Jump to content

Samsung Galaxy A7


truckman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,γνωριζει κανεις καποιο αξιοπιστο μαγαζι στο scroutz που να το εχει σε midnight black;ολα το εχουν σε ασπρο μονο!εχει κυκλοφορησει και σε αυτο το χρωμα φανταζομαι,εκτος και αν κανω λαθος.ευχαριστω

 

Καταρχην συγνώμη προς τους διαχειριστες για το δεύτερο συνεχόμενο μηνυμα. Το συγκεκριμένο κινητό έχει 2εκδοσεις με 2 διαφορετικούς επεξεργαστές; δηλαδή βλέπω στο bird phone ότι έχει ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας με exynos 5 Octa 5430,cortex A-15 & cortex A-7(1,8ghz & 1,3ghz) και στο phonearena κοιτάζοντας τα specs γράφει Qualcomm Snapdragon 615 8939 8-core,1500mhz,arm cortex A53-64 bit. Πιο από τα δύο είναι το σωστό; και αν ισχύουν και τα δύο πιο θεωρείται καλυτερο και φυσικά αξιόπιστο; ευχαριστώ πολύ

Edited by truckman
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχην συγνώμη προς τους διαχειριστες για το δεύτερο συνεχόμενο μηνυμα. Το συγκεκριμένο κινητό έχει 2εκδοσεις με 2 διαφορετικούς επεξεργαστές; δηλαδή βλέπω στο bird phone ότι έχει ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας με exynos 5 Octa 5430,cortex A-15 & cortex A-7(1,8ghz & 1,3ghz) και στο phonearena κοιτάζοντας τα specs γράφει Qualcomm Snapdragon 615 8939 8-core,1500mhz,arm cortex A53-64 bit. Πιο από τα δύο είναι το σωστό; και αν ισχύουν και τα δύο πιο θεωρείται καλυτερο και φυσικά αξιόπιστο; ευχαριστώ πολύ

Κοιτα από ότι ξέρω υπάρχουν δύο μοντέλα και αυτό με τον exynos είναι καλύτερο. ΑΛΛΆ ο exynos ειναι 32 bit και ο snapdragon 64 bit.

Αν κάποιος ξέρει αν τελικά ο snapdragon είναι καλύτερος παρακαλώ να το πει γιατί σκέφτομαι να αγοράσω και έχω το συγκεκριμένο smartphone.

Link to comment
Share on other sites

H διαφορα δηλαδη του 32bit με τα 64bit ποια θα ειναι;θα τρεχει καλυτερα τις εφαρμογες στο μελλον;γιατι απο τα λιγα που ξερω ολες οι εφαρμογες ειναι "γραμμενες" για 32 bit σωστα;και φυσικα για ποσο μεγαλο χρονικο διαστημα μιλαμε μεχρι να αρχισει να εφαρμοζετε πληρως ο επεξεργαστης των 64bit;παντως αν καταλαβα καλα ειναι ο ιδιος επεξεργαστης με του ALPHA.Ετσι απο περιεργεια και μονο ας μας πει καποιος κατοχος του alpha για την εμπειρια του με το κινητο με αυτον τον τυπο του επεξεργαστη,αν ειναι ευκολο φυσικα.Γιατι η διαφορα τιμης για το μοντελο με snapdragon & το μοντελο με Εxynos δεν την λες και αμελητεα,ξεκινα απο 360 ευρω περιπου στα scroutzoμαγαζα και στο birdphone 450 ευρω σταθερα.Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο seven spot το χει 360 € .Να το πάρω από κει λέτε ?

Ειναι καλα,σε σχεση με τα επωνυμα καταστηματα.Αμεση εξυπερετηση,εγω πηρα τηλεφωνο σε 2-3 ημερες με παραγγελια(απο Θεσσαλονικη τα φερνουν).Πηγαινε στο κοντινοτερο seven spot και παραγγειλε το αμα θελεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλα,σε σχεση με τα επωνυμα καταστηματα.Αμεση εξυπερετηση,εγω πηρα τηλεφωνο σε 2-3 ημερες με παραγγελια(απο Θεσσαλονικη τα φερνουν).Πηγαινε στο κοντινοτερο seven spot και παραγγειλε το αμα θελεις.

