Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και 2 μέρες μου βγάζει την εξής ειδοποίηση: com.Google.android.apps.plus is causing performance issues that could drain your battery or cause other apps to run slowly.

 

Ενώ έχει επιλογή να μην εμφανίζεται το μήνυμα για 7 μέρες, μου το πετάει κάθε μισάωρο. Είτε ιός είτε το λειτουργικό δεν την παλεύει;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και 2 μέρες μου βγάζει την εξής ειδοποίηση: com.Google.android.apps.plus is causing performance issues that could drain your battery or cause other apps to run slowly.

 

Ενώ έχει επιλογή να μην εμφανίζεται το μήνυμα για 7 μέρες, μου το πετάει κάθε μισάωρο. Είτε ιός είτε το λειτουργικό δεν την παλεύει;

Δεν υπάρχει ιός..Μπες ρυθμίσεις > Διαχείριση Συσκευής> Μπαταρία > Τρείς τελείες πάνω > Σύνθετες ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων (από κει θα βρείς τη λύση μόνος σου είναι εύκολο)

πχ απενεργοποίηση του δεύτερου "Εφαρμογές που εξαντλούν μπαταρία" off για να μην σε ειδοποιεί συνεχώς

Υπάρχουν πολλά εκεί απλά ψαξτο (και μπες σε recovery mode & καθάρισε ΜΟΝΟ!! την cache)

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σοβαρό πρόβλημα... Δεν μπορώ να θυμηθώ τον κωδικό για το ξεκλείδωμα μετά το 1ο boot. Παλιά υπήρχε η επιλογή να κάνεις log in με το Google account αλλά τώρα δεν υπάρχει. Πρέπει οπωσδήποτε να το ξεκλειδώσω. Καμιά ιδέα;

 

EDIT οκ το εκανα με το findmyphone... Ευτυχως!!!

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Γράφει ο knox ?

 

Εννοείται ότι γράφει....από την στιγμή που αποκτάς root και custom recovery/rom.

Είναι όμως απίθανες ρομ, απαλλαγμένες από ΟΛΟ to bloatware (έχεις την δυνατότητα να βάλεις μόνο αυτές που ΕΣΥ θέλεις και όχι η μαμά σαμμυ :lol: )

και ως εκ τούτου, καλύτερη μπαταρία :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω θέμα με το κινητό από προχθές. Όταν παίρνω τηλ ο άλλος και εγώ ακούγομαι λες και είμαι εξωγήινος με παραμορφωμένες φωνές, λέω πάει τα έπαιξε το μικρόφωνο ειναι hardware θέμα αλλά όταν το γυρίζω στην ανοιχτή ακρόαση τότε φτιάχνει και ακούγεται κανονικά. Έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα τι να κάνω? Να πω επίσης ότι έκανα και το καινούργιο update της samsung πριν 2-3 μέρες δεν ξέρω αν φταίει αυτό.

 

Καλημέρα φίλε κ εμένα ακριβώς το ίδιο ακριβώς μετά από update οπότε σίγουρα φταίει το update. Βρήκες κάποια λύση??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε κ εμένα ακριβώς το ίδιο ακριβώς μετά από update οπότε σίγουρα φταίει το update. Βρήκες κάποια λύση??

 

Έκανα ακόμα και hard reset αλλά το κινητό μου έκανε τα ίδια. Πήρα σήμερα τηλέφωνο smartec για να τους το στείλω και μου είπανε μπορώ να το πάω και σε γερμανο επειδή είμαι από επαρχία ισχύει κάτι τέτοιο? Τώρα βέβαια που μου λες ότι στο έκανε και σένα μετά από το update μπορεί και να δοκιμάσω να φλασαρω πιο παλιά rom. Έχει κανένας να προτείνει καμιά καλή και έναν οδηγό πως γίνεται γιατί δεν το έχω κάνει ξανά.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... :rolleyes:

 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6_android_oreo-news-28411.php

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... :rolleyes:

 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6_android_oreo-news-28411.php

 

Κάνε πλάκα να το πάρει πριν το OnePlus 5T. Θα κλάψω :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos πηγα να φλασαρω με odin και ενω κανω ολη την διαδικασια κανονικα πριν τελειωσει η διαδικασια μου βγαζει fail αντι για pass. Τι κανω? Εχω μεινει με μπικαρισμενη σησκευη.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos πηγα να φλασαρω με odin και ενω κανω ολη την διαδικασια κανονικα πριν τελειωσει η διαδικασια μου βγαζει fail αντι για pass. Τι κανω? Εχω μεινει με μπικαρισμενη σησκευη.

