Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις βγήκε η 10586.218 ενημέρωση.

 

http://www.windowscentral.com/here-what-new-windows-10-mobile-build-10586218

 

Καλημέρα.Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση "taratsa".

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ποιος γνωρίζει το εξής: Κάποια αρχεία τύπου pdf δεν μου τα διαβάζει. Τα αντίστοιχα στο note 3 μου τα διαβάζει κανονικά. Εννοώ πάντα τα email φυσικά. Έχω τρεις λογαριασμούς και πολλές φορές ενώ δείχνει επισυναπτόμενα δεν μου τα διαβάζει. Φταίει το τηλέφωνο ή τα αρχεία αυτά είναι από σπασμένα windows και δεν τα αναγνωρίζει;;;; και εάν είναι έτσι τότε γιατί πάντα το note μου τα διαβάζει. Αυτό συνέβαινε και με τα 8.1 ,και με τα 10. Όποιος γνωρίζει πραγματικά ας με ενημερώσει.

 

Καλημέρα.

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Κατέβασε από το store ένα πρόγραμμα ανάγνωσης PDF και θα λυθεί το πρόβλημα

skorpio
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο bug είναι στην συσκευή σου και ίσως το μόνο που μπορεί να το εξηγήσει είναι ότι για κάποιο λόγο δεν έχουμε την ίδια εκδοσή της εφαρμογής...

Η δικιά μου είναι η 2016.404.51.0

 

Μπορεί φίλε μου,γιατί τώρα τράβηξα μερικές φωτογραφίες HDR και κάνει το ίδιο,δηλαδή φωτογραφίες τραγικής ανάλυσης μερικών kb ή κολλάει στο "προσθήκη τελευταίων πινελιών" :cry: Ή ακόμα χειρότερα μόλις πατάω να βγάλει φωτογραφία βγάζει την λέξη αποθήκευση απευθείας και κρασάρει η κάμερα,καλά μόνο εγώ έχω πρόβλημα με το συγκεκριμένο; Είμαι στο τσακ να πετάξω το κινητό από το παράθυρο από τα νεύρα μου!!Την ίδια έκδοση έχω και εγώ.

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα και την νέα ενημέρωση . Μια χαρά όλα. Αλήθεια η νέα ενημέρωση τι κάνει;;; έχει τίποτα καινούργιο ή λύνει διάφορα bugs;;;; Ευχαριστούμε τον φίλο που μας ενημέρωσε
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί φίλε μου,γιατί τώρα τράβηξα μερικές φωτογραφίες HDR και κάνει το ίδιο,δηλαδή φωτογραφίες τραγικής ανάλυσης μερικών kb ή κολλάει στο "προσθήκη τελευταίων πινελιών" :cry: Ή ακόμα χειρότερα μόλις πατάω να βγάλει φωτογραφία βγάζει την λέξη αποθήκευση απευθείας και κρασάρει η κάμερα,καλά μόνο εγώ έχω πρόβλημα με το συγκεκριμένο; Είμαι στο τσακ να πετάξω το κινητό από το παράθυρο από τα νεύρα μου!!Την ίδια έκδοση έχω και εγώ.

 

Μήπως φταίει η sd ???

Δοκίμασε και να αποθηκεύσεις τις φωτό στο κινητό αντί για την κάρτα.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει η sd ???

Δοκίμασε και να αποθηκεύσεις τις φωτό στο κινητό αντί για την κάρτα.

 

Ναι δοκίμασα δυο διαφορετικές SD το ίδιο πράγμα,όποτε του έρθει βγάζει μια HDR τις περισσότερες φορές είτε κρασάρει είτε βγάζει χαμηλής ανάλυσης 100-200kb.Τέλος πάντων πολύ ασχολήθηκα το κούρασα το θέμα :X

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίνε οι κάρτες απλά από ότι καταλαβαίνω για να λειτουργεί σωστά το hdr πρέπει να αποθηκεύεις μόνο στο τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίνε οι κάρτες απλά από ότι καταλαβαίνω για να λειτουργεί σωστά το hdr πρέπει να αποθηκεύεις μόνο στο τηλέφωνο...

 

Αυτό μπορεί να έχει να κάνει και με την ταχύτητα αποθήκευσης στις sd.

