Jump to content

DSLnet by Vivodi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,θελω να ρωτησω κατι..μενω νεα σμυρνη και εδω δεν εχει δικο της κομβο η vivodi.ενδιαφερομαι για την adsl 256/128.δεν πολυκαταλαβα αυτα που γραφει στο site,μπορει καποιος να μου πει ακριβως τι θα πληρωνω καθε μηνα στην vivodi και τι στον οτε?επισης μπορω να επιλεξω να μην πληρωνω τιποτε στον οτε(εκτος απο το τελος ενεργοποιησης) και να πληρωνω μονο στην vivodi?

thanks:-)))

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλο ε????????? :p :p :p

Γιατί το βρίσκεις αστείο; υπάρχουν πολλοί που προτιμούν να πληρώνουν λιγότερα χρήματα για internet (πχ απο 31,90 σε 23,80). Δε νοιάζονται όλοι να κατεβάζουν ταινίες σε πιο γρήγορες ταχύτητες. Προσωπικά προτιμώ να μου μένουν στην τσέπη 8 ευρώ περισσότερα το μήνα. Ο λόγος που έβαλα 256 adsl ήταν να γλιτώσω τη χρονοχρέωση, τις κλήσεις PSTN αλλά και να έχω ενα αξιοπρεπές browsing και κανένα κατέβασμα αρχείου. Θεωρώ θετικό ότι η vivodi δε σε υποχρεώνει να ακολουθήσεις την αναβάθμιση αλλά σου δίνει το δικαίωμα να οφεληθείς απο τη μείωση του τιμοκαταλόγου της.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θελω να ρωτησω κατι..μενω νεα σμυρνη και εδω δεν εχει δικο της κομβο η vivodi.ενδιαφερομαι για την adsl 256/128.δεν πολυκαταλαβα αυτα που γραφει στο site,μπορει καποιος να μου πει ακριβως τι θα πληρωνω καθε μηνα στην vivodi και τι στον οτε?επισης μπορω να επιλεξω να μην πληρωνω τιποτε στον οτε(εκτος απο το τελος ενεργοποιησης) και να πληρωνω μονο στην vivodi?

thanks:-)))

Πρέπει να πληρώνεις : 12,90 (vivodi) + 17,90 (OTE) = 30,8 + 19%ΦΠΑ=36,65 Ευρώ συνολικά. Eφόσον κάνεις αίτηση σύνδεσης μέσω βιβόντι θα σου έρχεται κοινός λογαριασμός και για τα δύο της βιβόντι. Αν κάνεις ξεχωριστή αίτηση στον ΟΤΕ (ίσως αυτό να είναι και το καλύτερο) θα σου έρχονται μοιρασμένα

σε δύο λογαριασμούς. Το πλεονέκτημα της δεύτερης περίπτωσης είναι πως όποια στιγμή θέλεις κρατώντας την βασική πρόσβαση του ΟΤΕ (πόρτα) μπορείς άφοβα να πας σε όποιον ISP επιθυμείς, χωρίς να δίνεις λόγο σε κανένα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Από προχτές το απόγευμα το upload μου έχει κλειδώσει στα 64Κbps.

Πήρα λοιπόν χτες το πρωί στο "customer support" (αυτό το πράμα τέλος πάντων που λένε έτσι κατ' ευφημισμόν).

-Καλημέρα, έχω πρόβλημα με τη γραμμή μου.

-Πείτε μου τα στοιχεία σας παρακαλώ.

(τα δίνω)

-Μισό λεπτο μην κλείσετε.

(ούτε με ρώτησε τι πρόβλημα έχω)

You are my lover, undercover, Vivodi η πρώτη σου επιλογή, τα νέα μας προγράμματα Cosmos 120 και City 400 κλπ κλπ

-Ναι, μ' ακούτε; (τι μου θύμισε αυτό το "ναι μ'ακούτε"!)

-Ναι.

-Κοιτάξτε, βλέπω ότι η γραμμή σας δουλεύει.

-Μα δεν είπα ότι δε δουλεύει. Το πρόβλημα είναι ότι έχει πρόβλημα το upload. Το modem λέει ότι είναι 64Kbps, ενώ στην πράξη μέχρι 32Kbps βλέπω.

-Α τι να σας πω, αφού η γραμμή δουλεύει δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα.

(εδώ έσκασε και ένα διακριτικό γελάκι, στη φάση "τι μου λέει τώρα αυτός, δεν κοιτάει που τουλάχιστον έχει σύνδεση)

Θα το παρακολουθήσουμε πάντως (το πάντως το είπε με μεγάλη αμφιβολία) και αν αύριο δεν έχει διορθωθεί ξαναπάρτε μας.

-Μήπως θα διορθονώταν το πρόβλημα αν κάνατε ένα reset τη γραμμή μου;

-Οχι δεν έχει σχέση.

