Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λιγο παρελαβα και τελειωσα με το στησιμο.

 

Πρωτες εντυπωσεις:

 

Εξαιρετικα διαχειρησιμο για το μεγεθος

Καλη οθόνη (απόδοση και touch -no 535 probs)

Φωτο ικανοποιητικές δεδομένου του κοστους συσκευης (εχω το 930 σαν κυρια συσκευη)

Στιβαρη κατασκευη

 

Μπαταριακ αι γενικοτερη απόδοση εις αυριον που θα εχει δοκιμαστει σε καθημερινη χρηση. Μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημένος για την αγορα μου

 

DS 3G μοντελο

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν λιγο παρελαβα και τελειωσα με το στησιμο.

 

Πρωτες εντυπωσεις:

 

Εξαιρετικα διαχειρησιμο για το μεγεθος

Καλη οθόνη (απόδοση και touch -no 535 probs)

Φωτο ικανοποιητικές δεδομένου του κοστους συσκευης (εχω το 930 σαν κυρια συσκευη)

Στιβαρη κατασκευη

 

Μπαταριακ αι γενικοτερη απόδοση εις αυριον που θα εχει δοκιμαστει σε καθημερινη χρηση. Μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημένος για την αγορα μου

 

DS 3G μοντελο

 

Απο που το πηρες;

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματιζει του το eshop έχει το lte, ενώ στο best price έχουν το 3g,δεν ξέρω μήπως έχουν το ίδιο κινητό όλοι και έχουν μπερδευτεί στην αναγραφή των στοιχείων
Link to comment
Share on other sites

Παμε ενα update μετα απο 2 full μερες χρησης.

 

Η συσκευη για τα λεφτα της ειναι εξαιρετική. Ειδικά σε οτι άφορα μπαταρία, σήμα, κατανάλωση περιεχόμενου video και το μέγεθος σου επιτρέπει να διαχειρίζεσαι απλές εργασίες εγγράφων εύκολα και γρήγορα. H Καμερα ΔΕΝ με εντυπωσίασε (κατοχος Lumia Icon παραλληλα) αλλα παλι σε σχεση με το κοστος αγοράς ειναι ικανοποιητικότατη. Η FFC ειναι άριστη και θα καλύψει καθε επίδοξο selfaκια :p

Το μεγεθος παλευεται ευκολα, ειδικα αν προέρχεσαι απο αναλογη συσκευη (1520/1320) μιας και η στρογγυλεμενες γωνίες το κανουν ευχρηστο. Βεβαια εχω και χερι κουπι αρα ισως ατομα με κανονικο μεγεθος να τους φανει λιγο μεγαλο. Το δε φινίρισμα (white matte) είναι εξαιρετικό και επιτρέπει τον ασφαλή χειρισμό της συσκευής σε κάθε περίπτωση.

Η οθόνη είναι όχι άριστη άλλα καλή, με καλές (πάλι όχι άριστες) γωνίες θέασης και καλή φωτεινότητα σε εξωτερικούς χώρους ελεώ Clear Black.

 

Τα δυνατά σημεία της συσκευής είναι η αυτονομία, η ποιότητα κατασκευής, ποιότητα σήματος και γενικά πρόκειται για vfm επιλογή

Απο την αλλη, η καμερα δεν θα ενθουσιάσει ειδικα αν καποιος κατέβει απο ανωτερο μοντέλο και η οθόνη θα μπορούσε να ειναι ενα τικ ανώτερη

Edited by narta

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Microsoft Lumia 640 XL Smartphone Review

http://www.notebookcheck.net/Microsoft-Lumia-640-XL-Smartphone-Review.141640.0.html

 

Pro

 

+ Removable battery

+ Exchangeable back cover

+ Bright screen

+ High contrast

+ Good viewing angle stability

+ Accurate color reproduction

+ Extensive software

+ High-resolution cameras

+ Dual-SIM support

+ Decent price/performance ratio

+ Good reception

+ Clear voice quality

+ Reasonable speaker sound

 

Cons

 

- Colors in pictures sometimes oversaturated

- Pressure on the screen becomes visible

- Occasional lags during use

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μήπως γνωρίζει κάποιος στο περίπου ημερομηνία την οποία θα έρθει στα καταστήματα; δηλαδή σκρουτζ και από τις αλυσίδες;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μήπως γνωρίζει κάποιος στο περίπου ημερομηνία την οποία θα έρθει στα καταστήματα; δηλαδή σκρουτζ και από τις αλυσίδες;

 

Καλημέρα. Εδώ θα βρεις διαθεσιμότητα (άμεσα διαθέσιμο μόνο στο nok-shop απ' ότι βλέπω). Μέχρι χτες το είχε και το eshop, αλλά τώρα που ξανακοίταξα δεν το έχει πια.

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εδώ θα βρεις διαθεσιμότητα (άμεσα διαθέσιμο μόνο στο nok-shop απ' ότι βλέπω). Μέχρι χτες το είχε και το eshop, αλλά τώρα που ξανακοίταξα δεν το έχει πια.

