Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα !!

 

Το τηλέφωνο μετα την τελευταία αναβάθμιση άρχισε να φορτίζει αργά .

 

Εχει κάπου επιλογή για αργή η γρήγορη φόρτιση ;

 

Και αν ναι που ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

 

Το τηλέφωνο μετα την τελευταία αναβάθμιση άρχισε να φορτίζει αργά .

 

Εχει κάπου επιλογή για αργή η γρήγορη φόρτιση ;

 

Και αν ναι που ;;;;

 

πας ρυθμίσεις μπαταρία και κάτω κάτω είναι η τελευταία ρύθμιση που σε ρωτάει αν θέλεις αργή η γρήγορη φόρτιση.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

 

Το τηλέφωνο μετα την τελευταία αναβάθμιση άρχισε να φορτίζει αργά .

 

Εχει κάπου επιλογή για αργή η γρήγορη φόρτιση ;

 

Και αν ναι που ;;;;

 

Χαλασμένος φορτιστής μου μυρίζει...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

To τζαμάκι του φλάς είναι πολύ κακής ποιότητας.. Έχει γεμίσει γδαρσίματα ενώ της κάμερας είναι σαν καινούριο. . Και να σκεφτείς ότι έχω θήκη και είναι πολύ μέσα σε βάθος το τζαμάκι αυτό..
Link to comment
Share on other sites

To τζαμάκι του φλάς είναι πολύ κακής ποιότητας.. Έχει γεμίσει γδαρσίματα ενώ της κάμερας είναι σαν καινούριο. . Και να σκεφτείς ότι έχω θήκη και είναι πολύ μέσα σε βάθος το τζαμάκι αυτό..

 

Θα αρχίσουμε να βάζουμε tempered glass και εκεί..

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση για το σύστημα Android που καταναλώνει πόση μπαταρία υπάρχει; Την μια είναι στο 12% και την άλλη βαράει 40%. Έχω κάνει εκκαθάριση cache, έχω αλλάξει ρυθμίσεις αλλά δυστυχώς άκρη δεν έχω βρει ακόμα!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση για το σύστημα Android που καταναλώνει πόση μπαταρία υπάρχει; Την μια είναι στο 12% και την άλλη βαράει 40%. Έχω κάνει εκκαθάριση cache, έχω αλλάξει ρυθμίσεις αλλά δυστυχώς άκρη δεν έχω βρει ακόμα!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι bug της τελευταίας έκδοσης όσο το δουλεύεις ανεβάζει το ποσοστό του anroid os όσο δεν το δουλεύεις πέφτει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι bug της τελευταίας έκδοσης όσο το δουλεύεις ανεβάζει το ποσοστό του anroid os όσο δεν το δουλεύεις πέφτει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με κλειστή οθόνη είναι με τα δεδομένα ανοιχτά και αντί να είναι σε deep sleep η συσκευή το σύστημα Android φτάνει το 40%.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένα ανοιχτά κάτι δουλεύει από πίσω συνέχεια ψάξε ποία εφαρμογή είναι

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστή οθόνη είναι με τα δεδομένα ανοιχτά και αντί να είναι σε deep sleep η συσκευή το σύστημα Android φτάνει το 40%.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με δεδομένα ανοιχτά κάτι δουλεύει από πίσω συνέχεια ψάξε ποία εφαρμογή είναι

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ετσι

Πήγαινε στη χρηση δεδομένων και τικαρε σε playstore και υπηρεσίες Google τον περιορισμό παρασκηνιου.

Θα πρέπει να τα ξετικαρεις για να τα δουλέψεις ομως με data. Σε wifi είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ήρθε και σε εμένα το update 18mb αλλά πάτησα "αργοτερα" με αυτά που διαβάζω τις τελευταίες μέρες! Υπάρχει τρόπος να σταματήσει να ψάχνει για update και να μην κάνει εγκατάσταση το τελευταίο? Είναι περίεργο διότι είχα ξετσεκαρει την επιλογή "αυτόματη λήξη ενημερώσεων",θα έπρεπε να κάνω και κάτι ακόμα για να κόψω κάθε επαφή με αναβαθμίσεις?

