Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έλαβα tracking number σήμερα το δέμα έφυγε με ups.H παραγγελία έγινε 29-10-2015 από amazon.fr και έφυγε σήμερα 2-11-2015.

Το 640xl lte dual sim κόστισε μαζί με τα μεταφορικά 227,26 ευρώ

 

Μπορείς να βάλεις ακριβές λινκ του αμαζον γιατί εγώ το βρίσκω γύρω στα 250 και μόνο σε μπλε και πορτοκαλί ! (το XL dual sim LTE, εννοώ)

 

Θενκς.

Edited by iparout
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρατήρησα πως αν έχεις handsfree και χτυπήσει το τηλέφωνο ακούγεται πολύ χαμηλά. Υπάρχει κανένας τρόπος να αυξήσουμε την ένταση?

 

Πάτησε το κουμπί που ανεβάζει την ένταση, σου βγάζει ένα βελάκι το πατάς και εμφανίζει την μπάρα έντασης ήχου. Εκεί αύξησε τον ήχο και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το sar του είναι 0.69 head και 0.4 στο σώμα.Το Α5 που έχω τώρα έχει 023 head και 0.4 στο σώμα..από απόσταση δηλαδή η ακτινοβολία είναι στα ίδια επίπεδα;;
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα καποια ακουστικα της Samsung τα οποια λειτουργουν μια χαρα με το 640xl,το μονο προβλημα ειναι οτι το κουμπι που εχει για την φωνη ειτε παταω + ειτε -,αυτο χαμηλωνει τη φωνη.το δοκιμασα σε αλλο κινητο και λειτουργει μια χαρα.το κουμπι για την αποδοχη και απορριψη κλησης λειτουργει κανονικοτατα.υπαρχει περιπτωση να ειναι καποια ρυθμιση απο το κινητο που να πρεπει να ενεργοποιησω???? :happy:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το 640 XL LTE DUAL από Γαλλία το κινητό για τα λεφτά του φαίνεται αρκετά καλό αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να προσαρμοστώ από την μετάβαση από android λάθος επιλογή θα το πουλήσω, έπρεπε να παραμείνω σε android
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το 640 XL LTE DUAL από Γαλλία το κινητό για τα λεφτά του φαίνεται αρκετά καλό αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να προσαρμοστώ από την μετάβαση από android λάθος επιλογή θα το πουλήσω, έπρεπε να παραμείνω σε android

 

Σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα τι προσαρμογή να κάνεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το 640 XL LTE DUAL από Γαλλία το κινητό για τα λεφτά του φαίνεται αρκετά καλό αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να προσαρμοστώ από την μετάβαση από android λάθος επιλογή θα το πουλήσω, έπρεπε να παραμείνω σε android

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ... Όταν έδωσα το lumia 925 που είχα και αγόρασα ένα huawei p7 με android, ούτε μήνα δεν άντεξα και επέστρεψα ξανά σε win με το 640 XL και συνήλθα!

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Μα μέσα σε λίγες ώρες τι προσαρμογή να κανεις; Εγώ στη θέση του θα περίμενα να δω και τα WM10 πως θα ειναι! Η συσκευή είναι πολυ καλή πάντως!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ είναι η έλλειψη google services που είχα συνηθίσει

Εχετε να προτείνετε κάποιο browser η έλλειψη του chrome μου έχει κάνει την ζωή δύσκολη

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ είναι η έλλειψη google services που είχα συνηθίσει

Εχετε να προτείνετε κάποιο browser η έλλειψη του chrome μου έχει κάνει την ζωή δύσκολη

 

Ακουγεται οτι θα υπαρχουν google services στα 10αρια. Κανε λιγο υπομονη. Στην ιδια φαση βρισκομαι κι εγω... ;)

Κατα τα αλλα ο τηλεφωνο ειναι αξιολογο και αξιοπρεπεστατο για την τιμη του.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πείστηκα να δοκιμάσω την τύχη μου με το συγκεκριμένο κινητό. Το είδα κι από κοντά στο πλαίσιο και με κέρδισε.

 

Βασική ερώτηση :

 

Τι screen protector να επιλέξω ? Αξίζει το tempered glass ή αλλοιώνει πολύ την απεικόνιση στην οθόνη οπότε να το αφήσω έτσι ή το πολύ να πάρω μια clear screen μεμβράνη ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πείστηκα να δοκιμάσω την τύχη μου με το συγκεκριμένο κινητό. Το είδα κι από κοντά στο πλαίσιο και με κέρδισε.

