Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εκει που ελεγες οτι η τιμη του s6 στο skroutz παιρνει την κατιουσα σε ενα βραδυ πηρε επανω 20-30 ευρωπουλα...απο την αλλη το note 4 επεσε κανα 20ευρω

 

Τσέκαρε bestprice.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όσον αφορά τη τελευταια αναβάθμιση και εγώ να σημειώσω ότι στη διαχείριση της ram η χρήση συστήματος πλέον έχει πέσει στο 1.1gb από 1.4-1.5gb που ήταν πριν
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος πηρε την τελευταία αναβάθμιση (COI9) να κάνει hard reset.Αφου εκανα κ μετα το κιν παει σφαιρα, η μνημη καλύτερη και η μπαταρία καλυτερη στο standby.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα αναγκαστώ και εγώ να κάνω γιατί μάλλον δεν έκατσε σωστά και η δόνηση ακούγεται σαν κλ@νι@... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνουμε αντίγραφο στο smart switch και μετά hard reset δεν μπορούμε να κάνουμε ανάκτηση μετά το αντίγραφο και να επανέλθει όπως ήταν?
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνουμε αντίγραφο στο smart switch και μετά hard reset δεν μπορούμε να κάνουμε ανάκτηση μετά το αντίγραφο και να επανέλθει όπως ήταν?

 

Θα σε επαναφέρει wifikey , photo , ηχους , επαφές κλπ. Αλλά τις εφαρμογές χωρις data

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ένα σοβαρό out-of-the-box backup χωρίς rooting, αλχημείες κλπ να δω πότε θα δώσουν... Πιο πολύ σπόντα για google
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ένα σοβαρό out-of-the-box backup χωρίς rooting, αλχημείες κλπ να δω πότε θα δώσουν... Πιο πολύ σπόντα για google

 

Πονεμένη ιστορία φίλε μου

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά τη τελευταια αναβάθμιση και εγώ να σημειώσω ότι στη διαχείριση της ram η χρήση συστήματος πλέον έχει πέσει στο 1.1gb από 1.4-1.5gb που ήταν πριν

 

Παιδια οποιος πηρε την τελευταία αναβάθμιση (COI9) να κάνει hard reset.Αφου εκανα κ μετα το κιν παει σφαιρα, η μνημη καλύτερη και η μπαταρία καλυτερη στο standby.

Αυτή η μεγαλύτερη free ram παιδιά μεταφράζεται και σε καλο multitasking; Ή είναι μόνο για τα "μάτια";

Σε γενικές γραμμές με τα update έχει φτιάξει το θέμα του multitasking;

Με ενδιαφέρει η συσκευή εδώ και πολύ καιρό αλλά με είχε φρενάρει λίγο αυτό το θέμα, καθότι διάβαζα παράπονα από αρκετά παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μετα την αναβαθμιση ολα δουλευουν καλa χωρις να κανω hard reset
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο. .αλλά ίσως ένα Hard reset να το κάνω.

το ξανα-στησιμο ειναι που με κολλαει...:lol::lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το hard reset και άλλο η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

για το ιδιο πραγμα μιλαμε

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η μεγαλύτερη free ram παιδιά μεταφράζεται και σε καλο multitasking; Ή είναι μόνο για τα "μάτια";

Σε γενικές γραμμές με τα update έχει φτιάξει το θέμα του multitasking;

Με ενδιαφέρει η συσκευή εδώ και πολύ καιρό αλλά με είχε φρενάρει λίγο αυτό το θέμα, καθότι διάβαζα παράπονα από αρκετά παιδιά!

 

Τώρα που το είπες το τσέκαρα

Παρ'όλο που έχει αυξηθεί σημαντικά η ελεύθερη μνήμη στα χαρτιά, νομίζω ότι έχει σχετικά επιθετική διαχείριση όσον αφορά το κλείσιμο των εφαρμογών

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί το έχουν ρυθμίσει έτσι

Ενώ πχ έχει 800mb ελεύθερα πιάνει και κλείνει προηγούμενες εφαρμογες που είχα ανοικτές

Προσωπικά για μένα είναι ικανοποιητικο το multitasking του αλλά ίσως από συσκευή με 3gb ram να περιμένει κάνεις κάτι παραπάνω

Από άποψη λαγκαρισματος δεν έχω δει το παραμικρό

Ταχύτατο και πολύ ομαλό στις μεταβιβασεις των μενου

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το greenify κολλησε παιδιά τωρα με το τελευταίο update σε μενα.

