Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας.

Πριν κοιμηθω το συνδεω στο wifi και με περνει ο υπνος βλεποντας video youtube, αλλα το προβλημα ειναι οτι με τρωει ολη την μπαταρια και το πρωι το βλεπω αδειο.

Δεν βρισκω καμια λειτουργια π.χ σε μια ωρα να κλεισει το wifi η κατι που να μην ειναι στο ιντερνετ ως το πρωι.

Εχετε καμια λυση;

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζομαι να περασω την Γαλλικη, οτι λεει στο βιντεακι στο sammobile ειναι οκ, ή υπάρχει και καμια αλλη συμβουλή για να κατσει καλα η XEF?
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Πριν κοιμηθω το συνδεω στο wifi και με περνει ο υπνος βλεποντας video youtube, αλλα το προβλημα ειναι οτι με τρωει ολη την μπαταρια και το πρωι το βλεπω αδειο.

Δεν βρισκω καμια λειτουργια π.χ σε μια ωρα να κλεισει το wifi η κατι που να μην ειναι στο ιντερνετ ως το πρωι.

Εχετε καμια λυση;

Tasker, Macrodroid κτλ κτλ

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Τσακισα σήμερα ένα. Χρυσό 6αρι μετά χείρα από καιζερ μεριά 250 ευρώ. Ποιο καλή συσκευή το Α5 2016 αλλά από κάμερα το 6αρι σαφώς καλύτερο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Τσακισα σήμερα ένα. Χρυσό 6αρι μετά χείρα από καιζερ μεριά 250 ευρώ. Ποιο καλή συσκευή το Α5 2016 αλλά από κάμερα το 6αρι σαφώς καλύτερο...

Δεν νομίζω το Α5 να είναι σε κάτι καλύτερο εκτός της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tasker, Macrodroid κτλ κτλ

Με το Macrodroid δεν καταφερα να βγαλω ακρη, το εψαξα αρκετα. εχει πολλες λειτουργιες. Υπαρχει κατι που να απενεργοποιη μονο το Wifi στον χρονο που θελω εγω;

Το Tasker δεν το ειδα, δεν ειναι free.

Link to comment
Share on other sites

το Α5 εχει και καρτα μνημη και ραδιο,καλυτερη μπαταρια και ποιο φωτεινη οθονη.στην καθημερινοτητα ειναι καλυτερη συσκευη,το δουλεψα και συγκρινω,το 6αρι το πηρα για την καμερα του
Link to comment
Share on other sites

το Α5 εχει και καρτα μνημη και ραδιο,καλυτερη μπαταρια και ποιο φωτεινη οθονη.στην καθημερινοτητα ειναι καλυτερη συσκευη,το δουλεψα και συγκρινω,το 6αρι το πηρα για την καμερα του

 

εννοείται ότι δεν έχει πιο φωτεινή οθόνη, σε manual το s6 έχει λίγο πιο φωτεινή ενώ σε auto έχει σχεδόν 200 nits διαφορά

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Με το Macrodroid δεν καταφερα να βγαλω ακρη, το εψαξα αρκετα. εχει πολλες λειτουργιες. Υπαρχει κατι που να απενεργοποιη μονο το Wifi στον χρονο που θελω εγω;

Το Tasker δεν το ειδα, δεν ειναι free.

Μπορείς να πεις στο macrodroid κάθε μέρα στις 23.00 να σκοτώνει την εφαρμογή, να κλείνει το wifi και τα data (για παράδειγμα)

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήρα το S6 αρχές Ιουλίου και ενώ μίλαγα στο τηλέφωνο κάποια στιγμή δεν με ακούγανε και έπρεπε να το κλείσω και να ξαναπάρω μέχρι να μην με ακούνε πάλι και να ξανακάνω το ίδιο. Δεν κατάφερα να κάνω μία κανονική συνομιλία. Το πήγα 2 φόρες για service και έκανε πάλι το ίδιο. Μέχρι που μου το αλλάξανε από την samsung. Το καινούριο s6 (την αντικατάσταση) το έχω μια βδομάδα και σήμερα άρχισε να μου κάνει πάλι το ίδιο. Μου είπαν από εκέι που το πήγα για service ότι μπορεί να φταίει η κάρτα (επειδή είναι ο αριθμός πολλά χρόνια!!) μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο;

