Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Facebook μήπως δεν δουλεύει η επικόλληση?

Η κάπου αλλού?

Εμένα μόνο στο Facebook και με νευριαζει πάρα πολύ.

Beta Marshmallow btu

 

Παντου γίνεται, μονο αποκοπή, επικοληση πουθενά....

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για οσους εχουν Γερμανικο Vodafone σημερα ηρθε νεο update (μετα το marshmallow) 13,8 mb πιθανον για διορθωσεις...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου άλλα μάλλον δε χρησιμοποιέις καθόλου το κινητό τότε. Δεν μπορεί εμένα να βγάζει 1 μέρα κι εσένα 2. Κι ειδικά εδώ και 2 μέρες που χρησιμοποιώ fast charging για κάποιο λόγο κρατάει λιγότερο. Αν όμως κάνω λάθος για τη χρήση που του κάνεις, τότε το δικό μου κινητό έχει πρόβλημα. Κι εγώ με XEF είμαι.

 

ΥΓ Το draining σε stand by δεν είναι αμεληταίο. Θεωρώ πως στο 24ωρο χάνει ένα 10% σίγουρα

 

Και μένα 2+ μέρες κρατάει...

Στο 8ωρο έχει drain 0%

με fast charging παντα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και μένα 2+ μέρες κρατάει...

Στο 8ωρο έχει drain 0%

με fast charging παντα...

 

ακριβως τα ιδια και εγω,με η χρηση που κανω βγαζω γυρω στις 3.30 ωρες οθονη,αλλα λογω μηδενικου drain τις βγαζω ειτε με 24 ωρες αναμονη ειτε με 45.χωρις εξοικονομηση αυτα.και το δουλευω πολυ το κινητο.browsing,torrents,youtube και wifi ανοιχτο απο το πρωι μεχρι το βραδυ

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να εχει τη επιλογη "SpO2" (μετρηση κορεσμου οξυγονου) στο S-Health?

Τι ROM εχετε περασει? Γιατι η γαλλικη 6αρα που περασα δεν εχει την επιλογη αυτη.

Ουτε εμενα. Γράφει this device can't measure και τα σχετικά. Τι να παίζει; εχω κάνει reset και ξαναφλασαρει και τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα. Γράφει this device can't measure και τα σχετικά. Τι να παίζει; εχω κάνει reset και ξαναφλασαρει και τα ιδια.

 

υπομονη θα κανει αναβάθμιση γιατι και τα εικονίδια τα εχει πολύ μικρά

Link to comment
Share on other sites

υπομονη θα κανει αναβάθμιση γιατι και τα εικονίδια τα εχει πολύ μικρά

Άλλος το χει άλλος οχι. Πιθανως ναι αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα. Γράφει this device can't measure και τα σχετικά. Τι να παίζει; εχω κάνει reset και ξαναφλασαρει και τα ιδια.

 

Περασα τη σλοβενικη απο http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/ και μετραει κανονικα SpO2 εκτος απο παλμους. Ευχαριστω το φιλο πιο πανω που το ανεφερε.

Σε εμενα οταν φλασαρω 6αρα rom με odin βγαζει σφαλμα DRK,και πρεπει να φλασαρω και marshmallow Kernel μετα, οποτε φλασαρα το

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/samsung-galaxy-s-6--s-6-edge-unified-development/spacex-kernel-android-6-mm-galaxy-s6-s6-t3315896

που ειναι και root :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα την ρομ Σλοβενίας έκανα downgrade στην 5.1.1 BTU και πέρασα μετά από πάνω την 6.0.1 xef με αποτέλεσμα το csc να παραμείνει BTU λόγω του multicsc ενημερώνω ότι ο αισθητήρες spO2 λειτουργεί κανονικά και στις δύο ρομ που πέρασα!
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου άλλα μάλλον δε χρησιμοποιέις καθόλου το κινητό τότε. Δεν μπορεί εμένα να βγάζει 1 μέρα κι εσένα 2. Κι ειδικά εδώ και 2 μέρες που χρησιμοποιώ fast charging για κάποιο λόγο κρατάει λιγότερο. Αν όμως κάνω λάθος για τη χρήση που του κάνεις, τότε το δικό μου κινητό έχει πρόβλημα. Κι εγώ με XEF είμαι.

