Jump to content

myphone POLL: Αγορά smartphone από Κίνα. Θα το τολμούσατε;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Αγοράζετε κινητά/tablet/αξεσουάρ από Κίνα; Τα προτιμάτε;  

1.142 members have voted

  1. 1. Αγοράζετε κινητά/tablet/αξεσουάρ από Κίνα; Τα προτιμάτε;

    • Ναι, φυσικά και αγοράζω!
      627
    • Έχω αγοράσει, αλλά είμαι διστακτικός να το ξανακάνω
      61
    • Έχω αγοράσει και δεν θα αγοράσω ξανά
      37
    • Δεν έχω αγοράσει αλλά το σκέφτομαι
      234
    • Δεν έχω αγοράσει και δεν σκοπεύω να το κάνω
      173
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      10


Recommended Posts

Μόλις μου απέδειξες αυτό που λέω, Οι διαφορές είναι πραγματικά πολύ μικρές. Ίδιες τιμές βάζοντας μου αρκετά no name, σχεδόν όλα τα φθηνά με Mediatek cpu έχουν θέμα με το GPS και σχεδόν όλα τα Κινέζικα ειδικά πάλι από την μέση και κάτω χάλια κάμερα.

 

Και όλα αυτά με το θέμα εγγύηση κλπ.

 

Για το G3 ως κάτοχος του διαφωνώ αλλά άλλη συζήτηση αυτό. Το έβαλα σαν επιλογή μαζί με το Ζ2.

 

Διαφορές ξεκινώντας από 30 ευρώ και ανεβαίνουμε... συγγνώμη αδερφέ μου, αλλά για κάποιον που δεν του περισσεύουν θα το σκεφτεί πάρα πολύ. Όταν τον ρωτάς πόσα διαθέτει και βλέπεις ότι ζορίζεται στα 120 ευρώ, ενώ σε κοιτάει αλλιώς όταν του λες 80...

Για την 2/16 έκδοση του G3 δεν την έβαλα γιατί καταρχάς το Z2 έχει 3gb ram και κατα δεύτερον αν είναι να δώσεις πάνω από 300€ κατ'εμέ παίρνεις 3gb ram ;)

Παρεμπιπτόντως δεν έχω διαβάσει για το jiayu s3, αλλά αν όντως είναι αξιόπιστο ξεπερνάει και το δικό μου σαν vfm.

Για το mtk6582, είναι πάνω κάτω τα ίδια με τον snap 400 σε απόδοση από αυτά που λέγονται και αν το ψάξεις λίγο εδώ στο φόρουμ υπάρχει λύση αν έχει θέμα με το gps. Από δική μου εμπειρία πήρα για συγγενικά μου πρόσωπα ένα Cubot S200 (mtk6582) και ένα ZTE V5 (snap 400) και το πρώτο μου φαίνεται ένα κλικ πιο γρήγορο (καλά αυτό είναι και θέμα rom). Επίσης στις υπόλοιπες κατηγορίες σου έβαλα κινέζικες συσκευές με snap επεξεργαστή (redmi 1s, mi3) ή mtk καινούργιους 64bit. Για την camera είναι γνωστό το θέμα, αλλά και πάλι αν εξαιρέσεις τις κάτω των 100 ευρώ συσκευές (σιγά μην σε κάνει και καφέ εδώ που τα λέμε :p ) είναι αρκετά ικανοποιητικές στις συγκεκριμένες που παρέθεσα.

Τώρα για το επίμαχο θέμα της εγγύησης... αυτό που έχω να πω είναι ότι είναι ρίσκο. Είτε 2 χρόνια από εδώ, είτε 1 χρόνο από κίνα αν είναι μάπα το καρπούζι εγώ προσωπικά ξενερώνω.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 265
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τολμησαμε τον Ιούλιο του 13, πεισαμε και φίλο το Φλεβάρη να πάρει το coolpad f1... Όλα καλά λοιπόν :)

 

 

 

Η Κίνα έχει και πολλούς κινδύνους. Πχ το umi zero, που πούλησε στην αρχή χιλιάδες συσκευές, λόγω σπεκ, κάμερας, και ποιότητας κατασκευής (γυαλί, μέταλλο). Μετά το 99%των αγοραστών έχει φουσκωμενη μπαταρία, ξεκολλημενη οθόνη, τραγική ρομ, χαλασμενα capacitive.... Ωστόσο υπάρχουν και πολλές επώνυμες συσκευές με ανάλογα προβλήματα. Και κερασάκι στην τούρτα το φαγωμα των sim.