Για να μου βγει και πιο φθηνό λέω να πουλήσω κάτι κονσόλες, γιατί εκεί τις δέχονται .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει στο skroutz samsung galaxy A7 duos με 470 ευρώ.

 

Λέτε αξίζει; Βλέπω ότι έχει full hd οθόνη και αρκετά καλά specs.

 

Προς το παρον έχω ένα HTC One (M7) το οποίο είναι κομπλέ απλά αργεί πολύ με τα δεδομένα να φορτώσει σελίδες - δεν έχει 4G δυστυχώς όταν φοράει δύο κάρτες.

 

Επίσης, βρήκα ότι σε ξένα sites κυκλοφορεί και το Samsung Galaxy A5 σε dual sim.

 

Η άποψή σας;;

Καλησπέρα εχω το α5 σε dual sim και ειναι άψογο σε σκληρή επαγγελματική χρήση 3 λογαριασμούς e mail 100 mail τηλέφωνα viber τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει στο skroutz samsung galaxy A7 duos με 470 ευρώ.

 

Λέτε αξίζει; Βλέπω ότι έχει full hd οθόνη και αρκετά καλά specs.

 

Προς το παρον έχω ένα HTC One (M7) το οποίο είναι κομπλέ απλά αργεί πολύ με τα δεδομένα να φορτώσει σελίδες - δεν έχει 4G δυστυχώς όταν φοράει δύο κάρτες.

 

Επίσης, βρήκα ότι σε ξένα sites κυκλοφορεί και το Samsung Galaxy A5 σε dual sim.

 

Η άποψή σας;;

εχω το A7 duos 3 εβδομαδες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος φιλε μου δεν εχει κολλησει ποτε και ειναι αρκετα γρηγορο και πολυ λεπτο.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο galaxy A7 βγαίνει σε δύο εκδόσεις: CPU: Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 ή Exynos 5 Octa 5430

GPU: Adreno 405 ή Mali-T628 MP6

Ποια πιστευετε ότι είναι καλύτερη, γιατί θέλω να αγοράσω το τηλεφωνο ?

 

εχω το A7 duos 3 εβδομαδες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος φιλε μου δεν εχει κολλησει ποτε και ειναι αρκετα γρηγορο και πολυ λεπτο.

Να σε ρωτήσω κάτι ? Το καπάκι του A7 είναι επίσης μεταλλικό? Ποια έκδοση έχεις πάρει ?

Edited by m7ixalis
συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ψήνομαι να το πάρω αυριο θα παρακαλούσα για μια γρήγορη απάντηση.

Α. Υποστηρίζει usb otg?

Β. Έχει DLNA?

Γ. Η Ελληνική αντιπροσωπία αναγνωρίζει την εγγύηση

Ευχαριστώ

Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ευρωπαϊκό την αναγνωρίζει κανονικά.

Εμένα ήταν γαλλικό, είχα πάρει τηλέφωνο πριν το πάρω, έδωσα το imei στη Samsung και όλα ok

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο galaxy A7 βγαίνει σε δύο εκδόσεις: CPU: Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 ή Exynos 5 Octa 5430

GPU: Adreno 405 ή Mali-T628 MP6

Ποια πιστευετε ότι είναι καλύτερη, γιατί θέλω να αγοράσω το τηλεφωνο ?

 

 

Να σε ρωτήσω κάτι ? Το καπάκι του A7 είναι επίσης μεταλλικό? Ποια έκδοση έχεις πάρει ?

