Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παθαίνω και εγώ αυτό στο messenger ενώ στο viber πχ φαίνονται όλες οι φωτο κανονικά . δεν έχω καταλάβει τι φταίει και απ όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι .

 

Όντως είναι πολύ περίεργο. Να φταίει η εφαρμογή; Δεν του εχω περασει ακόμη τα 10αρια γιατί στο δικό μου ρουφάνε την μπαταρία πολύ.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Ένας φίλος έχει το 640 και όταν μου στέλνει φωτό μέσω messenger και τις αποθηκεύω στο pc μου η αλλοίωση στην οποία υπόκεινται μετά είναι απίστευτη. Μοιάζουν σαν να έχουν τραβηχτεί με φωτογραφική 1μπξλ με φακό f4.5. Γιατί έτσι; Πρέπει να κάνει κάποια ρύθμιση; Σίγουρα δεν έχει την καλύτερη κάμερα του κόσμου αλλά τέτοια αλλοίωση δεν έχω ξαναδεί. Το δικό μου (930) δεν το κάνει αυτό.

 

το παθαίνω και εγώ αυτό στο messenger ενώ στο viber πχ φαίνονται όλες οι φωτο κανονικά . δεν έχω καταλάβει τι φταίει και απ όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι .

 

Μήπως οι εφαρμογές κάνουν συμπίεση στο μέγεθος των εικόνων, έτσι ώστε να σταλούν πιο γρήγορα;

 

Παράδειγμα. Αν προσπαθήσω να ανεβάσω μια φωτογραφία μέγιστης ανάλυσης, αυτή θα συμπιεστεί, αν το κάνω από το app του facebook. Αν το κάνω από το browser και το 0.facebook, θα ανέβει χωρίς κάποια παρέμβαση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κανά τιπ για να βγαίνουν πιο φωτεινές οι φωτο το βράδυ και χωρίς τόσο θόρυβο λόγω του ότι έχουμε αδύναμο φλας υπάρχει;
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι εφαρμογές κάνουν συμπίεση στο μέγεθος των εικόνων, έτσι ώστε να σταλούν πιο γρήγορα;

 

Παράδειγμα. Αν προσπαθήσω να ανεβάσω μια φωτογραφία μέγιστης ανάλυσης, αυτή θα συμπιεστεί, αν το κάνω από το app του facebook. Αν το κάνω από το browser και το 0.facebook, θα ανέβει χωρίς κάποια παρέμβαση.

 

Το πιο πιθανό ενδεχόμενο είναι αυτό που λες. Όταν το πιάσω ξανά στα χέρια μου θα δω και θα πω εντυπώσεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Ένας φίλος έχει το 640 και όταν μου στέλνει φωτό μέσω messenger και τις αποθηκεύω στο pc μου η αλλοίωση στην οποία υπόκεινται μετά είναι απίστευτη. Μοιάζουν σαν να έχουν τραβηχτεί με φωτογραφική 1μπξλ με φακό f4.5. Γιατί έτσι; Πρέπει να κάνει κάποια ρύθμιση; Σίγουρα δεν έχει την καλύτερη κάμερα του κόσμου αλλά τέτοια αλλοίωση δεν έχω ξαναδεί. Το δικό μου (930) δεν το κάνει αυτό.

 

Το μεσσεντζερ και το φβ συμπιεζουν παρα πολυ την ποιοτητα των φωτο,βιντεο. Μονο με η μεηλ να τα στελνεις.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το Viber παλι, όταν βγάζεις σε landscape mode στο στενεύει με δυο μαύρες μπάρες δεξιά - αριστερά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το Viber παλι, όταν βγάζεις σε landscape mode στο στενεύει με δυο μαύρες μπάρες δεξιά - αριστερά!

 

Σε μενα ειναι ενταξει

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,οταν χτυπαει το τηλεφωνο και το γυριζεις αναποδα και σιγη,υπαρχει ρυθμιση?γιατι σε μενα δεν το κανει αυτο.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν μπορεί και ξέρει κάποιος να με βοηθήσει.. το αγόρι μου έχει το Microsoft 640 LTE.. του έπεσε σήμερα κάτω και έσπασε η οθόνη μόνο η έξω που είναι σαν τα τζάμι και όχι από μέσα.. αξίζει να το φτιάξεις? Ξέρει κανείς πόσο στοιχίζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν μπορεί και ξέρει κάποιος να με βοηθήσει.. το αγόρι μου έχει το Microsoft 640 LTE.. του έπεσε σήμερα κάτω και έσπασε η οθόνη μόνο η έξω που είναι σαν τα τζάμι και όχι από μέσα.. αξίζει να το φτιάξεις? Ξέρει κανείς πόσο στοιχίζει?

