Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η λεγόμενη λειτουργία με ένα χέρι, που είχε στο s5 εδώ υπάρχει και είναι πουθενά κρυμμένη?

Που γινόταν η οθόνη μικρή δεξιά ας πούμε και ο χειρισμός ήταν ποιο εύκολος με ένα χέρι..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά η λεγόμενη λειτουργία με ένα χέρι, που είχε στο s5 εδώ υπάρχει και είναι πουθενά κρυμμένη?

Που γινόταν η οθόνη μικρή δεξιά ας πούμε και ο χειρισμός ήταν ποιο εύκολος με ένα χέρι..

 

Όχι δεν υπάρχει απ'οσο έχω ψάξει

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε επίσημο firmware άλλης χώρας, αλλάζει και το csc και μπορεί να παίρνει και ota update?

Ποιας χώρας προτείνετε να βάλω?

Με συσκευή italy wind, είμαι με OCN.

Ενώ βλέπω ότι για italy unbranded έχει βγει και OE3..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται στην αυτόματη φωτεινότητα να μπορείς να ορίσεις εσύ μια ελάχιστη τιμή?

Διότι σε εσωτερικό χώρο χωρίς αναμένα φώτα είναι πολύ χαμηλή

 

edit

Όταν είναι τικαρισμένο το auto και ανεβάσεις την κουκίδα στην μπάρα φωτεινότητας ανεβαίνει η ελάχιστη όσο θες

Νόμιζα οτι μπορείς να πειράζεις την μπάρα μόνο στην χειροκίνητη επιλογή

 

Για να ακριβολογούμε σε συνθήκες φυσικού φωτισμού σε εσωτερικό χώρο (χωρίς αναμένα φώτα) η λειτουργία του Auto Brightness είναι επιεικώς απαράδεκτη. Ρίχνει την φωτεινότητα σε ΠΑΡΑ πολύ χαμηλό επίπεδο σε σημείο που με αναγκάζει ή να την απενεργοποιήσω ή να μετακινήσω την μπάρα σχεδόν στο max για να μπορώ να βλέπω ικανοποιητικά. Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και στο Edge. Δυστυχώς σε αυτό τον τομέα το S6 μου ξύπνησε μνήμες του τραγικού Auto Brightness των LG....

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε επίσημο firmware άλλης χώρας, αλλάζει και το csc και μπορεί να παίρνει και ota update?

Ποιας χώρας προτείνετε να βάλω?

Με συσκευή italy wind, είμαι με OCN.

Ενώ βλέπω ότι για italy unbranded έχει βγει και OE3..

Ναι μπορείς, απλά μετά θα πρέπει να κάνεις clear cache/data για να αλλάξει και το CSC.

Link to comment
Share on other sites

Για να ακριβολογούμε σε συνθήκες φυσικού φωτισμού σε εσωτερικό χώρο (χωρίς αναμένα φώτα) η λειτουργία του Auto Brightness είναι επιεικώς απαράδεκτη. Ρίχνει την φωτεινότητα σε ΠΑΡΑ πολύ χαμηλό επίπεδο σε σημείο που με αναγκάζει να την απενεργοποιήσω και να μετακινήσω την μπάρα σχεδόν στο max για να μπορώ να βλέπω ικανοποιητικά. Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και στο Edge. Δυστυχώς σε αυτό τον τομέα το S6 μου ξύπνησε μνήμες του τραγικού Auto Brightness των LG....

 

Τώρα είναι εντάξει. Το έχω βάλει λίγο πάνω απ τη μέση σε αυτόματη φωτεινότητα και δεν επικρατεί σκότος

Με αναμμένα τα φώτα ή σε εξωτερικό χώρο είναι πολύ καλή η λειτουργία του auto brightness

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι εντάξει. Το έχω βάλει λίγο πάνω απ τη μέση σε αυτόματη φωτεινότητα και δεν επικρατεί σκότος

 

Όπως το λες. Απλά δεν επικρατεί σκότος. Εντάξει ΔΕΝ είναι και η Samsung πρέπει να το διορθώσει άμεσα με κάποιο update μαζί με το πρόβλημα που έχει παρουσιαστεί σε πολλά Edge όπου η φωτεινότητα έχει διακυμάνσεις ΧΩΡΙΣ να είναι ενεργοποιημένο το Auto.

 

Με αναμμένα τα φώτα ή σε εξωτερικό χώρο είναι πολύ καλή η λειτουργία του auto brightness

 

Φυσιολογική θα έλεγα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ... έχω παρατηρήσει πώς με την τελευταία αναβάθμιση 140 mg περίπου έχει στρώσει αρκετά το σήμα κεραίας. . η διαχείριση ram ... κ αρκετά η μπαταρία ( πρωσοπικη χρήση πού κάνω με βγάζει οριακά κ δεύτερη μέρα. ..) :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε επίσημο firmware άλλης χώρας, αλλάζει και το csc και μπορεί να παίρνει και ota update?

Ποιας χώρας προτείνετε να βάλω?

Με συσκευή italy wind, είμαι με OCN.

Ενώ βλέπω ότι για italy unbranded έχει βγει και OE3..