 

Βασική ερώτηση :

 

Τι screen protector να επιλέξω ? Αξίζει το tempered glass ή αλλοιώνει πολύ την απεικόνιση στην οθόνη οπότε να το αφήσω έτσι ή το πολύ να πάρω μια clear screen μεμβράνη ?

 

Καλορίζικο!

Κάνε μια αναζήτηση στο θέμα [Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

και πιστεύω θα λυθούν οι απορίες σου! ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Κάνε μια αναζήτηση στο θέμα [Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

και πιστεύω θα λυθούν οι απορίες σου! ;)

 

cliffnotes για κάποιον που δεν θέλει να διαβάσει 11 σελίδες ? :p

 

Θα το τσεκάρω το θέμα αλλά από μια γρήγορη αναζήτηση σκέφτομαι κάτι τέτοιο :

 

http://www.ebay.com/itm/For-Microsoft-Lumia-640-XL-Nillkin-Anti-Burst-Tempered-Glass-Screen-Protector-/291436676123?hash=item43dafac41b:g:bMcAAOSwstxVMqPR

Link to comment
Share on other sites

cliffnotes για κάποιον που δεν θέλει να διαβάσει 11 σελίδες ? :p

 

Θα το τσεκάρω το θέμα αλλά από μια γρήγορη αναζήτηση σκέφτομαι κάτι τέτοιο :

 

http://www.ebay.com/itm/For-Microsoft-Lumia-640-XL-Nillkin-Anti-Burst-Tempered-Glass-Screen-Protector-/291436676123?hash=item43dafac41b:g:bMcAAOSwstxVMqPR

 

Τι πιο απλό από το να χρησιμοποιήσεις την Αναζήτηση; Κάτω από τις σελίδες που έχει κάθε θέμα (πχ Σελίδα 1 από 11), όπως φαίνεται επάνω δεξιά, γράφει Αναζήτηση στο θέμα. Μπορείς από εκεί να αναζητήσεις ότι χρειάζεσαι χωρίς να διαβάσεις τις 11 σελίδες; ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τι πιο απλό από το να χρησιμοποιήσεις την Αναζήτηση; Κάτω από τις σελίδες που έχει κάθε θέμα (πχ Σελίδα 1 από 11), όπως φαίνεται επάνω δεξιά, γράφει Αναζήτηση στο θέμα. Μπορείς από εκεί να αναζητήσεις ότι χρειάζεσαι χωρίς να διαβάσεις τις 11 σελίδες; ;)

 

Θενκς.. Nilkin all the way απ' ότι κατάλαβα !

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιοαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο θα ηθελα να ρωτησω το εξης:

Ποια ειναι τα βασικα του μειονεκτηματα στα υστερει?

Κοιταξα και τις προηγουμενες σελιδες απλα αν μπορει καποιος να γραψει τα ουσιωδη μειονεκτηματα.

Ευχαριστω.

 

Πραγματικά πολύ καλή συσκευή, δύσκολα να της βρεις μειονέκτημα. Θα ήθελα καλύτερη λήψη στο ραδιόφωνα αν πρέπει να βρω κάτι, επίσης την γκατζολία την MS να μειώνεται η ένταση του ήχου κλήσης όταν βάλεις ακουστικά. Αν σου κάνουν οι διαθέσιμες εφαρμογές τότε είναι μια safe επιλογή που δεν θα μετανιώσεις λεπτό. Τα βασικά γίνονται γρήγορα και το σημαντικότερο αξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 3 μηνες χρηση δεν εχω κανενα παραπονο απο την συσκευη ουτε κολληματα ουτε κατι αλλο

 

Το βασικο μειονεκτιμα δεν αφορα την συσκευη αλλα το store και τις εφαρμογες που δεν βρισκεις ευκολα η καθολου συν το γεγονος οτι πολλες εφαρμογες και παιχνιδια πρεπει να τις αγορασεις σε αντιθεση με τα ανδροιδ που βρισκεις ευκολα σπασμενα

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by alex_gate_7
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά από χρόνια επέστρεψα στα wp κσι τα ερωτεύτηκα... Αν ξέρουμε όμως πότε θα πάρουν και τα Microsoft phones τα 10 αρια

skorpio
Link to comment
Share on other sites

Νοέμβρη-Δεκέμβρη αναμένεται να ξεκινήσει η αναβάθμιση και τα 640 αναμένεται να είναι στην πρώτη «φουρνιά» που θα τα πάρουν...

