Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.microsoftstore.com/store/msfr/fr_FR/pdp/Microsoft-Lumia-640-LTE-Double-SIM/productID.314776800

Σε πορτοκαλί,μαύρο και άσπρο οχι γαλάζιο.

Και 25 ευρω gift card με καθε συσκευη.

 

Αλέξη σε ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια σου είσαι θησαυρός :D:lol:

Πάω για το πορτοκαλί λοιπόν που μου αρέσει εξίσου. Εξάλλου κοστίζει κάτω από τα 200€ που υπολόγιζα. Θα παραγγείλω ένα tempered glass και θα το αφήσω χωρίς θήκη για να το ευχαριστηθώ. Ισχύει και η προσφορά για ένα χρόνο office 365; Το 25ευρω είναι ότι πρέπει για τα πρώτα έξοδα σε εφαρμογές.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει οτι σου μένουν 3giga ελεύθερα απο τα 8?5 giga καταναλώνει το σύστημα δηλαδή?. Όλες οι εφαρμογές κ τα παιχνίδια περνάνε στην sd πλήρη? Πχ στο android για να περάσεις μια εφαρμογή στην sd δεν θα περάσει ολόκληρη αλλά θα περάσουν κ κάποια μεγαμπάιτ κ στον χώρο συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει οτι σου μένουν 3giga ελεύθερα απο τα 8?5 giga καταναλώνει το σύστημα δηλαδή?. Όλες οι εφαρμογές κ τα παιχνίδια περνάνε στην sd πλήρη? Πχ στο android για να περάσεις μια εφαρμογή στην sd δεν θα περάσει ολόκληρη αλλά θα περάσουν κ κάποια μεγαμπάιτ κ στον χώρο συσκευής.

 

Ναι. Όχι 5, 3 και κάτι. Τα υπόλοιπα είναι οι εφαρμογές και τα δεδομένα τους, τα συνημμένα των mails κλπ. Ολόκληρες οι εφαρμογές με τα δεδομένα τους πηγαίνουν στην SD. :D Δεν είναι/είμαστε Android.... :shifty:

 

Δες και το screenshot.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αλέξη σε ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια σου είσαι θησαυρός :D:lol:

Πάω για το πορτοκαλί λοιπόν που μου αρέσει εξίσου. Εξάλλου κοστίζει κάτω από τα 200€ που υπολόγιζα. Θα παραγγείλω ένα tempered glass και θα το αφήσω χωρίς θήκη για να το ευχαριστηθώ. Ισχύει και η προσφορά για ένα χρόνο office 365; Το 25ευρω είναι ότι πρέπει για τα πρώτα έξοδα σε εφαρμογές.

Βέβαια έχεις 1 έτος office 365,το γράφει ξεκάθαρα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια έχεις 1 έτος office 365,το γράφει ξεκάθαρα.

 

Δίκιο έχεις το είδα μετά. Πρόσεξα ότι για την δωροεπιταγή θέλει μια μικρή διαδικασία αλλά για 25€ κομμάτια να γίνει θα την κάνουμε.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις το είδα μετά. Πρόσεξα ότι για την δωροεπιταγή θέλει μια μικρή διαδικασία αλλά για 25€ κομμάτια να γίνει θα την κάνουμε.

 

αυτό με την δωροεπιταγή πως γίνεται ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, καλά έλεγα ότι η Microsoft έχει κάνει πολύ καλή δουλειά με το 640, όσον αφορά και την κατασκευή. Μου έπεσε χτες, σε πεζοδρόμιο, με την οθόνη κάτω.. Εννοείται ότι έπαθα μια καρδιακή προσβολή μέχρι να το σηκώσω.. :lol: Αλλά, όχι μόνο δεν έσπασε η οθόνη, αλλά δεν υπάρχει η παραμικρή αμυχή όπου κι αν έχω κοιτάξει, από χτες που ψάχνω! :D
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω ότι ψάχνω το Lumia 640 Dual LTE σε γαλάζιο. Μόνο στο ιταλικό amazon κατάφερα να το βρω (για να έχω και εγγύηση) σε μαύρο και άσπρο αλλά δυστυχώς δεν στέλνουν Ελλάδα. Ξέρεις κανείς κάποιο ευρωπαϊκό μαγαζί που στέλνει Ελλάδα έστω και όχι σε γαλάζιο;

 

Ρε φίλε αφού υπάρχει στην Ελλάδα φθηνότερο αυτό που θες γιατί να δίνουμε τα λεφτά μας έξω?