 

εχω παρει την duos και το καπακι πισω ειναι μεταλλικο. :-)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω τα πολύ λίγα παράπονα που έχω με το A7 DUOS:

1) Δεν δέχεται δικό μου ringtone για γενικό ήχο κλήσης (για μεμονωμένη επαφή κανένα πρόβηλμα). Έχω δοκιμάσει mp3, wma, ogg, wav κλπ. Με την εφαρμογή Zedge έλυσα το πρόβλημά μου, αλλά μετά από μία επανεκκίνηση ξαναχάλασαν όλα :(

2) Πού και πού η 2η SIM τρώει άκυρο, και ενώ δείχνει ότι έχει σήμα, δεν παίζουν ούτε voice ούτε data. Μόνο κλήσεις SOS. Η λύση είναι είτε απενεργοποίηση και ξαναενεργοποίηση της SIM, είτε ενεργοποίηση λειτουργίας πτήσης και ξανααπενεργοποίησή της, είτε επανεκκίνηση του κινητού. Και αυτά πάλι δεν είναι απόλυτα. Το ίδιο πρόβηλμα έχω δει και σε 2 Galaxy Young DUOS. Δεν ξέρω τι φταίει. Φταίει η Samsung; Μήπως βάζω καμία εφαρμογή που το τρελαίνει; Δεν ξέρω, και θα ήθελα να μάθω αν το παθαίνει και κάποιος άλλος.

-------------------------------------

Και για να μην αφήνω χρωστούμενα:

 

Όσο για τα σφραγισμένα κουτιά... κάποια κινητά απαιτούν να δουλευτούν λίγα λεπτά στην χώρα για την οποία προορίζονται, και μετά μπορούν να πάνε όπου θέλουμε. Αυτό είναι σημαντικό να το ξέρουμε, για να μην βρεθούμε προ εκπλήξεως όταν θα δούμε ένα κουτί μη-σφραγισμένο (Φυσικά δεν λέω ότι θα τα βλέπουμε ανοιχτά και θα λέμε "όλα καλά, το άνοιξαν για αυτό...").

 

Αυτό που γράφεις σχετικά με τα "μη σφραγισμένα κουτιά" , δεν ισχύει. Όλες οι συσκευές διατίθενται στην αγορά σφραγισμένες με ταινίες ασφαλείας και μάλιστα, όσο αφορά ειδικά τα samsung, υπάρχει αυτοκόλλητο στο εξωτερικό μέρος της συσκευασίας, με σαφή οδηγία του κατασκευαστή προς τους καταναλωτές, για την μη παραλαβή του προϊόντος αν δουν παραβιασμένες τις ταινίες ασφαλείας (οπότε, καταλαβαίνεις...).

Μια συσκευασία μπορεί να έχει ανοιχθεί για διάφορους λόγους, από το να αλλάξει "κάποιος στο ενδιάμεσο" το λογισμικό της συσκευής, μέχρι και το να είναι επιστρεφόμενο προϊόν από προηγούμενο αγοραστή. Πάντως σίγουρα όχι για να γίνει έλεγχος από την εκάστοτε αντιπροσωπεία.

Ενημερωτικά αυτό και για αποφυγή λανθασμένων πληροφοριών προς τους υποψήφιους αγοραστές.

 

Τέλος για το θέμα των μη σφραγισμένων κουτιών ισχύουν ΑΚΡΙΒΩΣ αυτά που ανέφερε ο truckman...

 

Σχετικά τα παραπάνω:

1) Φίλε truckman δεν μίλησα πουθενά για έλεγχο αντιπροσωπείας.

2) Όσο για το γεγονός του ότι με κατατάξατε στους παραπληροφοριοδότες, σας επισυνάπτω ένα από τα χαρτιά που είχε μέσα το κουτί:

 

+1 από τα πολλά σχετικά link: http://www.gsmarena.com/european_samsung_galaxy_s5_is_also_regionlocked-news-8273.php

Link to comment
Share on other sites

@AndroidNewbie

Στο τελευταίο σκέλος του μηνύματος σου που παραθέτεις απάντηση μου, ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο με τον οποίο προσπαθείς να αποδείξεις τη δική σου εκδοχή.

1) Σου εξήγησα τι συμβαίνει και τι ισχύει με τις ανοικτές συσκευασίες και αυτό δεν αλλάζει. Με ένα απλό τηλεφώνημα στην αντιπροσωπεία θα σου επιβεβαιώνουν τα λεγόμενα μου. Οποιοδήποτε άλλο σενάριο είναι για να πείσεις τον εαυτό σου ότι όλα ήταν σωστά. που σου έδωσαν ανοικτή συσκευασία. ΔΕΝ ήταν!