Μήπως ξέρει κανείς γιατί μπορεί να γίνετε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήρα το S6 αρχές Ιουλίου και ενώ μίλαγα στο τηλέφωνο κάποια στιγμή δεν με ακούγανε και έπρεπε να το κλείσω και να ξαναπάρω μέχρι να μην με ακούνε πάλι και να ξανακάνω το ίδιο. Δεν κατάφερα να κάνω μία κανονική συνομιλία. Το πήγα 2 φόρες για service και έκανε πάλι το ίδιο. Μέχρι που μου το αλλάξανε από την samsung. Το καινούριο s6 (την αντικατάσταση) το έχω μια βδομάδα και σήμερα άρχισε να μου κάνει πάλι το ίδιο. Μου είπαν από εκέι που το πήγα για service ότι μπορεί να φταίει η κάρτα (επειδή είναι ο αριθμός πολλά χρόνια!!) μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο;

Μήπως ξέρει κανείς γιατί μπορεί να γίνετε αυτό;

Το πιο πιθανό είναι αυτό. Από τη στιγμή που σου έχουν αντικαταστήσει την συσκευή, πλέον την αποκλείεις, οπότε το μόνο που μένει είναι η κάρτα SIM. Όπως σου είπαν, ειδικά αν την έχεις πολλά χρόνια, τότε πολύ πιθανόν να έχει βγάλει θέμα. Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα του παρόχου σου και ζήτα αντικατάσταση. €5 κοστίζει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις στο macrodroid κάθε μέρα στις 23.00 να σκοτώνει την εφαρμογή, να κλείνει το wifi και τα data (για παράδειγμα)

Tου το λεω αλλα μαλλον δεν του το λεω καλα, πραγματικα δεν βγαζω ακρη, θελω αναλυτικο οδηγο για να του λεω θελω να κλεισει σε 2 ωρες π.χ.

Κατεβασα και ενα αλλο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sebouh00.smartwifitoggler ''Smart WiFi Toggler'' και δεν κανει ασε που δεν μπορει να το απεγκαταστησει γιατι λεει:

''Αυτη η εφαρμογη διαχειριζεται μια αλλη συσκευη και πρεπει να απενεργοποιηθει πριν καταργηθει η εγκατασταση της.''

Ποια εφαρμογη απασχολει για να την απενεργοποιησω; :wacko:

(Θα δοκιμασω να την απεγκαταστησω απο αλλο δικτυο μηπως την απασχολη το δικτυο μου.)

Edited by elder
Link to comment
Share on other sites

Tου το λεω αλλα μαλλον δεν του το λεω καλα, πραγματικα δεν βγαζω ακρη, θελω αναλυτικο οδηγο για να του λεω θελω να κλεισει σε 2 ωρες π.χ.

Κατεβασα και ενα αλλο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sebouh00.smartwifitoggler ''Smart WiFi Toggler'' και δεν κανει ασε που δεν μπορει να το απεγκαταστησει γιατι λεει:

''Αυτη η εφαρμογη διαχειριζεται μια αλλη συσκευη και πρεπει να απενεργοποιηθει πριν καταργηθει η εγκατασταση της.''

Ποια εφαρμογη απασχολει για να την απενεργοποιησω; :wacko:

(Θα δοκιμασω να την απεγκαταστησω απο αλλο δικτυο μηπως την απασχολη το δικτυο μου.)

 

Πήγαινε Ρυθμισεις/Ασφαλεια/Διαχειριστες και εκεί βρες και ξετικαρε την εφαρμογή.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κλειδώνει την οθόνη και μετά μόλις το ανοίγω να ξεκλειδώνει με αποτύπωμα, δλδ να λειτουργεί σαν το Power button. Γιατί έτσι όπως το κάνανε στη ουσία άχρηστευτηκε το δαχτυλίκο αποτύπωμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κλειδώνει την οθόνη και μετά μόλις το ανοίγω να ξεκλειδώνει με αποτύπωμα, δλδ να λειτουργεί σαν το Power button. Γιατί έτσι όπως το κάνανε στη ουσία άχρηστευτηκε το δαχτυλίκο αποτύπωμα.

 

μόνο αν είσαι ρουτ με nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κλειδώνει την οθόνη και μετά μόλις το ανοίγω να ξεκλειδώνει με αποτύπωμα, δλδ να λειτουργεί σαν το Power button. Γιατί έτσι όπως το κάνανε στη ουσία άχρηστευτηκε το δαχτυλίκο αποτύπωμα.