 

Την αναγνωρίζει το odin τωρα?Δοκίμασε να περάσεις την ιδια ακριβώς rom που ειχες πριν περασεις την τελευταία που μπικαρε την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Την αναγνωρίζει το odin τωρα?Δοκίμασε να περάσεις την ιδια ακριβώς rom που ειχες πριν περασεις την τελευταία που μπικαρε την συσκευή.

 

ξαναμπηκα σε download mode ξαναεκανα την ιδια διαδικασια αλλα παλι fail μου εβγαλε. Τωρα κατεβαζω παλι μια καινουργια 7 ομως γιατι η προηγουμενη ηταν 6 και θα δουμε. Μαλλον το μπικαρα και δεν βλεπω να το σοζω Μπορω να κανω κατι με το smart switch για να το σωσω?

Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

ξαναμπηκα σε download mode ξαναεκανα την ιδια διαδικασια αλλα παλι fail μου εβγαλε. Τωρα κατεβαζω παλι μια καινουργια 7 ομως γιατι η προηγουμενη ηταν 6 και θα δουμε. Μαλλον το μπικαρα και δεν βλεπω να το σοζω Μπορω να κανω κατι με το smart switch για να το σωσω?

Μπες σε download mode και κοίταξε αν το Reactivation Lock είναι σε θέση Off

Κλείσε κάθε antivirus στο pc & ειδικά το kies αν το έχεις να είναι απενεργοποιημένο στη διαχείριση του pc

Reboot τό pc ...

Άλλαξε καλώδιο & δοκίμασε άλλη θύρα usb στο pc

Το firmware το κατέβασες από sammobile ?

Γιά το smart switch δες αυτό : https://youtu.be/3zwxyF0elwU

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

ξαναμπηκα σε download mode ξαναεκανα την ιδια διαδικασια αλλα παλι fail μου εβγαλε. Τωρα κατεβαζω παλι μια καινουργια 7 ομως γιατι η προηγουμενη ηταν 6 και θα δουμε. Μαλλον το μπικαρα και δεν βλεπω να το σοζω Μπορω να κανω κατι με το smart switch για να το σωσω?

 

Στο S6 ΔΕΝ μπορείς να κάνεις downgrade σε Android 6.x λόγω του ότι ο bootloader είναι πιο παλιός....

Δοκίμασε 7αρα και θα είσαι μια χαρά...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Στο S6 ΔΕΝ μπορείς να κάνεις downgrade σε Android 6.x λόγω του ότι ο bootloader είναι πιο παλιός....

Δοκίμασε 7αρα και θα είσαι μια χαρά...

Τι εννοείς? Από nougat να υποβαθμίσει κάποιος σε marshmallow ? Και βέβαια μπορεί απλά δεν υπάρχει λόγος να λειτουργεί με παλαιότερη έκδοση..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι γράφει....από την στιγμή που αποκτάς root και custom recovery/rom.

Είναι όμως απίθανες ρομ, απαλλαγμένες από ΟΛΟ to bloatware (έχεις την δυνατότητα να βάλεις μόνο αυτές που ΕΣΥ θέλεις και όχι η μαμά σαμμυ :lol: )

και ως εκ τούτου, καλύτερη μπαταρία :)

 

Ωραία, αν το κρατήσω μέχρι να τελειώσει η εγγύηση θα δοκιμάσω. Για την ωρα δεν το πειραζω:)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Από nougat να υποβαθμίσει κάποιος σε marshmallow ? Και βέβαια μπορεί απλά δεν υπάρχει λόγος να λειτουργεί με παλαιότερη έκδοση..

