Jump to content

DSLnet by Vivodi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφήστε τις ομαδικές καταγγελίες. Καλύτερα ένας-ένας, να μαζευτεί ένας πάκος 300 καταγγελιών για να βλέπουν και τον όγκο μας. Πάντως μην περιμένετε οτι χρονιάρες μέρες δουλεύουν στην ΕΕΤΤ, σε πετάει στο τηλεφωνικό κέντρο αφού οι υπάλληλοι είναι διακοπές....
Link to comment
Share on other sites

Ένας ωραίος τρόπος να τους σπάσουμε τα νεύρα [όπως μας έχουν σπάσει και τα δικά μας] είναι να τηλεφωνούμε κάθε μέρα στο 13880 και να ρωτάμε πώς μπορούμε να κάνουμε διακοπή συμβολαίου [χε χε χε]. Ίσα για να τους σπάσουμε τα νεύρα.

Λοιπόν μιλάω χθες 29/11 με τον "υπεύθυνο" dsl και τον ρωτάω αν σκοπεύουν να απαντήσουν στην καταγγελία μου στην ΕΕΤΤ. Επικοινωνεί με την νομική υπηρεσία [με την οποία η "πλέμπα"-πελάτης δεν επιτρέπεται να ομιλεί] και μου απαντάει (ο "υπεύθυνος") οτι έχουν απαντήσει στην καταγγελία μου και έχουν στείλει την απάντηση στην ΕΕΤΤ και μάλιστα οτι η ΕΕΤΤ επικοινώνησε μαζί τους και τους είπε να κοινοποιήσουν την απάντηση και σε εμένα. Τηλεφωνώ λοιπόν εγώ σήμερα [πονηρός ο βλάχος] στην ΕΕΤΤ και ρωτάω αν έχει απαντηθεί η καταγγελία μου και μου απαντάνε πως όχι. Βαριέμαι να πάρω τηλέφωνο να βρίσω τον "υπεύθυνο". Είναι τόσο καραγκιόζηδες οι άνθρωποι.

Επίσης, χθες μου είπανε οτι παραλάβανε από τον ΟΤΕ την καινούρια γραμμή [για αυτήν με έχουν σταυρώσει 2 μήνες τώρα]. Σήμερα που τους ξαναπήρα τηλέφωνο, μου είπαν οτι την παρέλαβαν σήμερα. Καραγκιόζηδες επί 2.

Άντε καλή χρονιά μας και να μας βρει το 2005 με dsl! [και χωρίς καραγκιόζηδες]

 

Υ.Γ. ο "υπεύθυνος" έχει προσωπικό τηλέφωνο [εταιρικό εννοώ] του ΟΤΕ και όχι της Vivodi lolololololol

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ioazon (30 Δεκ. 2004 , 13:22)

 

Ένας ωραίος τρόπος να τους σπάσουμε τα νεύρα [όπως μας έχουν σπάσει και τα δικά μας] είναι να τηλεφωνούμε κάθε μέρα στο 13880 και να ρωτάμε πώς μπορούμε να κάνουμε διακοπή συμβολαίου [χε χε χε]. Ίσα για να τους σπάσουμε τα νεύρα.

 

Και τι θα κερδίσουμε εκτός από το να σπάσουν και τα δικά μας στην αναμονή;

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω DSL 256 απο την βιβοντι και τον τελευταιο καιρο εχει μειωθει αρκετα η ταχυτητα της συνδεσης μου. Τι μπορει να συμβαινει; Δεν νομιζω παντως να ειναι η ιδεα μου, γιατι δεν εχω καταφερει να κατεβασω πανω απο 20kbps.... Συγκεκριμενα τωρα κατεβαζω με 10-14 :cry:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ilias1908 (31 Δεκ. 2004 , 01:11)

 

Ρε παιδια εχω DSL 256 απο την βιβοντι και τον τελευταιο καιρο εχει μειωθει αρκετα η ταχυτητα της συνδεσης μου. Τι μπορει να συμβαινει; Δεν νομιζω παντως να ειναι η ιδεα μου, γιατι δεν εχω καταφερει να κατεβασω πανω απο 20kbps.... Συγκεκριμενα τωρα κατεβαζω με 10-14 :cry:

 

 

Είπαμε έχει κάποια σοβαρά προβλήματα η Vivodi τελευταία. Έχει παραγγείλει αναβάθμιση στο δίκτυό της, είχαν πει για μέσα στις γιορτές θα το φτιάχναν. Πάντως μην ανησυχείς δεν είσαι ο μόνος που έχεις αυτό το πρόβλημα... Ελπίζουν θα έχει λυθεί πολύ σύντομα... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg (31 Δεκ. 2004 , 01:19)

 

Είπαμε έχει κάποια σοβαρά προβλήματα η Vivodi τελευταία. Έχει παραγγείλει αναβάθμιση στο δίκτυό της, είχαν πει για μέσα στις γιορτές θα το φτιάχναν. Πάντως μην ανησυχείς δεν είσαι ο μόνος που έχεις αυτό το πρόβλημα... Ελπίζουν θα έχει λυθεί πολύ σύντομα... :)

 

Να σαι καλα και για την απαντηση σου αλλα και για την ταχυτητα της απαντησης σου :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Καμία βελτίωση είδατε τις τελευταίες μέρες;

Ακόμα λείπω και δε μπορώ να δω πώς πάει το δικό μου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (31 Δεκ. 2004 , 02:07)

 

Καμία βελτίωση είδατε τις τελευταίες μέρες;

Ακόμα λείπω και δε μπορώ να δω πώς πάει το δικό μου.