 

Στην προηγουμενη σελιδα μηλανε και εχουν βιντεο για αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,οταν χτυπαει το τηλεφωνο και το γυριζεις αναποδα και σιγη,υπαρχει ρυθμιση?γιατι σε μενα δεν το κανει αυτο.

 

volime down κανει σιγαση.

Link to comment
Share on other sites

volime down κανει σιγαση.

 

Αυτό το έχω υπόψη μου ,αυτό που ρωτάω γίνετε χωρίς πάτημα κάποιου κουμπιού,απλα το γυρίζεις μπρούμητα και κανει σίγαση.Ευχαριστώ πάντως.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω υπόψη μου ,αυτό που ρωτάω γίνετε χωρίς πάτημα κάποιου κουμπιού,απλα το γυρίζεις μπρούμητα και κανει σίγαση.Ευχαριστώ πάντως.

Κατέβασέ την:

http://www.windowsphone.com/s?appid=38384829-0b39-4f21-a954-d2d4f8a4ac96

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Κάτοχος 640 3G με κάρτα μνήμης 32 kingston από την 1τη μέρα. Εκανα αναβάθμιση σε wp10 και γενικά ικανοποιημένος. Τις τελευταίες μέρες μου εμφανίζει ομως μηνυμα οτι προσπαθεί για ενημέρωση αλλα δεν υπάρχει αρκετή χωρητικότητα στο τηλέφωνο ενω αναγνωρίζει ελεύθερη στην κάρτα και με προτρεπει να κανω μεταφορά από το τηλ στην κάρτα.

Πάω στον χώρο αποθήκευσης στο τηλ και βλέπω σε χρηση 6,05 GB από 7,28 (η κάρτα έχει 5,19 από 28,9). Στο τηλεφωνο, στα "Στοιχ Συστήματος" έχω 3,30GB (δεν μπορω να τα μετακινησω), στις "Εφαρμογες και Παιχν" έχω 2,13 GB από τα οποία δεν μπορεί να μετακινήσει κανενα στην κάρτα.

Εχει μέσα "Αλληλ/φια & Ημερολ" 1,12 που δεν εχει ενεργή επιλογη μετακινησης, "φωτο" 138ΜΒ που δεν εχει ενεργή επιλογη μετακινησης, Viber 69,8MB με μετακινηση αλλά μετα μου βγαζει σφαλμα 0x80073d01, "Μουσικη Groove" 38,2 MB και μετα κάτι άλλα ψιλά. Για να μην τα πολυλογώ, μου βγαζει είτε το σφαλμα είτε δεν εχει επιλογη για μετακινηση.

Εχω δοκιμάσει να ξηλώσω το viber και whatsup μήπως και αν τα ξανακατεβαζα θα πήγαιναν στην κάρτα (έχω επίλογή να πηγαίνουν ολα στην κάρτα) αλλα μου έβγαζε σφάλμα (νομίζω με τον παραπανω κωδικο) και πρότεινε να τα κατεβάσει στην συσκευη και οχι στην κάρτα! Οπότε τα κατεβασα ξανα στην συσκευή.

Τι κάνουμε σ αυτη την περίπτωση? Το χει κανεις συναντήσει?

Συγνώμη για το μεγάλο μου post

Link to comment
Share on other sites

χριστος ανεστη παιδια παρήγγειλα μια θηκη απο το ebay και Premium tempered Glass ειναι αυτα. περιμενω να ερθουνε μεχρι τελη του μηνος. πιστευω να ειναι καλα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Διεγραψε τα μηνυματα. 1.2 γιγα?

 

Ποια μηνυματα? Τα σμσ, τα εμαηλ, ή από βαιμπερ γουατσαπ κλπ? Δεν εχω αλλη επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

 

Σ'ευχαριστω,μπήκα στο μαρκετ,αλλα μου την βγάζει ασυμβατη για την συσκευή μου.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Ποια μηνυματα? Τα σμσ, τα εμαηλ, ή από βαιμπερ γουατσαπ κλπ? Δεν εχω αλλη επιλογη?

Αλληλογραφια και μηνυματα 1.12 γιγα ? τεραστιο μεγεθος. Μετακινισε τα δε βλεπω να υπαρχει αλλη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Αλληλογραφια και μηνυματα 1.12 γιγα ? τεραστιο μεγεθος. Μετακινισε τα δε βλεπω να υπαρχει αλλη λυση.

 

Πως να τα μετακινησω δηλαδη? Γιατι δεν θελω να διαγραψω τπτ (εμαηλ βασικα)

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το tile μέσα από το φάκελο και ξανακάντο pin...

 

Το έκανα αλλά η κοπέλα στη μικρογραφία φαίνεται και πάλι. Τι άλλη επιλογή έχω ;;

 

Να πετάξω το κινητό ;; χα χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...