Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα βιντεοκληση και δείχνει ότι καλεί. Θα δοκιμάσω αύριο με άλλο άτομο ώστε να μου απαντήσει στην κλήση και θα επανέλθω να σας πω.

 

Edit:Επιβεβαιώνω ότι λειτουργεί κανονικά η βιντεοκλήση σε 8.1. Μόλις έκανα!

 

Άρα και με 8.1, θα κάνει τα βασικά και δε θα ζαλίζει το κεφάλι της.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει τα βασικα. Τα παντα τα τρεχει μια χαρα το 640 με τα 10αρια εκτος από το messenger που απλα αργει να ανοιξει την πρωτη φορα.
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει τα βασικα. Τα παντα τα τρεχει μια χαρα το 640 με τα 10αρια εκτος από το messenger που απλα αργει να ανοιξει την πρωτη φορα.

 

O mr_47 λέγοντας θα κάνει τα βασικά εννοεί αν αφήσει το κινητό στα 8.1 δεν θα έχει πρόβλημα ο χρήστης. Θα έχει όλες τις βασικές λειτουργίες απροβλημάτιστα σε σχέση με τα γνωστά προβλήματα που έχουν τα 10.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

O mr_47 λέγοντας θα κάνει τα βασικά εννοεί αν αφήσει το κινητό στα 8.1 δεν θα έχει πρόβλημα ο χρήστης. Θα έχει όλες τις βασικές λειτουργίες απροβλημάτιστα σε σχέση με τα γνωστά προβλήματα που έχουν τα 10.

 

Γνωστα προβλήματα? Τα εχω ξαναπει εγω τουλάχιστον δεν εχω.

Τρομαζετε τον φιλο που ρωτάει και θα παει να παρει κατι από απέναντι με το ιδιο κοστος με συνεπεια να κλαιει τα χρηματα του.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Γνωστα προβλήματα? Τα εχω ξαναπει εγω τουλάχιστον δεν εχω.

Τρομαζετε τον φιλο που ρωτάει και θα παει να παρει κατι από απέναντι με το ιδιο κοστος με συνεπεια να κλαιει τα χρηματα του.

 

Μην ξαναλέμε πάλι τα ίδια και ανακυκλώνουμε οτι έχει ειπωθεί παλιότερα. Υπάρχουν συγκεκριμένα προβλήματα που έχουν τα 10 είτε αφορούν το λειτουργικό ή κάποιες εφαρμογές. Θα διαβάσει ο φίλος πιο πάνω τι έχει γραφτεί παλιότερα και θα καταλήξει μονος του. Το μόνο σίγουρο είναι οτι τα 8.1 είναι πιο σταθερά από τα 10 και αυτό δεν σηκώνει αμφισβήτηση από κανέναν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μέρες που είναι δεν χρειάζεται να έχουμε ποινές από την Ο.Δ.

 

Διαγραφηκαν μηνύματα. Αφήστε στην άκρη τους προσωπικούς χαρακτηρισμους και τις ειρωνείες.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πως θα κάνω επαναφορά την αρχική οθόνη; όλα τα εικονίδια είναι μεγάλα με πολλά κενά και γενικά ένα χαλι. Δεν θέλω να κάνω ολική επαναφορά είναι αργό στο στήσιμο ...
Link to comment
Share on other sites

Πως θα κάνω επαναφορά την αρχική οθόνη; όλα τα εικονίδια είναι μεγάλα με πολλά κενά και γενικά ένα χαλι. Δεν θέλω να κάνω ολική επαναφορά είναι αργό στο στήσιμο ...

 

Τι εννοείς; Πάτα παρατεταμένα πάνω στα πλακάκια και επέλεξε το μέγεθος και την θέση που θες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Πάτα παρατεταμένα πάνω στα πλακάκια και επέλεξε το μέγεθος και την θέση που θες.

 

Ηθελα να πω αν εχει επιλλογη στις ρυθμησεις να κανει επαναφορα οπως ηταν γιατι εχουν γινει χαλια ολα

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να πω αν εχει επιλλογη στις ρυθμησεις να κανει επαναφορα οπως ηταν γιατι εχουν γινει χαλια ολα

 

Tι εννοείς έχουν γίνει χάλια όλα; Έκανες αναβάθμιση από τα 8.1 στα 10;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς έχουν γίνει χάλια όλα; Έκανες αναβάθμιση από τα 8.1 στα 10;

 

ναι ολες τις εχω κανει, κατι πειραξα στις ρυθμησεις και εγιναν μεγαλα δεν γυρνανε οπως ηταν ξανα:worry:

Link to comment
Share on other sites

ναι ολες τις εχω κανει, κατι πειραξα στις ρυθμησεις και εγιναν μεγαλα δεν γυρνανε οπως ηταν ξανα:worry:

 

Για δοκιμασε ρυθμισεις-εξατομικευση-εναρξη-εμφανιση περισσοτερων πλακιδίων ενεργο.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε ρυθμισεις-εξατομικευση-εναρξη-εμφανιση περισσοτερων πλακιδίων ενεργο.

