Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

win 10 >>>> win 8.1 Πως γυρναμε πισω?

 

win10 >>> μπορουμε να βαλουμε insider τωρα με τα windows 10 πανω?

θελω να παιρνω τα καινουρια updates χωρις να περιμενω τα επισημα της MS windows killer....

 

1) Με το Windows Phone Recovery Tool.

2) Κανονικά. Επιλέγεις Κανάλι και πας στο Windows Updates για ενημερώσεις.

 

:)

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

win 10 >>>> win 8.1 Πως γυρναμε πισω?

 

win10 >>> μπορουμε να βαλουμε insider τωρα με τα windows 10 πανω?

θελω να παιρνω τα καινουρια updates χωρις να περιμενω τα επισημα της MS windows killer....

 

τα καινούρια updates είναι για τις redstones προς το παρόν....το ξέρεις πιστεύω έτσι;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με τον edge.. ενω μεχρι χθες ολα δουλευαν κανονικα ..σημερα αρνειται να γραψει απο την σελιδα μου τον τοιχο μου δλδ στο FB. Γραφει κανoνικα κομεντς κλπ αλλα σε νεο ποστ ενω εμφανιζεται το πληκρολογιο δεν γραφει! Αντιθετως απο την σελιδα του HOME γραφει κανονικα..:blink::blink::blink: αρχιζω να νοσταλγω τα 8.1,κακο αυτο μιας και τα 10 ειναι σε πολλα καλυτερα .Τι διαολο δαιμονισμενα ειναι τα μηχανακια της MS .Μου θυμιζει το ΚΡΙΣΤΙΝ την ταινια του καρπεντερ για οποιον την εχει δει...

:O

Edited by rafalef1
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Λειτουργούσε στα 8.1 το πληκτρολόγιο swipe στα ελληνικά; Το δοκίμασα στα 10 και τώρα που γύρισα στα 8.1 λειτουργεί κανονικά. Είχα την εντύπωση ότι λειτουργούσε μόνο στα αγγλικά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

apo 8.1 πηγα σε 10 και μετα ξανα πισω στα 8.1 με 640 2σιμ LTE.

 

παρετηρησα ότι όταν τραβαω φωτος με το usb συνδεδεμενο στο πισι, βλεπω τις φωτο στο κινητο, υπαρχουν στο sd, αλλα τα w10 του πισιου δεν τα βλεπουν τα αρχεια των φωτο. Bγαζω το usb από το πισι, το ξαναβαζω και όλα καλα τα βλεπει. Αυτό συμβαινει συνεχεια.

 

Είναι θεμα πισι, καρτας η τηλεφωνου? Το κανει και σε εσας?...

ειτε ναι ειτε όχι με ποιο λειτουργικο?

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

apo 8.1 πηγα σε 10 και μετα ξανα πισω στα 8.1 με 640 2σιμ LTE.

 

παρετηρησα ότι όταν τραβαω φωτος με το usb συνδεδεμενο στο πισι, βλεπω τις φωτο στο κινητο, υπαρχουν στο sd, αλλα τα w10 του πισιου δεν τα βλεπουν τα αρχεια των φωτο. Bγαζω το usb από το πισι, το ξαναβαζω και όλα καλα τα βλεπει. Αυτό συμβαινει συνεχεια.

 

Είναι θεμα πισι, καρτας η τηλεφωνου? Το κανει και σε εσας?...

ειτε ναι ειτε όχι με ποιο λειτουργικο?

 

Δοκίμασε να κάνεις δεξί κλικ στον αποθηκευτικό χώρο και Refresh (ανανέωση) μήπως και τις δει. Αυτό πάντως που περιγράφεις δεν είναι bug. Τα λειτουργικό του υπολογιστή δεν βλέπει κάποια αλλαγή στον αποθηκευτικό χώρο της sd κάρτας γιατί από την πλευρά του δεν έκανε καμιά ενέργεια να σβήσει ή να προσθέσει περιεχόμενο στην sd κάρτα οπότε δεν θα κάνει ανανέωση να ξαναδιαβάσει τα περιεχόμενα της. Ακόμα και αν η κάρτα καιγόταν στον ενδιάμεσο και χάνονταν όλα τα αρχεία που έχει μέσα θα το καταλάβει μόνο όταν του ζητήσεις κάτι που απαιτεί να γράψει ή να διαβάσει στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις δεξί κλικ στον αποθηκευτικό χώρο και Refresh (ανανέωση) μήπως και τις δει.

