Jump to content

Samsung Galaxy A7


truckman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την lollipop....
Μα την 5.0.2 την εχουμε παρει εδω και αρκετο καιρο σιγουρα πανω απο μηνα Edited by np91
Link to comment
Share on other sites

Καλό απογευμα σε ολους .θα ηθελα να ρωτισω αν της κάρτες της δουλεύουμε και της δυο 4g ή την μια .Ευχαριστω για το χρονο σας
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνομαι για συσκευή και ψήνομαι και για τη συγκεκριμένη, σε σχέση με νότε 4, έχει πολλή διαφορά στην απόδοση σε καθημερινή χρήση; Γενικά με νοιάζει να έχει δυνατό ακουστικό/ηχείο, για σερβάρισμα στο ίντερνετ, κανά βιντεάκι και κανά δωρεάν παιχνιδάκι. Αξίζει στα λεφτά που έχει τώρα πιστεύετε; Το μόνο που με προβληματίζει κάπως είναι που δεν έχει notification led, αλλά οκ, αν σε όλα τα άλλα είναι καλή συσκευή και αξίζει τα λεφτά της, το παραβλεπουμε, για πείτε γνώμες εσείς οι κάτοχοι. :)
Link to comment
Share on other sites

Αλλο note 4 κι άλλο το a7.

Σίγουρα το note είναι αρκετά καλύτερό όμως και το a είναι ενα πάρα πολύ καλό κινητό,θα σε καλύψει σίγουρα σε αυτά πού ζητάς.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για να μου βγει και πιο φθηνό λέω να πουλήσω κάτι κονσόλες, γιατί εκεί τις δέχονται .

 

 

Πόσο αξιοπιστα ειναι τα seven spots ? Πριν 2χρ πηρα το galaxy s3 κ στην πρωτη αναβαθμιση εβγαλε προβλημα στο λεξικο εχασε κατω στο πληκτρο space τα βελακια που κανουν δεξια αριστερα για να αλλαζεις γλωσσα, το πηγα στο Γερμανο κ οταν του ειπα απο που το πηρα, γελασε ειρωνικα (βεβαια το προβλημα δε διορθωθηκε ποτε, απλα κατεβασα αλλο keyboard)

Επειδη θελω να παρω το Α7 τα φοβαμαι λιγο τα seven γιαυτο το λογο . Ερχονται οντως με το σημα EU ή ειναι εισαγωγη παραεισαγωγη οπως μου ειπε καποιος υπαλληλος απο τα public σημερα το πρωι που τον ρωτησα για το Α7 κ μου ειπε πως η samsung επισημα λεει ΔΕ θα το φερει στην Ελλαδα κ ολα τα κινητα ειναι εισαγωγη παραεισαγωγη.Sorry για το μακροσκελες μηνυμα, ελπιζω καποιος να μου λυσει τις αποριες μου. Ευχαριστώ.:blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ερχονται οντως με το σημα EU ή ειναι εισαγωγη παραεισαγωγη οπως μου ειπε καποιος υπαλληλος απο τα public σημερα το πρωι που τον ρωτησα για το Α7 κ μου ειπε πως η samsung επισημα λεει ΔΕ θα το φερει στην Ελλαδα κ ολα τα κινητα που κυκλοφορουν ειναι εισαγωγη παραεισαγωγη. Επισης καποιο αξιοπιστο σκρουτζομαγαζο αν εχετε να μου προτεινετε θα με βοηθουσατε πολυ..ή κ ακομα αν ειναι αξιοπιστα τα seven spots? Ελπιζω καποιος να μου λυσει τις αποριες μου. Ευχαριστώ.

 

Μπορεί και καθόλου.

 

Προσωπικά το πήρα από Skroutzoμάγαζο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Ουσιαστικά στο μέγεθος του Note 4 αλλά αισθητά πιο ελαφρύ και πραγματικά γρήγορο (Antutu score: 49.000)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας παιδιά,μήπως γνωρίζετε καμία αξιόπιστη εφαρμογή ενίσχυσης του ήχου κλήσης στο κινητό μας;;και αν γνωρίζετε με πιο τρόπο μπορούμε να το ρυθμίσουμε να ξεκινά από την αρχή ο ήχος κλήσης και όχι σταδιακά ή αν υπάρχει κάποια εφαρμογή για αυτό;έχω χάσει αρκετές κλήσεις από αυτό το μοναδικό μειονέκτημα της συσκευής!!!
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκινά κανονικά ο ήχος δοκίμασε το Disable Increasing Ring απο το play store .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring&hl=el