 

 

Ναι, έχω δει σε doanloading σταθερές ταχύτητες μέχρι και 26 και γενικά στα sιte δε σέρνεται, αλλά και δεν πετάει. Βέβαια χθες κατέβασα με 4,5 απο τη microsoft :( (Για να μην παίρνω και θάρρος...).

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Download φωτογραφιών σε απίστευτους χρόνους....αναμονής!!!!

Download σε πρόγραμμα από 4,5- 5,5, σχεδόν ίδιες ή και κατώτερες από dial-up pstn...Oι ιστοσελίδες φορτώνουν σε καλύτερους χρόνους, αν δεν έχουν φωτό....Η ιστοσελίδα του Γερμανού θέλει άπειρο χρόνο σαφώς πολύ χειρότερο απο dial-up....(όλα αυτά χθες...)

 

Η γενικότερη κατάσταση δεν είναι η καλύτερη δυστυχώς ακόμα.... :(

 

Αυτό είναι και το τελευταίο μου ποστ για το 2004, το κλείνω με ένα χαμόγελο ελπίδας και εύχομαι σε όλους καλή χρονιά, με ποιότητα παντού... :) :happy: :)

Link to comment
Share on other sites

Γισ το DSL Phone ξέρει κανείς κάτι; Υπάρχει περίπτωση να συνεχισουν να μη χρεώνουν αστικά/υπεραστικά και αυτόν το μήνα;
Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ipparxos ( 1 Ιαν. 2005 , 19:29)

 

Γισ το DSL Phone ξέρει κανείς κάτι; Υπάρχει περίπτωση να συνεχισουν να μη χρεώνουν αστικά/υπεραστικά και αυτόν το μήνα;

 

Προς το παρόν δεν έχουν αναφέρει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Με το DSLphone τι θα γίνει?

Θα είναι δωρεάν και τον Ιανουάριο???

 

Ξέρει κανείς να απαντήσει???

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkp ( 2 Ιαν. 2005 , 18:12)

 

Με το DSLphone τι θα γίνει?

Θα είναι δωρεάν και τον Ιανουάριο???

 

Ξέρει κανείς να απαντήσει???

 

Από έγκυρη πηγή, η δωρεάν χρήση για αστικές και υπεραστικές κλήσεις παρατείνεται για ένα μήνα ακόμη :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE ( 2 Ιαν. 2005 , 22:05)

 

Από έγκυρη πηγή, η δωρεάν χρήση για αστικές και υπεραστικές κλήσεις παρατείνεται για ένα μήνα ακόμη :!:

 

 

Ξέρεις αν θα βγει ανακοίνωση;;

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, η προσφορά με τις δωρεάν αστικές & υπεραστικές κλήσεις μέσω DSL phone παρατείνεται μέχρι 28 Φεβρουαρίου 2005 :!: και θα βγει ανακοίνωση τις επόμενες μέρες στο site.
Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια λοιπον δεν μπορουν να βρουν ακρη στο πως να χρεωνουν της κλησεις που κανουμε , η δεν εχουν ακομα ολοκληρωσει της εργασιες αναβαθμισης του δικτιου τους
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter ( 3 Ιαν. 2005 , 12:54)

 

με λιγα λογια λοιπον δεν μπορουν να βρουν ακρη στο πως να χρεωνουν της κλησεις που κανουμε , η δεν εχουν ακομα ολοκληρωσει της εργασιες αναβαθμισης του δικτιου τους

 

 

Μπα, μην το λές. Μπορούν μια χαρά. Πως στέλνουν τον αναλυτικό λογαριασμό κα πως χρεώνουν τις κλήσεις προς κινητά και τις διεθνείς;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ipparxos ( 2 Ιαν. 2005 , 23:14)

 

Ξέρεις αν θα βγει ανακοίνωση;;

 

 

Γιατί πότε βγήκε στο παρελθόν; :p

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ariadgr ( 3 Ιαν. 2005 , 13:34)

 

Μπα, μην το λές. Μπορούν μια χαρά. Πως στέλνουν τον αναλυτικό λογαριασμό κα πως χρεώνουν τις κλήσεις προς κινητά και τις διεθνείς;

 

Μπορεί το πρόβλημά τους να είναι το πώς θα αφαιρέσουν τα 150 δωρεάν λεπτά από τις αστικές και τις υπεραστικές... :whistle:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freenow ( 4 Ιαν. 2005 , 02:53)

 

re paidia na kopsw dsl kai na kratisw dyktyo apo viv poio allo provider mporw na balw?

 

μόνο HOL.

 

Ταχύτητες σήμερα:

από vivodi: Bandwidth: 216,78 Kbps (27,10 KBps)

από adslguide:

Downstream 81 Kbps (10.1 KB/sec) 87 Kbps (inc. overheads)

Upstream 131 Kbps (16.4 KB/sec) 141 Kbps (inc. overheads)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις για το mail account της vivodi στο outlook? συγκεκριμένα τα pop και smtp servers? ευχαριστώ

 

όσο για ταχύτητες? αργόοοοοοο......

από adslguide

Downstream 94 Kbps (11.8 KB/sec) 101 Kbps (inc. overheads)

Upstream 103 Kbps (12.9 KB/sec) 111 Kbps (inc. overheads)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nismo ( 4 Ιαν. 2005 , 15:39)

 

Μήπως ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις για το mail account της vivodi στο outlook? συγκεκριμένα τα pop και smtp servers? ευχαριστώ

 

όσο για ταχύτητες? αργόοοοοοο......

από adslguide

Downstream 94 Kbps (11.8 KB/sec) 101 Kbps (inc. overheads)

Upstream 103 Kbps (12.9 KB/sec) 111 Kbps (inc. overheads)

 

 

mail.vivodinet.gr kai smt kai pop3

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...