Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστώ πολύ για την λεπτομέρη ανάλυση σου.βασικά είχα λίγο κλίση σε άσπρο ή πορτοκαλί
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή τη σιγμή το LTE κοστίζει 50% πάνω! Αξίζει τέτοια διαφορά;

 

Ούτε καν, αφού το 4G είναι σε προνηπιακο στάδιο στην Ελλάδα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν, αφού το 4G είναι σε προνηπιακο στάδιο στην Ελλάδα.

 

 

 

Για εμενα προσωπικα αξιζει.Ειδικα με την καλυψη που υπαρχει και απο τις τρεις.Προσωπικα αμα ειχα Wind ή Q αξιζει ακομα περισσοτερο.Γιατι δεν θα εχω θεμα(οπου το 3G χωλαινει).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια αναβαθμιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γραφει wind 8.1 update 2, δεν ξέρω είναι κάτι καινούργιο ή έφαγε σκάλωμα?

 

Τσάμπα χάρηκα, ήταν η αλλαγή γλώσσας στην Cortana

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by alex_gate_7
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Για προστασία οθόνης micro sd και θήκη τι προτείνετε;ευχαριστώ

Να το ρωτήσεις απευθείας από εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414826

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα απο το service το τηλέφωνο για κάποιο θέμα και μου είπαν οτι έκαναν αναβάθμιση λογισμικού. Απο που το ελέγχω αυτό και εσείς ποια έκδοση έχετε;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,εχω ενα lumia 640 xl 4G με WHATSUP COSMOTE και κανει το εξησ προβλημα...οταν εχεισ κλειστα τα δεδομενα και πασ να τα ανοιξεισ ξανα..ενω αναβει η ενδειξη 4G..δεν γινεται καμια κινηση δεδομενων,δεν αναβει το βελακι που υποδηλωνει κινηση και φυσικα δεν εχει προσβαση στο ιντερνετ..αρχιζει να λειτουργει σωστα μετα απο μιση ωρα περιπου...αυτο συμβαινει παντα αν εχει αρκετεσ μερεσ να συνδεθει με 4G...οταν ομωσ συνδεθει σε 4G και το ανοιγοκλεινεισ το δικτυο..τοτε λειτουργει αμεσα .εχω τσεκαρει τα παντα αλλα δεν βγαζω ακρη...

συμβαινει σε καποιον απο εσασ το αντιστοιχο προβλημα?

και αν ναι..μπορει να βοηθησει καποιοσ αν εχει βρει λυση?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

1. οταν μπαινω στο μσ λογαριασμο μου, στην επιλογη ατομα, δεν βλεπω καμια απο τις επαφες μου.Επισης δεν βλεπω και τα γεγονοτα. πως γινεται να αποθηκευονται δηλαδη να ειναι και στο μσ λογαριασμο?

2.επισης δεν μου αναγνωριζει τα γενεθλια των επαφων. το φαισμποοκ το βλεπει κανονικα.Ενω στο ημερολογιο εχει επιλεγμενη την επιλογη γενεθλια, δεν με αφηνει να καταχωρησω. Αρα σε οποια επαφη εχω γενεθλια δεν τα βλεπει. το ημερολογιο των γενεθλιων ειναι ενεργοποιημενο.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε, ξέρει κάποιος;

Κάτσε να το μάθει και η Microsoft πρώτα... :lol::lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα ένα προβληματάκι με τα βίντεο.τραβηξα κάποια βιντεακια με την μικρή μου και οταν πηγανα τα δω δεν τα έπαιζε. Το τεσταρα και με παλιότερα βίντεο που τα είχε παίξει και μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα.οτι δεν υποστηρίζει τα αρχεία. Επίσης χρησιμοποιώ την εφαρμογή Lumia.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα απο το service το τηλέφωνο για κάποιο θέμα και μου είπαν οτι έκαναν αναβάθμιση λογισμικού. Απο που το ελέγχω αυτό και εσείς ποια έκδοση έχετε;

 

Κανείς;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;;;;

 

Πιθανότατα εννοούν hard reset... Αν έκαναν η συσκευή θα πρέπει να είναι «καθαρή» όπως την αγόρασες...

 

Τώρα αν έκαναν κάποια αναβάθμιση λειτουργικού που δεν είχες κάνει (πρέπει να πατήσεις αναβολή για να μην την κάνει άρα θα το ήξερες) δεν μπορείς να το δεις τώρα... Στις πληροφορίες μέσα στις ρυθμίσεις μπορείς να δεις την έκδοση που έχεις και στην Ενημέρωση Τηλεφώνου αν υπάρχει κάποια άλλη ενημέρωση...