Βασικά με ενδιαφέρει περισσότερο από τις αλυσίδες έτσι ώστε να πάω να το επεξεργαστω και λίγο π.χ.: public, να δω τι λέει για να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα αν θα το πάρω ή όχι, έτσι περίμενα το 535 αλλά όταν το έπιασα στα χέρια μου με την μια το ξανάφησα, δεν δούλευε σωστά και επειδή θα γίνει δώρο να μην έχω πάλι παράπονα όπως ένα παλιοσαμσουνγκ που την πάτησα!

Link to comment
Share on other sites

Το eshop έχει το lte έχω στο nokshop το 3g.το παραγγείλω από το eshop, αν είναι οντως το 4g θα το παραλάβω κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Ηδη κατω απο τα 200 ευρω. :)

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πήραν από το eshop να μου πουν ότι είχαν κάνει λάθος στην περιγραφη του κινητού και ότι δεν είναι το lte αλλά το 3g. Με ρώτησαν αν ενδιαφέρομαι ακόμη, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει στα 219
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω κάποιες απορίες. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το lumia 640, αλλά περισσότερο ενδιαφέρομαι για το XL. Το βρίσκω εδώ στο microsoft store της Ιταλίας. Θα έχω κανένα θέμα με άλλη ROM, ή επειδή θεωρείται ευρωπαϊκή η αγορά δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα και θα έχει και ελληνικά κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω κάποιες απορίες. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το lumia 640, αλλά περισσότερο ενδιαφέρομαι για το XL. Το βρίσκω εδώ στο microsoft store της Ιταλίας. Θα έχω κανένα θέμα με άλλη ROM, ή επειδή θεωρείται ευρωπαϊκή η αγορά δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα και θα έχει και ελληνικά κανονικά;

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Όσες συσκευές προορίζονται για την ευρωπαϊκή αγορά υποστηρίζουν κανονικά την ελληνική γλώσσα.

Στην ίδια τιμή βρίσκεις το απλό το Dual SIM στο eshop.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Όσες συσκευές προορίζονται για την ευρωπαϊκή αγορά υποστηρίζουν κανονικά την ελληνική γλώσσα.

Στην ίδια τιμή βρίσκεις το απλό το Dual SIM στο eshop.

Ναι το έχω δει και αυτό, αλλά εφόσον στα ίδια χρήματα μπορώ να έχω το 4G και εφόσον δεν έχει, απ' ότι έχω τσεκάρει, επιπλέον μεταφορικά λέω να το προτιμήσω. Δεν τρελαίνομαι για το 4G, αφού έτσι κι αλλιώς στην Ελλάδα και στη wind που είμαι εγώ και εκτός Αθήνας, 4G δεν θα δούμε εύκολα ούτε σύντομα. Έπειτα περισσότερο με wifi θα είμαι λόγω πρόσβασης στην εργασία και στο σπίτι. Μάλιστα το σκέφτομαι και δεν έχω καταλήξει, απλώς εάν με δυσκολέψει η παραγγελία από Ιταλία, θα καταλήξω στο 3G.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δει και αυτό, αλλά εφόσον στα ίδια χρήματα μπορώ να έχω το 4G και εφόσον δεν έχει, απ' ότι έχω τσεκάρει, επιπλέον μεταφορικά λέω να το προτιμήσω. Δεν τρελαίνομαι για το 4G, αφού έτσι κι αλλιώς στην Ελλάδα και στη wind που είμαι εγώ και εκτός Αθήνας, 4G δεν θα δούμε εύκολα ούτε σύντομα. Έπειτα περισσότερο με wifi θα είμαι λόγω πρόσβασης στην εργασία και στο σπίτι. Μάλιστα το σκέφτομαι και δεν έχω καταλήξει, απλώς εάν με δυσκολέψει η παραγγελία από Ιταλία, θα καταλήξω στο 3G.

 

ΕΠειδη και εγω στη χωρα που βρισκομαι δεν υπαρχει 4g, μπορει καποιος να μου πει αν οι 2 εκδοσεις εχουν καποια αλλη διαφορα εκτος απο την επιπλεον σιμ και το 4g?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

ΕΠειδη και εγω στη χωρα που βρισκομαι δεν υπαρχει 4g, μπορει καποιος να μου πει αν οι 2 εκδοσεις εχουν καποια αλλη διαφορα εκτος απο την επιπλεον σιμ και το 4g?

Καταρχήν θα μπορούσαμε να πούμε, πως υπάρχουν τέσσερις εκδόσεις του Lumia 640XL. Υπάρχει το απλό 640XL (3G) και το 640XL LTE (4G). Και τα δύο αυτά είναι μονόκαρτα. Υπάρχουν όμως και άλλες δύο εκδόσεις 640XL δύκαρτες, μία απλή (3G) και μία δεύτερη 640XL δίκαρτη πάλι LTE (4G). Δεν έχουν άλλες διαφορές μεταξύ τους, απ' ότι γνωρίζω, εκτός από τα μονόκαρτα που έχουν μικρή διαφορά βάρους, με το LTE να είναι πιο βαρύ σε σχέση με το απλό 3G

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τα 4G έχουν και nfc

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για τα 640 xl μονο?

 

Ακριβώς. Και το 4G και το απλό έχουν NFC. Αλλά μόνο οι XL εκδόσεις.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7087&idPhone2=7084

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...