-------------------------------------------------------------------

δεξι κλικ στην SD δεν μου δινει επιλογηη refresh

------------------------------------------------------------------

Αυτό πάντως που περιγράφεις δεν είναι bug. Τα λειτουργικό του υπολογιστή δεν βλέπει κάποια αλλαγή στον αποθηκευτικό χώρο της sd κάρτας γιατί από την πλευρά του δεν έκανε καμιά ενέργεια να σβήσει ή να προσθέσει περιεχόμενο στην sd κάρτα οπότε δεν θα κάνει ανανέωση να ξαναδιαβάσει τα περιεχόμενα της. Ακόμα και αν η κάρτα καιγόταν στον ενδιάμεσο και χάνονταν όλα τα αρχεία που έχει μέσα θα το καταλάβει μόνο όταν του ζητήσεις κάτι που απαιτεί να γράψει ή να διαβάσει στην κάρτα.

-----------------------------------------------

αν το βγαλω το usb και το ξαναβαλω ο Η/Υ τα βλεπει τα παντα όλα.. Μαλλον δεν βλεπει ο η/υ ΣΕ real time τις αλλαγες στην SD του τηλεφωνου . Θα δοκιμασω με ΑΝΤΡΟΙΝΤ και θα επανελθω

-------------------------------------------------

Θα δοκιμασω με ΑΝΤΡΟΙΝΤ και θα επανελθω

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Λειτουργούσε στα 8.1 το πληκτρολόγιο swipe στα ελληνικά; Το δοκίμασα στα 10 και τώρα που γύρισα στα 8.1 λειτουργεί κανονικά. Είχα την εντύπωση ότι λειτουργούσε μόνο στα αγγλικά.

 

λειτουργούσε κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προβλημα με τον edge.. ενω μεχρι χθες ολα δουλευαν κανονικα ..σημερα αρνειται να γραψει απο την σελιδα μου τον

:O

 

Δοκίμασε με ένα soft reset.

Edited by alex_gate_7
Αφαίρεση off topic

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως υπάρχει μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας από 8.1 και 10. Από τις 12 το έχω λιώσει το κινητό σε κλήσεις, βιντεοκλησεις skype, internet, messenger κτλ και η μπαταρία είναι στο 59% με τα 8.1. Όταν είχα τα 10 με μέτρια χρήση θα ήμουν στο 30%. Καμία σχέση δυστυχώς.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως υπάρχει μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας από 8.1 και 10. Από τις 12 το έχω λιώσει το κινητό σε κλήσεις, βιντεοκλησεις skype, internet, messenger κτλ και η μπαταρία είναι στο 59% με τα 8.1. Όταν είχα τα 10 με μέτρια χρήση θα ήμουν στο 30%. Καμία σχέση δυστυχώς.

 

Αν και μπορεί να μην ευθύνεται μόνο αυτό,αλλά χωρίς firmware είμαστε,λογικό.

Στα 8,1 πάντως δεν ξαναπήγαινα με την καμία.:D

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

REPOST (επανηλθα σε πεζους χαρακτήρες διοτι εφαγα κραξιμο)

OK με αντροιντ cubot s222 μια χαρα....ο Η/Υ βλεπει τις φωτο στην sd του κινητου όταν είναι συνδεδεμενομε USB και ταυτόχρονα τραβαω φωτος, σε RealTime. Tο δικο σας σε w8.1 κανει τετοια κολπα?

 

Να αλλαξω καρτα SD στο W8.1 phone μου?...αν και είναι φορμαρισμενη από την συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Αν και μπορεί να μην ευθύνεται μόνο αυτό,αλλά χωρίς firmware είμαστε,λογικό.

Στα 8,1 πάντως δεν ξαναπήγαινα με την καμία.:D

 

Καλά και εγω μην νομίζεις. Με μισή καρδιά γύρισα πίσω. :cry::lol:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασε με ένα soft reset.