 

Αλλιώς μπορείς να δεις περισσότερες πληροφορίες στο παρακάτω θέμα για την technical preview που είναι πλέον σε πάρα πολύ καλό επίπεδο:

 

Windows 10 technical preview (Insider Program)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

όπως είστε ΟΛΟΙ phone insider

fast updates

και w10 preview

 

η slow για πεταμa..

η fast πεταει,τα w8 ειναι σκουπιδια μπροστα στη fast...

 

0 bugs,ριχτε κιενα hard reset κ τελος..

 

το χα για πεταμα με τα 8 και δεν ανεχομαι ουτε ενα bug

Οποτε βαλτε τα..

το χα για 2ο με το m2 mini μου το xl,τωρα το κανα 1ο κινητο!!!!!!!!

 

τωρα επιτελους δε σβηνουν οι αππς oι αφημενες στο background και μικροτερο lag

 

ειχα 930 κι ελεγα ειναι για γελια τα lag κ το δωσα...ερε να το χα με w10 preview//....\!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Για τις εμπειρίες σου σχετικά με την Technical Preview έκδοση των Windows 10 Mobile υπάρχει ξεχωριστό θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program) στο οποίο μπορείς να απευθύνεσαι γιατί εδώ είμαστε off topic.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

επεσε στα χερια μου ένα LUMIA 640 XL LTE DUAL. Εκ 1ης επαφηε σε σχεση με το απλο 640 μου, βρηκα καποιες διαφορες, και ενημερωνω.

1 η καμερα φουσκωνει πιο πολύ (καρουμπαλακι) από το απλο

2. το ηχειο είναι διπλα στην καμερα και όχι κατω σε σχεση με το απλο

3. όταν θες να βαλεις προστασια με κωδικο (όχι πιν σιμ αλλα password για ανοιγμα οθονης) δινει επιλογή μονο για αριθμούς, όχι

γραμματα δηλαδή βγαζει μια οθονη στυλ dialer μονο με νουμερα ενώ δεν βρηκα επιλογή να δειχνει και γραμματα.

 

το 1 & 2 οκ, αλλα το 3 μηπως ρυθμίζεται καπως?..δηλ να μπορω να βαλω και γραμματα η ακομα καλυτερα και ελληνικα? πχ 3πιπιnia

 

κάθε συμβουλη ευπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο περιπου 15 μερες και σημερα σταματησε να λειτουργει ο φορτιστης :( :( με το usb φορτιζει στον υπολογιστη οποτε το προβλημα δεν ειναι του κινητου........τωρα τι κανω?μπορω να βρω καπου φορτιστη?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις να πας σε Nokia center μήπως και στο αντικαταστήσουν στα πλαίσια της εγγύησης ή αλλιώς να πάρεις άλλον από εκει
Link to comment
Share on other sites

3. όταν θες να βαλεις προστασια με κωδικο (όχι πιν σιμ αλλα password για ανοιγμα οθονης) δινει επιλογή μονο για αριθμούς, όχι

γραμματα δηλαδή βγαζει μια οθονη στυλ dialer μονο με νουμερα ενώ δεν βρηκα επιλογή να δειχνει και γραμματα.

]

 

Η επιλογή κωδικού για κλείδωμα της οθόνης περιέχει μόνο αριθμούς, όχι γράμματα και αυτό δεν αλλάζει.

 

εχω το κινητο περιπου 15 μερες και σημερα σταματησε να λειτουργει ο φορτιστης :( :( με το usb φορτιζει στον υπολογιστη οποτε το προβλημα δεν ειναι του κινητου........τωρα τι κανω?μπορω να βρω καπου φορτιστη?

 

Αν δεν κάνω λάθος, το XL περιέχει το μονοκόμματο φορτιστή της MSFT που δεν γίνεται και USB. Δεν χρειάζεται και πολύ ψάξιμο για να διαλέξεις, μπορείς να δείς και αυτόν αλλά οποιοδήποτε φορτιστής θα την κάνει τη δουλειά του, δεν θα συναντήσεις ασυμβατότητα. Μπορείς όμως να επισκεφτείς κι ένα Nokia Care μήπως και έχει εγγύηση ο φορτιστής και στον αλλάξουν στα πλαίσια αντικατάστασης αξεσουάρ (συνήθως τα αξεσουάρ έχουν 6 μήνες εγγύηση)

 

Για περισσότερα μπορείς να δεις/ρωτήσεις κι στο επίσημο θέμα των αξεσουάρ.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...