 

 

 

Επίσης όλοι αυτοί πήραν refund για τα κινητά τους. Οπότε κανένα πρόβλημα. Με στοιχειώδη προσοχή η Κίνα γίνεται παράδεισος.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Διαφορές ξεκινώντας από 30 ευρώ και ανεβαίνουμε... συγγνώμη αδερφέ μου, αλλά για κάποιον που δεν του περισσεύουν θα το σκεφτεί πάρα πολύ. Όταν τον ρωτάς πόσα διαθέτει και βλέπεις ότι ζορίζεται στα 120 ευρώ, ενώ σε κοιτάει αλλιώς όταν του λες 80...

Για την 2/16 έκδοση του G3 δεν την έβαλα γιατί καταρχάς το Z2 έχει 3gb ram και κατα δεύτερον αν είναι να δώσεις πάνω από 300€ κατ'εμέ παίρνεις 3gb ram ;)

Παρεμπιπτόντως δεν έχω διαβάσει για το jiayu s3, αλλά αν όντως είναι αξιόπιστο ξεπερνάει και το δικό μου σαν vfm.

Για το mtk6582, είναι πάνω κάτω τα ίδια με τον snap 400 σε απόδοση από αυτά που λέγονται και αν το ψάξεις λίγο εδώ στο φόρουμ υπάρχει λύση αν έχει θέμα με το gps. Από δική μου εμπειρία πήρα για συγγενικά μου πρόσωπα ένα Cubot S200 (mtk6582) και ένα ZTE V5 (snap 400) και το πρώτο μου φαίνεται ένα κλικ πιο γρήγορο (καλά αυτό είναι και θέμα rom). Επίσης στις υπόλοιπες κατηγορίες σου έβαλα κινέζικες συσκευές με snap επεξεργαστή (redmi 1s, mi3) ή mtk καινούργιους 64bit. Για την camera είναι γνωστό το θέμα, αλλά και πάλι αν εξαιρέσεις τις κάτω των 100 ευρώ συσκευές (σιγά μην σε κάνει και καφέ εδώ που τα λέμε :p ) είναι αρκετά ικανοποιητικές στις συγκεκριμένες που παρέθεσα.

Τώρα για το επίμαχο θέμα της εγγύησης... αυτό που έχω να πω είναι ότι είναι ρίσκο. Είτε 2 χρόνια από εδώ, είτε 1 χρόνο από κίνα αν είναι μάπα το καρπούζι εγώ προσωπικά ξενερώνω.

 

Μα η εγγύηση ΕΙΝΑΙ κόστος. Σε ένα λαπτοπ για να πάρεις επέκταση της για 1 χρόνο θα δώσεις 25-40Ε, στο φόρουμ του G3 όλοι έχουν να πουν τα καλύτερα για το σέρβις της procordia. Ο χρόνος αναμονής ΕΙΝΑΙ κόστος. Αν μη κακό σπάσω την οθόνη μου, εύκολα θα βρω ανταλλακτικά για να το φτιάξω, και επειδή πιάνουν τα χέρια μου μπορώ μόνος μου. Μπορείς να πεις το ίδιο και για μικρές Κινέζικες μάρκες;

 

Η κάμερα για μένα και θεωρώ για τους περισσότερους είναι πολύ σημαντικός παράγοντας στο τηλ, πλέον την compact φωτογραφική μου ούτε ξέρω που την έχω.

 

Αν τα βάλεις όλα αυτά μαζί θα δεις πως δεν είναι και τόσο ελκυστική τελικά η αγορά της Κίνας.

 

Είχα μπει στον πειρασμό για το one plus one όταν το G3 ήταν 500Ε+ (ήθελα φάφλετ) και κοιτούσα και το Note 3, σε εκείνη την φάση η διαφορά ήταν κάπου 200+Ε, άξιζε τον κόπο. Τελικά λόγω μεγάλης φασαρίας να το φέρω Κύπρο (τώρα στέλνουν κατευθείαν) και με δεδομένο πως θα πλήρωνα τελωνείο (εδώ δεν γλυτώνεις εύκολα) περίμενα λίγο και το πήρα στα 325Ε.