Δηλαδή δεν προλαβαίνει το κινητό να μεταφέρει τα data στην κάρτα και κρασάρει η εφαρμογή ενώ αντίθετα η ταχύτητα αποθήκευσης στην μνήμη του τηλεφώνου είναι πολύ μεγαλύτερη και εκεί λειτουργεί κανονικά.

Αν ισχύει κάτι τέτοιο πιθανότατα να χρειάζονται κάρτες sd με μεγαλύτερη ταχήτητα αποθήκευσης από τις class 10, π.χ. UHS-3.

 

Στην περίπτωση τώρα που και με την UHS-3 υπάρχει το ίδιο θέμα τότε φταίει η h/w υλοποίηση του κινητού και συγκεκριμένα ο controller της κάρτας, που διορθώνεται μόνο με αλλαγή κινητού με άλλο μοντέλο. :p

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να έχει να κάνει και με την ταχύτητα αποθήκευσης στις sd.

Δηλαδή δεν προλαβαίνει το κινητό να μεταφέρει τα data στην κάρτα και κρασάρει η εφαρμογή ενώ αντίθετα η ταχύτητα αποθήκευσης στην μνήμη του τηλεφώνου είναι πολύ μεγαλύτερη και εκεί λειτουργεί κανονικά.

Αν ισχύει κάτι τέτοιο πιθανότατα να χρειάζονται κάρτες sd με μεγαλύτερη ταχήτητα αποθήκευσης από τις class 10, π.χ. UHS-3.

 

Στην περίπτωση τώρα που και με την UHS-3 υπάρχει το ίδιο θέμα τότε φταίει η h/w υλοποίηση του κινητού και συγκεκριμένα ο controller της κάρτας, που διορθώνεται μόνο με αλλαγή κινητού με άλλο μοντέλο. :p

Μπα και στην μνήμη του τηλεφώνου τα ίδια κάνει λειτουργεί όποτε θέλει,με λίγα λόγια η συσκευή είναι για πέταμα δηλαδή :lol:

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Κατέβασε από το store ένα πρόγραμμα ανάγνωσης PDF και θα λυθεί το πρόβλημα

Έχω κατεβάσει το original acrobat reader, . Το θέμα είναι ότι μόνο μερικά (ευτυχώς ) αρχεία δεν μου διαβάζει από συγκεκριμένα email. Και πάντα από τους ίδιους. Από κάποιους άλλους δεν μου κάνει πρόβλημα. Μιλάω πάντα για αρχεία pdf. Εσύ ποιό πρόγραμμα κατέβασες και το έλυσες; ;;; σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το original acrobat reader, . Το θέμα είναι ότι μόνο μερικά (ευτυχώς ) αρχεία δεν μου διαβάζει από συγκεκριμένα email. Και πάντα από τους ίδιους. Από κάποιους άλλους δεν μου κάνει πρόβλημα. Μιλάω πάντα για αρχεία pdf. Εσύ ποιό πρόγραμμα κατέβασες και το έλυσες; ;;; σε ευχαριστώ

 

Εγώ πάντως έχω το PDF Reader και μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με αρχεία PDF.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το original acrobat reader, . Το θέμα είναι ότι μόνο μερικά (ευτυχώς ) αρχεία δεν μου διαβάζει από συγκεκριμένα email. Και πάντα από τους ίδιους. Από κάποιους άλλους δεν μου κάνει πρόβλημα. Μιλάω πάντα για αρχεία pdf. Εσύ ποιό πρόγραμμα κατέβασες και το έλυσες; ;;; σε ευχαριστώ

 

 

 

Κατεβασε το pdf reader της Microsoft.Παιζει αψογα και κανενα θεμα για .pdf αρχεια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να δω κάτι βίντεο που είχα αποθηκεύσει στην κάρτα τα οποία ήταν σε 4κ ανάλυση κ δεν τα αναπαράγει.κρασαρει κ σε πετάει αρχική οθόνη.πιθανόν δεν μπορεί να τα παίξει ε??

 

εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα.. τι γινεται ξερει κανεις? υπαρχει κανενα προγραμμα που να τα παιζει τα 4κ?