 

ΥΓ Το draining σε stand by δεν είναι αμεληταίο. Θεωρώ πως στο 24ωρο χάνει ένα 10% σίγουρα

 

iPap, σήμερα σε 17 ώρες έχασα 30%. Τις 15 από τις 17 ώρες είχα 2G και μόνο έστελνα μηνύματα και έκανα κλήσεις. 2 ώρες άνοιξα 4G και gps και χρησιμοποίησα το πρόγραμμα πλοήγησης όσο οδηγούσα ( στο παρασκήνιο έτρεχε με κλειστή οθόνη και άκουγα τις φωνητικές εντολές ) ενώ μετά σέρφαρα για κανά 45λεπτο στο web και τράβηξα μερικές φωτό. Mε άλλα λόγια πήγα από το 100% στο 70% κάνοντας ελαφρά χρήση για 15 ώρες και πιο βαριά για 2 ώρες. Αυτή είναι κατά μέσο όρο η καθημερινή μου χρήση και φορτίζω κάθε δεύτερο βράδυ όταν πέφτω στο 20% περίπου. Επίσης ξαναλέω ότι χρησιμοποιώ Nova launcher γιατί παίζει ρόλο κι αυτό. Δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς εσύ τον stock και πόσο καταναλώνει. Επίσης δεν ξέρω πόσες ώρες την ημέρα έχεις ανοιχτό το 4G ασχέτως με το αν σερφάρεις ή όχι. Τέλος δεν ξέρω και δεν ξέρεις πόσες εφαρμογές χρησιμοποιεί ο καθένας μας που ξυπνούν το κινητό από το deep sleep ( facebook, viber, email ειδοποιήσεις, καιρός που χρησιμοποιεί gps για συνεχή ενημέρωση κτλ). Το να σερφάρουμε πχ και οι 2 για 2 ώρες στο web δεν σημαίνει ότι θα χάσουμε το ίδιο ποσοστό μπαταρίας γιατί εσύ μπορεί να έχεις ένα facebook να τρέχει στο background, έναν άλλο launcher, ένα news feeder κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

ΣΗμερα παρατηρησα το εξης :

 

Ειπα να βαλω το wifi σε κατασταση sleep , δηλαδη οταν δεν δουλευω το κινητο να κλεινει ,ο λογος καθαρα μηπως κερδισω καθολου μπαταρια αυτο γινετε απο της ρυθμησεις του wifi που εχει μια επιλογη για αδρανια wifi, εχει 3 επιλογες ΠΑΝΤΑ - ΜΟΝΟ ΦΟΡΤΗΣΗ - ΠΟΤΕ . Το εβαλα ΠΟΤΕ , αλλα προσεξα μεσο gsam battery , οτι δεν κλεινει :(

εχω XEF MM 6.0.1 το εχει προσεξει κανας αλλος ?

Το είχα προσέξει στο note 5 στην 6.0.1 τρέχει πάντα στο background αλλά νομίζω δεν καταναλώνει μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

iPap, σήμερα σε 17 ώρες έχασα 30%. Τις 15 από τις 17 ώρες είχα 2G και μόνο έστελνα μηνύματα και έκανα κλήσεις. 2 ώρες άνοιξα 4G και gps και χρησιμοποίησα το πρόγραμμα πλοήγησης όσο οδηγούσα ( στο παρασκήνιο έτρεχε με κλειστή οθόνη και άκουγα τις φωνητικές εντολές ) ενώ μετά σέρφαρα για κανά 45λεπτο στο web και τράβηξα μερικές φωτό. Mε άλλα λόγια πήγα από το 100% στο 70% κάνοντας ελαφρά χρήση για 15 ώρες και πιο βαριά για 2 ώρες. Αυτή είναι κατά μέσο όρο η καθημερινή μου χρήση και φορτίζω κάθε δεύτερο βράδυ όταν πέφτω στο 20% περίπου. Επίσης ξαναλέω ότι χρησιμοποιώ Nova launcher γιατί παίζει ρόλο κι αυτό. Δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς εσύ τον stock και πόσο καταναλώνει. Επίσης δεν ξέρω πόσες ώρες την ημέρα έχεις ανοιχτό το 4G ασχέτως με το αν σερφάρεις ή όχι. Τέλος δεν ξέρω και δεν ξέρεις πόσες εφαρμογές χρησιμοποιεί ο καθένας μας που ξυπνούν το κινητό από το deep sleep ( facebook, viber, email ειδοποιήσεις, καιρός που χρησιμοποιεί gps για συνεχή ενημέρωση κτλ). Το να σερφάρουμε πχ και οι 2 για 2 ώρες στο web δεν σημαίνει ότι θα χάσουμε το ίδιο ποσοστό μπαταρίας γιατί εσύ μπορεί να έχεις ένα facebook να τρέχει στο background, έναν άλλο launcher, ένα news feeder κτλ κτλ.

