Jump to content

Lenovo Vibe Shot (z90-7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέχασες την Aπενεργοποίηση ψηφιακής υπογραφής πριν λοιπόν περάσεις τους

drivers θα πρέπει να κάνεις τα εξής βήματα σε Windows 10

 

?thumbnail=1

 

?thumbnail=1

 

?thumbnail=1

 

?thumbnail=1

 

?thumbnail=1

 

?thumbnail=1

 

?thumbnail=1

 

Ο υπολογιστής κάνει επανεκκίνηση και περνάμε τους οδηγούς

 

 

Εαν κάποιος έχει πρόβλημα ή δεν θέλει μπορεί να κάνει την διαδικασία μόνος του και βρίσκεται στην Αθήνα

μπορώ να το αναλάβω εγώ με ένα μικρο κόστος .

επικοινωνήστε μαζί μου στο glazos@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 411
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξέχασες την Aπενεργοποίηση ψηφιακής υπογραφής πριν λοιπόν περάσεις τους

drivers θα πρέπει να κάνεις τα εξής βήματα σε Windows 10

 

?thumbnail=1

 

?thumbnail=1

 

?thumbnail=1

 

?thumbnail=1

 

?thumbnail=1

 

?thumbnail=1

 

?thumbnail=1

 

Ο υπολογιστής κάνει επανεκκίνηση και περνάμε τους οδηγούς

 

 

Εαν κάποιος έχει πρόβλημα ή δεν θέλει μπορεί να κάνει την διαδικασία μόνος του και βρίσκεται στην Αθήνα

μπορώ να το αναλάβω εγώ με ένα μικρο κόστος .

επικοινωνήστε μαζί μου στο glazos@gmail.com

Σωστός απλά εγώ έλεγα για windows 7 αφού αυτά χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

Και στα windows 7 πρέπει να γίνει απλά είναι άλλη η διαδικασία (http://en.miui.com/thread-237673-1-1.html)

 

 

ακόμη πρέπει να περάσεις και τους drivers :

 

http://xiaomitips.com/getfile/2659/?dlm-dp-dl-force=1&dlm-dp-dl-nonce=1d25b05d03

Link to comment
Share on other sites

Και στα windows 7 πρέπει να γίνει απλά είναι άλλη η διαδικασία (http://en.miui.com/thread-237673-1-1.html)

 

 

ακόμη πρέπει να περάσεις και τους drivers :

 

http://xiaomitips.com/getfile/2659/?dlm-dp-dl-force=1&dlm-dp-dl-nonce=1d25b05d03

 

αδερφε σβησε κανα μηνυμα να συννεοηθουμε.. δεν δεχεσαι λεμε...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι γεμάτο το inbox , δοκίμασε ξανά αλλιώς στείλε mail

 

Δοκιμασα βρε. Δεν δέχεσαι.. δώσε ένα Μάιλ να στειλω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εαν κάποιος έχει πρόβλημα ή δεν θέλει μπορεί να κάνει την διαδικασία μόνος του και βρίσκεται στην Αθήνα

μπορώ να το αναλάβω εγώ με ένα μικρο κόστος .

επικοινωνήστε μαζί μου στο glazos@gmail.com

 

 

:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγος ενημερωθηκε δειτε το post #269 σελιδα 18

καλο θα ειναι να μπει στην πρωτη σελιδα απο τους υπευθυνους του νηματος

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είσαι κομπλέ ? έκανες φλας? απο την S118 κάνει update σε marshmallow ??? και όταν μπορέσεις κανε

και ενα speedtest με 4g και H+

Edited by glazos
Link to comment
Share on other sites

Είσαι κομπλέ ? έκανες φλας? απο την S118 κάνει update σε marshmallow ??? και όταν μπορέσεις κανε

και ενα speedtest με 4g και H+

 

αν λες για μενα οχι δεν εχω φλασαρει αφου δεν εχω το κινητο

θελω να φτιαξω το κινητο ενος φιλου μου αλλα λειπει τωρα \

για αυτο ασχοληθηκα με αυτο το τηλ

πως σου φενεται ο οδηγος τωρα ειναι ενταξει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος και εγώ το z90, με περασμένη rom s208 150714. Το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να φλασάρω νέα ROM. Μπορεί να βοηθήσει κανείς γιατί έχω κολλήσει; Έχω δοκιμάσει όλα τα βήματα και με Miflash kai QFIL. Σε win 10 64bit, κάνω restart με απενεργοποιημένους τους drivers αλλα δεν βλέπει νεα port. Edited by Chris_Vts
Link to comment
Share on other sites

Και στα windows 7 πρέπει να γίνει απλά είναι άλλη η διαδικασία (http://en.miui.com/thread-237673-1-1.html)

 

 

ακόμη πρέπει να περάσεις και τους drivers :

 

http://xiaomitips.com/getfile/2659/?dlm-dp-dl-force=1&dlm-dp-dl-nonce=1d25b05d03

 

το εκανα εγω στα 7 αλλα δεν εβλεπε καθολου τις USB θυρες ουτε COM PORT ουτε το ποντικι δεν εβλεπε και ειδα και επαθα να το συνεφερω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διάβασα πολύ καλά σχόλια. Σκέφτομαι να το αγοράσω, χρειάζομαι dual sim. Ερώτηση, υποστηρίζει band 20 800 mhz?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να αυτά δεν μ'αρεσουν...