 

Προγραμμα οχι αλλα αν πας ρυθμισεις-προσβασιμοτητα-κινητικες δυνατοτητες-βοηθητικο μενου και το ενεργοποιησεις εμφανιζεται ενα floating εικονιδιο που το πατας και εχει 4 εντολες.δηλαδη αρχικη οθονη η κλειδωμα οθονης η κατι αλλο.δοκιμασε το μηπως σε βολεψει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμισεις/Ασφαλεια/Διαχειριστες και εκεί βρες και ξετικαρε την εφαρμογή.

Τωρα ειμαι ετοιμος για κραξιμο αν υπαρχει αυτο που λες και δεν το βλεπω λολ.

Ρυθμισεις/Ασφαλεια/Διαχειριστες για ποιο απ τα 3 μιλας;

Δεν βλεπω να υπαρχει κατι τετοιo σε: Macrodroid, Smart WiFi Toggler, και στην συσκευη μου Galaxy S6. :p

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειμαι ετοιμος για κραξιμο αν υπαρχει αυτο που λες και δεν το βλεπω λολ.

Ρυθμισεις/Ασφαλεια/Διαχειριστες για ποιο απ τα 3 μιλας;

Δεν βλεπω να υπαρχει κατι τετοιo σε: Macrodroid, Smart WiFi Toggler, και στην συσκευη μου Galaxy S6. :p

 

οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια-άλλες ρυθμίσεις ασφάλειας-διαχειριστές συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ!

Τελικά είχε πέσει νερό,ε?

Απο το "δεν είχε βραχεί" μέχρι το "είχε πέσει λίγο νερό", καταλαβαίνεις οτι υπάρχει μια απόσταση. Και τώρα, πως να ορίζει το " όχι κάτι τρομερό "? Οτι δεν κολύμπησε?

 

 

 

 

Έτσι!

Και φαντάζομαι πως θα είναι και η υποδοχή της sim εσωτερικά!

Να ετοιμάζεται σύντομα για προβλήματα με την sim. Δεν θα την βλέπει, θα την πετάει εκτός δικτύου, κλπ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

Λέει ότι έπεσε σταγόνα πάνω, το κινητό στο μπάνιο είπε ότι δεν το έπαιρνε. Τώρα τι να πω.

 

Το κινητό το πηρε από έμπιστο άτομο, δε νομίζω να είχε κάνει κάτι αυτός. Το θέμα είναι ότι και να είχε γινει κάτι θα φαινόταν μετά από 6 μήνες;

 

Το τηλέφωνο το φόρτιζε και ξαφνικά σταμάτησε να φορτίζει. Μετά έβγαλε τη σιμ και είδε τι έχει συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιο νεωτερο Tsoupmak? Εχω το ιδιο προβλημα με s7 edge ολοκαινουριο (10 ημερων!!) και μαλιστα εχω αλλαξει τη sim λογω του nano-sim
Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι έπεσε σταγόνα πάνω, το κινητό στο μπάνιο είπε ότι δεν το έπαιρνε. Τώρα τι να πω.

 

Το κινητό το πηρε από έμπιστο άτομο, δε νομίζω να είχε κάνει κάτι αυτός. Το θέμα είναι ότι και να είχε γινει κάτι θα φαινόταν μετά από 6 μήνες;

 

Το τηλέφωνο το φόρτιζε και ξαφνικά σταμάτησε να φορτίζει. Μετά έβγαλε τη σιμ και είδε τι έχει συμβεί.

 

Κάτσε, σταμάτησε να φορτίζει το κινητό, και η αμέσως επόμενη κίνηση ήταν να βγάλει την SIM; Κάτι δεν πάει καλά. Μάλλον κάτι σου κρύβει. Δεν νομίζω ότι αυτή είναι η επόμενη λογική κίνηση.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ της είπε να βγάλει τη σιμ για να μου το έφερνε να το τσέκαρα και να το πήγαινα smartec. Αλλά όταν έβγαλε τη σιμ και μου έστειλε αυτή τη φωτό κατάλαβα για νερό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ της είπε να βγάλει τη σιμ για να μου το έφερνε να το τσέκαρα και να το πήγαινα smartec. Αλλά όταν έβγαλε τη σιμ και μου έστειλε αυτή τη φωτό κατάλαβα για νερό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πάσο τότε. Δεν ξέρω. Σίγουρα υγρασία, τώρα απο τι........

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...