Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε πολλους το βγαζει κατα καιρους αυτο το μηνυμα κι εχω αρχισει να υποψιαζομαι οτι ειναι θεμα google..

 

Εγώ δουλεύω μόνιμα τον Chrome.

Eδω και μερικές μέρες δεν μου το εμφάνισε ξανά.

Παιδια όσοι είχατε beta Marshmallow 6.0.1 btu,

Βλέπετε την επίσημη XEF ποιο σταθερή?

Γιατί αν αργήσει βλέπω να περνάω XEF και εγώ αν και κανένα πρόβλημα με την beta ως τώρα.

Απλα είναι ψυχολογικό το θέμα.

:lol:

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά δώστε αν έχετε χρόνο κανένα συγκριτικό feedback μεταξύ M και L. :) Ίδια, καλύτερη, χειρότερη και που.

 

Επίσης αν κανένα καλό παιδί έχει κατεβάσει και ανεβάσει την XEF σε κανένα google drive κτλ, θα τον παρακαλούσα αν μπορεί να μας έδινε το link.

 

Eρώτηση άσχετη με τα updates : Kαι στο προηγούμενο Samsung μου και στο S6 συμβαίνει το εξής : Έχω μια φωτό κροπαρισμένη στις διαστάσεις της εκάστοτε ανάλυσης του κινητού, πχ 1440px width Χ 2560px height για το S6. Λοιπόν όταν τη φωτό αυτή την ανοίγω στην gallery φαίνεται 100% καθαρή στη λεπτομέρεια. Όταν τη θέτω ως wallpaper στην αρχική οθόνη ( έχω ορίσει portrait στον launcher ), της βάζει ένα ελαφρώς σκούρο και πιο ζεστό φίλτρο και μειώνεται λίγο η λεπτομέρεια. Σαν να γίνεται ένα processing δλδ στο χρώμα, τη φωτεινότητα και την ανάλυση. Πολλοί από εσάς ούτε καν θα το έχετε παρατηρήσει αλλά έτσι είναι. Γνωρίζει κανείς σας εφόσον το έχει ψάξει το θέμα αν υπάρχει τρόπος να μην γίνει αυτό το processing κατά τον ορισμό ως wallpaper ; Σκέφτομαι να μετατρέψω τη φωτό από jpg σε png μήπως και την κρατήσει ως έχει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω μόνιμα τον Chrome.

Eδω και μερικές μέρες δεν μου το εμφάνισε ξανά.

Παιδια όσοι είχατε beta Marshmallow 6.0.1 btu,

Βλέπετε την επίσημη XEF ποιο σταθερή?

Γιατί αν αργήσει βλέπω να περνάω XEF και εγώ αν και κανένα πρόβλημα με την beta ως τώρα.

Απλα είναι ψυχολογικό το θέμα.

:lol:

 

Εγω που ειχα/εχω φλασαρει και τις 2 μου φαινεται πως ειναι λιγο πιο γρηγορη η XEF αλλα δεν ειμαι και σιγουρος καθως απο την beta πηγα σε 5.1.1 και μετα στην XEF.

Κατα τα αλλα ιδιες ειναι.Δεν ειχε θεματα η beta 2-3 βδομαδες που την ειχα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα από smartec για την χαλάρωση που υπήρχε στο home button, άλλαξαν οθόνη και την υποδοχή που κουμπώνει ο φορτιστής γιατί μου είπαν οτι πάνε σετ αυτά όλα μαζί. Πλέον το κουμπί είναι όπως πρέπει να είναι. Επίσης δεν αντιμετώπισα θέμα με την εγγύηση κι ας έχω περάσει διαφορετική ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε αν έχετε χρόνο κανένα συγκριτικό feedback μεταξύ M και L. :) Ίδια, καλύτερη, χειρότερη και που.

 

Επίσης αν κανένα καλό παιδί έχει κατεβάσει και ανεβάσει την XEF σε κανένα google drive κτλ, θα τον παρακαλούσα αν μπορεί να μας έδινε το link.