 

Τα 3 ραμ είναι πλεονασμός, μετρήσεις έχουν δείξει πως κερδίζεις 4-5% στο G3, τα 32G πολύ σημαντικότερα από τα ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω και διαβαζω διαφορα σχολια,αλλα και πολλα ερωτηματα απο φιλους εδω,σχετικα με το τι γινεται με το θεμα εγγυηση απο Κινα.Ναι ειναι το μεγαλο ρισκο αυτο παιδια,μην κρυβομαστε,θελεις σχεδον ενα 2μηνο (πανε-ελα) σε περιπτωση αστοχιας.Δεν ειναι ευκολο να εχεις δωσει 200 ευρο ας πουμε για μια συσκευη,και στο αμεσο μελλον να βγαλει θεματακι.Οσο με τι γινεται μετα το 1 ετος που δινουν........δραματα μετα.:)

Αλλα και παλι στο θεμα κοστους αγορας(σε παραπλησιες συσκευες σε οτι εχει να κανει με τα specs),οι διαφορες ειναι μεγαλες.......οποτε ρισκαρεις.

Θα συνιστουσα,απο εμπειρια πιο πολυ,αγορες εως το ποσο των 150-180 ευρο,και αυτες παντα σε επωνυμες συσκευες απο Κινα(lenovo-huawei-zte xiaomi-meizu κτλ.).Oχι οτι αυτες δεν βγαζουν σφαλματα,αλλα ειναι σε πολυ καλυτερο επιπεδο,σε σχεση με αλλες.....ποιο Κινεζικες εταιριες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου απέδειξες αυτό που λέω, Οι διαφορές είναι πραγματικά πολύ μικρές. Ίδιες τιμές βάζοντας μου αρκετά no name, σχεδόν όλα τα φθηνά με Mediatek cpu έχουν θέμα με το GPS και σχεδόν όλα τα Κινέζικα ειδικά πάλι από την μέση και κάτω χάλια κάμερα.

 

Και όλα αυτά με το θέμα εγγύηση κλπ.

 

Για το G3 ως κάτοχος του διαφωνώ αλλά άλλη συζήτηση αυτό. Το έβαλα σαν επιλογή μαζί με το Ζ2.

 

Με αυτή την απάντηση πως φαίνεται ότι δεν έχεις την παραμικρή ιδέα για αυτά τα κινητά.... Στα περισσότερα το GPS είναι και πολύ καλύτερο απο το αγαπημένο σου G3, κάνε το κόπο να το ψάξεις λίγο.

 

Όσο για την κάμερα είναι στο χέρι σου να διαλέξεις ποιότητα ή μη. Πλέον είναι γνωστό ποιες εταιρίες βγάζουν φωτογραφικές πολύ πάνω από το μέσο όρο.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την απάντηση πως φαίνεται ότι δεν έχεις την παραμικρή ιδέα για αυτά τα κινητά.... Στα περισσότερα το GPS είναι και πολύ καλύτερο απο το αγαπημένο σου G3, κάνε το κόπο να το ψάξεις λίγο.

 

Όσο για την κάμερα είναι στο χέρι σου να διαλέξεις ποιότητα ή μη. Πλέον είναι γνωστό ποιες εταιρίες βγάζουν φωτογραφικές πολύ πάνω από το μέσο όρο.

 

Έχουν ή όχι προβλήματα με το GPS οι παλαιότεροι MTK? δεν είπα σε καμιά περίπτωση πως το G3 είναι το τέλειο κινητό, έδειξα απλά πως τελικά το να αγοράσεις από Κίνα δεν είναι και τόσο συμφέρον όσο φαίνεται ευθύς εξαρχής.

 

Περιμένω να με πείσει κάποιος γιατί πρέπει να πάρω το ρίσκο της Κίνας.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ή όχι προβλήματα με το GPS οι παλαιότεροι MTK? δεν είπα σε καμιά περίπτωση πως το G3 είναι το τέλειο κινητό, έδειξα απλά πως τελικά το να αγοράσεις από Κίνα δεν είναι και τόσο συμφέρον όσο φαίνεται ευθύς εξαρχής.

 

Περιμένω να με πείσει κάποιος γιατί πρέπει να πάρω το ρίσκο της Κίνας.

 

Μιλάς για τους MTK6589 και πριν που είχαν θεματάκια; Έχουν βγει στην αγορά ήδη 5 καινούρια μοντέλα MTK που κανένα τ ους δεν έχει πρόβλημα στο gps.. Έχεις μείνεις 2-χρόνια πίσω δυστυχώς. Και προφανώς αγοράζει από κίνα όποιος θέλει να πάρει αξιοπρεπές κινητό στο 1/2 εώς 1/4 της τιμής σε σχέση με Ελλάδα. Γιατί απλά δεν έχει ή δεν θέλει χωρίς λόγο να ξοδεύει λεφτά σε brand (και στο τέλος να παίρνει προβληματικές συσκευές όπως το G3 που στην αρχή παρουσίασε της Παναγιάς τα μάτια σε bugs)

