Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα

το θέμα μου είναι το εξής.η μπαταρία κρατάει μολις μια ημέρα και αν μιλήσω το πολύ 5 λεπτα ( 2-3 κλησεις συνολικά)..

καθε βραδυ θελει φόρτιση.εννοειται οτι αν σερφάρω καταναλώνεται πιο σύντομα.

τι μπορώ να κάνω?

Σα ςευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα

το θέμα μου είναι το εξής.η μπαταρία κρατάει μολις μια ημέρα και αν μιλήσω το πολύ 5 λεπτα ( 2-3 κλησεις συνολικά)..

καθε βραδυ θελει φόρτιση.εννοειται οτι αν σερφάρω καταναλώνεται πιο σύντομα.

τι μπορώ να κάνω?

Σα ςευχαριστώ πολύ.

αν μπορεις μη χρησιμοποιείς 3g η 4g.εκει ειναι η μεγαλη καταναλωση.προτιμησε οπου μπορεις wifi.εγω μονο με wifi ολη μερα,πολυ σερφαρισμα, πολλα τορρεντ,streaming στο chromecast,το βραδυ ειμαι στο 40%.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Φτιάχνει η μπαταρία και το λειτουργικό Android έχει πολύ λιγότερη κατανάλωση από πριν .Όλα καλά προς το παρόν

 

το συστημα android τελικα πρωτο ειναι στην καταναλωση ξανα.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ

Link to comment
Share on other sites

το συστημα android τελικα πρωτο ειναι στην καταναλωση ξανα.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ

 

Εμένα το πρόβλημα με το android system εδώ και 4-5 μέρες δεν υφίσταται, ενώ πρώτα έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση μετά την φόρτιση για να μην έχω θέμα τώρα πια δεν χρειάζεται ούτε αυτό, το android system είναι μόνιμα κάτω από 8%. Δεν έκανα καμία αναβάθμιση μόνο του έφτιαξε γιαυτό πιστεύω ότι δεν είναι θέμα samsung αλλά google services.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα θεμα με το s6 μου, κατα διαστηματα ενω δεν το χρησιμοποιω σβηνει μονο του η κανει επανεκινηση..Εχω κανει wipe cache partition αλλα κ παλι τα ιδια..εχετε να προτεινετε τπτ?
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε ενα hard reset και αν δεν φτιαξει δοκιμασε με odin να περασες την ρομ σου παλι..

http://dl.sammobile.com/Odin3-v3.11.1.zip

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Λοιπόν, ένας φίλος μου σκέφτεται να πάρει το συγκεκριμένο κινητό. Εσείς τι λέτε, στα 378€ που είναι τώρα αξίζει; Γιατί είναι ανάμεσα σε αυτό και το G4. Αξίζει τα 100€ παραπάνω;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Λοιπόν, ένας φίλος μου σκέφτεται να πάρει το συγκεκριμένο κινητό. Εσείς τι λέτε, στα 378€ που είναι τώρα αξίζει; Γιατί είναι ανάμεσα σε αυτό και το G4. Αξίζει τα 100€ παραπάνω;

 

δεν χρειαζεται να σου πουμε τιποτα εμεις,απλα πηγαινε εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430256

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το s6 σίγουρα φίλε! Βέβαια αν υπάρχει η δυνατότητα για +150 ευρώ θα πάει στο 7άρι το οποίο είναι Ν.1 android!
Link to comment
Share on other sites

Ουυυυπς, αμάν, αυτό είναι σοβαρό θέμα. Κάτι διάβασα για bootloop, αλλά δεν φαντάστηκα ότι μπορεί να είναι τόσο διαδεδομένο το πρόβλημα, και να οφείλεται και σε hardware

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το s6 σίγουρα φίλε! Βέβαια αν υπάρχει η δυνατότητα για +150 ευρώ θα πάει στο 7άρι το οποίο είναι Ν.1 android!

