Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω τι ακριβώς είναι το smart switch? Και που το βρίσκω? ?

 

Είναι εφαρμογή της Samsung για pc και Mac την κατεβάζεις από τη σελίδα της. Κάνει ότι έκανε το kies αλλα είναι πολυ πιο ελαφρύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά όταν σας καλούν βγάζει τις φωτογραφίες τους; Πριν την αναβάθμιση το εκανε κανονικά πλέον όταν με καλούν βγάζει μόνο το όνομα και μόνο όταν το σηκώσω εμφανίζεται η φωτογραφία

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν σας καλούν βγάζει τις φωτογραφίες τους; Πριν την αναβάθμιση το εκανε κανονικά πλέον όταν με καλούν βγάζει μόνο το όνομα και μόνο όταν το σηκώσω εμφανίζεται η φωτογραφία

Της Marshmallow ειναι αυτο κι οχι της Samsung.

Το γραφανε και στο xda

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Έχω δει πολλά μέλη να γράφουν ότι αν και κατέβασαν ένα update κάνουν clean install για να "κάτσει καλά".

 

Αυτό τι σημαίνει; Ότι παίρνουν back-up με smart switch, κάνουν factory reset, ξαναστήνουν το κινητό από την αρχή (κατέβασμα update κλπ) και μετά κάνουν retrieve τα δεδομένα τους από το smart switch ή απλά μετά το factory reset κάνουν retrieve όλα τα δεδομένα από smart switch χωρίς να το έχουν στήσει πρώτα?

 

Το ρωτάω γιατί μόλις έβαλα την 6.0.1 και αναρωτιέμαι μήπως με την παραπάνω διαδικασία έχω καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Έχω δει πολλά μέλη να γράφουν ότι αν και κατέβασαν ένα update κάνουν clean install για να "κάτσει καλά".

 

Αυτό τι σημαίνει; Ότι παίρνουν back-up με smart switch, κάνουν factory reset, ξαναστήνουν το κινητό από την αρχή (κατέβασμα update κλπ) και μετά κάνουν retrieve τα δεδομένα τους από το smart switch ή απλά μετά το factory reset κάνουν retrieve όλα τα δεδομένα από smart switch χωρίς να το έχουν στήσει πρώτα?

 

Το ρωτάω γιατί μόλις έβαλα την 6.0.1 και αναρωτιέμαι μήπως με την παραπάνω διαδικασία έχω καλύτερα αποτελέσματα.

Factory Reset - Update - Factory Reset - Retrieve Backup

Link to comment
Share on other sites

Factory Reset - Update - Factory Reset - Retrieve Backup

Όταν λες Factory Reset, εννοείς Soft Reset (από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου) ή Hard Reset (πατώντας Volume Up-Power button-Menu button);

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γιατί υπάρχουν 5 διαφορετικά Firmware της 5.1.1 Italy (Vodafone) ; τι διάφορες έχουν? Edited by sokratisk91
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες Factory Reset, εννοείς Soft Reset (από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου) ή Hard Reset (πατώντας Volume Up-Power button-Menu button);

 

Ποια είναι η διαφορά;;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως!Φλασαροντας την XEF παραμενει το csc BTU κι ετσι σε αφηνει να βελτιστοποιησεις fb και messenger.

Το μονο που χανεις ειναι τα ΟΤΑ updates.Αλλα μεχρι το επομενο update who cares..

Φιλε μου για τα OTA, εγω μολις εμαθα οτι η XEF πηρε MM, ενω δεν είχε βγει το αρχείο στο ίντερνετ ακομα, κατεβασα την 5.1.1 XEF και με OTA απευθειας αναβαθμισα σε 6. Οπότε μια χαρά ειναι το OTA.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

 

Εγώ κάνω πάντα update χωρίς να κάνω κάποια επαναφορά γιατί βαριέμαι να στηνω ξανά την συσκευή. . Είναι πρόβλημα αυτό? Δεν κάθεται σωστά ?

Και κάτι άλλο μήπως με το marshmallow όταν κάποιος έχει sns και κωδικό με αποτύπωμα δειχνει το όνομα του αποστολέα στην οθόνη χωρίς το κείμενο ή πολλά ζητάω ?? :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

 

Εγώ κάνω πάντα update χωρίς να κάνω κάποια επαναφορά γιατί βαριέμαι να στηνω ξανά την συσκευή. . Είναι πρόβλημα αυτό? Δεν κάθεται σωστά ?

