Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!Εχτες το βραδυ ενω τραβαγα βιντεο μου εβγαλε ενα μυνημα οτι καρτα μνημης μου ειναι αργή!(εχω sand disk class 10 uhs-1 16 gb)συνεχισα εφ οσον πατησα οκ και μολις εκλεισα την καμερα το κινητο κολλησε δεν εκανε τιποτα ουτε να το απενεργοποιησω και ειχε κολληση και το led flash αναμενο,οποτε εβγαλα μπαταρια και την ξανα εβαλα και ανοιξε παλι..πολυ παραξενο γιατι δεν μου το εχει ξανα κανει μηπως επειδη ηταν χαμηλος ο φωτισμος και ζοριζοταν η καμερα?εβαλα ενα προγραμμα απο το store και εκανε τεστ στην sd για το θεμα ταχυτητας και εβγαλε απο 9,3 μεχρι 10,9 mb write..σαν νουμερο ειναι καλο?

ειχα sandisk ιδια με σενα και ειχα διαφορα προβληματα...εβαλα kingston και ησυχασα...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ειχα sandisk ιδια με σενα και ειχα διαφορα προβληματα...εβαλα kingston και ησυχασα...

 

Και εγώ έλεγα να παραγγείλω την παρακάτω SanDisk.

 

http://www.e-shop.gr/sandisk-sdsdquan-128g-g4a-ultra-128gb-micro-sdxc-class-10-adapter-p-PER.661965

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έλεγα να παραγγείλω την παρακάτω SanDisk.

 

http://www.e-shop.gr/sandisk-sdsdquan-128g-g4a-ultra-128gb-micro-sdxc-class-10-adapter-p-PER.661965

 

Αν μπορείς να αποφύγεις την SanDisk, κάν'το. Με 3 είχα πρόβλημα, σε 3 διαφορετικές συσκευές μου, με 3 διαφορετικά OSs. Kingston χρησιμοποιώ συνέχεια και κάποιες Lexar και εδώ και 3 χρόνια έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να αποφύγεις την SanDisk, κάν'το. Με 3 είχα πρόβλημα, σε 3 διαφορετικές συσκευές μου, με 3 διαφορετικά OSs. Kingston χρησιμοποιώ συνέχεια και κάποιες Lexar και εδώ και 3 χρόνια έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Lexar εχεις να προτεινεις καποια?οπως επισης και kingston?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Lexar εχεις να προτεινεις καποια?οπως επισης και kingston?

 

Kingston, στο 640 μου, έχω 32GB, class 10 και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Και με εφαρμογές μέσα.

 

Επίσης, Kingston 8 ή 16GB, πάλι class 10, στο 820, με W10TP. Και πάλι κανένα πρόβλημα.

 

Lexar, 8GB, class 10, έχω σε ένα Galaxy S Advance. Και πάλι κανένα πρόβλημα, ενώ με SanDisk, υπερθερμάνθηκε σε πολύ μεγάλο βαθμό η συσκευή, στα καλά καθούμενα, έλιωσε το πίσω καπάκι και έσβησε η συσκευή.

 

Την τελευταία Kingston την πήρα από το E-click.gr. Το προτιμώ εδώ και πολλά χρόνια, για αξεσουάρ.

 

Τη Lexar, από Γερμανό.

 

P.S.: Και USB sticks έχω από Kingston και μαζί με κάποια της Fuji, είναι τα πιο αξιόπιστα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αντιγράψω μια επαφή από την μνήμη του κινητού στην sim 1 αλλά δεν βρίσκω πως γίνεται. Δεν μπορεί να είναι τόσο δύσκολο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται το printscreen sto 640;

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ενώ το κινητό είναι super από κάθε άποψη και πραγματικά το έχω λιώσει και δεν καταλαβαίνει τίποτα, είναι εκνευριστικό αυτό που γίνεται με τον ΙΕ στο myphone... Δεν μπορώ να ευχαριστηθώ το browser και κάνει κάτι παλαβά ακόμα και στο πάνω κάτω σαν να πατάει σε link, σαν να είναι πολύ ευαίσθητο στο παραμικρό πάτημα... Αυτό το έχω παρατηρήσει μόνο στο myphone και σε κανένα άλλο site! Σας το παρουσιάζει και σε εσάς?
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ενώ το κινητό είναι super από κάθε άποψη και πραγματικά το έχω λιώσει και δεν καταλαβαίνει τίποτα, είναι εκνευριστικό αυτό που γίνεται με τον ΙΕ στο myphone... Δεν μπορώ να ευχαριστηθώ το browser και κάνει κάτι παλαβά ακόμα και στο πάνω κάτω σαν να πατάει σε link, σαν να είναι πολύ ευαίσθητο στο παραμικρό πάτημα... Αυτό το έχω παρατηρήσει μόνο στο myphone και σε κανένα άλλο site! Σας το παρουσιάζει και σε εσάς?

