Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στον κατάλογο εχω γυρω στις 300 επαφές και στο fb 1000 φίλους. απο αυτα συγχρονησα κοντα στις 150 επαφές

 

Το άφησες λίγη ώρα να σου συγχρονίσει όλες τις επαφές;

 

EDIT: Και μια δική μου απορία. Με το update σε 15148, είδε κανείς σημαντικές διαφορές, σε σχέση με πριν την αναβάθμιση;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σημερα σύνδεσα το facebook account μου ώστε να εμφανιζει διάφορες πληροφορίες των φίλων μου στο μενού επαφές, και ταυτόχρονα συνδεσα τον τηλεφωνικό μου καταλόγο με τα προφιλ των φίλων ώστε να αντλεί πληροφοριες.

Απο οτι πρόσεξα ομως μετά απο αυτη την διαδικασία, οταν το τηλεφωνο ειναι κλειδωμένο, οταν το ξεκλειδώνω, γράφει ενα "συνέχεια" και εμφανίζει την εικόνα για να την σύρω προς τα πάνω μετά απο 4 δευτερόλεπτα.

Δεν ξερω αν φταει αυτό ή αν ειναι τυχαίο. Το έκανα και restart και πάλι τα ίδια..

αλλαξε φωτο στην οθονη κλειδωματος, εχεις του facebook γι αυτο στο κανει αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως μια βδομαδα που το εχω το τηλεφωνο πεταει,,,το μονο θεμα ειναι με τη μπαταρια, το πολυ μια μερα αντεχει..χθες το φορτισα το πρωι και το βραδυ ηταν αδεια

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως μια βδομαδα που το εχω το τηλεφωνο πεταει,,,το μονο θεμα ειναι με τη μπαταρια, το πολυ μια μερα αντεχει..χθες το φορτισα το πρωι και το βραδυ ηταν αδεια

 

Ανάλογα την χρήση. Εμένα με βαριά χρήση άνετα μια μέρα. Με λιγότερη χρήση μέχρι και 3 μέρες. Η αυτονομία του είναι αρκετά καλή.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πάλι,κανένα ιδιαίτερο προβλημα μέχρι στγμής με την συσκευή...βρήκα ομως την πρώτη "έλλειψη".Δεν μπορω να βρω κάποιο προγραμμα καταγραφής κλήσεων όσο κια αν εψαξα...κατοπιν διάβασα ότι δεμ υποστηρίζεται από την microsoft η πολιτική καταγραφης συνομιλιών κλπ .ισως όμως αλλάξουν τα πραγματα στα win 10.Τελικα τελικά ξερει κανεις αν υπάρχει καποιος τροπος να "παρακαμψουμε" το πρόβλημα?:O
Link to comment
Share on other sites

Το άφησες λίγη ώρα να σου συγχρονίσει όλες τις επαφές;

 

EDIT: Και μια δική μου απορία. Με το update σε 15148, είδε κανείς σημαντικές διαφορές, σε σχέση με πριν την αναβάθμιση;

 

το μονο αν ισχυει ειναι λιγο ποιο καλη μπαταρια..κατ αλλα τιποτα το διαφορετικο..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

το μονο αν ισχυει ειναι λιγο ποιο καλη μπαταρια..κατ αλλα τιποτα το διαφορετικο..

 

Λίγο πιο καλή μπαταρία; Μη μου λες τέτοια.. :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πάλι,κανένα ιδιαίτερο προβλημα μέχρι στγμής με την συσκευή...βρήκα ομως την πρώτη "έλλειψη".Δεν μπορω να βρω κάποιο προγραμμα καταγραφής κλήσεων όσο κια αν εψαξα...κατοπιν διάβασα ότι δεμ υποστηρίζεται από την microsoft η πολιτική καταγραφης συνομιλιών κλπ .ισως όμως αλλάξουν τα πραγματα στα win 10.Τελικα τελικά ξερει κανεις αν υπάρχει καποιος τροπος να "παρακαμψουμε" το πρόβλημα?:O

 

Υπάρχουν αναφορές ότι στα Windows 10 Mobile θα είναι δυνατή η ηχογράφηση κλήσεων. Μπορεί να μην είναι διαθέσιμη η δυνατότητα αυτή στις πρώτες εκδόσεις του λειτουργικού και να μπει σε κάποια επόμενη αναβάθμιση. Με το υπάρχον λειτουργικό των WP 8.1 δεν υπάρχει τρόπος να παρακάμψεις αυτόν τον περιορισμό.