 

Αγόρασα (σε προσφορά μεν αλλά αντίστοιχη προσφορά στην Ελλάδα δεν θα βρεις ποτέ) 41 ευρώ το Mlais M9 (mtk6592M, 1Gb ram, 8gb rom)

Βρες μου ανταγωνιστή από Ελλάδα. Βρες μου ένα κινητό σε αυτά τα λεφτά (smartphone) από Ελλάδα που δεν θα τρελαίνεται στο lag.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βρω κι από ελληνικά καταστήματα κινητά ή αξεσουάρ για να κάνω τη δουλειά μου. Από το skroutz βρίσκω τρομερές ευκαιρίες, μέσα σε 1-2 μέρες το έχω στα χέρια μου και με ευρωπαική εγγύηση και χωρίς κανένα σημαντικό ρίσκο .
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτής της άποψης ειμαι. Από σκρουτζομαγαζα πλέον βρίσκεις ο,τι θες και σε καλές τιμές.

Χωρίς ιδιαίτερα ρίσκα, και ξέρεις ότι παίρνεις το 100% από τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

να προσθεσω...

 

διαβαζω συνεχως για καλες φωτο απο κινητο...ελεος πια!καποιος που θελει να βγαλει πραγματικα καλες φωτο,δεν παιρνει κινητο 400+ ευρω για να εχει καλη καμερα.ας παρει ενα κινητο των 150 ευρω(που εχει μετρια καμερα) και παιρνει και μια απλη DSLR φωτογραφικη να ευχαριστηθει πραγματικα καλες φωτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Συσκευή σχεδόν διετίας; 300€; Μόνο την camera έχει να προσφέρει. Εξήγησε τι έχεις σε παρακαλώ.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω συνεχως για καλες φωτο απο κινητο...ελεος πια!καποιος που θελει να βγαλει πραγματικα καλες φωτο,δεν παιρνει κινητο 400+ ευρω για να εχει καλη καμερα.ας παρει ενα κινητο των 150 ευρω(που εχει μετρια καμερα) και παιρνει και μια απλη DSLR φωτογραφικη να ευχαριστηθει πραγματικα καλες φωτο!!!

 

Πόσο ισχύει αυτο....

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για τους MTK6589 και πριν που είχαν θεματάκια; Έχουν βγει στην αγορά ήδη 5 καινούρια μοντέλα MTK που κανένα τ ους δεν έχει πρόβλημα στο gps.. Έχεις μείνεις 2-χρόνια πίσω δυστυχώς. Και προφανώς αγοράζει από κίνα όποιος θέλει να πάρει αξιοπρεπές κινητό στο 1/2 εώς 1/4 της τιμής σε σχέση με Ελλάδα. Γιατί απλά δεν έχει ή δεν θέλει χωρίς λόγο να ξοδεύει λεφτά σε brand (και στο τέλος να παίρνει προβληματικές συσκευές όπως το G3 που στην αρχή παρουσίασε της Παναγιάς τα μάτια σε bugs)

 

Αγόρασα (σε προσφορά μεν αλλά αντίστοιχη προσφορά στην Ελλάδα δεν θα βρεις ποτέ) 41 ευρώ το Mlais M9 (mtk6592M, 1Gb ram, 8gb rom)

Βρες μου ανταγωνιστή από Ελλάδα. Βρες μου ένα κινητό σε αυτά τα λεφτά (smartphone) από Ελλάδα που δεν θα τρελαίνεται στο lag.

 

Μιλάμε για άγνωστη εταιρία, που οκ αν χαλάσει το πετάς. Στα 120+ απέδειξα πως υπάρχουν εξίσου καλά branded κινητά που αν κοστολογήσεις θέμα εγγύηση αξιοπιστία κλπ αποδεικνύεται πως δεν είναι και τόσο συμφέρουσες αγορές ειδικά με την τρέχουσα ισοτιμία. Κάτι ενδεικτικό αυτού που λέω είναι οι διαφορές τιμές ίδιων Κινέζικων συσκευών που εισάγονται στην Ελλάδα και κατά κάποιο τρόπο μας δίνουν μια καλή εικόνα του κόστους της εγγύησης του χρόνου παραλαβής κλπ.