(ε για να το λέει ο Βιβοδόβιος κάτι θα ξέρει σκέφτηκα και έκλεισα)

 

Ξαναπήρα λοιπόν σήμερα, όπως μου είπε ο χτεσινός. Πάλι σε άντρα έπεσα.

-Γειά σας, πήρα και χτες να δηλώσω βλάβη και μου είπατε να ξαναπάρω σήμερα αν δεν έχει διορθωθεί.

-Πείτε μου τα στοιχεία σας παρακαλώ.

(τα δίνω)

-Μισό λεπτο μην κλείσετε.

You are my lover, undercover, Vivodi η πρώτη σου επιλογή, τα νέα μας προγράμματα Cosmos 120 και City 400 κλπ κλπ

-Ναι μ' ακούτε; (πάλι τα ίδια, σαν να θέλουν κάτι να πουν οι υπάλληλοι)

-Σας ακούω.

-Δεν το διορθώσαμε ακόμα το πρόβλημα, το κοιτάμε.

-Α. Ωστόσο είνει περασμένο στο σύστημα ότι δήλωσα βλάβη χτες ε;

-Ναι, φυσικά. (με μεγάλη αμφιβολία αυτό το φυσικά)

-Και να σας πω, τι βλάβη ακριβώς έχει περαστεί ότι έχω;

(εδώ ήταν η απόλυτη ηδονή που μπορεί να σου δώσει μια κλήση σε cs :lol: )

-Εεεεεεεεεε, ότι δεν έχετε σύνδεση λέει.

-Μα εγώ δε δήλωσα ότι δεν έχω σύνδεση.

-Α, τι πρόβλημα έχετε;

Το upload μου... κλπ

-ΟΚ, το πέρασα. Λογικά σε λίγες ώρες θα είναι εντάξει.

 

Αμ δε που είναι εντάξει! :mad:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και εμενα απο εχτες κανει νουμερα, καθε 10 λεπτα πεφτει η γραμμη, και ποτε δεν κλειδωνει σωστα το upload..............

 

δεν θα μπω καν στον κοπο να τους παρω, τζαμπα σαλιο θα βγαλω

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση στο site τους. Το μπανίσατε;

Η μεγάλη έκπληξη είναι στο webmail.

Εγώ κάθομαι μέχρι να φτιαχτεί το DSLAM του ΟΤΕ της περιοχής μου (Αλυσίδα) και μετά την κάνω για Forthnet.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera paidia....Mia erwthsh exw na kanw...Exei ginei upgraded kanenos h taxythta mexri stigmhs???To mail ths Vivodi anefere oti tha oloklhrwthei h anabathmish ews thn 17 Iouniou....Emena den exei ginei tipota akoma...Na dw pws tha prolaboun na ftiaksoun ola ews ayrio....Anamenw nea...an exete...

 

Xairetw ;)

Link to comment
Share on other sites

για όσους έχουν πρόβλημα στο upload:

 

Συνήθως για αυτό οφείλεται η γραμμή του ΟΤΕ και ο θόρυβος της. Αν περαστεί σωστά η βλάβη (όπως έγινε σε εμένα χωρίς δυσκολία) τότε έρχεται τεχνικός της vivodi να σας μετρήσει τη γραμμή. Μετά αν βρει πρόβλημα ειδοποιεί τον ΟΤΕ για επίλυση της βλάβης.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

για όσους έχουν πρόβλημα στο upload:

 

Συνήθως για αυτό οφείλεται η γραμμή του ΟΤΕ και ο θόρυβος της. Αν περαστεί σωστά η βλάβη (όπως έγινε σε εμένα χωρίς δυσκολία) τότε έρχεται τεχνικός της vivodi να σας μετρήσει τη γραμμή. Μετά αν βρει πρόβλημα ειδοποιεί τον ΟΤΕ για επίλυση της βλάβης.

 

 

Μα εδώ λένε οι άλλοι ότι το ADSL modem/router συγχρονίζετε στα 64Kb/sec upload!!:X

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτό συναίβει και σε άλλους.... :O

 

Πάντως σε εμένα παρά τους δύο δωρεάν μήνες Μάρτιο και Απρίλιο, μου είρθε χρέωση για τον Απρίλη....Σε σημερινή τηλεφωνική επικοινωνία μου με το κεντρο των "αναβαθμισμένων" υπηρεσιων, με ενημερωσανε πως για πληροφορίες σχετικές με τον λογαριασμό μου πρέπει να επικοινωνήσω απογευματινές ώρες (μετά τις πέντε) γιατί νωρίτερα έχουν πρόβλημα..... :blink:

 

Πολύ "αναβάθμιση" έχει πέσει στην εταιρεία αυτή και δεν ξέρουν πώς να την χρησιμοποιήσουν ρε γαμώτο.... :w00t:

Link to comment
Share on other sites

eccentric και μένα μου ήρθε χρέωση για τον Απρίλη και μου είπαν ότι έχει κάνει λάθος το σύστημα και αφορά τον Μάιο... λες να κανα βλακεία που πλήρωσα τον λογαριασμό; θα δείξει....