 

Eρώτηση άσχετη με τα updates : Kαι στο προηγούμενο Samsung μου και στο S6 συμβαίνει το εξής : Έχω μια φωτό κροπαρισμένη στις διαστάσεις της εκάστοτε ανάλυσης του κινητού, πχ 1440px width Χ 2560px height για το S6. Λοιπόν όταν τη φωτό αυτή την ανοίγω στην gallery φαίνεται 100% καθαρή στη λεπτομέρεια. Όταν τη θέτω ως wallpaper στην αρχική οθόνη ( έχω ορίσει portrait στον launcher ), της βάζει ένα ελαφρώς σκούρο και πιο ζεστό φίλτρο και μειώνεται λίγο η λεπτομέρεια. Σαν να γίνεται ένα processing δλδ στο χρώμα, τη φωτεινότητα και την ανάλυση. Πολλοί από εσάς ούτε καν θα το έχετε παρατηρήσει αλλά έτσι είναι. Γνωρίζει κανείς σας εφόσον το έχει ψάξει το θέμα αν υπάρχει τρόπος να μην γίνει αυτό το processing κατά τον ορισμό ως wallpaper ; Σκέφτομαι να μετατρέψω τη φωτό από jpg σε png μήπως και την κρατήσει ως έχει.

Ναι σωστά βάζει ένα φίλτρο κάπως Soft και λίγο ποιο σκούρο. Το παρατήρησα βλέποντας snapshots του launcher σε αντιπαράθεση με τον αυτούσιο. Εγώ το είχα λύσει προσωρινά αλλάζοντας το Display από Adaptive σε Amoled Cinema αλλά ξαναγυρισα σε Adaptive γιατί δεν βόλευε τελικά.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160226/04f92679ac46451e5516ba8b43b9a5b5.jpg

 

Τι είναι αυτό ρε παιδιά δεν μπορώ να μπω πουθενά?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάποια σπαστική διαφήμιση. Έκανε την εμφάνισή της εδώ και λίγες μέρες. Απλά κλείσε το tab και μπες αλλού. Λογικά τα sites που μπαίνεις έχουν αυτή τη διαφήμιση και σου φαίνεται οτι το βγάζει παντού.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τόση ώρα και δεν μπορώ να βρω πού είναι η ρύθμιση για fast η slow charging. Βιάζομαι κιόλας, μπορεί κανείς να μου πει;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τόση ώρα και δεν μπορώ να βρω πού είναι η ρύθμιση για fast η slow charging. Βιάζομαι κιόλας, μπορεί κανείς να μου πει;;

 

Ρυθμίσεις /μπαταρία / κάτω κάτω η τελευταία επιλογή έχει on/off

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160226/04f92679ac46451e5516ba8b43b9a5b5.jpg

 

Τι είναι αυτό ρε παιδιά δεν μπορώ να μπω πουθενά?

Φιλε πλακα μου κανεις το κανει και μενα και εφαγα το κεφαλι μου μηπως κολλησα ιους και τζαμπα εκανα hard reset...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πλακα μου κανεις το κανει και μενα και εφαγα το κεφαλι μου μηπως κολλησα ιους και τζαμπα εκανα hard reset...

Αρκετά αστείο phising που το έχουν κάνει localized στην ip με translator με αυτά τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πλακα μου κανεις το κανει και μενα και εφαγα το κεφαλι μου μηπως κολλησα ιους και τζαμπα εκανα hard reset...

 

Παιδιά είναι σπαμ σελίδες ....Δυστυχώς και πολύ σπαστικιες πριν λίγες μέρες που έβγαλε και εμένα μια τετοια σελίδα ποιο προχωρημένη βέβαια χτύπαγε δόνηση έντονα στο κινητό έκανες πίσω Και εμενε Ακόμα και ακουγοταν ενα φωνητικό μπιπ .... Αν πατήσεις εκεί που λέει πατα εδώ για διαγράψεις τον ιο σε προωθεί σε σελίδα για να κατεβασεις κάποιος και καλά application που θα λύσεις το πρόβλημα σου. Λύση ? Απλά κλείνεις καρτέλα κ ανοίγεις άλλη.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Δες με το phone info τη csc έχεις.Μπορεί να φοράς ρομ άλλης χώρας που δεν έχει βγει Ακόμα η αναβάθμιση 6.0.1

Απλά δεν έχει βγει αναβάθμιση λογικά ...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Νόμιζα ότι κάτι συμβαίνει και δεν μου βγάζει τη σχετική επιλογή.