 

ναι αλλα το να λες οτι κραταει 2 ημερες χωρις να αναφερεις πως το εχεις στημενο ειναι παραπλανητικο καθως τα κινητα μας γενικα μια μερα βγαζουν, πλεον 1,5 με την 6..

Εγω εχω ποσταρει στο αντιστοιχο θεμα μερικα screenshots. ΜΕ την εξοικονομηση ανοιχτη το κινητο ειναι πολυ βελτιωμενο, χωρις να εχω μειωσει τη χρηση μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν Γερμανικο Vodafone σημερα ηρθε νεο update (μετα το marshmallow) 13,8 mb πιθανον για διορθωσεις...

 

Γερμανικό Vodafone έχω και εγώ και ακόμα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, οσοι εχετε παρει ανδροιδ 6, εχετε δοκιμασει timelapse? εγγραψα σημερα και ειδα οτι δε μου εχει να επιλεξω ταχυτητα που θα το παιζει, οπως παλια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι το κινητό πετάει.

 

Και ευτυχώς δηλαδη Εγώ πλέον είναι πλήρης ικανοποιημένος ξέρεις τι είναι να παίζεις mortal combat x 2giga+ παιχνίδι να μιλάς viber να μιλάς με το τηλέφωνο να το αφήνεις ανοιχτό και να κάνεις Αλλά πράγματα και να το θυμάσαι μετα απο μισή ώρα και να τρέχει κανονικά?? Αξία ανεκτίμητη. ...

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

[*] Μπαταρία : Σε μένα που δεν παίζω παιχνίδια, που πλοηγούμαι στο internet μόνο όταν βρεθώ εκτός σπιτιού και γραφείου ( τότε μόνο επίσης θέτω 4G), που ανοίγω bluetooth και gps μόνο όταν τα χρειάζομαι, η μπαταρία κρατά 2 ολόκληρες μέρες ( εκτός αν χρησιμοποιήσω πολύ GPS).

 

ναι αλλα το να λες οτι κραταει 2 ημερες χωρις να αναφερεις πως το εχεις στημενο ειναι παραπλανητικο καθως τα κινητα μας γενικα μια μερα βγαζουν, πλεον 1,5 με την 6..

 

Γράφω αρχικά το σημείο που παραθέτω, μετά έρχεται κλασικά ο ipap να μου την πει, στη συνέχεια κάνω ακόμα πιο πλήρη ανάλυση και τώρα έρχεσαι και εσύ να μου πεις ότι είναι είναι παραπλανητικό αυτό που γράφω γιατί δεν αναφέρω το στήσιμο του κινητού και καταλήγεις ότι η μπαταρία κρατά όχι 2 μέρες που γράφω αλλά 1.5... Τόσα χρόνια στο myphone τέτοιο θέμα δεν έχω αντιμετωπίσει. Ας με ενημερώσει κάποιος με pm που συμμετέχει στο forum του S6 αν συμβαίνει καιρό αυτή η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι το κινητό πετάει.

 

Χαχαχαχαχα :lol::lol::lol: καλο!