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας !! Είμαι καινούργια στο forum και επειδή μου χάλασε το κινητό μου , κάνω μια έρευνα αγοράς για να πάρω ένα καλό κινητό!! Είμαι όμως σε δίλημμα... Να πάρω το Α7 ή το S5 ; Διαβάζω τα χαρακτηριστικά και των δύο, καταλαβαίνω κάποιες διαφορές που έχουν, αλλά δεν ειμαι σίγουρη ποιο απο τα δύο τελικά να διαλέξω. Δεν το θέλω για άκρως επαγγελματική χρήση. Το θέλω για e- mail , networking, αλλα δεν θέλω να κολλάει και σε 6 μήνες να έχω μετανιώσει για την επιλογή που έκανα! Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει να αποφασίσω!! Ευχαριστωωωωωω!!! :) Edited by Vbarbara
Link to comment
Share on other sites

@Vbarbara

Καλησπέρα ,καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θέμα ωστε να μην εισαι off topic .

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας !! Είμαι καινούργια στο forum και επειδή αν ειχε 250-270 τοτε οκ..ου χάλασε το κινητό μου , κάνω μια έρευνα αγοράς για να πάρω ένα καλό κινητό!! Είμαι όμως σε δίλημμα... Να πάρω το Α7 ή το S5 ; Διαβάζω τα χαρακτηριστικά και των δύο, καταλαβαίνω κάποιες διαφορές που έχουν, αλλά δεν ειμαι σίγουρη ποιο απο τα δύο τελικά να διαλέξω. Δεν το θέλω για άκρως επαγγελματική χρήση. Το θέλω για e- mail , networking, αλλα δεν θέλω να κολλάει και σε 6 μήνες να έχω μετανιώσει για την επιλογή που έκανα! Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει να αποφασίσω!! Ευχαριστωωωωωω!!! :)

 

S5 χωρίς σκεψη.. Ηθελα κ γω να παρω το Α7, μα κοστιζει για αυτα που σου δινει αν ειχε 250-270 οκ κ δε ξερω κατα ποσο καλο κινητο βγαινει ,

μιας κ η samsung δε το χει εισαγει επισημα στην Ελλαδα ακομα. Με τα λεφτα του Α7 υπαρχει το LG G3 ιδια οθονη πολυ καλύτερο κινητο σε ολα. Αυτα μου χαν πει κ μενα για το Α7 κ επειδη ηθελα να διαθεσω ενα καλο ποσο,εβαλα 100€,παραπανω κ τουλάχιστον πηρα κινητο! ( κατεληξα στο S6. ) Η σειρα Alpha γενικοτερα δε συγκρινεται με τη δοκιμασμενη S. Ελπίζω να βοηθησα..

Link to comment
Share on other sites

S5 χωρίς σκεψη.. Ηθελα κ γω να παρω το Α7, μα κοστιζει για αυτα που σου δινει αν ειχε 250-270 οκ κ δε ξερω κατα ποσο καλο κινητο βγαινει ,

μιας κ η samsung δε το χει εισαγει επισημα στην Ελλαδα ακομα. Με τα λεφτα του Α7 υπαρχει το LG G3 ιδια οθονη πολυ καλύτερο κινητο σε ολα. Αυτα μου χαν πει κ μενα για το Α7 κ επειδη ηθελα να διαθεσω ενα καλο ποσο,εβαλα 100€,παραπανω κ τουλάχιστον πηρα κινητο! ( κατεληξα στο S6. ) Η σειρα Alpha γενικοτερα δε συγκρινεται με τη δοκιμασμενη S. Ελπίζω να βοηθησα..

 

Βοήθησες πολύ!!! Και σε ευχαριστω!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, το πήρε ενας φίλος αυτό με την μονή κάρτα σε πολυ καλή τιμή, 320 ευρω και μάλλον θα το χτυπησω και εγω. Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι ενώ κυκλοφορεί αρκετά μεγάλο διάστημα δεν το εχουν φέρει οι μεγάλες αλυσίδες πάρα μονο τα μαγαζιά στο skroutz.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά κοιτάω το συγκεκριμένο κινητό για την κοπέλα μου. Την ενδιαφέρουν κυρίως οι φωτογραφίες (πισινή και μπροστινή κάμερα (έχει η μπροστινή φλας ? εννοώ να ασπριζει πχ η οθόνη για να φαίνεται καλύτερα η εικόνα στο σκοτάδι)) και από κει και πέρα νορμάλ χρήση τηλεφώνου και καμια εφαρμογούλα απλή (browsing, facebook κτλπ). Από μπαταρία πώς πάει ? Επίσης μια ερώτηση για το Duos αν το έχει κανένας. Μπορεί αν δεχτεί και 2η sim και κάρτα μνήμης SD ή μόνο μία απ'τις δύο ? Γενικότερα για τα δίκαρτα κινητά, υπάρχει κάποιο που να δέχεται και 2η κάρτα sim και κάρτα μνήμης ? Γιατί μερικά που χάζεψα όλα έλεγαν ότι δέχονται μία απ'τις δύο. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα και απο μενα σε ολους.