 

Πλέον έχουμε φτάσει σε ένα σημείο που αν περιμένεις λίγο να πέσει η τιμή μιας συσκευής μετά την κυκλοφορία της η Κίνα δεν μοιάζει και τόσο ελκυστική.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει 2 κινητά και 2 tablet από geekbuying και φτάσανε μια χαρά! Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα λειτουργούν τα ταβλετ σε μένα και την κοπέλα μου και τα δύο τηλέφωνα σε άλλους! Θα αγόραζα ξανά άμα με σύμφερε αλλά με την διαφορά δολαρίου - ευρώ να είναι σχεδόν 1 προς 1 δεν ξέρω άμα αξίζει πλέον το ρίσκο του τελωνείου, η διαφορά στις τιμές!

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα εχω παρει αρκετα και για μενα αλλα και για φιλους και την οικογενεια. Να ναι καλα το myphone που και μας ανοιξε τα ματια και μας βοηθαη:D
Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχουμε φτάσει σε ένα σημείο που αν περιμένεις λίγο να πέσει η τιμή μιας συσκευής μετά την κυκλοφορία της η Κίνα δεν μοιάζει και τόσο ελκυστική.

 

Όπως έχω ξαναγράψει και νωρίτερα ο καθένας ψάχνει, κρίνει και συγκρίνει τι τον συμφέρει καλύτερα.

Ζήτησες να σε πείσει κάποιος να πάρεις το ρίσκο. Αν εκ προοιμίου είσαι προκατειλημμένος δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει.

Εκτός αν νομίζεις ότι με αυτόν τον τρόπο δημιουργείς τεκμήριο για τα δικά σου επιχειρήματα. Δεν γίνεται να επιβάλουμε απόψεις με το ζόρι.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναγράψει και νωρίτερα ο καθένας ψάχνει, κρίνει και συγκρίνει τι τον συμφέρει καλύτερα.

Ζήτησες να σε πείσει κάποιος να πάρεις το ρίσκο. Αν εκ προοιμίου είσαι προκατειλημμένος δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει.

Εκτός αν νομίζεις ότι με αυτόν τον τρόπο δημιουργείς τεκμήριο για τα δικά σου επιχειρήματα. Δεν γίνεται να επιβάλουμε απόψεις με το ζόρι.

 

Νίκο δεν έχω προσωπικά με την Κίνα. Εξετάζω κινδύνους με το πιθανό όφελος, εντελώς ψυχρά, ούτε είμαι fan boy συγκεκριμένης εταιρίας, έχω πάρει τηλ σχεδόν από όλες τις γνωστές. Αυτό ακριβώς θέλω να μου δείξει κάποιος, αν όντως συμφέρει ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι. Απλά περιμένεις λίγο και αγοράζεις οποιαδήποτε ναυαρχίδα στη μισή τιμή μετά από 6-8 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Νίκο δεν έχω προσωπικά με την Κίνα. Εξετάζω κινδύνους με το πιθανό όφελος, εντελώς ψυχρά, ούτε είμαι fan boy συγκεκριμένης εταιρίας, έχω πάρει τηλ σχεδόν από όλες τις γνωστές. Αυτό ακριβώς θέλω να μου δείξει κάποιος, αν όντως συμφέρει ή όχι.

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να το μεταδώσω κάπως αυτό... :p

Από εκεί και πέρα πιστεύω ότι είναι θέμα ψαξίματος και ενημέρωσης! Ευτυχώς έχουμε μια αρκετά μεγάλη κοινότητα εδώ που ψάχνεται, οπότε ξεκινώντας να ρίχνεις μια ματιά στα αντίστοιχα νήματα ίσως δεις κάτι που μπορεί να σε πείσει!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα θα αγόραζα γιατί θα υπήρχε θέμα με το service.

 

Πάντως πιστεύω ότι αν στείλεις πίσω στην κίνα για service κινητό σε σχέση με το Ελληνικό ARVATO (που αντιπροσωπεύει αρκετές μεγάλες εταιρίες) σίγουρα από την κίνα θα το έχεις πιο γρήγορα και στο service του ARVATO θα σου κάνουν τους κινέζους :lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να το μεταδώσω κάπως αυτό... :p

Από εκεί και πέρα πιστεύω ότι είναι θέμα ψαξίματος και ενημέρωσης! Ευτυχώς έχουμε μια αρκετά μεγάλη κοινότητα εδώ που ψάχνεται, οπότε ξεκινώντας να ρίχνεις μια ματιά στα αντίστοιχα νήματα ίσως δεις κάτι που μπορεί να σε πείσει!

 

Οι Κινέζοι σου δίνουν την ευκαιρία ακόμα και σε μεγάλες συσκευές μετά από κάποιες αγορές να έχεις πολύ προνομιακές τιμές. (παραγγείλαμε χθες με φίλο το ZTE blade s6 στα 125 ευρώ με την χρήση πόντους ανταμοιβής)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...