2) Είναι γνωστό ότι από το note 3 και μετά οι περισσότερες συσκευές είναι region lock.. Ε ,και;;

Σε ενημέρωσε ο πωλητής ότι η συσκευή δεν προορίζεται για Ευρώπη και θα πρέπει να την ενεργοποιήσει αυτός ζητώντας την άδεια σου;

Φαντάζομαι πως ΟΧΙ, μια και δεν ανέφερες κάτι τέτοιο.

Μπορείς να αποδείξεις ότι μια τέτοια συσκευή που παραδίδεται με κομμένες σφραγίδες δεν είναι επιστρεφόμενη από άλλον αγοραστή ο οποίος είτε διαπίστωσε κάποιο ελάττωμα, είτε δεν του άρεσε κάτι και την γύρισε πίσω.; ΔΕΝ μπορείς να το αποδείξεις από την στιγμή που δεν έχεις κάνει το πρώτο άνοιγμα εσύ.

Θα το πω ακόμη μια φορά : υπάρχει στο εξωτερικό της συσκευασίας αυτοκόλλητο με ευκρινή και ξεκάθαρη υπόδειξη του κατασκευαστή προς τον τελικό καταναλωτή, για την μη αποδοχή του προϊόντος σε περίπτωση που διαπιστώσει παραβιασμένες ταινίες ασφαλείας. Από ότι καταλαβαίνεις τα πράγματα είναι πολύ απλά και ξεκάθαρα και δεν νομίζω ότι χρήζει το θέμα περεταίρω συζήτησης.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

@AndroidNewbie

Στο τελευταίο σκέλος του μηνύματος σου που παραθέτεις απάντηση μου, ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο με τον οποίο προσπαθείς να αποδείξεις τη δική σου εκδοχή.

1) Σου εξήγησα τι συμβαίνει και τι ισχύει με τις ανοικτές συσκευασίες και αυτό δεν αλλάζει. Με ένα απλό τηλεφώνημα στην αντιπροσωπεία θα σου επιβεβαιώνουν τα λεγόμενα μου. Οποιοδήποτε άλλο σενάριο είναι για να πείσεις τον εαυτό σου ότι όλα ήταν σωστά. που σου έδωσαν ανοικτή συσκευασία. ΔΕΝ ήταν!

2) Είναι γνωστό ότι από το note 3 και μετά οι περισσότερες συσκευές είναι region lock.. Ε ,και;;

Σε ενημέρωσε ο πωλητής ότι η συσκευή δεν προορίζεται για Ευρώπη και θα πρέπει να την ενεργοποιήσει αυτός ζητώντας την άδεια σου;

Φαντάζομαι πως ΟΧΙ, μια και δεν ανέφερες κάτι τέτοιο.

Μπορείς να αποδείξεις ότι μια τέτοια συσκευή που παραδίδεται με κομμένες σφραγίδες δεν είναι επιστρεφόμενη από άλλον αγοραστή ο οποίος είτε διαπίστωσε κάποιο ελάττωμα, είτε δεν του άρεσε κάτι και την γύρισε πίσω.; ΔΕΝ μπορείς να το αποδείξεις από την στιγμή που δεν έχεις κάνει το πρώτο άνοιγμα εσύ.

Θα το πω ακόμη μια φορά : υπάρχει στο εξωτερικό της συσκευασίας αυτοκόλλητο με ευκρινή και ξεκάθαρη υπόδειξη του κατασκευαστή προς τον τελικό καταναλωτή, για την μη αποδοχή του προϊόντος σε περίπτωση που διαπιστώσει παραβιασμένες ταινίες ασφαλείας. Από ότι καταλαβαίνεις τα πράγματα είναι πολύ απλά και ξεκάθαρα και δεν νομίζω ότι χρήζει το θέμα περεταίρω συζήτησης.