 

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Μια χαρά κάνω την πλοήγηση στο site.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Kingston, στο 640 μου, έχω 32GB, class 10 και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Και με εφαρμογές μέσα.

 

Επίσης, Kingston 8 ή 16GB, πάλι class 10, στο 820, με W10TP. Και πάλι κανένα πρόβλημα.

 

Lexar, 8GB, class 10, έχω σε ένα Galaxy S Advance. Και πάλι κανένα πρόβλημα, ενώ με SanDisk, υπερθερμάνθηκε σε πολύ μεγάλο βαθμό η συσκευή, στα καλά καθούμενα, έλιωσε το πίσω καπάκι και έσβησε η συσκευή.

 

Την τελευταία Kingston την πήρα από το E-click.gr. Το προτιμώ εδώ και πολλά χρόνια, για αξεσουάρ.

 

Τη Lexar, από Γερμανό.

 

P.S.: Και USB sticks έχω από Kingston και μαζί με κάποια της Fuji, είναι τα πιο αξιόπιστα.

 

Ωραια σ ευχαριστω πολυ!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

κατοχος κι εγω του κινητου αρκετα ικανοποιημενος με τα θετικα που ηδη εχουν περιγραφει της προηγ σελιδες.

ενα προβλημα που κανει κατα καιρους την εμφανιση του ειναι οτι οταν με καλουνε ο ηχος κλησης που βγαινει απο το ηχειο ακουγεται μπουκωμενος/αλλιωμενος.

οταν παω να τεσταρω αμεσως μετα το ηχειο με καποιο mp3 που εχω σαν ηχο κλησης ειναι ολα καλα.

φαινομενο που μπορει να παρατηρηθει κ 2 φορες στη μερα αλλα κ να ''χαθει'' για εβδομαδα.

τι να πεις...θα το παρακολουθω κ βλεπουμε.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ενώ το κινητό είναι super από κάθε άποψη και πραγματικά το έχω λιώσει και δεν καταλαβαίνει τίποτα, είναι εκνευριστικό αυτό που γίνεται με τον ΙΕ στο myphone... Δεν μπορώ να ευχαριστηθώ το browser και κάνει κάτι παλαβά ακόμα και στο πάνω κάτω σαν να πατάει σε link, σαν να είναι πολύ ευαίσθητο στο παραμικρό πάτημα... Αυτό το έχω παρατηρήσει μόνο στο myphone και σε κανένα άλλο site! Σας το παρουσιάζει και σε εσάς?

Ακριβως το ιδιο πραγμα σε 640 και 640 xl και μονο στο myphone,προφανως εχει να κανει με τον τροπο που λειτουργει το site σε mobile εκδοση και ο τροπος που το διαχειριζεται ο ie.

Ειναι πολυ σπαστικο να πιανει την δευτερη κινηση για να κατεβεις κατω στην σελιδα...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κινητό το κανα δώρο στη μάνα μου. Μπορώ να πω πως είναι το καλύτερο VFM στην αγορά αυτή τη στιγμή.

Έχει και πολύ καλή οθόνη, όταν όμως έχεις μια amoled διπλα βλέπεις την αισθητή διαφορά.. Οπότε σας προτείνω από τη στιγμή που το πάρετε μη βάλετε ποτέ δίπλα δίπλα ένα 925 ή ένα 1020. :)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ok αλλα άμα βάλεις και την Amoled του 1020 δίπλα σε ένα 1520 ips βλέπεις άνετα την ανωτερότητα τον ips panels
Link to comment
Share on other sites

@ Snapp & kosnic2 σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις, οπότε περιμένουμε τον edge γιατί όποιον browser και να δοκίμασα μου παρουσίαζε το ίδιο...:(
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ψάχνω να βρώ μια θήκη για το κινητο,η οποια θα προυποθέτει αντοχες σε σκληρη χρήση,χτυπήματα-ισως και υγρασία.Εχετε κάτι να προτείνετε;

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ψάχνω να βρώ μια θήκη για το κινητο,η οποια θα προυποθέτει αντοχες σε σκληρη χρήση,χτυπήματα-ισως και υγρασία.Εχετε κάτι να προτείνετε;

 

Μ' ένα γρήγορο ψάξιμο στο skroutz, βρήκα αυτή.