 

Λίγο πιο καλή μπαταρία; Μη μου λες τέτοια.. :p

Να έχεις υπόψιν σου ότι η έκδοση 15148 είναι και αυτή που προετοιμάζει τη συσκευή για να δεχτεί τα Windows 10 Μobile.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το άφησες λίγη ώρα να σου συγχρονίσει όλες τις επαφές;

 

Ναι απο το πρωι το ειχα. Δεν συγχρονισε wallapapers στην αρχική. Ηταν πολυ σπαστικό να περιμενεις 3-4 δευτερολεπτα.

Απενεργοποιησα τον συγχρονισμό εκανα 2 restart και πάλι τα ίδια.

Αρα λεώ δεν φταει ο συγχρονισμός του FB. Θα φταιει κατι στην αναμονή.

οποτε πάω "ρυθμίσεις-εξατομίκευση-οθόνη κλειδώματος" Στο εικονα φόντου ειχα φωτογραφία το άλλαξα σε bing και διορθωθηκε. Ξεκλειδώνει αμέσως το κινητό. Καποιο σκάλωμα θα έφαγε απο οτι φαινεται.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Να έχεις υπόψιν σου ότι η έκδοση 15148 είναι και αυτή που προετοιμάζει τη συσκευή για να δεχτεί τα Windows 10 Μobile.

 

Το γνωρίζω. :) Αλλά, θα προτιμούσα οι γλώσσες πληκτρολογίου να μην ήταν "δεμένες" με την τελευταία έκδοση λογισμικού. Αν μη τι άλλο, είναι πρακτικό το θέμα. Επίσης, δε χρειάζομαι κάτι από αυτά τα 2 updates. Γι' αυτό και είμαι αρνητικός, ως προς την εγκατάστασή τους.

 

Ναι απο το πρωι το ειχα. Δεν συγχρονισε wallapapers στην αρχική. Ηταν πολυ σπαστικό να περιμενεις 3-4 δευτερολεπτα.

Απενεργοποιησα τον συγχρονισμό εκανα 2 restart και πάλι τα ίδια.

Αρα λεώ δεν φταει ο συγχρονισμός του FB. Θα φταιει κατι στην αναμονή.

οποτε πάω "ρυθμίσεις-εξατομίκευση-οθόνη κλειδώματος" Στο εικονα φόντου ειχα φωτογραφία το άλλαξα σε bing και διορθωθηκε. Ξεκλειδώνει αμέσως το κινητό. Καποιο σκάλωμα θα έφαγε απο οτι φαινεται.

 

Ίσως. Είναι και καινούρια η συσκευή. Θέλει λίγη λειτουργία, να "στρώσει".

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι απο το πρωι το ειχα. Δεν συγχρονισε wallapapers στην αρχική. Ηταν πολυ σπαστικό να περιμενεις 3-4 δευτερολεπτα.

Απενεργοποιησα τον συγχρονισμό εκανα 2 restart και πάλι τα ίδια.

Αρα λεώ δεν φταει ο συγχρονισμός του FB. Θα φταιει κατι στην αναμονή.

οποτε πάω "ρυθμίσεις-εξατομίκευση-οθόνη κλειδώματος" Στο εικονα φόντου ειχα φωτογραφία το άλλαξα σε bing και διορθωθηκε. Ξεκλειδώνει αμέσως το κινητό. Καποιο σκάλωμα θα έφαγε απο οτι φαινεται.

ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΑΛΛΑΞΕ ΦΟΝΤΟ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ

 

:!: Από ομάδα διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφύγεις τη χρήση κεφαλαίων στο μέλλον. Εκτός του ότι φαίνεται σαν να φωνάζεις, απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Ποιό πρόγραμμα προτείνεται για voip. Έβαλα το zoiper και δεν δέχεται εισερχόμενες κλήσεις, ενώ κάνει εξερχόμενες. Ποιό άλλο να δοκιμάσω?
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ από το πρωί.

Περίεργο interface μιας και έχουμε μάθει με το android αλλά φαίνεται καλό και ελπίζω να τα αξίζει τα καλά σχόλια που διάβασα εδώ μέσα.

Με χάλασε λίγο που δεν έχει handsfree μέσα,μιας και βλέπω ότι δεν είναι όλα συμβατά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ από το πρωί.

Περίεργο interface μιας και έχουμε μάθει με το android αλλά φαίνεται καλό και ελπίζω να τα αξίζει τα καλά σχόλια που διάβασα εδώ μέσα.

Με χάλασε λίγο που δεν έχει handsfree μέσα,μιας και βλέπω ότι δεν είναι όλα συμβατά.

 

Για το 640ds πήρα τα ακουστικά της Samsung HS 130 και είναι 100% συμβατά. Όταν παίζει ράδιο ή mp3 με ένα πάτημα κάνει pause. Με δυο πάει στο επόμενο σταθμό/τραγούδι και με τρία στο προηγούμενο σταθμό/τραγούδι. Στις κλήσεις απαντά και ακυρώνει κανονικά. Με παρατεταμένο πάτημα δίνεις εντολή στην Cortana. Τέλος ακούω και με ακούν πεντακάθαρα.