πήρα 2 Lenovo Κ3 Note και στα 2 το digitizer εβγαλε προβλημα με αποτελεσμα να μην ειναι λειτουργικο το τηλεφωνο...

 

τωρα σκεφτομουν να παρω αυτο.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το κινητο ενα μηνα περιπου πολυ καλο σε οτι εφαρμογη εχω χρησιμοποιησει τα αρνητικα τωρα ειναι θεματακια λογισμικου τα οποια πρεπει να τα διορθωσω οπως οτι δεν βγαζει καιρο και δεν μπορει να βρει τοποθεσια οταν το πηρα τους ειπα να βαλουν international rom. φοραει ανδροιδ 6.01 με vibeui v3.1_1621_5.273.1_st_z90-7 απο τα λογισμικα που προτινει η lenovo για συνδεση pc-mobile υπολειτουργουνε ολα.

ael 1964 βλεπω οτι το εχεις ψαξει το θεμα εχεις να προτινεις κατι ? να μπω στη διαδικασια να αλλαξω rom ? ενας φιλος σε παλιο lenovo αλλαξε ρομ και μολις εκανε ota update γυρισανε ολα στα κινεζικα ειναι κριμα να εχεις ενα κινητο με δυνατα specs και να μν το εκμετλευεσε πληρως..

 

η καμερα ειναι ωντος πολυ δυνατη οπως λενε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος και εγώ το z90, με περασμένη rom s208 150714. Το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να φλασάρω νέα ROM. Μπορεί να βοηθήσει κανείς γιατί έχω κολλήσει; Έχω δοκιμάσει όλα τα βήματα και με Miflash kai QFIL. Σε win 10 64bit, κάνω restart με απενεργοποιημένους τους drivers αλλα δεν βλέπει νεα port.

 

Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για το φόρουμ!

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα με τον απο πάνω. Είχα φλασάρει σε s118 με miflash μετά έκανα update από το recovery mode σε s208 αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν δουλευουν τα δεδομένα . Πλέον δεν μπορώ να φλασάρω είτε με miflash είτε με QFIL έχω βάλει όλους τους drivers . Παταω vol+ συνδέω καλώδιο και δονείται δύο φορές και απλά δεν εμφανίζεται. έχω δοκιμάσει σχεδον τα πάντα, το update απο recovery mode δεν δουλευει , και επειδη δεν είναι ρουταρισμενο το κινητο δεν μπορώ να μπω system folder να αλλάξω το folder του modem εστω να φτιαχτει αυτό που σε κάποιο φόρουμ είδα κάποιον να το προτείνει.

 

Επίσης πριν λίγο κατέβασα τους Vcom drivers και τώρα με το vol+ και καλώδιο απλά εμφανίζει το logo lenovo και μένει εκει.. Στο miflash τώρα κάτι εμφανίζεται αλλά δεν γινεται δουλειά..

 

Καμιά ιδέα??

 

Γενικά το παλεύω μία βδομάδα μετά την δουλειά κλπ και μου έχει σπάσει τα νεύρα δεν βγάζω άκρη..

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει ακόμα το bootloop? Αυτο που επαθες, το έπαθα εγώ με την κινεζική ρομ που μου έστειλε το vickmall.και ετσι αναγκαστηκα και φλάσαρα. Αν στο κάνει ακόμα, προσπάθησε να του ξαναφλασάρεις την ίδια ρομ, για κάποιο λόγο δεν "έκατσε" καλά πάνω η ρομ. Φλάσαρε του ή με qfil ξανα με τον ίδιο τρόπο κι ας μην μπορείς να το φέρεις σε κατάσταση Qd Loader, ή προσπάθησε να του φλασάρεις απο το needrom κάποια άλλη, ενδεχομένως την Κινεζική που έχει εκεί μέσα με το miflash. Και έπειτα αφού ανοίξει το κινητό, φλάσαρε ξανά αυτή τη ρομ που θες. Πάντως παράξενο,την ίδια ρομ φοράμε, και χαίρομαι που τα κατάφερες να κάνεις το πρώτο σου φλασάρισμα, έστω και περιπετειώδες.πάντως όσο σου κάνει bootloop, μην το σβήνεις αμέσως, άφηνε το κάποια λεπτά μπας και ξεκολλήσει, και είναι απλό lag.

 

Καλησπέρα έχω δοκιμάσει αρκετές ρομ αλλά συνεχίζει να μου κάνει bootloop καμιά ηδέα??

