Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι. Άντε ένα με τάβλι μια φορά στο τόσο ή κάποια στιγμή που δοκίμασα 2-3 παιχνίδια.

 

 

Από υψηλή θερμοκρασία να είναι; Εν τω μεταξύ, όσο πάει και μεγαλώνει.

 

Μήπως το έχεις χτυπήσει ποτέ σε εκείνο το σημείο; Από πτώση ίσως.

 

Μήπως εκεί που το ακουμπάς, υπάρχει μηχάνημα που εκπέμπει μεγάλη θερμότητα;

 

Πιστεύω δεν το αφήνεις σε κλειστό αυτοκίνητο με ήλιο (όταν είχε), για αρκετή ώρα...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει φάει κάνα 2 τούμπες με κάτω την οθόνη, αλλα δεν μπορώ να το συνδυάσω με κάποια από αυτές.

 

Για τα αλλα 2 , η απάντηση είναι αρνητική. Πάντως το touch δουλεύει σε εκείνο το σημείο.

 

 

 

Με βλέπω με νέα συσκευή σε λίγο καιρό!

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Άντε ένα με τάβλι μια φορά στο τόσο ή κάποια στιγμή που δοκίμασα 2-3 παιχνίδια.

 

 

 

 

 

 

 

Από υψηλή θερμοκρασία να είναι; Εν τω μεταξύ, όσο πάει και μεγαλώνει.

 

Στο λεω γιατί ένας φίλος μου με ένα Huawei λόγω ότι στα παιχνίδια ασκούσε πολύ πίεση σε κάποια σημεία,είχαν εμφανιστεί και σε αυτόν τέτοια σημάδια

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Έχει φάει κάνα 2 τούμπες με κάτω την οθόνη, αλλα δεν μπορώ να το συνδυάσω με κάποια από αυτές.

 

Για τα αλλα 2 , η απάντηση είναι αρνητική. Πάντως το touch δουλεύει σε εκείνο το σημείο.

 

 

 

Με βλέπω με νέα συσκευή σε λίγο καιρό!

 

Άρα, δεν είναι το digitiser. Κάτι είναι κι αυτό.

 

Δε θυμάμαι και ποια κεραία έχει σ' εκείνο το σημείο το 640... Θα το κοιτάξω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

:( ψες έπαιζα με το παλιο μου 925 και έπαθα πλάκα με την ταχύτητα του messanger και το app του Fb...

ήθελα μετά να πετάξω το 640 !!!

Φταίει το 640 ή τα Windows 10 ? ?

Link to comment
Share on other sites

:( ψες έπαιζα με το παλιο μου 925 και έπαθα πλάκα με την ταχύτητα του messanger και το app του Fb...

 

ήθελα μετά να πετάξω το 640 !!!

 

Φταίει το 640 ή τα Windows 10 ? ?

 

Το 925 σε 10αρια ήταν;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει περιπου 15 μερες που μου βγαζει "αργη" φορτιση.

Με τον φορτιστη του κανονικα το βαζω αλλα συνεχιζει βγαζει το ιδιο μηνυμα.

Λετε η μπαταρια να θελει αντικατασταση? Ειχε παραδουλευτει μεχρι να παρω το 6s.

 

μου ειχε συμβει και εμενα,αλλαξα καλωδιο στον φορτιστη και από τοτε δεν μου το ξαναεμαφανισε.

Link to comment
Share on other sites

σε 8 !!! πετάει λεμε !!!

Μιλαμε για πολυ διαφορετικες εφαρμογες και με διαφορετικες λειτουργιες.

Οι καινουργιες ειναι πιο βαριες και απο βραχο

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Οχι πείτε μου τι αλλο να κάνω;;;

1)Εκανα την αναβαθμιση της Καμερας!Εγινε Χειροτερη απο οτι ήταν.Στην δευτερη φωτο και χωρις HDR Κολλάει και μενει στο αποθήκευση.Ουτε κάν τριτη και αποθηκευση στο τηλέφωνο ουτε κάν κάρτα

2)Με απενεργοποιημένο πλήρως το φλας πας να τραβηξεις φωτογραφια και το φλας ανοιγει κανονικοτατα

3)Επιπλέον εδω και 4 μέρες οταν επιχειρω κληση μαυριζει πληρως η οθονη νεκρωνει και το ακουστικο.επανερχεται μονο οταν ο αλλος η εχει τηλεφωνητη ή το κινητο ειναι εκτος δυκτίου.Εκνευριστικοτατο και φυσικα σου τρώει χρονο ομιλιας.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Το 925 σε 10αρια ήταν;
Σιγουρα τα 10αρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:( ψες έπαιζα με το παλιο μου 925 και έπαθα πλάκα με την ταχύτητα του messanger και το app του Fb...