Κάποιος μια απάντηση?

Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ χάλια.

 

http://s32.postimg.org/lljnrr981/Screenshot_20160427_212106.png

 

http://s32.postimg.org/r3c9fk4fl/Screenshot_20160427_212142.png

 

Απο τις 13 ώρες λειτουργίας, οι 10+ είναι σε κατασταση λειτουργίας πτήσης! Κι αυτό από πίσω δουλεύει ασταμάτητα.

 

40 λεπτά οθόνη, πρακτικά ούτε που ακουμπησα το κινητό δλδ, στο 54% με Σύστημα Android 12μιση ώρες.

 

ΗΜΑΡΤΟΝ

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Χθες το γύρισα στην πρώτη 6.01 πριν το update. Στη πρώτη φόρτιση όλα οκ. Σήμερα πάλι τα ίδια. Πάλι το system android πήγε στο 40%. Το μόνο που έκανα ήταν να βάλω πάλι το ote tv guide , να του κόψω τις ειδοποιήσεις και κάποιες εφαρμογές τις έβαλα πάντα σε εξοικονόμηση. Το μόνο που μένει είναι να αναψουμε καμία λαμπάδα μέρες που είναι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οτι και να κανετε στο τελευταιο firmware το android system θα τρωει παντα τη περισσοτερη μπαταρια

Φαινεται το εχουμε ολοι και επισης απο οτι φαινεται προκειται περι bug

Ας ελπισουμε να διορθωθει συντομα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να πάτε στις ρυθμίσεις, στην μπαταρία και να απενεργοποιήσετε την εξοικονόμηση ισχύος εφαρμογών. Χωρίς να το έχω επιβεβαιώσει. Απλά πειραματίζομαι.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει flashάρει κανείς κάποια firmware, διαφορετικής χώρας από αυτή που είχε αρχικά το κινητό, χωρίς να είναι root;
Link to comment
Share on other sites

Έχει flashάρει κανείς κάποια firmware, διαφορετικής χώρας από αυτή που είχε αρχικά το κινητό, χωρίς να είναι root;

Μυριζομαι οτι πρεπει να εχεις ελβετικό τηλεφωνο και δεν αντεχεις αλλο να περιμενεις την αναβαθμιση OTA?

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν απαντάω μια κλήση δε με ακούει αμέσως ο συνομιλητής. Περνάνε δέκα δευτερόλεπτα και μετά ακούει. Δε το κάνει πάντα. Το έχει κανείς αυτό; Τελευταία έκδοση έχω στο κινητό

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μυριζομαι οτι πρεπει να εχεις ελβετικό τηλεφωνο και δεν αντεχεις αλλο να περιμενεις την αναβαθμιση OTA?

 

Ακριβώς!!! Και θέλω να δω μήπως το έχει κάνει κάποιος για να πει αν τυχόν είχε κάποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μια απάντηση?
:confused:Καλησπέρα,ήρθε και σε εμένα το update 18mb αλλά πάτησα "αργοτερα" με αυτά που διαβάζω τις τελευταίες μέρες! Υπάρχει τρόπος να σταματήσει να ψάχνει για update και να μην κάνει εγκατάσταση το τελευταίο? Είναι περίεργο διότι είχα ξετσεκαρει την επιλογή "αυτόματη λήξη ενημερώσεων",θα έπρεπε να κάνω και κάτι ακόμα για να κόψω κάθε επαφή με αναβαθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Με Γαλλική XEF μόλις μου ήρθε update 200+ mb. Έγραφε ότι βελτιώνει τη μπαταρία, την ταχύτητα και την ασφάλεια. :cool:

 

Πες μας τις επόμενες μέρες αν βελτιώνει την μπαταρία και αν ρίχνει το ποσοστό στο σύστημα android.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...