Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό... Τι μπαταρία έχει;

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και Νexus 5X!

Το Νεξους το διαλέγω λόγω καθατου Android και καλύτερης τιμής, το S6 λόγω πολύ καλής κάμερας και μεγέθους (στα μείον μόνο η πιο ψηλή τιμή και το bloatware της Samsung).

 

Πόσο κρατάει η μπαταρία;

 

το καλυτερη τιμη ειναι σχετικο καθοτι μπορεις να βρεις ανετα το 32αρι σε χαμηλοτερη απο το 5χ. Σαν συσκευές είναι μη συγκρίσιμες. Το Nexus 5x υπολείπεται κατα πολυ , και οχι μονο στην καμερα . Η μπαταρια σε βγαζει ανετα μια μερα με 4G και αρκετη χρηση, και οταν λεω μια μερα εννοω 24ωρο οχι πηγα το πρωι δουλεια και το βραδυ ειμαι στο 10%. Οσο για το blotware εχει περιοριστει σε πολυ καλο βαθμο εκτος και αν θεωρεις και το touchwiz οποτε ειναι θεμα προτιμησης.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ!

Αν είναι θα πάω για το 16αρι Νεξους, γιατί το 32αρι ανεβαίνει μετά χωρίς λόγο η τιμή.

Πιο πολύ τώρα για τη τιμή το σκέφτομαι (60€ διαφορά) και ότι μου μοιάζει πιο ευθραυστο το S6 (και να γρατζουνιεται πιο εύκολα)

 

Τροποποίηση: και φυσικά το pure android είναι πειρασμός!

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε αν αληθεύει η φήμη για έναρξη της αναβάθμισης σε MM από αύριο.

 

Αν δεν απατώμαι, αύριο λήγει η beta περίοδος, αυτό δεν σημαίνει ότι αρχίζει η αναβάθμιση....

Κράτα μικρό καλάθι φίλε μου, για να μην απογοητευτείς...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι, αύριο λήγει η beta περίοδος, αυτό δεν σημαίνει ότι αρχίζει η αναβάθμιση....

Κράτα μικρό καλάθι φίλε μου, για να μην απογοητευτείς...

Μετά την έλευση του s7 θα δώθει μαζικά

Καλή άνοιξη λοιπόν

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

... αύριο λήγει η beta περίοδος...
Αυτό τι σημαίνει?
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερη τιμη ειναι σχετικο καθοτι μπορεις να βρεις ανετα το 32αρι σε χαμηλοτερη απο το 5χ. Σαν συσκευές είναι μη συγκρίσιμες. Το Nexus 5x υπολείπεται κατα πολυ , και οχι μονο στην καμερα . Η μπαταρια σε βγαζει ανετα μια μερα με 4G και αρκετη χρηση, και οταν λεω μια μερα εννοω 24ωρο οχι πηγα το πρωι δουλεια και το βραδυ ειμαι στο 10%. Οσο για το blotware εχει περιοριστει σε πολυ καλο βαθμο εκτος και αν θεωρεις και το touchwiz οποτε ειναι θεμα προτιμησης.

 

24ωρο με 4G και πολλη χρήση δεν παίζει. Με WiFi ίσως. Εγώ μιλάω σχεδόν καθημερινά στο viber ή το whatsapp με 3G ή 4G αν είναι διαθέσιμο και κάνω γενικά μεικτή χρήση. Γύγω στις 7-8 το απόγευμα θέλει μπρίζα...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πως συνδέω το τηλέφωνο με τον υπολογιστή να ρίξω και να πάρω αρχεία?

Εκανε αναβάθμιση το Smart Switch, συνδέω το τηλέφωνο στον υπολογιστή αλλά μόνο φορτίζει και δεν έχω πρόσβαση στα αρχεία (εικόνες, μουσική, βίντεο κ.λπ.).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θυμάμαι παλαιότερα στο S4 και το Note 4 υπήρχε μια επιλογή κάπου χωμένη που αύξανε την ευαισθησία της οθόνης αφής ώστε να μπορείς να τη χρησιμοποιείς με γάντια. Σήμερα που έριξε το πρώτο χιονάκι και τα χρειάστηκα, ψάχνω να τη βρω και δεν τη βρίσκω πουθενά!

 

Το αφαίρεσε ΚΑΙ αυτό η Sammy???

 

Τον έχω δαγκώσει βγάλε βάλε με τα γάντια!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θυμάμαι παλαιότερα στο S4 και το Note 4 υπήρχε μια επιλογή κάπου χωμένη που αύξανε την ευαισθησία της οθόνης αφής ώστε να μπορείς να τη χρησιμοποιείς με γάντια. Σήμερα που έριξε το πρώτο χιονάκι και τα χρειάστηκα, ψάχνω να τη βρω και δεν τη βρίσκω πουθενά!

 

Το αφαίρεσε ΚΑΙ αυτό η Sammy???

 

Τον έχω δαγκώσει βγάλε βάλε με τα γάντια!

 

Απο ο,τι λενε δεν εχει τετοια επιλογη γιατι το κανει αυτοματα, δηλαδη μπορεις να το χειριστεις και με γαντια. Μπουρδες, εγω δεν το εχω καταφερει. Παρολα αυτα εχω παρει γαντια με ειδικες ακρες οπου τις αντιλαμβανεται η οθονη αφης και ετσι μπορω να το χειριζομαι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο ο,τι λενε δεν εχει τετοια επιλογη γιατι το κανει αυτοματα, δηλαδη μπορεις να το χειριστεις και με γαντια. Μπουρδες, εγω δεν το εχω καταφερει. Παρολα αυτα εχω παρει γαντια με ειδικες ακρες οπου τις αντιλαμβανεται η οθονη αφης και ετσι μπορω να το χειριζομαι.