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα.. τι γινεται ξερει κανεις? υπαρχει κανενα προγραμμα που να τα παιζει τα 4κ?

 

Δεν μπορει να τα παίξει λόγω ανάλυσης οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απο την ώρα που το πήρα...γκρινιάζω...να πώ οτι με την τελευταία αναβάθμιση που έκανα (Windows 10) η ταχύτητα εναλλαγής και ανοίγματος των εφαρμογών (ΟΧΙ ΟΛΛΩΝ) έχει τριπλασιαστεί...και βάλε...

 

Και πάλι, για μένα (ερχόμενος απο iPhone 6s plus), η "εμπειρία χρήσης" (ή πείτε την όπως αλλιώς θέλετε) είναι πολύ κακή αλλά υπάρχει ΣΑΦΕΣΤΑΣΗ και ΞΕΚΑΘΑΡΗ αύξηση της ταχύτητας λειτουργίας της συσκευής. Ελπίζω να συνεχίσουν οι αναβαθμίσεις και να φτάσει σε ένα επίπεδο καθώς πρέπει. :-)

 

Υπομονή...η μεγαλύτερη αρετή...:rolleyes:

 

Υ.Γ Για την μπαταρία δεν έχω να πώ κάτι καλό ή κακό. Αυτό που έχω να πώ είναι : Ρυθμίστε σωστά τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο. Μήν τα αφήνετε όλα να λειτουργούν όταν βρίσκονται στο παρασκήνιο. Κάνουν ΜΕΓΑΛΗ "ζημία". Δώστε ελευθερία μόνο στις εφαρμογές που πραγματικά χρειάζεστε και θέλετε να ενημερώνονται στο backround ;)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα από χθες το μεσημέρι δεν μου βγάζει με τίποτα δεδομένα..Έχω επιλέξει 3g αλλά όταν πάω και πατάω ενεργοποίηση δεδομένων, τίποτα..Έχω κάνει αρκετά soft reset αλλά δεν..Είμαι σε Redstone.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα από χθες το μεσημέρι δεν μου βγάζει με τίποτα δεδομένα..Έχω επιλέξει 3g αλλά όταν πάω και πατάω ενεργοποίηση δεδομένων, τίποτα..Έχω κάνει αρκετά soft reset αλλά δεν..Είμαι σε Redstone.

 

Εφόσον δεν είσαι σε επίσημη έκδοση του λογισμικού καλύτερα να απευθυνθείς στο θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program) όπου αναφέρουμε τις εντυπώσεις και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε με τις Technical Preview εκδόσεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να λειτουργεί η δυνατότητα κινούμενων φωτογραφιών:ninja:

 

επιτέλους.:lol:

πέρα από την πλάκα,βάλανε pause στα βίντεο και λες οκ πολύ καλά και μετά βλέπεις ότι παρόλο που υπάρχει η επιλογή,δεν βγάζει ζωντανές εικόνες.

ότι να ναι.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι με το back πληκτρο δεν κλεινουνε οι εφαρμογες με τα wp10 και οντως ετσι ειναι μενουν ανοιχτες ολες και οχι τιποτα δεν εχει και ενα ριμαδι κουμπι που να λεει κλεισιμο ολων των καρτελων.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό κάνα 2μηνο στην κατοχή μου και έκανα την αναβάθμιση στα 10ρια (ΧΩΡΙΣ hard reset) σχεδόν αμέσως από όταν είχε βγεί.

Από την αρχή δεν παρατήρησα κάτι εκτός μόνο του ότι παρουσίαζε πρόβλημα με error κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής «Φωτογραφία Microsoft» αλλά φωτό τράβαγε κανονικά.

Είχα εγκαταστήσει 19 extra εφαρμογές από το store και όλες λειτουργούσαν κανονικά.

 

Προχθές αποφάσισα και έκανα hard reset.

Μετά από κάνα μισάωρο ήταν έτοιμο, πέρασα τα στοιχεία μου και με ρώτησε αν θέλω να κάνω επαναφορά από το backup που βρήκε ή να το χρησιμοποιήσω από την αρχή.

Έκανα επαναφορά και έφαγα το εξής άκυρο.