Νομίζω στον τελευταίο update έχει φτιάξει η Samsung κάτι σαν δικό της greenify

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στον τελευταίο update έχει φτιάξει η Samsung κάτι σαν δικό της greenify

Και εγω αυτο ειδα δεν ξερω πως μπερδευονται μεταξυ τους τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο ειδα δεν ξερω πως μπερδευονται μεταξυ τους τωρα!

 

Παιδιά, το πρόβλημα με την επαναφόρτωση εφαρμογών στο multitasking έχει λυθεί απο ενημέρωση λογισμικού;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παιδια θα παραλαβω το κινητο σε χρυσο,γερμανικο μετα απο τηλ που πηρα στην samsung και με ενημερωσαν! Μπορει να μου πει καπιος πως θα περασω επαφες κ.λ.π στο s6, εχω κατεβασει την εφαρμογη smart shitch,απλα θα εχω κανονικα το τηλ που εχω τωρα ανοιχτο με την καρτα οπως ειναι θα κλικαρω οτι θελω,και μετα στο s6 που δεν θα εχω ακομα την καρτα μεσα θα μπορουν να περαστουν κανονικα εφοσων θα εχω περασει και το προγραμμα.?λιγο τα φωτα σας!!

Ευχαριστω πολυ !!

Link to comment
Share on other sites

αν θες να μάθεις από κλειστό κουτί, χώρα προέλευσης, αν είναι branded/unbranded, και ημερομηνία κατασκευής, απλά παίρνεις το ΙΜΕΙ που γράφει πάνω το κουτί, και παίρνεις τηλέφωνο τη σάμσουγκ. δεν χρειάζεται ούτε να πληρώνεις τις διάφορες υπηρεσίες στο ίντερνετ που το εκμεταλλεύονται.

 

καλησπέρα σε όλους!

όχι ότι δεν σας πιστεύω αλλά είπα να πάρω τη σαμυ να ρωτήσω αν τους δώσω ένα imei αν μπορούν να μου πουν αν είναι branded ή όχι! Προς έκπληξη μου, μου είπαν ότι μπορούν να μου πουν μόνο χώρα προέλευσης, όχι αν είναι branded ή όχι! Να πω την αλήθεια μου φάνηκε πολύ παράξενο γιατί όπου εχω διαβάσει αυτή την πληροφορία σου την δίνουν ! Παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πρόβλημα με την επαναφόρτωση εφαρμογών στο multitasking έχει λυθεί απο ενημέρωση λογισμικού;

 

κάποιος καλός σαμαρείτης να μου πει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!

όχι ότι δεν σας πιστεύω αλλά είπα να πάρω τη σαμυ να ρωτήσω αν τους δώσω ένα imei αν μπορούν να μου πουν αν είναι branded ή όχι! Προς έκπληξη μου, μου είπαν ότι μπορούν να μου πουν μόνο χώρα προέλευσης, όχι αν είναι branded ή όχι! Να πω την αλήθεια μου φάνηκε πολύ παράξενο γιατί όπου εχω διαβάσει αυτή την πληροφορία σου την δίνουν ! Παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο;

 

 

Παιδια πριν λιγο εκανα αγορα κι εγω την κινηταρα απ το καιζερ ολα καλα!πριν παω στο καταστημα πηρα τηλ την samsung για δευτερη φορα για να μαθω αν ειναι branded η οχι,εδωσα ιμει μου απαντησαν οτι ειναι γερμανικο,αλλα δεν γνωριζουν αν ειναι ι οχι branded,στο καταστημα μου ειπαν οτι δεν πρεπει να ειναι!! Στο κουτι παντος με ενα αυτοκολητο μικρο γραφει:Το ιμει κανονικα,απο κατω MADE IN VIETNAM BY SAMSUNG

COROR:Gold platium

Aυτα απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...