Jump to content

myphone POLL: Είστε ικανοποιημένοι από την 4G κάλυψη του παρόχου σας;


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι από την 4G κάλυψη του παρόχου σας;  

745 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι από την 4G κάλυψη του παρόχου σας;

    • Είμαι συνδρομητής Cosmote και είμαι ικανοποιημένος
      188
    • Είμαι συνδρομητής Cosmote και ΔΕΝ είμαι ικανοποιημένος
      100
    • Είμαι συνδρομητής Vodafone και είμαι ικανοποιημένος
      77
    • Είμαι συνδρομητής Vodafone και ΔΕΝ είμαι ικανοποιημένος
      202
    • Είμαι συνδρομητής Wind
      130
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      48


Recommended Posts

Χωρίς δόση ειρωνείας, με τις υφιστάμενες τιμές και τις πολιτικές ορθής χρήσης στα δεδομένα, ακούγεται οξύμωρο να συζητάμε για δίκτυο 4G.

 

Η διαφημηση αναφερει μια ταινεια 5 gb σε 4 λεπτα, ποιο πακετο καλυπτει τετοιο ογκο δεδομενων και σε ποια εταιρεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαι συνδρομητης vodafone. Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο το 4g και απο την καλυψη αλλα και απο τις ταχυτητες.
Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιημένος με το Vodafone 4G, αλλά μόνο στο κέντρο του Ηρακλείου, δεν υπάρχει μεγάλη κάλυψη.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από Ξάνθη. Το 4G έχει επεκταθεί αρκετά στην πόλη μου και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τις ταχύτητες που πιάνω. Επίσης σε πολλές περιοχές που έχω κινηθεί όπως Κομοτηνή, Καβάλα, Σέρρες, Θεσσαλονίκη και Βόλο είχα 4G όχι φουλ σήμα αλλά μια χαρά μπορούσα να κάνω την δουλειά μου. Να σημειώσω πως τον τελευταίο μήνα πιάνω 4G-3G-2G ακόμη και μέσα στο σπίτι μου που μέχρι πρότινος δεν έπιανα ούτε 2G. (Προφανώς προστέθηκε κάποια νέα κεραία στην περιοχή μου).
...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Συνδρομητής cosmote στο κεντρο του Ηράκλειο Κρήτης για να μιλήσω βγαίνω στο μπαλκόνι. Εσείς ρωτάτε για 4g;
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω θα έπρεπε και στη WIND να υπάρχουν οι ίδιες επιλογές με τις άλλες εταιρίες. Έχει αναπτύξει και αυτή δίκτυο έστω μόνο Αθήνα και πρέπει να ξέρουμε τη γνώμη των χρηστών.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο 4g. Εδω υπάρχουν εταιρείες που με το ζόρι ποιάνουν 3g θελουμε 4g και +4g . Θα μας τρελάνετε

Στην wind πχ. μπορεί να μας πει κάποιος τι ταχύτητες ποιάνει το 3g και το +Η . Γιατί επεσε στα χέρια μου μία κάρτα q με 1gb και με το ζόρι έπιανε 1,7 mb με φουλ σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από Ξάνθη. Το 4G έχει επεκταθεί αρκετά στην πόλη μου και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τις ταχύτητες που πιάνω. Επίσης σε πολλές περιοχές που έχω κινηθεί όπως Κομοτηνή, Καβάλα, Σέρρες, Θεσσαλονίκη και Βόλο είχα 4G όχι φουλ σήμα αλλά μια χαρά μπορούσα να κάνω την δουλειά μου. Να σημειώσω πως τον τελευταίο μήνα πιάνω 4G-3G-2G ακόμη και μέσα στο σπίτι μου που μέχρι πρότινος δεν έπιανα ούτε 2G. (Προφανώς προστέθηκε κάποια νέα κεραία στην περιοχή μου).

 

Ωραίο ποστ , αλλά για ποιο δίκτυο μιλάς ? Στον Βόλο και στην Λάρισα πάντως οι COSMOTE και Vodafone , παρέχουν αρκετά καλό 4G , με πρώτη προς τον παρών την Vodafone . (για αυτές τις 2 πόλεις μιλάω μόνο) . Πιο επεκταμένο 4G δίκτυο έχει σε αυτές τις 2 πόλεις .

Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone με RED 1 και η συσκευή μου είναι το LG Optimus G Pro. Κινούμαι κυρίως στα Νότια Προάστια, Πειραιά, Κερατσίνι. Σε όλα τα σημεία των περιοχών αυτών που κινούμαι έχω 4G Χωρίς προβλήματα. Φυσικά και εκεί υπάρχουν τρύπες, όπως έχουν όλες οι εταιρίες, αλλά υπάρχει και το 3G με το οποίο επίσης είμαι ικανοποιημένος. Edited by dimangelid
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

εριξα πολυ γελιο με το "ειμαι συνδρομητης wind " :p

 

voidafone και η καλυψη ειναι ελαχιστη δυστυχως,θεσσαλονικη.ωστοσο οταν πιανει πηγαινει πολυ καλα.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

To 4G της Vodafone στη Λαμία είναι "κανόνι" και πιάνει στις περισσότερες περιοχές της πόλης. Πιο έξω στο χωριό δουλεύουμε 3G με πολύ καλές ταχύτητες. Καλά είναι τα πράγματα λοιπόν, τουλάχιστον εκεί που κινούμαι εγώ.:happy:
The roof is on fire :!:
Link to comment
Share on other sites

Με Cosmote είμαι υπέρ ευχαριστημένος διότι ακόμα και στην επαρχία έχει εκτεταμένο 4G δίκτυο και σταθερό, σε αντίθεση με την Vodafone που είναι πιο αδύναμο. Με WIND δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Θεσσαλονίκης σήμερα το απόγευμα 110 Mbps στην cosmote.

http://www.speedtest.net/my-result/i/1166886238

Edited by giannisk82
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα... Εγω μένω στην Ιαλυσό της Ροδου... Και το 4g ήρθε πρόσφατα ειναι η αλήθεια απο Vodafone.. Αλλα είμαι πολύ ικανοποιημένος.... Το λιγότερο που πιάνω ειναι κοντά στα 40mbps download και 7-8mbps upload. Μέγιστο ήταν κοντά στα 75mbps σε περιοχές κοντά στην θάλασσα...(προφανώς δεν ήταν πολλά άτομα συνδεδεμένα). Πριν το 4g είχαμε πάντα 3G+ Με μέγιστο που είχα πιάσει ήταν τα 25mbps download. Τώρα για την πόλη της Ροδου... Το 4G ειναι σε πολύ λίγα σημεία ακόμα.. Και το κέντρο δεν εχει καλή κάλυψη 3G συνήθως η σύνδεση ειναι gprs... Ποτέ όμως δεν είχα πρόβλημα με την λήψη η την δημιουργία κλήσεων. Η συσκευή μου ειναι το iPhone 6..

 

http://www.speedtest.net/iphone/1166677929.png

 

Μια ενδεικτική μέτρηση που έγινε σήμερα το μεσημέρι απο το σπίτι μου....

Edited by lazoskal
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνετε? τι 4G και πράσινα άλογα ρε παιδιά. Εδώ το H ή H+ μόνο στο κέντρο των πόλεων προσφέρουν.
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνετε? τι 4G και πράσινα άλογα ρε παιδιά. Εδώ το H ή H+ μόνο στο κέντρο των πόλεων προσφέρουν.

 

Μάλλον πλάκα εσύ κάνεις ! ! ! Αν στο κέντρο των πόλεων προσφέρουν μόνο H και H+ , τότε ΠΟΥ προσφέρουν 4G ? ? ? Στην Γαύδο , κάτω από την Κρήτη ή στο χωριό Ορμένιο στη Θράκη μήπως ? ? ?

 

Οι μεγάλες πόλεις και πολλές μικρότερες , αλλά και τουριστικά μέρη και νησιά έχουν 4G και από Vodafone και από COSMOTE . (πιο πολλά μέρη καλύπτει η COSMOTE) .

 

Κοίτα την συσκευή σου καλύτερα , που λογικά έχει πρόβλημα και μετά πες πάλι την γνώμη σου , στο topic εδώ .

 

Διάβασε πόσοι φίλοι παραπάνω έχουν 4G/4G+ και σε ποια μέρη της Ελλάδας .

 

Διαβάζουμε και μερικές σελίδες με ποστ , για να σχηματίσουμε μια εικόνα , ΔΕΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ , έτσι για να πούμε κάτι .

 

Μάλλον εσένα πολλά πράσινα άλογα σε πείραξαν ..............

 

Κέντρο Θεσσαλονίκης σήμερα το απόγευμα 110 Mbps στην cosmote.

http://www.speedtest.net/my-result/i/1166886238

 

Αυτά είναι !

 

Αυτές οι ταχύτητες είναι με 4G ή με 4G+ ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και απο μένα... Εγω μένω στην Ιαλυσό της Ροδου... Και το 4g ήρθε πρόσφατα ειναι η αλήθεια απο Vodafone.. Αλλα είμαι πολύ ικανοποιημένος.... Το λιγότερο που πιάνω ειναι κοντά στα 40mbps download και 7-8mbps upload. Μέγιστο ήταν κοντά στα 75mbps σε περιοχές κοντά στην θάλασσα...(προφανώς δεν ήταν πολλά άτομα συνδεδεμένα). Πριν το 4g είχαμε πάντα 3G+ Με μέγιστο που είχα πιάσει ήταν τα 25mbps download. Τώρα για την πόλη της Ροδου... Το 4G ειναι σε πολύ λίγα σημεία ακόμα.. Και το κέντρο δεν εχει καλή κάλυψη 3G συνήθως η σύνδεση ειναι gprs... Ποτέ όμως δεν είχα πρόβλημα με την λήψη η την δημιουργία κλήσεων. Η συσκευή μου ειναι το iPhone 6..

