Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η 2η μέρα μαζί του με έκανε να το συμπαθήσω περισσότερο...

για τα χρήματα του είναι σούπερ.. γρήγορο , άνετα και μπαταρία που μπορεί να κρατήσει με λιώσιμο πάνω απο μέρα :)

 

Είναι από αυτές τις ελάχιστες συσκευές, που ενώ δεν είναι ναυαρχίδες, τις έχουν προσεγμένες σαν τέτοιες. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρατήρησα κάτι που είχε να μου το κάνει από παλαιότερη έκδοση των 10,αλλά insider.

Είχα πολλές μέρες(όπως και τότε)το κινητό χωρίς reboot δηλαδή και δεν μου εμφάνιζε στην οθόνη τα σύμβολα για τις κλήσεις.

στο ds έχει δύο ακουστικούλια με λίγα λόγια.

Με επανεκκίνηση στρώνει φυσικά.

το έχει πάθει κανείς;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρατήρησα κάτι που είχε να μου το κάνει από παλαιότερη έκδοση των 10,αλλά insider.

Είχα πολλές μέρες(όπως και τότε)το κινητό χωρίς reboot δηλαδή και δεν μου εμφάνιζε στην οθόνη τα σύμβολα για τις κλήσεις.

στο ds έχει δύο ακουστικούλια με λίγα λόγια.

Με επανεκκίνηση στρώνει φυσικά.

το έχει πάθει κανείς;

και στο dual sim της μητέρας μου συνέβη αυτό με την 218, εξαφανίστηκε από την αρχική οθόνη το εικονίδιο για τις κλήσεις και δυστυχώς δεν μπόρεσα ούτε καρφίτσωμα εκ νέου να κάνω ούτε και λύθηκε με επανεκκίνηση, δεν ξέρω τι ακριβώς να κάνω εκτός από επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι πως αν πατήσεις εκεί που ήταν το εικονίδιο,σε βάζει κανονικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω το lte αγορασμένο από skroutzομάγαζο (ιταλικός πάροχος), πέρασα και τα windows 10 αλλά δεν έχω ελληνική καθοδήγηση στο maps, επίσης δεν είχα και στα windows 8.1 στο here παρότι είχα κατεβάσει την ελληνική φωνή και ενόσω η γλώσσα στο τηλέφωνο ήταν στα ελληνικά. έχει κάποιος; το ίδιο πρόβλημα;

 

λύθηκε με την 218 τελικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η πλάκα είναι πως αν πατήσεις εκεί που ήταν το εικονίδιο,σε βάζει κανονικά.

 

δυστυχώς δεν ισχύει στη δική μου περίπτωση...

Link to comment
Share on other sites

8.1 είχα πριν το update, 8.1 έχω και τώρα. Μηνυμα για reset και αναβάθμιση σε wp δεν μου έβγαλε, ούτε έχω παρατηρήσει διάφορα στην συμπεριφορά του τηλεφώνου.

Πάντως τόσοι συμφορουμιτες υπάρχουν που έχουν κινητ απι τον ίδιο πάροχο, ας δώσουν feedback.

Και το upgrade advisor συνεχιζει και γράφει πως " συνεργαζόμαστε με τον παροχο, σύντομα θα είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση και θα ειδοποιηθηται με μήνυμα".

 

Το ιδιο ακριβως εγινε και στο δικο μου Lumia 640DS,γερμανικο, και τωρα, καποιες ημερες μετα "ουδεν νεωτερον"..

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρατήρησα κάτι που είχε να μου το κάνει από παλαιότερη έκδοση των 10,αλλά insider.

Είχα πολλές μέρες(όπως και τότε)το κινητό χωρίς reboot δηλαδή και δεν μου εμφάνιζε στην οθόνη τα σύμβολα για τις κλήσεις.

στο ds έχει δύο ακουστικούλια με λίγα λόγια.

Με επανεκκίνηση στρώνει φυσικά.

το έχει πάθει κανείς;

 

Όχι, δεν έχω πάθει κάτι τέτοιο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω πάθει κάτι τέτοιο.

 

 

 

Να ορίστε,είδες που μου βγάζει κάτι που δε το χεις πάθει;;;χαχαχα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ορίστε,είδες που μου βγάζει κάτι που δε το χεις πάθει;;;χαχαχα

 

χαχαχαχαχα :lol: Να μην το ματιάσω, λειτουργεί πολύ καλά με τη .218. Άντε να έρθει και το firmware.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έλεγα εδώ καιρό ότι πάει καλα,δεν με ακούγατε

 

Μα, δεν πήγαινε εδώ και καιρό καλά. :p Μετά από κάποιες μέρες, "έκατσε" το update καλά, πήραν αναβαθμίσεις αρκετά apps και τώρα το χρησιμοποιώ και πάλι κανονικά.