 

Δοκίμασα 3 τα ίδια...παντως απο πείσμα τελικά θα κάτσω στα 10..

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 3 τα ίδια...παντως απο πείσμα τελικά θα κάτσω στα 10..

 

hard resert μετά την αναβάθμιση έχεις κάνει;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

λειτουργούσε κανονικά.

 

Όχι, στα 8.1 δε λειτουργούσε στα Ελληνικά. Θυμάμαι που "έκραζα" τη Microsoft, που δεν έδινε το swipe με ένα μικρό update και έπρεπε να περιμένουμε τα 10άρια.

 

Στον συμφορουμίτη έμεινε, λόγω downgrade. Έχει αναφερθεί και από άλλους.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι, στα 8.1 δε λειτουργούσε στα Ελληνικά. Θυμάμαι που "έκραζα" τη Microsoft, που δεν έδινε το swipe με ένα μικρό update και έπρεπε να περιμένουμε τα 10άρια.

 

Στον συμφορουμίτη έμεινε, λόγω downgrade. Έχει αναφερθεί και από άλλους.

 

χμ...γιαυτό λειτουργούσε;:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι, στα 8.1 δε λειτουργούσε στα Ελληνικά. Θυμάμαι που "έκραζα" τη Microsoft, που δεν έδινε το swipe με ένα μικρό update και έπρεπε να περιμένουμε τα 10άρια.

 

Στον συμφορουμίτη έμεινε, λόγω downgrade. Έχει αναφερθεί και από άλλους.

 

Επιβεβαιώνω οτι δεν είχα swipe στα ελληνικά και τώρα έχω. Έχει προστεθεί και το εικονίδιο στα μηνύματα με το μικρόφωνο για ηχητική πληκτρολόγηση στα αγγλικά. Δοκίμασα 640 φίλου που δεν έκανε την αναβάθμιση και δεν τα έχει αυτά. Οπότε βγήκε και κάτι καλό με το πισωγύρισμα!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω οτι δεν είχα swipe στα ελληνικά και τώρα έχω. Έχει προστεθεί και το εικονίδιο στα μηνύματα με το μικρόφωνο για ηχητική πληκτρολόγηση στα αγγλικά. Δοκίμασα 640 φίλου που δεν έκανε την αναβάθμιση και δεν τα έχει αυτά. Οπότε βγήκε και κάτι καλό με το πισωγύρισμα!

 

Γι αυτό είναι απαραίτητο το hard reset μετά από αλλαγή λειτουργικού. Υπάρχουν conflicts και μετά γκρινιάζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό είναι απαραίτητο το hard reset μετά από αλλαγή λειτουργικού. Υπάρχουν conflicts και μετά γκρινιάζουμε...

 

Πολύ σωστό...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

χμ...γιαυτό λειτουργούσε;:lol:

 

What the....? Υπήρχε και update 3, στα 8.1; :lol:

 

Πάντως και στα επίσημα όταν θέτω όριο και επιλέγω να κλείνουν τα δεδομένα κοντά σε αυτό, κρασάρει η εφαρμογή.

 

Hard reset αποκλείεται.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

What the....? Υπήρχε και update 3, στα 8.1; :lol:

 

Πάντως και στα επίσημα όταν θέτω όριο και επιλέγω να κλείνουν τα δεδομένα κοντά σε αυτό, κρασάρει η εφαρμογή.

 

Hard reset αποκλείεται.

 

είχα κάνει ένα δυο πισωγυρίσματα ρε :P

γιατί το αποκλείεις μωρέ,για καλό είναι...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

είχα κάνει ένα δυο πισωγυρίσματα ρε :P

γιατί το αποκλείεις μωρέ,για καλό είναι...

 

Αααααα, έτσι εξηγείται.. :lol:

 

Γιατί, έχω ηρεμήσει από τον τρόπο που "έκατσε" το update. Δε θέλω να μου φέρω κι άλλα ψαξίματα. Γιατί, δεν υπάρχει περίπτωση να βρω κάτι να μη λειτουργεί και να μην ψάξω λύση.

 

Λέγοντας αυτό, όμως, μπορεί να κάνω hard reset πιο αργά.. :lol: :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...