ήθελα μετά να πετάξω το 640 !!!

Φταίει το 640 ή τα Windows 10 ? ?

Σιγουρα τα 10αρια...
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για πολυ διαφορετικες εφαρμογες και με διαφορετικες λειτουργιες.

Οι καινουργιες ειναι πιο βαριες και απο βραχο

και δυστυχώς σε αντροιτ και ιφονε πετάνε... :(

Link to comment
Share on other sites

και δυστυχώς σε αντροιτ και ιφονε πετάνε... :(

Εκεί πετάνε κι εδώ σε πετάνε! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οχι πείτε μου τι αλλο να κάνω;;;

 

1)Εκανα την αναβαθμιση της Καμερας!Εγινε Χειροτερη απο οτι ήταν.Στην δευτερη φωτο και χωρις HDR Κολλάει και μενει στο αποθήκευση.Ουτε κάν τριτη και αποθηκευση στο τηλέφωνο ουτε κάν κάρτα

 

2)Με απενεργοποιημένο πλήρως το φλας πας να τραβηξεις φωτογραφια και το φλας ανοιγει κανονικοτατα

 

3)Επιπλέον εδω και 4 μέρες οταν επιχειρω κληση μαυριζει πληρως η οθονη νεκρωνει και το ακουστικο.επανερχεται μονο οταν ο αλλος η εχει τηλεφωνητη ή το κινητο ειναι εκτος δυκτίου.Εκνευριστικοτατο και φυσικα σου τρώει χρονο ομιλιας.

 

Σε βλέπω για hard reset...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω για hard reset...

 

Sent from mTalk

 

Πάλι;;;;;Ειναι αστείο για τρίτη φορά σε 6 μηνες

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σχεδόν κάθε μέρα χάνω τη σύνδεση με το δίκτυο κινητής και στις 2 κάρτες, ενώ μου δείχνει κανονικά σήμα και δουλεύουν όλα εκτος από την κλήση και τα δεδομένα. Δεν μπορούν να με καλέσουν και όταν κάνω κλήση εγώ κολλάει και επανέρχεται μόνο με απενεργοποιήση. Έχει δει κι άλλος κάτι τέτοιο; Για να ψαχτώ αν φταει το λειτουργικό ή η συσκευή ή και το ότι χρησιμοποιώ μονιμα Bluetooth hands free.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σχεδόν κάθε μέρα χάνω τη σύνδεση με το δίκτυο κινητής και στις 2 κάρτες, ενώ μου δείχνει κανονικά σήμα και δουλεύουν όλα εκτος από την κλήση και τα δεδομένα. Δεν μπορούν να με καλέσουν και όταν κάνω κλήση εγώ κολλάει και επανέρχεται μόνο με απενεργοποιήση. Έχει δει κι άλλος κάτι τέτοιο; Για να ψαχτώ αν φταει το λειτουργικό ή η συσκευή ή και το ότι χρησιμοποιώ μονιμα Bluetooth hands free.

Θέμα με κλήσεις,σήμα και δεδομένα δεν έχω αν σε βοηθάει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω θέμα και δουλεύω όλη μέρα hands free Bluetooth μονο
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Νέο Build 10.0.14393.448

- Το πρόβλημα του βίντεο δεν άλλαξε για εμένα, παραμένει.

- Ότι αφορά το "βράχνιασμα" στον ήχο το δοκιμάζω ακόμα, θα δούμε.

Παράθεση από st1313 - 10 Οκτ. 2016, 21:12

Αντε να αλλαξουμε θεμα.

Η ημερομηνία στο πλακάκι του ημερολογίου αλλάζει?

---------------------------------------------------------------------

Τώρα που το λες το πρόσεξα, έγραφε 8 του μήνα ...

Αφαίρεσα το tile έκλεισα την συσκευή και ξανά έβαλα συντόμευση... ίδωμεν αύριο

- Η ημερομηνία στα πλακάκια δεν άλλαζε, θα δούμε.