 

https://www.androidauthority.com/community/threads/downgrading-my-samsung-s6-from-android-7-to-android-6-0-1.44544/

 

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το oem unlock το οποίο δεν υπάρχει στην συσκευή μας

 

http://i0.wp.com/www.stechguide.com/wp-content/uploads/2016/01/oem_unlock.jpg

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

https://www.androidauthority.com/community/threads/downgrading-my-samsung-s6-from-android-7-to-android-6-0-1.44544/

 

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το oem unlock το οποίο δεν υπάρχει στην συσκευή μας

 

http://i0.wp.com/www.stechguide.com/wp-content/uploads/2016/01/oem_unlock.jpg

Το oem unlock δεν υπάρχει σε διεθνείς εκδόσεις στη Ν στο S6 κι όχι μόνο... Σχεδόν τά πάντα είναι δυνατά στα android

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/help/downgrading-nougat-to-marshmallow-t3572996

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/help/guide-downgrade-sm-g920f-nougat-to-t3639253

http://www.stechguide.com/downgrade-galaxy-s6-and-s6-edge-from-android-nougat-to-marshmallow/

Το πρόβλημα θα δημιουργηθεί σε απ' ευθείας υποβάθμιση από Ν πχ σε LP (εκεί θα πάμε ένα σκαλί κάτω κλπ)

Απλά το oem unlock το παραλείπουμε όπου δεν υπάρχει..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πρόσφατα αγόρασα ένα S6 live demo που το είχαν σε προσφορά από κατάστημα Cosmote , μετά από μερικές μέρες όμως η μπαταρία φούσκωσε σε βαθμό που πέταξε το πίσω καπάκι σχεδόν τελείως αλλά και την πρόσοψη της οθόνης ! ευτυχώς δεν έγινε καμία ανάφλέξη !

Το κατάστημα μου δίνει πίσω τα χρήματα για επόμενη αγορά, καθώς δεν μπορούν να μου δώσουν άλλο Galaxy s6 γιατί δεν υπάρχει.

 

μίλησα με την samsung hellas και μου έδωσαν ένα τηλέφωνο μιας εταιρίας που έχει επίσημο service Smarttech και ότι να τους στείλω το τηλέφωνο να το δουν και θα μιλήσω μαζί τους την Δευτέρα . Τι γνωρίζετε για αυτές τις περιπτώσεις ?? μπορώ κατά κάποιο τρόπο να τους ψιλοεκβιάσω να μου κάνουν ολική αντικατάσταση ? ή να ζητήσω κανα voucher για κάνα note8 ? Θα ιδρώσει το αυτί τους αν τους πω ότι θα γεμίσω τα social media και τα forums με φωτογραφίες του κινητού με την μπαταρία να είναι έτοιμη να εκραγεί ???? για πείτε καμιά άποψη..

Ολα γύρο μου γυρίζουν
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω ενα προβλημα. Μου ζητησε το Samsung Galaxy S6 να εγκαταστησω καποιες ενημερωσεις νομιζω ειναι γυρω στα 240 ΜΒ αν προσεξα καλα.

Τις εκανε ληψη αλλα εδω και 1μιση ωρα προσπαθει να κανει την ''εγκατασταση ενημερωσης συστηματος'' και δεν μπορει.

Φτανει στο 25% και κανει μια γρηγορη επανεκκινηση (βγαζει το λογοτυπο) και παλι φτανει στο 25% και παλι επανεκκινηση.

Αυτο εχει γινει αμετρητες φορες αφου απ την επανεκκινηση μεχρι το 25% ο χρονος ειναι στα 10 δευτερολεπτα.

Μια βοηθεια παιδια δεν μπορω ουτε να κλεισω την συσκευη.

 

EDIT:

Καταφερα με το δεξι πληκτρο και το πανω αριστερο να το κανω επανεκκινηση τελικα και μου λεει η ενημερωση απετυχε επισκεφτειτε την εξυπηρετηση πελατων της Samsung.

Το κολλημα ειναι ηταν αυτο; H Μπαταρια εξαντληθηκε σχεδον, και τωρα δεν μου βγαζει την ενημερωση.

Βλεπω εχω το Android 7.0 αυτο που ειχα αν θυμαμε καλα.

 

Καλημερα!