Τα στοιχεία είναι αυτά και μάλλον δεν έχει βγει ακομα για μένα.

Original CSC Code AUT

CSC Country Switzerland/CH

Edited by jtzimitras
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις /μπαταρία / κάτω κάτω η τελευταία επιλογή έχει on/off

 

Τότε έχει πρόβλημα το fast charging μου. Από περίπου 34% ως τώρα 85% έχει κάνει μιάμιση ώρα... Πρώτη φόρτιση με την XEF 6.0.1

 

Γενικά από την στιγμή που έβγαλα την stock ITV που είχε πάνω δε δουλεύουν όλα άψογα... Γκαντεμιά;;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τότε έχει πρόβλημα το fast charging μου. Από περίπου 34% ως τώρα 85% έχει κάνει μιάμιση ώρα...

 

Μην το λες βγαλε απο πρίζα και ξανα βαλε δοκίμασε και σε άλλη πρίζα....επισης πρόσεξε μήπως είναι ζεστό το κινητό....καμία κρατήσει λειτουργεί αν έχει ζεσταθεί πριν λίγο καιρό επί δύο ώρες δεν μου δούλευε και είχα ανχωθει μέχρι που έφτιαξε ξαφνικά.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα εμφανίζει

Original csc : EUR

Firmwares csc : EUR

ACTIVE CSC :EUR

Available csc είναι κενο

Csc Country: SEGR/GR

 

 

Θα μου έρθει ota??

 

Έχει κανείς τα ίδια?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να εχει βελτιστοποιηση και τα δυο?facebook και messenger?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να εχει βελτιστοποιηση και τα δυο?facebook και messenger?

 

https://www.dropbox.com/s/pe5e8lyg0gcpyil/Screenshot_20160226-230219.png?dl=0

 

Beta Marshmallow 6.0.1 btu

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να εχει βελτιστοποιηση και τα δυο?facebook και messenger?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160226/19cc34bf552add198b9dd73ecfb9938e.jpg

 

Από σπόντα έχω εγκαταστήσει Σλοβενικη ρομ και με αφήνει να κάνω και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα προστασίας που είναι προεγκατεστημένο είναι αρκετό ή θεωρείτε ότι χρειάζεται κάποιο άλλο antivirus; Αν ναι, ποιο προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα προστασίας που είναι προεγκατεστημένο είναι αρκετό ή θεωρείτε ότι χρειάζεται κάποιο άλλο antivirus; Αν ναι, ποιο προτείνετε;

 

Και αυτό που έχει, υπερβολικό είναι.....

 

Εγώ το έχω ξηλώσει και δεν είχα/έχω ποτέ τέτοιο πρόγραμμα στα κινητά μου :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να αλλάξει η γλώσσα του κινητού στα αγγλικά (μαρεσει περισσότερο) αλλά στο Play Store να βλέπεις τις ελληνικές κριτικές και όχι της ξένες;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα από smartec για την χαλάρωση που υπήρχε στο home button, άλλαξαν οθόνη και την υποδοχή που κουμπώνει ο φορτιστής γιατί μου είπαν οτι πάνε σετ αυτά όλα μαζί. Πλέον το κουμπί είναι όπως πρέπει να είναι. Επίσης δεν αντιμετώπισα θέμα με την εγγύηση κι ας έχω περάσει διαφορετική ρομ.

Μου έφτιαξες τη μερα με τη καθε λέξη αυτού του σχολίου..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Νόμιζα ότι κάτι συμβαίνει και δεν μου βγάζει τη σχετική επιλογή.

Τα στοιχεία είναι αυτά και μάλλον δεν έχει βγει ακομα για μένα.

Original CSC Code AUT

CSC Country Switzerland/CH

και γω aut συσκευή εχω και περασα xef

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...