 

Αυτο για να γινει πρεπει να κανουμε καποιο root στη συσκευη; Χανουμε εγγυηση; Η απλα μπορουμε να κατεβασουμε το firmware και να το περασουμε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για να γινει πρεπει να κανουμε καποιο root στη συσκευη; Χανουμε εγγυηση; Η απλα μπορουμε να κατεβασουμε το firmware και να το περασουμε;

Δε χρειάζεται root για να περάσεις official firmware με odin! Υπάρχει όμως πάντα η (άπειρο)ελάχιστη πιθανότητα να γράψει ο knox....... σ' αυτή την περίπτωση χάνεις την εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ... έχω παρατηρήσει πώς με την τελευταία αναβάθμιση 140 mg περίπου έχει στρώσει αρκετά το σήμα κεραίας. . η διαχείριση ram ... κ αρκετά η μπαταρία ( πρωσοπικη χρήση πού κάνω με βγάζει οριακά κ δεύτερη μέρα. ..) :cool:

 

Και εγώ αυτό έχω παρατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Eδω γινετε πολυ "κουβεντα" σχετικα με την διαχειριση της μνημης...σε συγκριση με το g4...κλεινουν σε ολους σας οι εφαρμογες?

 

http://techblog.gr/mobile/lg-g4-vs-samsung-galaxy-s6-speed-test-video-6381/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Eδω γινετε πολυ "κουβεντα" σχετικα με την διαχειριση της μνημης...σε συγκριση με το g4...κλεινουν σε ολους σας οι εφαρμογες?

 

http://techblog.gr/mobile/lg-g4-vs-samsung-galaxy-s6-speed-test-video-6381/

 

Ετσι ειναι τα πραγματα. Ελπιζω με το νεο update που ελευθερωνει περισσοτερη RAM να μη συμβαινει το ιδιο.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως,το g4 με τίποτα δε το βάζω ισάξιό του s6.

Απλά το s6 εχει θέμα με το multitasking

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως,το g4 με τίποτα δε το βάζω ισάξιό του s6.

Απλά το s6 εχει θέμα με το multitasking

Καλύτερο λες το s6 ε;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο λες το s6 ε;;

Προσωπικά ναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχει παρατηρησει κανεις απο εσας καποιου ειδους stuttering/lag στο scrolling?

Και οταν λεω scrolling εννοω κυριως σε chrome αλλα και στο google play. Ειναι τοσο εκνευριστικο που αρκετες φορες,

ειτε στο Playstore ειτε σε διαφορα site Που επισκεπτομαι απο τον chrome, δεν μπορεις να κανεις την δουλεια σου με τιποτα.

Εχω κανει 2 φορες hard reset και cache wipe αλλα το προβλημα δυστυχως παραμενει. Και ναι ειναι πολυ εκνευριστικο οταν για 600 ευρω κινητο,

το scrolling ειναι χειροτερο απο οτι στο 4 ετιας Motorola razr Μου...

Edited by zortam
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχει παρατηρησει κανεις απο εσας καποιου ειδους stuttering/lag στο scrolling?

Και οταν λεω scrolling εννοω κυριως σε chrome αλλα και στο google play. Ειναι τοσο εκνευριστικο που αρκετες φορες,

ειτε στο Playstore ειτε σε διαφορα site Που επισκεπτομαι απο τον chrome, δεν μπορεις να κανεις την δουλεια σου με τιποτα.

Εχω κανει 2 φορες hard reset και cache wipe αλλα το προβλημα δυστυχως παραμενει. Και ναι ειναι πολυ εκνευριστικο οταν για 600 ευρω κινητο,

το scrolling ειναι χειροτερο απο οτι στο 4 ετιας Motorola razr Μου...

 

Δοκίμασε αυτό.

 

 

Γενικά για μένα Exynos + chrome scrolling = fail.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Η μνημη ram ειναι θεμα software οπως ολοι γνωριζουμε για αυτο ευελπιστουμε οτι η Samsung με το update που αναμενεται να δωσει τον Ιουνιο με την εκδοση 5.1.1 να μην γινεται αυτο εδω το αισχος
στην εκδοση 5.0.2 σε συσκευη τον 769ε και 899ε αντιστοιχα.Δειτε το και θα καταλαβετε τι εννοω. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Το μενού των ρυθμίσεων δεν μπορούμε να το προβάλουμε σε στυλ καρτέλας;

 

Όχι. Και δυστυχώς ούτε στο μενού των εφαρμογών μπορούμε να ορίσουμε αλφαβητική ταξινόμηση...

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Και δυστυχώς ούτε στο μενού των εφαρμογών μοορούμε να ορίσουμε αλφαβητική ταξινόμηση...

 

ισως μεσω xpozed να γινει

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει το sense 7απο το xda που υπαρχει σε apk μορφη και χωρις ρουτ και εχω ηρεμησει.σφαιρατο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό.

 

 

Γενικά για μένα Exynos + chrome scrolling = fail.

 

 

δυστυχως δεν εχει καποια διαφορα η αλλαγη στα tiles :( σκεφτομαι σοβαρα το ενδεχομενο να το στειλω απο εκει που ηρθε το κινητο για αυτο τον λογο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...