 

 

παιδια καλησπερα,εχω ενα lumia 640 xl 4G με WHATSUP COSMOTE και κανει το εξησ προβλημα...οταν εχεισ κλειστα τα δεδομενα και πασ να τα ανοιξεισ ξανα..ενω αναβει η ενδειξη 4G..δεν γινεται καμια κινηση δεδομενων,δεν αναβει το βελακι που υποδηλωνει κινηση και φυσικα δεν εχει προσβαση στο ιντερνετ..αρχιζει να λειτουργει σωστα μετα απο μιση ωρα περιπου...αυτο συμβαινει παντα αν εχει αρκετεσ μερεσ να συνδεθει με 4G...οταν ομωσ συνδεθει σε 4G και το ανοιγοκλεινεισ το δικτυο..τοτε λειτουργει αμεσα .εχω τσεκαρει τα παντα αλλα δεν βγαζω ακρη...

συμβαινει σε καποιον απο εσασ το αντιστοιχο προβλημα?

και αν ναι..μπορει να βοηθησει καποιοσ αν εχει βρει λυση?

ευχαριστω.

 

Δοκίμασε ένα soft reset...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα εννοούν hard reset... Αν έκαναν η συσκευή θα πρέπει να είναι «καθαρή» όπως την αγόρασες...

 

Τώρα αν έκαναν κάποια αναβάθμιση λειτουργικού που δεν είχες κάνει (πρέπει να πατήσεις αναβολή για να μην την κάνει άρα θα το ήξερες) δεν μπορείς να το δεις τώρα... Στις πληροφορίες μέσα στις ρυθμίσεις μπορείς να δεις την έκδοση που έχεις και στην Ενημέρωση Τηλεφώνου αν υπάρχει κάποια άλλη ενημέρωση...

 

Κοίτα ίσως να μην το έθεσα σωστά.. Hard reset είχα κάνει και εγώ και το πρόβλημα δεν είχε λυθεί.Πιθανολογώ ότι ήταν firmware update..

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα εννοούν hard reset... Αν έκαναν η συσκευή θα πρέπει να είναι «καθαρή» όπως την αγόρασες...

 

Τώρα αν έκαναν κάποια αναβάθμιση λειτουργικού που δεν είχες κάνει (πρέπει να πατήσεις αναβολή για να μην την κάνει άρα θα το ήξερες) δεν μπορείς να το δεις τώρα... Στις πληροφορίες μέσα στις ρυθμίσεις μπορείς να δεις την έκδοση που έχεις και στην Ενημέρωση Τηλεφώνου αν υπάρχει κάποια άλλη ενημέρωση...

 

 

 

 

Δοκίμασε ένα soft reset...

 

Ειχα κανει και τα δυο είδη reset.

Τελικα το έλυσα μόνος μου το προβλημα. Έβαλα χειροκίνητα το APN και λειτουργεί άψογα. Μολις το γυρνάω σε αυτόματο APN που το παίρνει απ τη sim κανει το ιδιο προβλημα. Άρα χειροκίνητες ρυθμίσεις APN και ειμαστε οκ. Τρελό λιγάκι,αλλα δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρισκω. Για φωτογραφια πώς ξεκιναμε? Δεν υπαρχει φυσικο πλήκτρο οπως στο 920 που είχα. Ποιες εφαρμογες εχουμε; Εχω το ProShot και Lumia camera.
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο δεν μου λειτουργεί το HDR στη κάμερα. Ξέρει κανεις τι μπορει να

συμβενη;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Κάπου διάβασα ότι έχει πυξίδα το τηλέφωνο , αληθεύει διότι δεν έχω δει κάτι .

Αν ναι πως την βρίσκουμε ? Ενεργοποίηση γίνεται χειροκίνητα η αυτόματα ?

Καλό Σαβ/κο σε όλους και ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα ένα προβληματάκι με τα βίντεο.τραβηξα κάποια βιντεακια με την μικρή μου και οταν πηγανα τα δω δεν τα έπαιζε. Το τεσταρα και με παλιότερα βίντεο που τα είχε παίξει και μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα.οτι δεν υποστηρίζει τα αρχεία. Επίσης χρησιμοποιώ την εφαρμογή Lumia.

 

Κάποιος να βοηθήσει? Δεν παίζει κανένα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει? Δεν παίζει κανένα βίντεο.

 

Για αρχή δοκίμασε κάποιον άλλο Player, CCPlayer ή Best Player. Αν δεις ότι συνεχίζει να μην παίζει προχώρα σε ένα soft reset. Αλλιώς σε βλέπω για hard reset.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...