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω σημερα πηρα στα χερια μου το κινητο του φιλου μου του περασα s118 με qfill συμφωνα με τον οδηγο και ολα πηγαν καλα. φοβηθηκα και δεν το πηγα σε s208 λογω του οτι πολλοι εχουν αναφερει οτι δεν το βλεπουν τα προγραμματα φλασαρισματος μετα. κατι ομως πρεπει να γινει γιατι πολλοι εχουν το προβλημα αυτο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για το φόρουμ!

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα με τον απο πάνω. Είχα φλασάρει σε s118 με miflash μετά έκανα update από το recovery mode σε s208 αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν δουλευουν τα δεδομένα . Πλέον δεν μπορώ να φλασάρω είτε με miflash είτε με QFIL έχω βάλει όλους τους drivers . Παταω vol+ συνδέω καλώδιο και δονείται δύο φορές και απλά δεν εμφανίζεται. έχω δοκιμάσει σχεδον τα πάντα, το update απο recovery mode δεν δουλευει , και επειδη δεν είναι ρουταρισμενο το κινητο δεν μπορώ να μπω system folder να αλλάξω το folder του modem εστω να φτιαχτει αυτό που σε κάποιο φόρουμ είδα κάποιον να το προτείνει.

 

Επίσης πριν λίγο κατέβασα τους Vcom drivers και τώρα με το vol+ και καλώδιο απλά εμφανίζει το logo lenovo και μένει εκει.. Στο miflash τώρα κάτι εμφανίζεται αλλά δεν γινεται δουλειά..

 

Καμιά ιδέα??

 

Γενικά το παλεύω μία βδομάδα μετά την δουλειά κλπ και μου έχει σπάσει τα νεύρα δεν βγάζω άκρη..

Ευχαριστώ!

Έχω το ίδιο πρόβλημα αν βρεις κάτι στειλε μου μήνυμα γιατί και εγώ δεν ξέρω τι να κάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια εγω σημερα πηρα στα χερια μου το κινητο του φιλου μου του περασα s118 με qfill συμφωνα με τον οδηγο και ολα πηγαν καλα. φοβηθηκα και δεν το πηγα σε s208 λογω του οτι πολλοι εχουν αναφερει οτι δεν το βλεπουν τα προγραμματα φλασαρισματος μετα. κατι ομως πρεπει να γινει γιατι πολλοι εχουν το προβλημα αυτο

 

την s118 απο που την κατέβασες?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα αν βρεις κάτι στειλε μου μήνυμα γιατί και εγώ δεν ξέρω τι να κάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

την s118 απο που την κατέβασες?

 

την εχω στον οδηγο που εχω φτιαξει 2 σελιδες πισω

Link to comment
Share on other sites

γεια οσους εχουν προβλημα στη s208 και δεν μποροθν να φλασαρουν νεα ρομ ας δοκιμασουν αυτο

 

1 κατεβαστε και εγκαταστηστε το minimal fastboot and adb απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790

 

2 ανοιξτε το προγραμμα (γραμμη εντολων ) και πατηστε adb reboot edl και enter το κινητο θα μπει σε download mode και θα το δουν

τα προγραμματα miflash και qfill

 

 

ετσι θα εγκαταστησετε μεσω αυτων νεες ρομ

 

 

δωστε feedback οσοι το κανετε

Link to comment
Share on other sites

γεια οσους εχουν προβλημα στη s208 και δεν μποροθν να φλασαρουν νεα ρομ ας δοκιμασουν αυτο

 

1 κατεβαστε και εγκαταστηστε το minimal fastboot and adb απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790

 

2 ανοιξτε το προγραμμα (γραμμη εντολων ) και πατηστε adb reboot edl και enter το κινητο θα μπει σε download mode και θα το δουν

τα προγραμματα miflash και qfill

 

 

ετσι θα εγκαταστησετε μεσω αυτων νεες ρομ

 

 

δωστε feedback οσοι το κανετε

 

Ok θενξ για το Input θα το δοκιμάσω το απόγευμα και θα γράψω.

 

Καμμιά ιδέα ποια ρομ να βάλω? εννοώ παίζει θέμα μπρικαρίσματος αν δοκιμάσω κάποια λάθος σε σχέση με αυτή που είχε πριν?

γενικώς για να μπορώ να φλασάρω εύκολα και ελεύθερα χρειάζεται ρουτάρισμα έτσι δεν είναι?

 

ελεγα να βάλω αυτή http://www.needrom.com/download/z90a40/ ή http://www.needrom.com/download/lenovo-vibe-shot-android-6-0-1-1625-encn-unlocked/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Sokolataki δούλεψε τέλεια! Είσαι ΘΕΟΣ!!κατάφερα και φλάσαρα την s363 , δουλεύουν όλα απόσο έχω δεί μέχρι στιγμής!!

 

Με το ίντερνετ όλα καλά γενικά αλλα που κ που κάνει κάτι τρέλες (τα δεδομένα δουλεύουν αλλά κάνουν που κ που διακοπές. )

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...