Έλεγα να μην γράψω τίποτε μια που αναστατώνω μερικούς, αλλά ίσως δεν είναι και τόσο κακό να απολογηθώ:

1) Παραδέχομαι ότι ανέφερα τον όρο "σφραγισμένο κουτί" χωρίς να ερμηνεύσω τι εννοούσα. Υπάρχουν κουτιά που φαινομενικά είναι σφραγισμένα, αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι. Πχ, σε αυτό που πήρα εγώ, από όσο καταλαβαίνω το αυτοκόλλητο δεν ήταν το πρώτο που έμπαινε. Γενικά ο καθένας σήμερα μπορεί να τυπώσει ένα αυτοκόλλητο, ή να βάλει απ'έξω ένα ωραίο σελοφάν και να το δίνει για σφραγισμένο. Και επειδή υπάρχει πλούσια διάθεση για πετροβόλημα, διευκρινίζω το αυτονόητο, ότι ΔΕΝ λέω πώς κανείς δεν μπορεί να πάρει χαμπάρι αν είναι μαμίσιο το αυτοκόλλητο.

 

2) Το να μου γράφεις "Οποιοδήποτε άλλο σενάριο είναι για να πείσεις τον εαυτό σου ότι όλα ήταν σωστά. που σου έδωσαν ανοικτή συσκευασία" την στιγμή που δεν είχα γράψει ότι πήρα ανοιχτή συσκευασία πώς να το εκλάβω; Καλοπροαίρετα; Απλά το φαντάστηκες όπως φαντάστηκες και το παρακάτω:

 

3)

Σε ενημέρωσε ο πωλητής ότι η συσκευή δεν προορίζεται για Ευρώπη και θα πρέπει να την ενεργοποιήσει αυτός ζητώντας την άδεια σου;

Φαντάζομαι πως ΟΧΙ, μια και δεν ανέφερες κάτι τέτοιο.

Πιστεύω πως θα ήταν πιο σωστά γραμμένο ως εξής:
"ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ πως όχι".

Ο πωλητής μου ανέφερε ότι ακριβώς ότι το μοντέλο δεν προορίζεται για Ευρώπη και ως εκ τούτου έχει ανοιχτεί για να ενεργοποιηθεί.

 

4)

Είναι γνωστό ότι από το note 3 και μετά οι περισσότερες συσκευές είναι region lock.. Ε ,και;;
Σαν moderator και πιο γνώστης από εμένα, θα μπορούσες τουλάχιστον να σχολιάσεις και κάτι πιο ουσιαστικό αντί να κατηγορείς. Δηλαδή ενώ εγώ (σαν πρωτάρης αν θες) ανέφερα το "πρόβλημα" με το region lock, ότι δηλαδή οι πηγές μου αναφέρουν ότι όντως πρέπει να γίνει ενεργοποίηση συσκευής σε άλλη χώρα, και κατά συνέπεια μου ακούγεται λογικό ένα κινητό να έχει ανοιχτεί για αυτό, εσύ αρκείσαι να πεις "Ε ,και;;".

 

 

Τέλος, νομίζω ότι όλα μου τα post, ακόμη και το ψευδώνυμό μου, υποδείκνυαν ένα μη-αλαζονικό και μη-ξερολιστικό ύφος, αλλά κατάθεση απόψεων/γνώσεων. Λυπάμαι πραγματικά που αναγκάστηκα να γράψω σε τέτοιο ύφος και ζητώ συγνώμη για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

@AndroidNewbie

Πριν γράφεις μυνήματα με υφάκι και ασυναρτησίες, καλά θα είναι να διαβάζεις και να κατανοείς τα αρχικά σου γραφόμενα.

Το αρχικό σου ποστ ήταν αυτό :

Πήρα το Duos από Bestprice-μάγαζο. Το skroutz δεν το είχε. Επειδή το κινητό ΔΕΝ προορίζεται για Ευρώπη, η εγγύηση που μου δόθηκε ήταν εγγύηση καταστήματος.