 

https://www.skroutz.gr/s/6487975/Microsoft-Lumia-640-LTE-8GB.html

Edited by stepa
οκ θες to dual τώρα το είδα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε αφού υπάρχει στην Ελλάδα φθηνότερο αυτό που θες γιατί να δίνουμε τα λεφτά μας έξω?

 

https://www.skroutz.gr/s/6487975/Microsoft-Lumia-640-LTE-8GB.html

 

το παλικάρι ψάχνει το δικαρτο LTE

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα τελικά σήμερα το πρωί. Ελπίζω μέσα στην εβδομάδα να παραλάβω για να πάρω και την δωροεπιταγή να ψωνίσω καμιά εφαρμογή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ενημέρωση που έχετε γράψει ότι βγήκε για το τηλέφωνό μαςθα την πάρουμε όλοι;έχει έρθει σε άλλους;

 

Κανονικά, ναι. Της Microsoft είναι και δεν προορίζεται αποκλειστικά για κάποιο region. Κι εμένα μου έχει έρθει, αλλά δε θα το κάνω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά, ναι. Της Microsoft είναι και δεν προορίζεται αποκλειστικά για κάποιο region. Κι εμένα μου έχει έρθει, αλλά δε θα το κάνω.

 

Για ποιο λογο δεν θα το κανεις;εχει αναφερθεί κανα προβλημα η καμια παραξενη αλλαγη;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο δεν θα το κανεις;εχει αναφερθεί κανα προβλημα η καμια παραξενη αλλαγη;

 

Γιατί δε μου λείπει κάτι από τη συσκευή. Ό,τι θέλω το κάνει και άψογα. Μόνο η ένδειξη των ωρών που θα διαρκέσει η μπαταρία είναι λάθος, αλλά αφού δεν τελειώνει με τίποτα, δε με απασχολεί. Στο wpc, στα σχόλια, είχαν γράψει για μειωμένη ένταση του ήχου, είτε από το ηχείο (όχι ακουστικό), είτε από τα handsfree.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μου λείπει κάτι από τη συσκευή. Ό,τι θέλω το κάνει και άψογα. Μόνο η ένδειξη των ωρών που θα διαρκέσει η μπαταρία είναι λάθος, αλλά αφού δεν τελειώνει με τίποτα, δε με απασχολεί. Στο wpc, στα σχόλια, είχαν γράψει για μειωμένη ένταση του ήχου, είτε από το ηχείο (όχι ακουστικό), είτε από τα handsfree.

Ποσο δίκιο έχει για την μπαταρία!!Επιτέλους smartphone που ξεχνάω να το φορτισω..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μου λείπει κάτι από τη συσκευή. Ό,τι θέλω το κάνει και άψογα. Μόνο η ένδειξη των ωρών που θα διαρκέσει η μπαταρία είναι λάθος, αλλά αφού δεν τελειώνει με τίποτα, δε με απασχολεί. Στο wpc, στα σχόλια, είχαν γράψει για μειωμένη ένταση του ήχου, είτε από το ηχείο (όχι ακουστικό), είτε από τα handsfree.

 

εγω που την εχω διαφορα δεν ειδα στο ηχειο τουλαχιστον,αλλα να ξερεις το bug υπαρχει ακομα!!αλλα δεν αλλα ζει και κατι σημαντικο

γενικα απλα εγω την εκανα επειδη το πατησα να δω τη αναβαθμιση ειναι....:lol::lol:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Τι λάθος δείχνει δηλαδή; Μήπως είναι η κατά προσέγγιση υπολειπόμενη ώρα σύμφωνα με τη χρήση που του έχεις κάνει τις τελευταίες ώρες; Τουλάχιστον στο 630 που έχω εγώ αυτό νομίζω γίνεται. Είναι τόσο διαφορετικά στο 640 που να μιλάμε για bug;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

εγω που την εχω διαφορα δεν ειδα στο ηχειο τουλαχιστον,αλλα να ξερεις το bug υπαρχει ακομα!!αλλα δεν αλλα ζει και κατι σημαντικο

γενικα απλα εγω την εκανα επειδη το πατησα να δω τη αναβαθμιση ειναι....:lol::lol:

 

Ε, τώρα είναι που δε θα την κάνω. :lol:

 

Τι λάθος δείχνει δηλαδή; Μήπως είναι η κατά προσέγγιση υπολειπόμενη ώρα σύμφωνα με τη χρήση που του έχεις κάνει τις τελευταίες ώρες; Τουλάχιστον στο 630 που έχω εγώ αυτό νομίζω γίνεται. Είναι τόσο διαφορετικά στο 640 που να μιλάμε για bug;

 

Να σου πω. Στις πρώτες φορτίσεις, που "κολλούσε" ο συγχρονισμός σε 2 mail accounts μου, έδειχνε 1 μέρα και 15-20 ώρες. Τώρα, που όλα είναι σωστά σεταρισμένα, μέχρι 20-21 ώρες το ανώτερο... Αλλά η ίδια διάρκεια μπαταρίας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική δουλειά έχει γίνει με την ποιότητα της οθόνη του 640 βάζοντας κάτω περσινές και φετινές ναυαρχίδες των 600-700 ευρώ.

Well done.:)

http://www.anandtech.com/show/9333/the-microsoft-lumia-640-review/3

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική δουλειά έχει γίνει με την ποιότητα της οθόνη του 640 βάζοντας κάτω περσινές και φετινές ναυαρχίδες των 600-700 ευρώ.

Well done.:)

http://www.anandtech.com/show/9333/the-microsoft-lumia-640-review/3

 

μια χαρα!!!να ρωτησω κατι,εαν βγαλουμε την μια καρτα σιμ απο το τηλεφωνο και το χρησιμοποιουμε με μια το εικονιδιο πανω αριστερα που δειχνει οτι η μια θεση καρτας σιμ ειναι αδεια μπορει να μην φαινεται?μπορουμε να το απο αποκρυψουμε η θα φαινεται παντα?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακούω αρκετά μουσική πως τα πάει το κινητό σε ποιότητα από τα ακουστικά; Μετά από την τελευταία αναβάθμιση έχει μειωθεί η ένταση; Οι σταθμοί του ραδιοφώνου αλλάζουν από το hands free όταν έχεις αποθηκευμένους τους σταθμούς ;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι΄εγώ την ίδια ερώτηση πριν λίγες εβδομάδες στο WC (Windows Central) και οι experts απάντησαν ότι δεν γίνεται να γίνει hide ή disabled το εικονίδιο της 2ης sim κάρτας.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο τσακ να το παρω για τη συζηγο. κυριως για τη φωτογραφικη μηχανη, χωρις να εχει καμια ιδιαιτερη απαιτηση απ τη συσκευη κατα τα αλλα.

 

θα ηθελα μια κριτικη για τη μηχανη του (φωτο/βιντεο, οπως και αν ενδυκνειται να κατεβασω καποια εφαρμογη ή ειναι καλυτερα να το δουλευω με τη stock) και για το αν ειναι ευχρηστα τα windows phones. χρησιμοποιουσε το δικο μου iphone, αλλα αυτο θα ειναι το πρωτο της smartphone και η πρωτη μας εμπειρια με windows phone.

Edited by kots00
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο τσακ να το παρω για τη συζηγο. κυριως για τη φωτογραφικη μηχανη, χωρις να εχει καμια ιδιαιτερη απαιτηση απ τη συσκευη κατα τα αλλα.

 

θα ηθελα μια κριτικη για τη μηχανη του (φωτο/βιντεο, οπως και αν ενδυκνειται να κατεβασω καποια εφαρμογη ή ειναι καλυτερα να το δουλευω με τη stock) και για το αν ειναι ευχρηστα τα windows phones. χρησιμοποιουσε το δικο μου iphone, αλλα αυτο θα ειναι το πρωτο της smartphone και η πρωτη μας εμπειρια με windows phone.

 

Για φωτογραφίες ξέρω να σου πω, μόνο. Κοίταξε τα συνημμένα. Είναι με όλες τις ρυθμίσεις στο αυτόματο, με τη Lumia Camera (η stock εφαρμογή των Lumia). Δεν ξέρω αν ρίχνει την ποιότητα το ανέβασμα εδώ..

 

Edit: Αυτή στην καφετέρια, κάθετα την έβγαλα. Δεν ξέρω για ποιο λόγο ανέβηκε οριζόντια εδώ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...