Εχει ακουσει κανει για το παραπανω προβλημα; Συνεχιζει το ιδιο πραγμα.

Επικοινωνησα με την Samsung και μπηκε τεχνικος με απομακρισμενη συνδεση αλλα τιποτα.

Πριν το παω για service ειπα να ρωτισω ξανα εδω. Mπηκα χθες σε recovery mode και εκανα clear cache και επαναφορα αλλα τιποτα, κολλαει στο Install στο 25%.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εχει ακουσει κανει για το παραπανω προβλημα; Συνεχιζει το ιδιο πραγμα.

Επικοινωνησα με την Samsung και μπηκε τεχνικος με απομακρισμενη συνδεση αλλα τιποτα.

Πριν το παω για service ειπα να ρωτισω ξανα εδω. Mπηκα χθες σε recovery mode και εκανα clear cache και επαναφορα αλλα τιποτα, κολλαει στο Install στο 25%.

Μπες σε download mode(power button+ volume down+κεντρικο πληκτρο) και περασε μεσω pc απο το smart switch ξανα το λογισμικο απο την εφαρμογη Ανάκτηση λογισμικού έκτακτης ανάγκης και προετοιμασία.Πηγαινεις προετιμασια συσκευης βαζεις το μοντελο και το serial number και αφηνεις να κανει ολη την δουλεια μονο του
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα αυτο. Να κανω Download στα Windows 10 αυτην την εφαρμογη; http://www.samsung.com/gr/support/smartswitch/

Download Mode εννοεις Recovery Mode; Θα το δοκιμασω, αν μπορεις δωσε οδηγιες αναλυτικα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα αυτο. Να κανω Download στα Windows 10 αυτην την εφαρμογη; http://www.samsung.com/gr/support/smartswitch/

Download Mode εννοεις Recovery Mode; Θα το δοκιμασω, αν μπορεις δωσε οδηγιες αναλυτικα.

Ευχαριστω.

 

Κατεβαζεις αυτο ναι.Download mode η αλλιως ODIN mode.Αν θες να σε βοηθήσω παραπανω ελα σε pm να μην γεμίζουμε το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πάει στο 2%, το βάζεις για φόρτιση και ξαφνικά δεν ανταποκρίνεται.

Το έβαλα σε usb laptop, το έβαλα σε πρίζα, δοκίμασα άλλο φορτιστή, δοκίμασα καθαρισμό μνήμης cache, τίποτα.

το κινητό δεν φορτίζει.

Ερώτηση: αν το πρόβλημα είναι της θύρας φόρτισης του κινητού και πάρω ασύρματο φορτιστή λογικά θα φορτίζει κανονικά;

Βλέπω έναν φορτιστή wireless ο οποίος λέει ότι είναι fast charge της Samsung αλλά λέει ότι είναι για S7/S7 Edge.

Σε αυτόν ανταποκρίνεται και το S6 μας;

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε download mode(power button+ volume down+κεντρικο πληκτρο) και περασε μεσω pc απο το smart switch ξανα το λογισμικο απο την εφαρμογη Ανάκτηση λογισμικού έκτακτης ανάγκης και προετοιμασία.Πηγαινεις προετιμασια συσκευης βαζεις το μοντελο και το serial number και αφηνεις να κανει ολη την δουλεια μονο του

 

Πατησα power button+ volume down+κεντρικο πληκτρο και ειναι σε μια (προς το χρωμμα πρασινο) οθονη και κανει Download και απο κατω λεει ''Do not turn off target''.

Tο προβλημα ειναι οτι αυτο εγινε αυτοματα χωρις να προλαβω στο smart switch να παω Ανάκτηση λογισμικού έκτακτης ανάγκης και προετοιμασία και να βαλω μοντελο και το serial number.

Τι γινεται τωρα; To smart switch μου διχνει unsupported device, ενω το κινητο κανει Downloading...

http://i1341.photobucket.com/albums/o755/skyrim14/Capture_zps8rsc5j8b.png

 

Οσο μπορει να φανει η συσκευη μου:

http://i1341.photobucket.com/albums/o755/skyrim14/WIN_20171126_20_01_11_Pro_zpsrvsdrgsy.jpg

Edited by elder
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...