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/handsfree/129248-samsung-stereo-3.5mm

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Για το 640ds πήρα τα ακουστικά της Samsung HS 130 και είναι 100% συμβατά. Όταν παίζει ράδιο ή mp3 με ένα πάτημα κάνει pause. Με δυο πάει στο επόμενο σταθμό/τραγούδι και με τρία στο προηγούμενο σταθμό/τραγούδι. Στις κλήσεις απαντά και ακυρώνει κανονικά. Με παρατεταμένο πάτημα δίνεις εντολή στην Cortana. Τέλος ακούω και με ακούν πεντακάθαρα.

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/handsfree/129248-samsung-stereo-3.5mm

 

το διάβασα φίλε μου στο άλλο θέμα και μάλλον εκεί θα καταλήξω,σε ευχαριστώ.

 

τελικά τα πήρα τα ακουστικά και μπορώ να πω ότι είναι άψογα.

Πολύ καλό ήχος.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα EHS64 έχουν ίδια συμβατότητα συσκευών με τα HS130 και είναι σε προσφορά στα 5,49€. Πιθανόν λοιπόν να ταιριάζουν. Edited by saroy1982

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να χει θέμα με την οθόνη αφής που είχε παλιότερα το 535. Αλλού να πατάς και αλλου να αντιλαμβάνεται.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έχει τέτοια θέματα.

 

εδιτ

με τα screenshots τι παίζει,πως βγάζουμε(αν βγάζουμε);

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έχει τέτοια θέματα.

 

εδιτ

με τα screenshots τι παίζει,πως βγάζουμε(αν βγάζουμε);

 

Power button+Volume UP :)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Σωραίος!!:D

 

το ότι δεν πιάνει 3g μέσα στο σπίτι,ενώ το ταπεινό λενόβο έπιανε μέχρι και στο μπάνιο H+ το βλέπετε λογικό;

Edited by Alex_tz

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το ότι δεν πιάνει 3g μέσα στο σπίτι,ενώ το ταπεινό λενόβο έπιανε μέχρι και στο μπάνιο H+ το βλέπετε λογικό;

 

Δεν έχω κανένα θέμα με το δικό μου. Επίσης, κανένα πρόβλημα με την ευαισθησία της οθόνης και έχω βάλει και γυαλί προστασίας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα θέμα με το δικό μου. Επίσης, κανένα πρόβλημα με την ευαισθησία της οθόνης και έχω βάλει και γυαλί προστασίας.

 

Μου έστειλε η vodafone ένα μήνυμα ότι θα στείλουν τις ρυθμίσεις,αλλά δεν έφτασε ποτέ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε η vodafone ένα μήνυμα ότι θα στείλουν τις ρυθμίσεις,αλλά δεν έφτασε ποτέ.

 

internet.vodafone.gr

 

Βάλε αυτό, στο πεδίο apn και θα είσαι έτοιμος.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

internet.vodafone.gr

 

Βάλε αυτό, στο πεδίο apn και θα είσαι έτοιμος.

 

Θα το δοκιμάσω,να σαι καλά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας. Πέρασα ένα επεισόδιο από μια σειρά στο κινητό μέσω usb και έχω τις εξής απορίες.

 

1. Πριν κάνει την μεταφορά με ρώτησε αν θέλω να γίνει τροποποίηση στο αρχείο για να παίξει στην συσκευή διαφορετικά δεν θα έπαιζε. Πάτησα οκ. Παίζει το βίντεο κανονικά αλλά σε χαμηλότερη ανάλυση και σε γρήγορες σκηνές πιξελιάζει. Υπάρχει δυνατότητα να μην πέφτει τόσο η ποιότητα; Η αρχική ποιότητα ήταν σε 720p.

2. Στον player της συσκευής δεν έχει υπότιτλους και στις ρυθμίσεις τους υπότιτλους τους έχει απενεργοποιημένους και δεν σε αφήνει να πατήσεις επάνω.Έχουν την ίδια ονομασία με την σειρα σε srt. Πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση;Με τον FLV Player και τον CC Player οι υπότιτλοι παίζουν κανονικά!

 

ΕDIT. Για το 1. μετέφερα το αρχείο χωρίς να το μετατρέψω και στον FLV Player και CC Player παίζει κανονικά σε άψογη ποιότητα! 'Οποιος ξέρει για το 2. ας μου απαντήσει.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους , επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο , θα ηθελα να ρωτησω για το facebook messenger , μπορεις να κανεις κληση στα windows mobile Η οχι και εαν οχι υπαρχει αλλος τροπος μεσω τριτου app ?

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...