγόρασα το οn dsl kit και ακομα περιμένω..

 

Ο Θεός ασ βάλει το χέρι του....

 

Εξαρτάται και απο το πότε στάλθηκε στον ΟΤΕ, δε θέλω να σε πικράνω αλλά οι περισσότεροι πελάτες που στείλανε τα χαρτιά αυτη τη περίοδο λόγω ενός προβλήματος στο CRM του ΟΤΕ τα αιτήματα στάλθηκαν μετά τις 15 Γενάρη και φυσικά ποτέ δεν ενημερώνουμε γι΄αυτό. Αν θες στείλε pm να σου πω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...