 

Fun fact: Η οθόνη του 640 "κάνει πλάκα" σε πολλές συσκευές εκεί έξω. :shifty: ;)

 

P.S.: Πώς φάνηκε ότι έχουμε και οι 2 WM. Στο "εδώ και καιρό" έφαγε το "και" και στους 2! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρήγγειλα το lumia 640 lte δεύτερη συσκευή βαρέθηκα το Android είπα να αλλάξω λίγο. Την Τετάρτη με Πέμπτη θα το έχω. Έχει κανεις αναβαθμιση στα Windows 10.?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι GR έκδοση λογικά θα παρω και εγω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Lumia 640 ds γερμανικο.. ηρθε τωρα η αναβαθμιση σε win 10.. σε εξελιξη το update :)

Τι εννοείς ήρθε τωρα το update;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,είμαι νέος στο forum ως μέλος και κάτοχος ενός 640 ds με wm10(218.)Έχω ως sim1 Vodafone και sim 2 Cosmote.Δύο μέρες τώρα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:έχω ορίσει την COSMOTE ως επιλογή για χρήση δεδομένων internet αλλά όταν ανοίγω τα δεδομένα το εικονίδιο Η η το 3G άλλοτε εμφανίζεται άλλοτε όχι και δεν έχω πρόσβαση στο internet.δεν είναι θέμα ποιότητας του σήματος το έχω τσεκάρει με άλλη ίδια συσκευή και κάρτα COSMOTE στο ίδιο σημείο.έκανα soft reset αλλά τίποτα..έβγαλα την μπαταρία και δούλευαν για ένα δεκάλεπτο κανονικά τα δεδομένα αλλά μετά πάλι τα ίδια.καμμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει και πως λύνεται το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,είμαι νέος στο forum ως μέλος και κάτοχος ενός 640 ds με wm10(218.)Έχω ως sim1 Vodafone και sim 2 Cosmote.Δύο μέρες τώρα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:έχω ορίσει την COSMOTE ως επιλογή για χρήση δεδομένων internet αλλά όταν ανοίγω τα δεδομένα το εικονίδιο Η η το 3G άλλοτε εμφανίζεται άλλοτε όχι και δεν έχω πρόσβαση στο internet.δεν είναι θέμα ποιότητας του σήματος το έχω τσεκάρει με άλλη ίδια συσκευή και κάρτα COSMOTE στο ίδιο σημείο.έκανα soft reset αλλά τίποτα..έβγαλα την μπαταρία και δούλευαν για ένα δεκάλεπτο κανονικά τα δεδομένα αλλά μετά πάλι τα ίδια.καμμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει και πως λύνεται το πρόβλημα;

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, βρες το APN και επίλεξε να είναι custom κι όχι αυτόματο. Όρισε ως APN το internet και θα έχεις μόνιμα data (αν δεν είναι θέμα της γραμμής)

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ήρθε τωρα το update;

 

Μάλλον εκείνη την ώρα που το είπε είδη κατεβαζε την αναβάθμιση σε Windows 10

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρήγγειλα το lumia 640 lte δεύτερη συσκευή βαρέθηκα το Android είπα να αλλάξω λίγο. Την Τετάρτη με Πέμπτη θα το έχω. Έχει κανεις αναβαθμιση στα Windows 10.?

 

Εμένα είναι GR έκδοση λογικά θα παρω και εγω.

 

το δικό σου θα αναβαθμιστεί κανονονικά όπως και τα δικά μας.

Μόνο τα Γερμανικά καθυστέρησαν,πολύ,να αναβαθμιστούν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το δικό σου θα αναβαθμιστεί κανονονικά όπως και τα δικά μας.

Μόνο τα Γερμανικά καθυστέρησαν,πολύ,να αναβαθμιστούν.

 

ευχαριστω πολυ παιδια

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ήρθε τωρα το update;

 

Η αναβάθμιση στα W10M είναι η τελευταία που θα γίνει μέσω παροχών. Ή τουλάχιστον, έτσι είπε η Microsoft.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

το δικό σου θα αναβαθμιστεί κανονονικά όπως και τα δικά μας.

Μόνο τα Γερμανικά καθυστέρησαν,πολύ,να αναβαθμιστούν.

 

Και το δικό μου (640 XL) γερμανικό είναι αλλά η αναβάθμιση έγινε 2 μέρες μετά την επίσημη ανακοίνωση

Οπότε ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...