Σκεφτομαι να αγπρασω αυτο το κινητο αλλα το ψαχνω κιολας.Εχει δυο εκδοσεις εκ των οποιων η Α700f ειναι λιγο καλυτερη στους επεξεργαστες! Ειναι και οι 2 εκδοσεις 64bit? Επισης αν πχ η μπαταρια χαλασει αλλαζεται? Ρωταω γιατι ειναι μη αποσπωμενη. . .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα.Σημερα το πηρα και εγω σε μαυρο.Απλα πανεμορφο,ελαφρυ,φανταστικη οθονη,μπαταρια θα δουμε,ειναι στην 2η φορτιση.Απο αναμονη λενε οτι ειναι καλυτερη απο το 5ρι.ειδομεν
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παίδες το έχει rootάρει κανείς; Παίζει καμιά ενδιαφέρουσα έκδοση; Το έχω ένα χρόνο και νομίζω πως ήρθε η ώρα, μια που έχει αρχίσει να σέρνεται κιόλλας...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το a7 το new edition 2016 πότε θα κυκλοφορήσει Ελλάδα? Παρατήρησα ότι σε κάποιες ευρωπαϊκές χώρες έχει κυκλοφορήσει. Ενδιαφέρομαι πολύ για το συγκεκριμένο κινητό και με ενδιαφέρει αυτό το οποίο θα φορά τον exynos 7580. Επίσης ξέρουμε εαν η Samsung θα το φέρει Ελλάδα-Ευρώπη με τον exynos ή τον snap;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Χλωμο να ερθει στα μεγαλα μαγαζια.Μαλλον στα Σκρουτζαδικα οπως του 2015 το 7αρι
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Χλωμο να ερθει στα μεγαλα μαγαζια.Μαλλον στα Σκρουτζαδικα οπως του 2015 το 7αρι

 

Μα φυσικά και δεν με απασχολεί το να το πάρω απο μεγάλο μαγαζί, άλλωστε το πρώτο πράγμα που κάνω στα κινητα μου,ειναι να τα ρουτάρω.εγω εχω απορία ΠΟΤΕ θα έρθει γενικά Ελλάδα, έστω και στα σκρουτζομάγαζα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν κρινω απο τον7αρι του 15 που εχω τωρα,ειχε ερθει λιγο αργοτερα απο το 5αρι.Λογικα προς μαιο θα το δουμε...εγω θα περιμένω του 2017...εκτως να γινει κανενα θαυμα και δω το Νοτε6 τον σεπτεμβρη και με ραδιο...αλλα πουυυ:-)))
Link to comment
Share on other sites

Αν κρινω απο τον7αρι του 15 που εχω τωρα,ειχε ερθει λιγο αργοτερα απο το 5αρι.Λογικα προς μαιο θα το δουμε...εγω θα περιμένω του 2017...εκτως να γινει κανενα θαυμα και δω το Νοτε6 τον σεπτεμβρη και με ραδιο...αλλα πουυυ:-)))

 

Να σαι καλά φιλε μου! Το περιμμένω το συγκεκριμένο. πολυ καλή επιλογή είναι και το a5(2016), απλώς λέω να ανέβω για πρώτη φορά στις ίντσες, και αναμένεται και με ράδιο αλλά και με αξιοπρεπής μπαταρία (3,300 mAh), και φυσικά κάποια στάνταρ premium χαρακτηριστικά(fast charging, fingerprint).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.το κακο των 2016 Α ειναι οτι είναι σαφως βαρυτερα και παχυτερα απο το 7αρι που εχω τωρα που ειναι παναλαφρο και φλιδα.Μην πολυκοιτας την μπαταρια.Και στο δικο μου με 2600 βγαζει 1.5 με 2 ημερες....και πανω απο 500 ευρω να το περιμενεις.όσο εκανε και του 15 οταν ηρθε....Απο εκει και περα ζυγιζεις και προχωρας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...