 

Μπα, και στο S6, με το ζόρι, καθώς ήθελε το G4, γιατί 100€ είναι αυτά, αλλά όταν του είπα για τα θέματα των προηγούμενων LG, και τώρα που του είπα και για το bootloop, άλλαξε γνώμη

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Λοιπόν, ένας φίλος μου σκέφτεται να πάρει το συγκεκριμένο κινητό. Εσείς τι λέτε, στα 378€ που είναι τώρα αξίζει; Γιατί είναι ανάμεσα σε αυτό και το G4. Αξίζει τα 100€ παραπάνω;

 

S6 δαγκωτό. Και για το s7 δεν χρειάζεται πολύ στεναχωρια γιατί το s6 πετάει. Προσωπικά η sd και το αδιάβροχο δεν μου λείπουν. Αντίθετα θεωρώ χρήσιμο το ir.

Η κάμερα του s7 όμως δεν παίζεται.

Edited by stapap
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε αναβαθμιση 434mb σε PB3

Μεγαλη μου φαινεται, μακαρι να διορθωθει και το θεμα με τη μπαταρια

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε αναβάθμιση 220 μβ σε BTU.

Για να δούμε τι αλλάζει.

 

Την έκανα κι εγώ. Να αξίζει factory reset λέτε;

 

Για όποιον έχει NOVA launcher και χρησιμοποιει το double tap, δεν ξεκλειδωνει με δαχτυλικο αποτυπωμα πλεον! Οι τύποι είναι τραγικοί, σου αχρηστεύουν το πιο δημοφιλές feature του NOVA!

 

Άλλο. Χάθηκε η λίστα με τις πιο συχνά καλούμενες επαφές.

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα κι εγώ. Να αξίζει factory reset λέτε;

 

Για όποιον έχει NOVA launcher και χρησιμοποιει το double tap, δεν ξεκλειδωνει με δαχτυλικο αποτυπωμα πλεον! Οι τύποι είναι τραγικοί, σου αχρηστεύουν το πιο δημοφιλές feature του NOVA!

 

Άλλο. Χάθηκε η λίστα με τις πιο συχνά καλούμενες επαφές.

Μπα σε μένα σφαίρα παει.

 

Κανενα θεμα.

 

Για το αποτύπωμα δεν ξέρω δεν το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα κι εγώ. Να αξίζει factory reset λέτε;

 

Για όποιον έχει NOVA launcher και χρησιμοποιει το double tap, δεν ξεκλειδωνει με δαχτυλικο αποτυπωμα πλεον! Οι τύποι είναι τραγικοί, σου αχρηστεύουν το πιο δημοφιλές feature του NOVA!

 

Άλλο. Χάθηκε η λίστα με τις πιο συχνά καλούμενες επαφές.

 

Οι τυποι τελικα ειναι τραγικοι!!

Και η μπαταρια απο κακο στο χειροτερο...!!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα κι εγώ. Να αξίζει factory reset λέτε;

 

Για όποιον έχει NOVA launcher και χρησιμοποιει το double tap, δεν ξεκλειδωνει με δαχτυλικο αποτυπωμα πλεον! Οι τύποι είναι τραγικοί, σου αχρηστεύουν το πιο δημοφιλές feature του NOVA!

 

Άλλο. Χάθηκε η λίστα με τις πιο συχνά καλούμενες επαφές.

ποιοι είναι τραγικοί? το double tap στο nova δουλεύει μια χαρά αρκεί να είσαι ρουτ, δεν έχει σχέση ούτε με την Samsung ούτε με την εφαρμογή του nova, είναι θέμα android και το έχουν όλα ακόμη και τα nexus

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/9441d0ed1249db8b57a6c21e2f119fe5.jpg

 

Έκανα την αναβάθμιση σε γερμανικό. Περιμένω να δω αποτελέσματα από την μπαταρία. Ελπίζω να δω το σύστημα Android χαμηλά.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε αμαν πια με τις αναβαθμισεις,η οθονη edge κρασαρει,το δαχτυλικο αποτυπωμα δεν δουλευει,τι αλλο θα συμβει μετα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα κι εγώ. Να αξίζει factory reset λέτε;

 

Για όποιον έχει NOVA launcher και χρησιμοποιει το double tap, δεν ξεκλειδωνει με δαχτυλικο αποτυπωμα πλεον! Οι τύποι είναι τραγικοί, σου αχρηστεύουν το πιο δημοφιλές feature του NOVA!