 

Μπαίνωντας στο store βλέπω σε εκκρεμότητα για αναβάθμιση 97 :blink: εφαρμογές.

 

Επειδή η αναβάθμιση έγινε μέσω wifi χρειάστηκαν 2 μέρες για να ολοκληρωθεί αφού π.χ. φεύγωντας από το σπίτι αυτή σταματούσε και ακόμα και αν έβρισκε αλλού wifi έπρεπε να μπώ στο store και να την ξεκινήσω με το χέρι καθώς φαινόταν σαν να έχει κολλήσει.

 

 

Είναι λογικό αυτό ;;;;; :confused::confused::confused:

Το μόνο θετικό είναι ότι η προβληματική εφαρμογή «Φωτογραφία της Microsoft» εγκαταστάθηκε κανονικά. :p

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό κάνα 2μηνο στην κατοχή μου και έκανα την αναβάθμιση στα 10ρια (ΧΩΡΙΣ hard reset) σχεδόν αμέσως από όταν είχε βγεί.

Από την αρχή δεν παρατήρησα κάτι εκτός μόνο του ότι παρουσίαζε πρόβλημα με error κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής «Φωτογραφία Microsoft» αλλά φωτό τράβαγε κανονικά.

Είχα εγκαταστήσει 19 extra εφαρμογές από το store και όλες λειτουργούσαν κανονικά.

 

Προχθές αποφάσισα και έκανα hard reset.

Μετά από κάνα μισάωρο ήταν έτοιμο, πέρασα τα στοιχεία μου και με ρώτησε αν θέλω να κάνω επαναφορά από το backup που βρήκε ή να το χρησιμοποιήσω από την αρχή.

Έκανα επαναφορά και έφαγα το εξής άκυρο.

 

Μπαίνωντας στο store βλέπω σε εκκρεμότητα για αναβάθμιση 97 :blink: εφαρμογές.

 

Επειδή η αναβάθμιση έγινε μέσω wifi χρειάστηκαν 2 μέρες για να ολοκληρωθεί αφού π.χ. φεύγωντας από το σπίτι αυτή σταματούσε και ακόμα και αν έβρισκε αλλού wifi έπρεπε να μπώ στο store και να την ξεκινήσω με το χέρι καθώς φαινόταν σαν να έχει κολλήσει.

 

 

Είναι λογικό αυτό ;;;;; :confused::confused::confused:

Το μόνο θετικό είναι ότι η προβληματική εφαρμογή «Φωτογραφία της Microsoft» εγκαταστάθηκε κανονικά. :p

Λογικότατο. Πρέπει να το αφήσεις να μην διακόπτεται η σύνδεση, συνεχώς σε σύνδεση με wifi.

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους.:lol:

πέρα από την πλάκα,βάλανε pause στα βίντεο και λες οκ πολύ καλά και μετά βλέπεις ότι παρόλο που υπάρχει η επιλογή,δεν βγάζει ζωντανές εικόνες.

ότι να ναι.

 

Κάτι πατάτα θα έχουν κάνει συγκεκριμένα για το 640. Σε εμένα όταν ενεργοποιήσω το living image στο 930 σε όλες τις καινούργιες φωτος μου δείχνει αυτό

 

http://s24.postimg.org/tm8rkis1h/Screenshot_1.jpg

 

Οι παλιές φώτος στην γκαλερί δεν την έχουν την επιλογή και τις δείχνει ζωντανές απευθείας. Τις φώτος που τραβάω από την αναβάθμιση και μετά διαλέγω πιες θα δείξει και ποιες όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καπου διαβασα οτι με το back πληκτρο δεν κλεινουνε οι εφαρμογες με τα wp10 και οντως ετσι ειναι μενουν ανοιχτες ολες και οχι τιποτα δεν εχει και ενα ριμαδι κουμπι που να λεει κλεισιμο ολων των καρτελων.

 

Τρώει λιγότερη ενέργεια με αυτό τον τρόπο γιατί στις εφαρμογές που χρησιμοποιείς συχνά πρέπει να τις ξαναφορτώσει στην μνήμη όταν κάνεις εναλλαγές μεταξύ εφαρμογών. Τις σβήνει από μόνο του όταν χρειαστεί χώρο για κάποια μεγάλη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...