 

Παιδια υπαρχει ειδικο νημα για την μπαταρια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γράφω αρχικά το σημείο που παραθέτω, μετά έρχεται κλασικά ο ipap να μου την πει, στη συνέχεια κάνω ακόμα πιο πλήρη ανάλυση και τώρα έρχεσαι και εσύ να μου πεις ότι είναι είναι παραπλανητικό αυτό που γράφω γιατί δεν αναφέρω το στήσιμο του κινητού και καταλήγεις ότι η μπαταρία κρατά όχι 2 μέρες που γράφω αλλά 1.5... Τόσα χρόνια στο myphone τέτοιο θέμα δεν έχω αντιμετωπίσει. Ας με ενημερώσει κάποιος με pm που συμμετέχει στο forum του S6 αν συμβαίνει καιρό αυτή η κατάσταση.

Μην ασχολείσαι φίλε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γράφω αρχικά το σημείο που παραθέτω, μετά έρχεται κλασικά ο ipap να μου την πει, στη συνέχεια κάνω ακόμα πιο πλήρη ανάλυση και τώρα έρχεσαι και εσύ να μου πεις ότι είναι είναι παραπλανητικό αυτό που γράφω γιατί δεν αναφέρω το στήσιμο του κινητού και καταλήγεις ότι η μπαταρία κρατά όχι 2 μέρες που γράφω αλλά 1.5... Τόσα χρόνια στο myphone τέτοιο θέμα δεν έχω αντιμετωπίσει. Ας με ενημερώσει κάποιος με pm που συμμετέχει στο forum του S6 αν συμβαίνει καιρό αυτή η κατάσταση.

Προφανώς στο είπα αναφερόμενος στο αρχικό σου post. Επίσης η 1.5 μέρα = 1 ημέρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γράφω αρχικά το σημείο που παραθέτω, μετά έρχεται κλασικά ο ipap να μου την πει, στη συνέχεια κάνω ακόμα πιο πλήρη ανάλυση και τώρα έρχεσαι και εσύ να μου πεις ότι είναι είναι παραπλανητικό αυτό που γράφω γιατί δεν αναφέρω το στήσιμο του κινητού και καταλήγεις ότι η μπαταρία κρατά όχι 2 μέρες που γράφω αλλά 1.5... Τόσα χρόνια στο myphone τέτοιο θέμα δεν έχω αντιμετωπίσει. Ας με ενημερώσει κάποιος με pm που συμμετέχει στο forum του S6 αν συμβαίνει καιρό αυτή η κατάσταση.

 

Δε σου τη λέω, ή τουλάχιστον δεν το κάνω κακοπροαίρετα. Απλά ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω τι είδους χρήση του κάνεις και ξοδεύεις μόνο 80% σε 2 μέρες. Πού ακριβώς σου τη λέω; Είναι εξωπραγματικό, ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται σε εμένα, αν ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ το κινητό.

 

Δεν είμαστε εδώ ούτε για να μαλώνουμε ούτε για να τη λέμε ο ένας στον άλλον. Αν σε πείραξε που εξέφρασα μια εύλογη απορία, τότε τι να πω παραπάνω; Και για να λύνουμε απορίες είναι το φόρουμ. Το λήγω εδώ εγώ.

 

ΥΓ "έρχεται κλασικά ο iPap να μου την πει". Σοβαρά τώρα; :lol:

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί ολες οι συζητήσεις μετατρεπονται σε αντιπαραθεσεις η οποιες δεν ευνοούν κατι τετοιο, απλα δε "τροφοδοτουνται" καν. Λίγο off topic αλλα επι πλειοψηφία αυτο βλέπω όταν διακυβευονται διαφορετικές οπτικές, εμπειρίες αποψεις και χρηστες. Κρίμα είναι, ας μοιραστούμε το ενδιαφέρον μας για τη τεχνολογία και τις συσκευές εποικοδομητικα και με χρήσιμο τροπο.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και εγώ που το φορτίζω 2 φορές την μέρα.......το εχω κάψει.... Χαχαχαχα:lol::lol::lol:
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και εγώ που το φορτίζω 2 φορές την μέρα.......το εχω κάψει.... Χαχαχαχα:lol::lol::lol:

 

Και εγώ τις δύο φορές τις έχω σίγουρα.

Το μεσημέρι με το που φτάνει πάνω κάτω 50%,φόρτιση κατευθείαν.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και εγώ που το φορτίζω 2 φορές την μέρα.......το εχω κάψει.... Χαχαχαχα:lol::lol::lol:

Κι εγώ το ίδιο, πήρα ένα power bank και ξεμπερδεψα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...