 

victor όταν τους ρώτησα για την αναβάθμιση είπαν ότι έχουν αρχίσει να αναβαθμίζουν πρώτα όσους έχουν γραμμή από ΟΤΕ και μετά όσους είναι με vivodi οπότε τι να κάνουμε, θα περιμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτό συναίβει και σε άλλους.... :O

 

Πάντως σε εμένα παρά τους δύο δωρεάν μήνες Μάρτιο και Απρίλιο, μου είρθε χρέωση για τον Απρίλη....Σε σημερινή τηλεφωνική επικοινωνία μου με το κεντρο των "αναβαθμισμένων" υπηρεσιων, με ενημερωσανε πως για πληροφορίες σχετικές με τον λογαριασμό μου πρέπει να επικοινωνήσω απογευματινές ώρες (μετά τις πέντε) γιατί νωρίτερα έχουν πρόβλημα..... :blink:

 

Πολύ "αναβάθμιση" έχει πέσει στην εταιρεία αυτή και δεν ξέρουν πώς να την χρησιμοποιήσουν ρε γαμώτο.... :w00t:

Ναι, αμε, το πρόβλημά τους είναι ότι πριν τις 5 πρέπει να κάτσεις 30 λεπτά στην αναμονή για να μιλήσεις με κάποιον που "θα το κοιτάξω και θα σας πάρω από βδομάδα τηλέφωνο". Πριν λίγο (ξανα)βριστίκαμε για λάθος χρεώσεις στο λογαριασμό Μαίου (η μία γραμμή καλούσε τον... εαυτό της(!), δε μου πίστωσαν τα δωρεάν λεπτά κ.α.) και την αναμονή με τις ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ. Το πιο σπαστικό είναι ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ. 20, 30, 40 λεπτά οι ίδιες διαφημίσεις. ΕΛΕΟΣ!!! Δεν υποφέρεται άλλο αυτή η εταιρία... Ανάθεμα την ώρα που υπόγραψα συμβόλαιο....

 

Υ.Γ.1: Παραδόξως αν καλέσεις το τμήμα που εξυπηρετούν υποψήφιους νέους πελάτες απαντάνε σε 1 λεπτό! Τυχαίνει;; Αι σιχτιρ πλέον...

Υ.Γ.2: Όσες φορές έχω καλέσει (εκτός από σήμερα) μπαίνω στην αναμονή για κάνα 10λεπτο και μετά.. "συγγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά το σύστημα είναι αργό σήμερα". Μεσω internet Βιβόδι τρέχει;!

Link to comment
Share on other sites

Θάθελα να ρωτήσω με τι ταχύτητες πάει η Vivodi στο Ηράκλειο Κρήτης . Υπάρχει πρόβλημα εδώ ?

 

Πριν από 2-3 βδομάδες (και επί 3 μήνες) δε δούλευε τίποτα. Πλέον το internet δουλεύει κανονικά, αλλά αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και ανθρώπινη εξυπηρέτηση πήγαινε αλλού. Επίσης θα αργήσουν πολύ να σε ενεργοποιήσουν (ξέρεις, ο ΟΤΕ, κλασσικά...) Είναι ΟΚ όσο δουλεύει. Αν έχεις πρόβλημα με τη σύνδεση ή το λογαριασμό σου την έκατσες... Αν θες να με ακούσεις, μην κάνεις το λάθος, δες τα παράπονα των ήδη συνδρομητών εδώ μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Από προχτές το απόγευμα το upload μου έχει κλειδώσει στα 64Κbps.

Πήρα λοιπόν χτες το πρωί στο "customer support" (αυτό το πράμα τέλος πάντων που λένε έτσι κατ' ευφημισμόν).

-Καλημέρα, έχω πρόβλημα με τη γραμμή μου.

-Πείτε μου τα στοιχεία σας παρακαλώ.

(τα δίνω)

-Μισό λεπτο μην κλείσετε.

(ούτε με ρώτησε τι πρόβλημα έχω)

You are my lover, undercover, Vivodi η πρώτη σου επιλογή, τα νέα μας προγράμματα Cosmos 120 και City 400 κλπ κλπ

-Ναι, μ' ακούτε; (τι μου θύμισε αυτό το "ναι μ'ακούτε"!)

-Ναι.

-Κοιτάξτε, βλέπω ότι η γραμμή σας δουλεύει.

-Μα δεν είπα ότι δε δουλεύει. Το πρόβλημα είναι ότι έχει πρόβλημα το upload. Το modem λέει ότι είναι 64Kbps, ενώ στην πράξη μέχρι 32Kbps βλέπω.