 

http://www.speedtest.net/iphone/1166677929.png

 

Μια ενδεικτική μέτρηση που έγινε σήμερα το μεσημέρι απο το σπίτι μου....

 

Θα ήθελα να μάθω αν ξέρεις εσύ η κάποιος γνωστός σου , πόσο ποσοστό του νησιού καλύπτει η COSMOTE με 4G .

 

Λογικά πρέπει να καλύπτει ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι του νησιού , που είναι κορυφαίος τουριστικός προορισμός .

 

Χαιρετισμούς στην πανέμορφη Ρόδο .

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακά τα ποσοστά υπέρ της Cosmote. Το περίμενα οτι θα είχε περισσότερους ευχαριστημένους πελάτες αλλά όχι με αυτή την διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την κάλυψη που μου παρέχει η Cosmote και σε 3G και σε 4G δίκτυα. Ακόμα και στην επαρχία που μένω πιάνω 4G με καλή ταχύτητα. Για μένα η Cosmote είναι η καλύτερη σε κάλυψη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι !

 

 

 

Αυτές οι ταχύτητες είναι με 4G ή με 4G+ ?

 

 

Στο iPhone νομίζω οτι δεν τα ξεχωρίζει. Γράφει πάντα 4G. Αλλα μάλλον ειναι 4G+.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εγώ το έχω σε 3g την συσκευή, για viber κλο κλπ είναι super και καταναλώνει πολύ λιγότερη μπαταρία από το 4g, και εκεί που φάινεται το ατού του 4g ( video streaming, κατέβασμα αρχείων, κατέβασμα παιχνιδιών από το store, ανέβασμα video από την camera στο cloud κλπ κλπ) χρειάζονται MB μπόλικα και με της τιμές που έχουν η παροχοι είναι όνειρο θερινής νύχτας.. έτσι όχι δεν χεισιμοποιο το 4g
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω καταλαβει μετα τις εκλογες οτι εχει μειωθη η ταχυτητα του ιντερνετ,μας πανε να αγορασουμε vdsl

 

Χαχα, συνομωσία του OTE ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι συνδρομητης Vodafone και μενω Αθηνα, συχνα πιανω 4G κι οταν αυτο γινεται ειναι ευπροσδεκτο. Νομιζω ομως οτι πλεον θα πρεπει να εστιασουν να επεκτεινουν/σταθεροποιησουν το δικτυο 3G σε ολη την Ελλαδα. Ειναι απαραδεκτο πολλες περιοχες της Ελλαδας να πληρωνουν για δικτυο το οποιο δε μπορουν να απολαμβανουν και εννοω κυριως το 3G!! Έχοντας μιλήσει με αρκετό κόσμο σχετικά με το ποσο ικανοποιημενοι ειναι με τον παροχο τους, σχεδον ολοι συμφωνουν οτι πρεπει πρωτα να σταθεροποιηθουν οι υπαρχουσες υπηρεσιες. Ελαχιστοι ειναι οι τυχεροι που πιανουν καλο σημα κι αυτο γιατι ειναι τυχεροι να εχουν τοσο καλη καλυψη στην περιοχη τους.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ικανοποιημένος από την άποψη ότι μου βγάζει την ένδειξη για 4g αδιάκοπτα στο μεγαλύτερο μέρος της Αθήνας.

Βέβαια δεν έχω δει καμια διαφορά σε ταχύτητα απο το Η+ αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

 

Για ποιο δικτυο αναφερεσαι ? CΟSΜΟΤΕ ή Vodafone ? Δεν μας το λες αυτο .

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή LTE & πιάνοντας 4G στη Wind μου ξεσκίζει το σήμα το κινητής , αρκετά περισσότερο σε σχέση με την επιλογή "αυτόματο" και ένδειξη Η, H+. Έτσι εντός σπιτιού είμαι με GSM και Wifi και εκτός σπιτιού με "αυτόματο" και H, Η+. Προτιμώ αυτή τη λύση από το να λέω ότι πιάνω 4G αλλά να μου χαλά τόσο το σήμα της κινητής. Εξάλλου η Wind ( δεν ξέρω αν το κάνουν και οι άλλοι πάροχοι) ακόμα και τα 7 Mbps 4G μου τα λέει μερικές φορές ενώ άλλες φορές τα 12 Mbps μου τα βγάζει ως H+. Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...