 

Όσο για τα σφραγισμένα κουτιά... κάποια κινητά απαιτούν να δουλευτούν λίγα λεπτά στην χώρα για την οποία προορίζονται, και μετά μπορούν να πάνε όπου θέλουμε. Αυτό είναι σημαντικό να το ξέρουμε, για να μην βρεθούμε προ εκπλήξεως όταν θα δούμε ένα κουτί μη-σφραγισμένο (Φυσικά δεν λέω ότι θα τα βλέπουμε ανοιχτά και θα λέμε "όλα καλά, το άνοιξαν για αυτό...").

 

Στο οποίο μας κάνεις διάλεξη και υπόδειξη για τα μη σφραγισμένα κουτιά!!

Η απάντηση μου ήταν αυτή :

Αυτό που γράφεις σχετικά με τα "μη σφραγισμένα κουτιά" , δεν ισχύει. Όλες οι συσκευές διατίθενται στην αγορά σφραγισμένες με ταινίες ασφαλείας και μάλιστα, όσο αφορά ειδικά τα samsung, υπάρχει αυτοκόλλητο στο εξωτερικό μέρος της συσκευασίας, με σαφή οδηγία του κατασκευαστή προς τους καταναλωτές, για την μη παραλαβή του προϊόντος αν δουν παραβιασμένες τις ταινίες ασφαλείας (οπότε, καταλαβαίνεις...).

Μια συσκευασία μπορεί να έχει ανοιχθεί για διάφορους λόγους, από το να αλλάξει "κάποιος στο ενδιάμεσο" το λογισμικό της συσκευής, μέχρι και το να είναι επιστρεφόμενο προϊόν από προηγούμενο αγοραστή. Πάντως σίγουρα όχι για να γίνει έλεγχος από την εκάστοτε αντιπροσωπεία.

Ενημερωτικά αυτό και για αποφυγή λανθασμένων πληροφοριών προς τους υποψήφιους αγοραστές.

 

η οποία προφανώς δεν σε άφησε ικανοποιημένο και αρχίζεις στη συνέχεια να γράφεις τα "δικά σου" με μια ακατανόητη εμμονή.

 

Γράφεις στο τελευταίο σου ποστ ότι η συσκευή σου ΔΕΝ ήταν σφραγισμένη μια και είχε δεύτερο "μαϊμού" αυτοκόλλητο και γυρνάς στη συνέχεια να μου "την πείς" πώς φαντάστηκα εγώ ότι η συσκευή σου δεν ήταν σφραγισμένη. Έλα τώρα, υποτιμάς την νοημοσύνη μου όπως και των άλλων μελών. Με τόσο σθένος που αγωνίζεται να δείξεις ότι ένα κουτί με παραβιασμένες ασφάλειες είναι φυσιολογικό και φέρνεις και σαν απόδειξη ένα χαρτί που αναγράφει για το region lock, μόνο κάποιος χαζός δεν μπορεί να καταλάβει ότι η συσκευασία που πήρες δεν ήταν εργοστασιακά σφραγισμένη και το επιβεβαιώνεις κι εσύ στο τελευταίο πόστ σου.

 

Σου είχα γράψει ότι "προφανώς δεν σε ρώτησε ο πωλητής αν θέλεις να ανοίξει το κουτί και να ενεργοποιήσει τη συσκευή με την άδεια σου ΓΙΑΤΊ ΔΕΝ ΕΊΧΕΣ ΑΝΑΦΈΡΕΙ ΚΆΤΙ ΤΈΤΟΙΟ".

Είχες γράψει εσύ πουθενά κάτι τέτοιο στα προηγούμενα μυνήματα σου και δεν το είδα?!?!? Τώρα το γράφεις προσπαθώντας να το μαζέψεις και μάλιστα με ειρωνικό τρόπο!

 

Τέλος σου έγραψα για το region lock που έφερες ως δικαιολογία για το άνοιγμα της συσκευασίας "Ε,και?" και συνεχίζω να το λέω, Ε,ΚΑΙ ??

Ποιός σου είπε εσένα και που το είδες γραμμένο ότι κάθε συσκευή που είναι region lock θα πρέπει να την ανοίγει αυθαίρετα ο κάθε πωλητής δείχνοντας σαν δικαιολογία το χαρτί που γράφει για το region lock???