 

οκ σε ευχαριστω πολυ , θα το κανω!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλος πέρασε τα 10 και θέλει εναγωνίως να επιστρέψει στα 8.1

 

Γίνεται κάπως εύκολα;

 

Κατεβάζεις το recovery tool της Microsoft στο PC. Συνδέεις το κινητό και ακολουθείς τα βήματα. Δεν είναι δύσκολο αλλά θέλει λίγη ώρα. Τι πρόβλημα έχει με τα 10;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ααα.. Πάντως, για άτομα 45-50φευγα, τα 8.1 είναι μια χαρά.

 

Για πες στη γιαγιά μου που είναι 70φεύγα ότι θα χάσει πασιέντζες, mahjong κλπ και τους συγχρονισμούς τους με τα Windows 10 στον υπολογιστή και άμα την πείσεις γράψε μου... :lol: :p

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χθες το πρωί πέρασα για 3 φορά τα 10 στο κινητό μου 640DS. Στα 8.1 τις τελευταίες μέρες έτρωγε κολλήματα σε ότι και να έκανα και έπρεπε να κάνω restart κάποιες φόρες για να λυθεί το πρόβλημα. Λέω αφού πρέπει να κάνω hard reset δεν περνάω ξανά τα 10 και αν δεν κάτσουν πάλι σωστά κάνω μετά το reset και στην χειρότερη πισωγύρισμα στα 8.1. Πέρασα τα 10 λοιπόν χωρίς να κάνω κανένα reset και όλα λειτουργούν μια χαρά. Δεν έχω καμία καθυστέρηση σε ειδοποιήσεις, τα tiles λειτουργούν όλα,καιρός, ημερολόγιο,δεδομένα τα πάντα! Ακόμα και ξεχωριστό ήχο κλήσεων και sms ανά επαφή μπορώ να βάλω ενώ παλιότερα ενώ άλλαζα τους ήχους εκείνο χτυπούσε με τους προεπιλεγμένους. Ακόμα και τα δεδομένα ρύθμισα και το τι να κάνει η συσκευή όταν φθάσει στο όριο.Επίσης δοκίμασα να βγάλω συνεχόμενες φωτογραφίες χωρίς πρόβλημα και το ζουμ στις φωτογραφίες στην έκθεση δεν κολλάει και δεν έχω υπερθέρμανση όπως πριν. Το μόνο αρνητικό σημείο το Facebook που είναι τραγικό για το 1gb ram και έτσι κράτησα το παλιό των 8.1 που πάει σφαίρα αλλά με λιγότερες δυνατότητες. Την αναβάθμιση στα 10 την έκανα χωρίς την κάρτα sd διότι την προηγούμενη φορά μου την χάλασε κατά την αναβάθμιση. Έκανα όλα τα update και την έβαλα ξανά χωρίς να της κάνω format. Με λίγα λόγια έκανα όλα τα αντίθετα από αυτά που λέει η λογική και το κινητό λειτουργεί μια χαρά προς το ΠΑΡΟΝ. Η ίδια συσκευή με χίλια δύο προβλήματα πριν καιρό τώρα δουλεύει όπως πρέπει. Άβυσσος η ψυχή της Microsoft. Τελικά είναι πως θα "κάτσει" η αναβάθμιση με όποιον τρόπο και αν την κάνεις. Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που τα 10άρια είχαν σαν βάση το 640 και τελικά όλα τα προβλήματα ή μάλλον τα περισσότερα, μαζεύτηκαν στο 640!

Μάλλον το μυστικό είναι να περνάς τα 10αρια χωρίς την κάρτα μνήμης μέσα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς την κάρτα μνήμης μέσα και sim.

Για SIM δεν ξέρω. Εγώ βλέπω εδώ όλοι γράφουν για κάρτα μνήμης! Ακόμα και με class 10!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για SIM δεν ξέρω. Εγώ βλέπω εδώ όλοι γράφουν για κάρτα μνήμης! Ακόμα και με class 10!!!!

 

Για sim το γραφω γιατι σου τρωει η cosmοte 1 ευρω για τα δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

Για sim το γραφω γιατι σου τρωει η cosmοte 1 ευρω για τα δεδομενα

Δεν έχεις πακέτο δεδομένων δωρεάν;...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παίδες επειδή το πουλάω υπάρχει κάποιος οδηγός για να σβήσω όλα τα δεδομένα όπως για παράδειγμα στο android κάνεις wipe?

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το κινητό γίνεται σαν να το έβγαλες τώρα από το κουτί.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...