 

This update includes quality improvements and security updates. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:

 

Improved the reliability of multimedia audio, Remote Desktop, and Internet Explorer 11.

Addressed issue that prevents users from connecting to a virtual private network (VPN).

Addressed issue with a scheduled task that doesn’t run in Task Scheduler after reenabling.

Addressed issue to update the Access Point Name (APN) database.

Addressed issue with Japanese characters that are missing when converted by the Input Method Editor.

Addressed issue with the system tray showing no Wi-Fi connection even when Wi-Fi is present.

Addressed issue with Windows devices that disconnect from the Internet prematurely before users can complete their paid Wi-Fi purchase.

Addressed issue to update the new Belarusian ruble symbol to Br and the new ISO 4217 code to BYN.

Addressed additional issues with multimedia, Windows kernel, packaging release management, authentication, Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Remote Desktop, Active Directory, wireless networking, Windows shell, graphics, enterprise security, and Microsoft HoloLens.

Security updates to Boot Manager, Windows operating system, kernel-mode drivers, Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Microsoft Virtual Hard Drive, Common Log File System driver, Microsoft Video Control, Common Log File System driver, Windows authentication methods, Windows File Manager, and the Microsoft Graphics Component.

wp_ss_20161111_0001.png

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με κλήσεις,σήμα και δεδομένα δεν έχω αν σε βοηθάει αυτό.

Το κάνει πάντα κάθε μέρα γύρω στις 5:30 το απόγευμα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πραγματικά τα windows phone δεν θα έπρεπε να κοστίζουν πάνω από 50ε.

Όλες οι εφαρμογές (οι γνωστές όχι τίποτα εξεζητημένες) δεν λειτουργούν σωστά.

Θες να ανεβάσεις βίντεο που τράβηξες στο instagram? Σε πετάει.

Θες να ανοίξεις messenger? 1λεπτό.

Θες να έχεις ειδοποίηση σε tweets κάποιου χρήστη? Αμ δε.

Θες να περάσεις ήχο κλήσης? Όχι φίλε η συνδέεις με pc ή κάτσε με τον ήχο του 2005.

 

Ντροπή :X

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πραγματικά τα windows phone δεν θα έπρεπε να κοστίζουν πάνω από 50ε.

Όλες οι εφαρμογές (οι γνωστές όχι τίποτα εξεζητημένες) δεν λειτουργούν σωστά.

Θες να ανεβάσεις βίντεο που τράβηξες στο instagram? Σε πετάει.

Θες να ανοίξεις messenger? 1λεπτό.

Θες να έχεις ειδοποίηση σε tweets κάποιου χρήστη? Αμ δε.

Θες να περάσεις ήχο κλήσης? Όχι φίλε η συνδέεις με pc ή κάτσε με τον ήχο του 2005.

 

Ντροπή :X

 

καλα εσύ μιλάς για και για third party εφαρμογές, εδώ δεν δουλεύουν σωστα βασικές/native λειτουργίες του κινητού κιτρινη οθόνη, καμερα, βιντεο, ηχοι, επανακινησεις, κόλλημα του touch στην οθόνη.

Η δική μου εμπειρία στο 640 είναι λες και δουλεύω σε μία πρώιμη beta παρά σε έτοιμο λειτουργικό. :(:(:(

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

To είχα πάρει επειδή έσπασε το s4mini.

Συμβίωσα περίπου 6μήνες μαζί του. (ξέχασα λοιπόν τι θα πει android στο 6μηνο αυτό)

Πήρα το apple 6s,οκ ήταν λες και πήγα από zastava σε audi.(αλλά λέω φυσιολογικό 100 το ένα 550 το άλλο)

Αλλά και από προχθές με το ταπεινό redmi 3s των 130ε απλά θεωρώ χαμένα ευρώ ότι και να δώσει κάποιος για wp.

Link to comment
Share on other sites

καλα εσύ μιλάς για και για third party εφαρμογές, εδώ δεν δουλεύουν σωστα βασικές/native λειτουργίες του κινητού κιτρινη οθόνη, καμερα, βιντεο, ηχοι, επανακινησεις, κόλλημα του touch στην οθόνη.

Η δική μου εμπειρία στο 640 είναι λες και δουλεύω σε μία πρώιμη beta παρά σε έτοιμο λειτουργικό. :(:(:(

 

Στα 8.1 λειτουργούν ΟΛΑ υποδειγματικά!!! Απλά γυρίζεις και ησυχάζεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...