 

Τώρα, επειδή δεν έχω σκοπό να το κάνουμε chat με αυτήν την υπόθεση μια και σου εξήγησα το τι ισχύει και είναι η τρίτη φορά που σου απαντώ, θα σε παρακαλέσω να μην υπάρξει συνέχεια εδώ γιατί το θέμα κούρασε και γεμίζει το topic με ανούσια μυνήματα. Αν θέλεις να με ρωτήσεις κάτι άλλο μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου με πμ.

Επίσης θα σε παρακαλέσω να προσέξεις μελλοντικά το ύφος των γραφομένων σου γιατί ειρωνικές και εριστικές συμπεριφορές δεν αρμόζουν στο παρόν φόρουμ και απαγορεύονται από τους Ο.Π.Χ.

 

Συνεχίζουμε στα περί της συσκευής....

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν υποστηρίζει την συσκευή μας το Samsung smart view 2 για σύνδεση με samsung smart tv. .? Δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση. ..δεν υποστηρίζει την συσκευή μου λέει στο μάρκετ ...Α7 με 4.4.4. ...:(

Με screen mirroring όλα οκ φυσικά. ...

Edited by BOST
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω τα πολύ λίγα παράπονα που έχω με το A7 DUOS:

1) Δεν δέχεται δικό μου ringtone για γενικό ήχο κλήσης (για μεμονωμένη επαφή κανένα πρόβηλμα). Έχω δοκιμάσει mp3, wma, ogg, wav κλπ. Με την εφαρμογή Zedge έλυσα το πρόβλημά μου, αλλά μετά από μία επανεκκίνηση ξαναχάλασαν όλα :(

Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

 

Νομίζω ότι το παραπάνω εντάσεται σε ένα γενικότερο πρόβλημα που σχετίζεται με τα media, πιο συγκεκριμένα με ένα ενδεχόμενο μη-σκανάρισμα τους από την συσκευή.

Αυτό το υποθέτω λόγω του ότι το πρόγραμμα μουσικής δεν βρίσκει ποτέ κανένα μουσικό αρχείο στη συσκευή (μόνο κάποια φορά νομίζω είχε βρει κάτι λίγα, αλλά μετά χάθηκαν και αυτά). Το ίδιο βλέπω και στον μαμίσιο file browser. Παρόμοιες συμπεριφορές βλέπω και με τις εικόνες. Πχ η συλλογή εικόνων δεν βρίκει τίποτε.

 

Έψαξα να βρω πουθενά καμιά ρύθμιση για το ζήτημα αλλά τίποτε...

 

2) Πού και πού η 2η SIM τρώει άκυρο, και ενώ δείχνει ότι έχει σήμα, δεν παίζουν ούτε voice ούτε data. Μόνο κλήσεις SOS. Η λύση είναι είτε απενεργοποίηση και ξαναενεργοποίηση της SIM, είτε ενεργοποίηση λειτουργίας πτήσης και ξανααπενεργοποίησή της, είτε επανεκκίνηση του κινητού. Και αυτά πάλι δεν είναι απόλυτα. Το ίδιο πρόβηλμα έχω δει και σε 2 Galaxy Young DUOS. Δεν ξέρω τι φταίει. Φταίει η Samsung; Μήπως βάζω καμία εφαρμογή που το τρελαίνει; Δεν ξέρω, και θα ήθελα να μάθω αν το παθαίνει και κάποιος άλλος.
Αυτό για την ώρα λύθηκε, βάζοντας την δεύτερη κάρτα σε λειτουργία WCDMA/GSM, αντί για LTE/WCDMA/GSM που είχα. Την 1η κάρτα την έχω σε GSM δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

η 5.0.2 ποτε θα ερθει για την συσκευη μας ξερει κανεις;
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κατεβάζω update 850mb!!!

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι ειναι 879,18?

Μάλλον το δικό σου είναι branded και έχει και εξτρά εφαρμογές του παρόχου μέσα.

Δεν πρόκειται για κάτι ανησυχητικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...