 

Ειδικά γάντια?? Τρέλανε μας τώρα πρωινιάτικα! Έχουνε και τμήμα ρούχων στο Πλαίσιο? :lol:

 

Σκέφτομαι σοβαρά να κόψω τον αντίχειρα στο δεξί γάντι! :p

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά γάντια?? Τρέλανε μας τώρα πρωινιάτικα! Έχουνε και τμήμα ρούχων στο Πλαίσιο? :lol:

 

Σκέφτομαι σοβαρά να κόψω τον αντίχειρα στο δεξί γάντι! :p

 

Υπάρχουν ειδικά γάντια και είναι και πολύ βολικά! Θα τα βρεις και σε καταστήματα αθλητικών ειδών

εγώ έχω τα xlite http://images.karrimor.com/images/imgzoom/76/76538103_xxl.jpg

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά γάντια?? Τρέλανε μας τώρα πρωινιάτικα! Έχουνε και τμήμα ρούχων στο Πλαίσιο? :lol:

 

Σκέφτομαι σοβαρά να κόψω τον αντίχειρα στο δεξί γάντι! :p

 

οχι ρε, πανε public..

http://www.public.gr/search/public/searchResultsRefinements.jsp?trail=SRCH%253A%25CE%25B3%25CE%25B1%25CE%25BD%25CF%2584%25CE%25B9%25CE%25B1&pageNo=&advancedSearchForBooks=&_dyncharset=UTF-8&sortOrder=&sortMode=&parentCategoryId=cccat30010&sortProperty=&BookWriterConstraint=&addFacet=1002%253Acccat30010&BookpublisherNameConstraint=&BookTitleConstraint=&pageSize=&RootCategorySearchConstraint=&BookPriceConstraint2=&BookPriceConstraint1=

το πλαισιο δεν ξερω αν εχει.

 

Υπάρχουν ειδικά γάντια και είναι και πολύ βολικά! Θα τα βρεις και σε καταστήματα αθλητικών ειδών

εγώ έχω τα xlite http://images.karrimor.com/images/imgzoom/76/76538103_xxl.jpg

 

 

Ωραια και τα δικα σου αλλα αυτα που πηρα εγω ειναι τα κλασσικα λεπτα-πλεκτα οπου ειναι απλα για το κρυο στη βολτα, εσενα μοιαζουν για μηχανης κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ωραια και τα δικα σου αλλα αυτα που πηρα εγω ειναι τα κλασσικα λεπτα-πλεκτα οπου ειναι απλα για το κρυο στη βολτα, εσενα μοιαζουν για μηχανης κτλ.

Έτσι φαίνονται, είναι εξαιρετικά λεπτά, είναι για τρέξιμο :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μπα θα ράψω ένα κομματάκι ειδική αγώγιμη κλωστή σε κάθε δάχτυλο!

 

http://www.cnet.com/how-to/how-to-hack-your-own-touch-screen-gloves/

 

12 ευρω, παρε το γαντακι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

12 ευρω, παρε το γαντακι..

 

12€ ούτε για tempered glass δεν έχω δώσει!

Link to comment
Share on other sites

12€ ούτε για tempered glass δεν έχω δώσει!

 

 

Εγώ θεωρώ πως 12 € για γάντια δεν ειναι και πολλά χρήματα. Δεν έχω πάρει βέβαια αλλα αν ειναι εξίσου καλα στο τομέα της προστασίας από το κρύο όπως τα συμβατικά που κυκλοφορούν τότε πιστεύω αξίζει.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ πως 12 € για γάντια δεν ειναι και πολλά χρήματα. Δεν έχω πάρει βέβαια αλλα αν ειναι εξίσου καλα στο τομέα της προστασίας από το κρύο όπως τα συμβατικά που κυκλοφορούν τότε πιστεύω αξίζει.

 

ειναι ενα κανονικο ζευγαρι γαντια με αυτη την κλωστη ή επιστρωση στα 3 δαχτυλα που συνηθως χρησιμοποιεις, οποτε και για το κρυο εισαι κομπλε και για το κινητο.Εμενα μαρεσε το οτι δεν ειναι χοντροκομμενα και κανουν δουλεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενα κανονικο ζευγαρι γαντια με αυτη την κλωστη ή επιστρωση στα 3 δαχτυλα που συνηθως χρησιμοποιεις, οποτε και για το κρυο εισαι κομπλε και για το κινητο.Εμενα μαρεσε το οτι δεν ειναι χοντροκομμενα και κανουν δουλεια.

 

Αν είναι έτσι τότε αξίζουν τα χρήματα. Λεπτά γάντια, ώστε να μην μειώνεται η αίσθηση της αφής και να ζεσταίνουν τα θεωρώ ως ιδανικότερα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να συγχρονίζει τα γενέθλιά από τις επαφές του Facebook και άλλα συμβάντα από την συγκεκριμένη εφαρμογή με το ημερολόγιο της συσκευής

 

 

 

καμία βοήθεια ??????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να συγχρονίζει τα γενέθλιά από τις επαφές του Facebook και άλλα συμβάντα από την συγκεκριμένη εφαρμογή με το ημερολόγιο της συσκευής

 

 

 

καμία βοήθεια ??????

 

Οριστε! :)

 

http://www.techster.gr/facebook-birthdays-on-google-calendar/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...