Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, αγοράζω μια συσκευη κάθε μήνα, ίσως και περισσότερες... Εχω εμπειρία και άποψη.

Δεν εχει κολλήσει τίποτε, έκανα επανεκκίνηση ενώ τα αλλα μου κινητά (iOS & android) δουλεύουν σταθερά...

Για να μην μιλήσω για την απαίσια υλοποίηση των εφαρμογών...

 

Εχω πόση ώρα περιμενω να κατεβάσει προτάσεις πληκτρολογίου....

Edited by niotheros
Αφαίρεση off topic σχολιασμών
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς έχουμε εμπειρία ειδικά στα wp,τι πάει να πει αυτό τώρα;

Επίσης τις ίδιες ενημερώσεις κάναμε όλοι μας.

Στον μισό χρόνο μάλιστα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να δεις τι εμπειρία εχω απο WP, δες στο section των αγγελιών.

Ειχα WP πριν ακόμη αποκτήσουν ελληνικά στο μενού.

Γύρισε το πίσω στα 8.1 λες και το αγόρασες τώρα. Και ξεκίνησε το στήσιμο, να δω μετα τι θα γράψεις.

Δε το συνεχίζω. Ευχαριστώ.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση απο τα 8.1 στα 10 θελει λιγοτερο απο 3ωρες.

Μεσα σε αυτο το διαστημα το τηλ. θελει μερικες επανεκινησεις.

Αν δεν εισαι απο πανω για να τις κανεις τιις κανει σε καποια προκαθορισμενη ωρα(3.00) για αυτο δεν προχωραει και σου φαινεται οτι εχει κολλησει.

Τελος το 640 δεν συγκρινεται ουτε με το μοτορολα αλλα ουτε με το σονυ που ανεφερες παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Been there done that.Ουκ ολίγες φορές.

Τόση ώρα που λες εσύ δεν έκανε.Ένα 3ωρο μάξιμουμ ίσως,μαζί με επαναφορά όλων των εφαρμογών μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θέλεις να δεις τι εμπειρία εχω απο WP, δες στο section των αγγελιών.

Ειχα WP πριν ακόμη αποκτήσουν ελληνικά στο μενού.

Γύρισε το πίσω στα 8.1 λες και το αγόρασες τώρα. Και ξεκίνησε το στήσιμο, να δω μετα τι θα γράψεις.

Δε το συνεχίζω. Ευχαριστώ.

 

επίσης τα αγόρασα καινούρια,ξέρω την αδιαδικασία απ έξω και ανακατωτά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.... Σήμερα άλλαξα τη βασική κάρτα sim από την κύρια συσκευή μου, στο 640. Έκανα το πρώτο boot, έβαλα τους κωδικούς μου, όλα καλά. Χρησιμοποίησα κάποιες εφαρμογές και σε κάποιες είχα fcs. Μετά από λίγο μου ζήτησε επανεκκίνηση, με μήνυμα που εμφανίζεται σε όλη την οθόνη, όπως αυτά όταν κάνουμε update κάτι από τα extras. Το έκανα το restart, όλα ok.

 

Μετά έπιασα τα mails. Μετά από κανα 5λεπτο, μου άλλαζε τη φωτεινότητα μόνο του.... Το high πήγαινε σε επίπεδα medium. Αυτό μόνο όταν ήμουν στο Outlook & Mail app. Όταν έβγαινα και περνούσαν κάποια δευτερόλεπτα, επανερχόταν...

 

Όλα τα παραπάνω με data (σήμερα ο πάροχος είπε να μας κόψει το wifi.....).

 

Έχει πάθει κάποιος τα παραπάνω; :worry:

 

Επίσης, έχει ολοκληρώσει κάποιος το .318 update; Δεν πιστεύω να λείπει το ραδιόφωνο...... :shifty: :shifty:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

την ολοκλήρωσα εγώ,όλα καλά.:D

Αυτό με την φωτεινότητα δε το έχω πάθει.

 

Α, ok. Θα πεθαίνει το 640 μου. :lol: :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Α, ok. Θα πεθαίνει το 640 μου. :lol: :lol:

Κάνε την ενημέρωση και άσε τα πολλά πολλά.:lol:;)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την ενημέρωση και άσε τα πολλά πολλά.:lol:;)

 

χαχαχαχα :lol:

 

Λέω να περιμένω μερικές μέρες. Μήπως και χαθεί "ως δια μαγείας" το fm radio.... :shifty:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

την ολοκλήρωσα εγώ,όλα καλά.:D

Αυτό με την φωτεινότητα δε το έχω πάθει.

Ραδιόφωνο έχεις; :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο έχεις; :lol:

 

Να το δείτε μόνοι σας.:p

 

 

 

 

 

 

 

 

 

αλλά έχω.

Στην redstone θα πάρει π...όδι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην πάρει πόδι και να πάρει μπολικα αρνητικα feedback η MS γι αυτο το θεμα, έως τότε!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά παιδιά. Αν θυμάστε είχε στείλει κάποιες σελίδες πριν που ένας φίλος έχει το εν λόγω κινητό και όταν μου στέλνει φώτο τραβηγμένες με την κάμερα του στο Facebook messenger μου έρχονται αλλοιωμενες. Μου είπατε κάποιοι να τις στείλω μέσω βαιμπερ η μειλ. Έκανα και τα 2 και οι φώτο ηταν μεγέθους 200 κάτι ΚΒ ενώ κανονικά η καθεμία ήταν 3 και ΜΒ. Κάνει δηλαδή μόνο του συμπίεση. Μόνο όταν τις έστειλα με μπλε δόντι ήρθαν κανονικά. Προσπάθησα και με την εφαρμογή what's app αλλά και πάλι έκανε τα ίδια. Τι να φταίει; μάλλον θα του περάσω τα 10αρια