Και κάτι άλλο μήπως με το marshmallow όταν κάποιος έχει sns και κωδικό με αποτύπωμα δειχνει το όνομα του αποστολέα στην οθόνη χωρίς το κείμενο ή πολλά ζητάω ?? :p

 

Είναι σα να βάζεις μια καινούρια ζελατίνα πάνω στην παλιά. Άμα δε σε ενοχλεί Οκ, εμένα θα με εκνεύριζε! Μισή με μια ώρα δουλειά είναι δεν παθαίνει τίποτα. Αύριο μάλλον θα περάσω τη γαλλική 5.1.1 εγώ για να πάρω ΟΤΑ οπότε μετά έχει wipes και στήσιμο από την αρχή. Χαλάλι αν είναι καλή

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Είναι σα να βάζεις μια καινούρια ζελατίνα πάνω στην παλιά. Άμα δε σε ενοχλεί Οκ, εμένα θα με εκνεύριζε! Μισή με μια ώρα δουλειά είναι δεν παθαίνει τίποτα. Αύριο μάλλον θα περάσω τη γαλλική 5.1.1 εγώ για να πάρω ΟΤΑ οπότε μετά έχει wipes και στήσιμο από την αρχή. Χαλάλι αν είναι καλή

Οποτε σωστά κάθεται όταν κάνουμε επαναφορά ρυθμίσεων μετά κάνουμε update και μετά στηνουμε ξανά την συσκευή ???

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update το smart switch και πήγα να πάρω back-up και μου βγάζει αυτό.

 

https://www.dropbox.com/s/12041pfi2fqd6aa/smart-switch.JPG?dl=0

 

Έχετε καμμία ιδέα τι πρέπει να κάνω;

 

Έψαξα λίγο τις ρυθμίσεις αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update το smart switch και πήγα να πάρω back-up και μου βγάζει αυτό.

 

https://www.dropbox.com/s/12041pfi2fqd6aa/smart-switch.JPG?dl=0

 

Έχετε καμμία ιδέα τι πρέπει να κάνω;

 

Έψαξα λίγο τις ρυθμίσεις αλλά δεν έβγαλα άκρη.

 

 

 

 

 

Ναι πρέπει την ώρα που στο βγάζει αυτο να κοιτάξεις το κινητό σου και να,πατησεις αποδοχή για να πάρει backup

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το κινητό δεν βγάζει τίποτα απολύτως :lol: . Λες να παίζει ρόλο ότι έχω nod32?

 

:O Δεν ξέρω γιατί...Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση και ξανα εγκατάσταση το πρόγραμμα....

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το phone info και είδα ότι στο csc country γράφει romanian έχει κανείς ρουμάνικο να μου πει αν του έχει έρθει η αναβάθμιση?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί...Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση και ξανα εγκατάσταση το πρόγραμμα....

 

Ούτε αυτό δούλεψε. Έχεις κανείς άλλος κάποια ιδέα;

Edited by alexandros91
Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό δούλεψε. Έχεις κανείς άλλος κάποια ιδέα;
λιγάκι off topic....αυτός είναι ένας από τους λόγους που επιδιώκω όλες οι συσκευές μου (pc, laptop, tablet, smartphone κλπ) να έχουν αγγλικό interface. Με τα ελληνικά δε μπορείς σχεδόν ποτέ να βγάλεις άκρη googlάροντας το πρόβλημα
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Είναι σα να βάζεις μια καινούρια ζελατίνα πάνω στην παλιά. Άμα δε σε ενοχλεί Οκ, εμένα θα με εκνεύριζε! Μισή με μια ώρα δουλειά είναι δεν παθαίνει τίποτα. Αύριο μάλλον θα περάσω τη γαλλική 5.1.1 εγώ για να πάρω ΟΤΑ οπότε μετά έχει wipes και στήσιμο από την αρχή. Χαλάλι αν είναι καλή

Να ρωτήσω κάτι που δεν καταλαβαίνω: γιατί να περάσω τη γαλλική 5.1.1 για να πάρω μετά το update σε mm OTA και να μην περάσω κατ' ευθείαν τη γαλλική mm? Τι κερδίζω έτσι?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που δεν καταλαβαίνω: γιατί να περάσω τη γαλλική 5.1.1 για να πάρω μετά το update σε mm OTA και να μην περάσω κατ' ευθείαν τη γαλλική mm? Τι κερδίζω έτσι?

 

Το ίδιο είναι....απλά πολλοί το κάνουν για να δουν αν δουλευει και το OTA... :P

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...