-Α τι να σας πω, αφού η γραμμή δουλεύει δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα.

(εδώ έσκασε και ένα διακριτικό γελάκι, στη φάση "τι μου λέει τώρα αυτός, δεν κοιτάει που τουλάχιστον έχει σύνδεση)

Θα το παρακολουθήσουμε πάντως (το πάντως το είπε με μεγάλη αμφιβολία) και αν αύριο δεν έχει διορθωθεί ξαναπάρτε μας.

-Μήπως θα διορθονώταν το πρόβλημα αν κάνατε ένα reset τη γραμμή μου;

-Οχι δεν έχει σχέση.

(ε για να το λέει ο Βιβοδόβιος κάτι θα ξέρει σκέφτηκα και έκλεισα)

 

Ξαναπήρα λοιπόν σήμερα, όπως μου είπε ο χτεσινός. Πάλι σε άντρα έπεσα.

-Γειά σας, πήρα και χτες να δηλώσω βλάβη και μου είπατε να ξαναπάρω σήμερα αν δεν έχει διορθωθεί.

-Πείτε μου τα στοιχεία σας παρακαλώ.

(τα δίνω)

-Μισό λεπτο μην κλείσετε.

You are my lover, undercover, Vivodi η πρώτη σου επιλογή, τα νέα μας προγράμματα Cosmos 120 και City 400 κλπ κλπ

-Ναι μ' ακούτε; (πάλι τα ίδια, σαν να θέλουν κάτι να πουν οι υπάλληλοι)

-Σας ακούω.

-Δεν το διορθώσαμε ακόμα το πρόβλημα, το κοιτάμε.

-Α. Ωστόσο είνει περασμένο στο σύστημα ότι δήλωσα βλάβη χτες ε;

-Ναι, φυσικά. (με μεγάλη αμφιβολία αυτό το φυσικά)

-Και να σας πω, τι βλάβη ακριβώς έχει περαστεί ότι έχω;

(εδώ ήταν η απόλυτη ηδονή που μπορεί να σου δώσει μια κλήση σε cs :lol: )

-Εεεεεεεεεε, ότι δεν έχετε σύνδεση λέει.

-Μα εγώ δε δήλωσα ότι δεν έχω σύνδεση.

-Α, τι πρόβλημα έχετε;

Το upload μου... κλπ

-ΟΚ, το πέρασα. Λογικά σε λίγες ώρες θα είναι εντάξει.

 

Αμ δε που είναι εντάξει! :mad:

Ακόμα δεν το φτιάξανε... :mad:

Ξαναπήρα σήμερα, αλλά μετά τις 5 και είχε φύγει λέει ο υπέυθυνος. :mad:

 

Για να λέμε και τα καλά πάντως, μου ήρθε ο λογαρισμός για πρώτη φορά στην ώρα του (10 μέρες πριν λήξει!!!) και είναι μόλις 28,32€, δηλαδή με τις νέες τιμές για 256, παρόλο που αφορά τον Μάιο, δηλαδή έχει το πάγιο του Ιουνίου. Επομένως χρεώσαν όλον τον Ιούνιο με τις νέες τιμές και μάλιστα για 256. Δεν ξέρω πάντως αν θα υπάρξει έξτρα χρέωση στον επόμενο μήνα αν με πάνε στα 384 πριν βγει ο μήνας.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ λένε οι άλλοι ότι το ADSL modem/router συγχρονίζετε στα 64Kb/sec upload!!:X
ναι και μένα μου είχε κλειδώσει στα 64 μια φορά και να φανταστείς ότι έχω 128 + 192 το phone.

 

και μένα ήρθε ο λογαριασμός σήμερα με το νέο πάγιο της 256...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

εμενα που εχει μονο το παγιο για το dslphone?????
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

εμενα που εχει μονο το παγιο για το dslphone?????

 

και για του λογου του αληθες.................

 

http://www.patatoforums.gr/vivodi.zip

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν το φτιάξανε... :mad:

Ξαναπήρα σήμερα, αλλά μετά τις 5 και είχε φύγει λέει ο υπέυθυνος. :mad:

 

Και ναι !!! μετά από 2,5 μέρες το upload μου είναι και πάλι 128!!! :X

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και ναι !!! μετά από 2,5 μέρες το upload μου είναι και πάλι 128!!! :X

είδες που στεναχωριόσουνα;

Θα γύρισε ο υπέυθυνος και κοίταξε στο crm τα δεδομένα του!

Link to comment
Share on other sites

είδες που στεναχωριόσουνα;

Θα γύρισε ο υπέυθυνος και κοίταξε στο crm τα δεδομένα του!

Ο ένας υπεύθυνος ε; :X

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...