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό ότι κάνουν συμπίεση τις φωτό όλα αυτές οι εφαρμογές κοινωνικής δικτύωσης και επικοινωνίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά παιδιά. Αν θυμάστε είχε στείλει κάποιες σελίδες πριν που ένας φίλος έχει το εν λόγω κινητό και όταν μου στέλνει φώτο τραβηγμένες με την κάμερα του στο Facebook messenger μου έρχονται αλλοιωμενες. Μου είπατε κάποιοι να τις στείλω μέσω βαιμπερ η μειλ. Έκανα και τα 2 και οι φώτο ηταν μεγέθους 200 κάτι ΚΒ ενώ κανονικά η καθεμία ήταν 3 και ΜΒ. Κάνει δηλαδή μόνο του συμπίεση. Μόνο όταν τις έστειλα με μπλε δόντι ήρθαν κανονικά. Προσπάθησα και με την εφαρμογή what's app αλλά και πάλι έκανε τα ίδια. Τι να φταίει; μάλλον θα του περάσω τα 10αρια

 

 

με το viber τις στελνω κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

με το viber τις στελνω κανονικα.

 

Τις έστειλα από το δικό του (640) στο δικό μου (note 4)και τις πήρε συμπίεσμενες. Αν τις στείλω στο 930 μου λέτε να τις πάρει κανονικά;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να δεις τι εμπειρία εχω απο WP, δες στο section των αγγελιών.

Ειχα WP πριν ακόμη αποκτήσουν ελληνικά στο μενού.

Γύρισε το πίσω στα 8.1 λες και το αγόρασες τώρα. Και ξεκίνησε το στήσιμο, να δω μετα τι θα γράψεις.

Δε το συνεχίζω. Ευχαριστώ.

 

 

Αυτό δεν σημαίνει κάτι, είναι υποκειμενική η άποψή σου. Κι εγώ με ένα 735, ένα 525, κι ενα 532 ενός φίλου τα γύρισα σε 8.1 για να περάσω τα 10ρια με καθαρή εγκατάσταση κι ούτε ώρα δεν με πήρε.

Οπότε μόνο εσύ μπορεί να είχες θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τις έστειλα από το δικό του (640) στο δικό μου (note 4)και τις πήρε συμπίεσμενες. Αν τις στείλω στο 930 μου λέτε να τις πάρει κανονικά;

Σε android συσκευές τις έχω στείλει με Viber μάλιστα και ζωντανές φωτογραφίες σε κάποιο που μπορούσε και παίζανε κανονικά χωρίς να συμπιεστούν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδια ειμαι κατοχος του συγκεκριμένου κινητου απο τον δεκέμβριο.

Ευχαριστημενος σε ολα εκτος απο ποιοτητα εφαρμογών (σε συνολικο αριθμο) αλλα απ ότι φαίνεται με τα 10 υπαρχει φως στο τουνελ.

Λοιπον σκεφτομουν απο καιρο την αναβαθμιση.

Θελω να κανω καθαρη εγκατασταση γιατι θελω να βαλω αλλο μέιλ και γενικα να κατσει πιο καλα η εγκατασταση.

Τι σειρα μου προτεινετε οσον αφορα τα hard reset;

Επίσης θελω να ρωτησω αν υπαρχουν τιποτα θεματα ασυμβατοτητας οσον αφορα το μοντελο μας ή δουλευουν όλα μια χαρα.

Και αν γινεται να εχω μετα απο καθαρη εγκατασταση here drive κι αν όχι δωρεαν πλοήγηση με τους χαρτες στα ελληνικά.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδια ειμαι κατοχος του συγκεκριμένου κινητου απο τον δεκέμβριο.

.

 

Hard Reset,περνάς το mail που θες.

Δεν κάνεις καμία επαναφορά εφαρμογών κλπ.

Κατεβάζεις από το store,το Upgrade Udvisor.

Κάνεις αναβάθμιση,κάνεις ξανά Hard reset και στήνεις από την αρχή.

Έτοιμος.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Και αν γινεται να εχω μετα απο καθαρη εγκατασταση here drive κι αν όχι δωρεαν πλοήγηση με τους χαρτες στα ελληνικά.

 

 

 

Μετά από hard reset θα έχεις τη σουίτα Here Maps απλά μην τα σβήσεις αλλιώς στα 10ρια μετά δεν θα μπορέσεις να τα ξανά κατεβάσεις.

 

 

 

 

 

Sent from mTalk Lumia 640 XL DS 3G

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 διαφορετικές συσκευές lumia 640 και η 1, που έχει φτιαχτεί 1 μήνα νωρίτερα από την άλλη, έχει πολύ καλύτερη ποιότητα οθόνης. Τα χρώματα είναι πιο ζωηρά και η ανάλυση μου φαίνεται πολύ καλύτερη.

Ξέρει κάποιος γτ μπορεί να γίνεται αυτό και αν μπορώ να κάνω κάτι για να φτιαχτεί?

Link to comment
Share on other sites

παντως τα 8.1 ειναι σαφως πιο γρηγορα απο τα 10...το τηλεφωνο εγινε ποιο αργο...

παιδια ι η εφαρμογη ειδησεις στα10 ειναι τελεια...μπορουμε να την βαλουμε στα 8.1?

αυτο που υστερει πολυ ειναι ο browser...φορτωνει και ξαναφορτωνει....στο ανδροιντ πολυ καλυτερος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...