 

Άλλο. Χάθηκε η λίστα με τις πιο συχνά καλούμενες επαφές.

 

βρηκα τι εγινε με το αποτυπωμα.ειναι μια βλακεια της google που ειχα συναντησει και πιο παλια.αν κλειδωσεις την οθονη με οτιδηποτε αλλο εκτος απο το hardware button σου ζηταει κωδικο.δεν δουλευουν ουτε οι ασφαλεις τοποθεσιες ουτε το δαχτυλικο αποτυπωμα.δηλαδη να χαλασουμε το κουμπι με το ζορι.πως τους ηρθε αυτο τωρα....:mad:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

βρηκα τι εγινε με το αποτυπωμα.ειναι μια βλακεια της google που ειχα συναντησει και πιο παλια.αν κλειδωσεις την οθονη με οτιδηποτε αλλο εκτος απο το hardware button σου ζηταει κωδικο.δεν δουλευουν ουτε οι ασφαλεις τοποθεσιες ουτε το δαχτυλικο αποτυπωμα.δηλαδη να χαλασουμε το κουμπι με το ζορι.πως τους ηρθε αυτο τωρα....:mad:

Το επαθα κι εγω χθες μετα την αναβαθμιση που εκανα σε S7. Εντελως χαζο αυτο ομως.

Μαλλον θα τους ξεμειναν πολλα απούλητα κουμπια και ειπαν να τα ξεφορτωθουν. :lol:

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

ποιοι είναι τραγικοί? το double tap στο nova δουλεύει μια χαρά αρκεί να είσαι ρουτ, δεν έχει σχέση ούτε με την Samsung ούτε με την εφαρμογή του nova, είναι θέμα android και το έχουν όλα ακόμη και τα nexus

 

Βλέπεις να είμαστε στην ενότητα τροποποιήσεις; Εδώ μιλάμε για stock καταστάσεις. Πολύς κόσμος έχει ενοχληθεί από αυτό. Έβγαλα το double tap γιατί από συνήθεια το κλείδωνα έτσι και ζητάει πλέον κωδικό κι όταν έχεις βάλει ένα σιδηρόδρομο δε γίνεται τρεις την ώρα αυτό το πράγμα...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις να είμαστε στην ενότητα τροποποιήσεις; Εδώ μιλάμε για stock καταστάσεις. Πολύς κόσμος έχει ενοχληθεί από αυτό. Έβγαλα το double tap γιατί από συνήθεια το κλείδωνα έτσι και ζητάει πλέον κωδικό κι όταν έχεις βάλει ένα σιδηρόδρομο δε γίνεται τρεις την ώρα αυτό το πράγμα...

 

όπως ήδη έγραψα δεν έχει να κάνει με την Samsung ή την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε προβλημα με battery drain δοκιμαστε να απενεργοποιησετε το αυτοματο backup στην google και samsung στις ρυθμισεις αντιγραφων ασφαλειας και μετα καντε ενα restart.

Λενε οτι τρωει καποιο κολλημα το τηλεφωνο γιαυτο και το συστημα android ειναι τοσο ψηλα.

Εγω το εκανα σημερα και παει πολυ καλα η μπαταρια, ελπιζω να ειναι αυτο που φταιει και να το διορθωσουν γρηγορα.:worry::cool:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε προβλημα με battery drain δοκιμαστε να απενεργοποιησετε το αυτοματο backup στην google και samsung στις ρυθμισεις αντιγραφων ασφαλειας και μετα καντε ενα restart.

Λενε οτι τρωει καποιο κολλημα το τηλεφωνο γιαυτο και το συστημα android ειναι τοσο ψηλα.

Εγω το εκανα σημερα και παει πολυ καλα η μπαταρια, ελπιζω να ειναι αυτο που φταιει και να το διορθωσουν γρηγορα.:worry::cool:

Θύμισε μας από το μενού πως πάμε να απενεργοποιησουμε το back up?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...