 

http://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/4492/s/anthektiki-thiki-silikonis-microsoft-lumia-640/?___store=default

 

Για να είναι και για υγρασία, ξέρω ένα κατάστημα, αλλά δεν ξέρω αν έχει για το 640..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Kingston, στο 640 μου, έχω 32GB, class 10 και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Και με εφαρμογές μέσα.

 

Επίσης, Kingston 8 ή 16GB, πάλι class 10, στο 820, με W10TP. Και πάλι κανένα πρόβλημα.

 

Lexar, 8GB, class 10, έχω σε ένα Galaxy S Advance. Και πάλι κανένα πρόβλημα, ενώ με SanDisk, υπερθερμάνθηκε σε πολύ μεγάλο βαθμό η συσκευή, στα καλά καθούμενα, έλιωσε το πίσω καπάκι και έσβησε η συσκευή.

 

Την τελευταία Kingston την πήρα από το E-click.gr. Το προτιμώ εδώ και πολλά χρόνια, για αξεσουάρ.

 

Τη Lexar, από Γερμανό.

 

P.S.: Και USB sticks έχω από Kingston και μαζί με κάποια της Fuji, είναι τα πιο αξιόπιστα.

 

Παιδιά από τις 3 ποια θεωρείτε καλύτερη για το 640; Tην san disk την απορρίπτουμε όπως λέτε.

 

http://www.e-shop.gr/sandisk-sdsdquan-128g-g4a-ultra-128gb-micro-sdxc-class-10-adapter-p-PER.661965

 

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp128da-eu-evo-128gb-micro-sdxc-class-10-adapter-p-PER.576939

 

http://www.e-shop.gr/kingston-sdcx10-128gb-128gb-micro-sdxc-class-10-with-adapter-p-PER.550978

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μ' ένα γρήγορο ψάξιμο στο skroutz, βρήκα αυτή.

 

http://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/4492/s/anthektiki-thiki-silikonis-microsoft-lumia-640/?___store=default

 

Για να είναι και για υγρασία, ξέρω ένα κατάστημα, αλλά δεν ξέρω αν έχει για το 640..

 

Καλησπέρα,την εχω δει αυτη αλλα ψάχνω και για υγρασια καθως λογω επαγγελματος ειμαι εκτεθημένος στην υγρασια αρκετα συχνα!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,την εχω δει αυτη αλλα ψάχνω και για υγρασια καθως λογω επαγγελματος ειμαι εκτεθημένος στην υγρασια αρκετα συχνα!

 

http://www.servicebuzz.gr/

 

Για μια μπαταρία είχα πάει και κάποιος άλλος πελάτης, είχε πάρει για iPhone, θήκη σαν αυτή που θέλεις. Ανθεκτική σε χτυπήματα, σκόνη, αλλά και υγρασία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και για Samsung δεν έχω ακούσει κάτι κακό. Δεν έχω προσωπική εμπειρία.

 

Μιας που και οι τιμές τους είναι παραπλήσιες, μόνο ποια σου αρέσει περισσότερο θα καθορίσει την επιλογή σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και για Samsung δεν έχω ακούσει κάτι κακό. Δεν έχω προσωπική εμπειρία.

 

Μιας που και οι τιμές τους είναι παραπλήσιες, μόνο ποια σου αρέσει περισσότερο θα καθορίσει την επιλογή σου.

 

Από ταχύτητες είναι παραπλήσιες; Εκτός από την κλάση πρέπει να προσέξω κάτι άλλο;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Από ταχύτητες είναι παραπλήσιες; Εκτός από την κλάση πρέπει να προσέξω κάτι άλλο;

 

Απ' ό,τι βλέπω και οι δύο είναι XC, οπότε και οι δύο θα έχουν την ίδια ταχύτητα εγγραφής/ανάγνωσης.

 

Τώρα, αν το πάμε από την πλευρά του brand name, η Samsung είναι μεγαλύτερο όνομα.

 

Αν το ψάξεις ακόμα περισσότερο, η Samsung δίνει εγγύηση 10 χρόνια και η Kingston εφ' όρου ζωής.

 

Επίσης και η εμπειρία σου με προηγούμενες κάρτες sd, θα παίξει σημαντικό ρόλο. Όπως θα έχεις διαβάσει, έχω "βολευτεί" με τις Kingston εδώ και 4 χρόνια περίπου. Όμως, αυτό δε θα με εμποδίσει να δοκιμάσω και κάποια κάρτα της Samsung.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε αναβάθμιση πριν λιγη ώρα, την έκανα και τώρα είμαι στην 8.10.15148.160 έκδοση. Δεν βλέπω καμία αξιοσημείωτη διαφορά με πριν πάντως
Link to comment
Share on other sites

Samsung!!! Αυτη εχω στο 820 και ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημενος!!!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...